Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavý achát

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Achát Podkrkonoší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Achát Podkrkonoší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Achát Rovně Nad Dolní Kalnou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Blahoželám pekné kúsky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Achát Podkrkonoší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ernestiodendron

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rovně nad Dolní Kalnou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paráda alsan! Všechny hezký, ale to ametystový oko je zvlášť povedený :-)
_______________
Registrovaný uživatel
tohle jsem myslel ;)

alsan napsal
Podkrkonoší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Pěkné kousky se tu objevily, tak také něco přidám.
Rovně 5 x 4 cm
Železnice 5 x 3,5 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za pochvalu, ale nějak to tady umřelo, je pravdou nikde nic není nálezy jsou teď dost malé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To ametystové oko je velký kámen, ale to oko je jen u kraje, takže se urizlo jen tak u kraje a naštěstí takto hezky vykouklo.
Registrovaný uživatel
Ahojky všem, pěkné ukázky achátů. Přikládám foto obou ok v ametystu. celkem jsem ten šutr rozřezal na tři díly, ten třetí je jenom ametyst. Mám takových šutráků více něco jsem již rozřezal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Jardasutrák - mne spíš zajímá ten ametyst než achát !! Moc pěknej !! Mužeš říct odkud ????
Registrovaný uživatel
Řekl bych, tak 200m po vrstevnicí od nového naleziště KJ ( Klobouk dolů za tak slušný výkop, nálezy jsou fakt pěkný ).
Tam vzadu se táhne pás hlušiny od úpatí kopce k vršku, kde se dají najít pěkné kousky bez kopání, jenom třeba trocha pohrabošit v hromadách, nebo se dají najít volně poházené po lese, něco jsem tam také postavil na sebe pro další šutráky.
Leží tam také cca. půlmetrový kus, ale to je nad moje síly, ani nemám tak velkou pilu. Vloni tam ještě ležel.
Přikládám něco pořezaného z toho místa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jardasutrak - ten první je perfektní, vypadá to jako nějakej nápis, furt na to koukám a snažím se to přečíst, ale nejde mi to... není to arabsky? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Ani mě to nenapadlo, skoro to tak vypadá. Třeba to dá někdo do překladače :lol:
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, jsem začínající sběratel a chtěl bych vás poprosit o názor - radu, Dají se ještě najít nějaké achátky jinou metodou než kopáním. Myslím třeba sběrem na poli, nebo jsou už skoro všechny známé lokality vysbírané. Mám na mysli ty všeobecně známé lokality jako například Doubravice, Kozákov, Morcinov a podobně. Děkuji. Jirka
Registrovaný uživatel
Dají. Když se sbírá v pátek 13. :D Příští týden vložím fotky.
Morcínov momentálně není zoraný a je podupaný jak od stáda buvolů. Takže tam ne. Kozákov a Doubravice nejsou pole.
Registrovaný uživatel
Určitě se najít dá, jenom to chce hledat ;) A v Doubravici je taky pár polí, kde se pořád oře, kdysi jsem i tam taky pár pecek našel. Tady je několik těch nejprofláknutějších: https://mapy.cz/s/28E1m
_______________
Registrovaný uživatel
Koukal jsem na ty mapy. Je to moderna. Já nemám navigaci, tak mám třeba v poznámkách napsáno : pruh naproti 3 stromům. ;)
Hledání je o štěstí. Lépe hledá šťastnánáhoda než rozpustilá. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 19. 10. 2017, 8:54. »
Registrovaný uživatel
Děkuji, zkusíme štěstí, Na internetu jsem pár doporučení také našel. Třeba se po víkendu pochlubím nějakým pěkným kouskem. Jsem začátečník a tak každý kousek je pro mě úspěch :-) rozpustilá má své kouzlo .-)
Registrovaný uživatel
Pozor na předpověď počasí. Lépe sbírat v sobotu než v neděli (studená fronta).
Pro začátek bych sebral cokoliv zajímavého, i třeba miniaturní střepy. Dá se podle toho určit, co se na dané lokalitě vyskytuje.
Registrovaný uživatel
Díky zítra v pět ráno vyrážíme :-( máme to daleko, hlavně v pořádku dojet, pak už to bude rozpustilé hledání :-))
Registrovaný uživatel
zdravím, mám dva kousky dřev z Líní u Plzně, kdyby měl někdo zájem o výměnu či koupi.Ten větší má 29x25cm cca 10kg a menší 25x18cm a taky cca 10kg.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1