Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Zajímavý koloběh mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavý koloběh mincí

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pěkná ukázka naivity Australanů:
Australská Rezervní banka stáhla z oběhu opotřebované a poškozené dvoudolarové mince a prodala je jako šrot barevných kovů nějaké čínské firmě. :roll:
Avšak netrvalo dlouho a dvoudolarovky byly zpátky, tentokrát v kapsách čínských turistů kteří je cpali do různých automatů jak o závod. Dokonce chytli jednoho který jich měl asi půl batohu. :P
Moderátor
V sedesatych letech zase Cechoslovaci kteri se dostali na zapad do NSR cpali do automatu trikoruny. Nemci je ale Statni bance vratili a tak byly trikacky pote zrusene.
Registrovaný uživatel
Rovnako sa dali v 80 tych rokoch použiť naše 20h v ZSSR. Automaty na nápoje ich bez problémov akceptovali akoby to boli kopejky.
Pri výmennom kurze 1Rubeľ za 10Kčs tiež nie zlé :) .
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
V sedesatych letech zase Cechoslovaci kteri se dostali na zapad do NSR cpali do automatu trikoruny. Nemci je ale Statni bance vratili a tak byly trikacky pote zrusene.


Super! Konečně jsem se dozvěděl ten správný důvod, proč byly jenom čtyři ročníky tříkorun. Naivně jsem si myslel, že lidi nedokázali počítat "tříkorunově" :mrgreen:
.. ještě zjistit, co se dělo 1967
Registrovaný uživatel
ambrosius napsal
Kucera napsal
V sedesatych letech zase Cechoslovaci kteri se dostali na zapad do NSR cpali do automatu trikoruny. Nemci je ale Statni bance vratili a tak byly trikacky pote zrusene.


Super! Konečně jsem se dozvěděl ten správný důvod, proč byly jenom čtyři ročníky tříkorun. Naivně jsem si myslel, že lidi nedokázali počítat "tříkorunově" :mrgreen:
.. ještě zjistit, co se dělo 1967


Vyhodnocení jak moc dané mince nabouraly ekonomiku SRN ;-)
Moderátor
tak tieto informacie pocujem prvy krat...
_______________
Moderátor
Podobně šlo nějakou dobu používat slovenské mince v českých automatech (1 Sk jako 2 Kč a Sk jako 5 Kč). Ale brzy se na to přišlo a stačilo automaty trochu přesněji seřídit.
Registrovaný uživatel
Možete nosiť aj forint a používať do nakúpného košíka v supermarkete.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
A ak si nedáte pozor, tak ľahko dostanete miesto 2 € taliansku 500 lírovku, alebo tureckú 1 lírovku. Obe sa tiež zo začiatku používali v euro automatoch. (A obe mi už vydali v slovenskom obchode.) :)
Registrovaný uživatel
kto chce, pride na to, ze to ide dodnes
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
pokorně přiznám, že jsme do fotbálku na vš házeli 5sk místo 10kč :)

jeden hostinský nám to pak začal nabízet i k odprodeji :)
Registrovaný uživatel
V 70. letech měli v Automatu Koruna na Václavském náměstí automaty na prodej zákusků na tehdejší 2 Kčs. Tyto automaty ale braly i 2 Kč s Jánošíkem. :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
V 90. letech /možná i dnes/ fungovali některé neplatné polské grosze /už nevím jestli 10, 20 nebo i jiné/ v našich automatech na kafe, žvýkačky atd.
Registrovaný uživatel
Tohle mi dnes vrátili v trafice :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtle a namiesto coho? nech vieme porovnat
Registrovaný uživatel
Místo australského dolaru takže jsem na tom vlastně vydělal :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Zajímavý koloběh mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1