Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Zákaz vkládat obrázky z aukce Burda

Vykupminci.cz
Numisargo

Zákaz vkládat obrázky z aukce Burda

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Jaromir napsal
To píšeme tak nesrozumitelně? Vždyť přece F. Beneš sám napsal, že Fischmeistrovy známky jsou falza. A tyto známky Fischmeistrovi za miliony Kč prodal sám F. Beneš. V další aukci Profilu 1998 (100% majitel F. Beneš) se vydražily známky za dalších více než 5 milionů Kč. Pan Beneš o nich ve Filatelii 4/2011 napsal, že se mu nezdály a tak je stáhl z prodeje a vrátil je majitelům. Ale proč je na základě této aukce zařadil později do svého katalogu Pofis?
A proč na padělatele za miliony Kč nepodal trestní oznámení, když příbramskou dvojici za daleko menší škodu poslal do kriminálu?
Skutečně píšeme tak nesrozumitelně???


Až moc srozumitelně, což některým lidem, jak je vidět, vadí. Na druhou stranu se něco podobného dalo čekat.
Moderátor
Ještě uvedu, že co se týká Parlamentů, to je další případ. Zde s panem Benešem vedeme oponenturu ohledně pravosti těchto materiálů.
Způsob, jakým doposud pan Beneš obhajuje tyto přetisky s kulatou devítkou pokládáme za nedostatečný a neprůkazný - zrovna tak se dají obhájit padělky. Proto Z. Jindra napsal článek se svými argumenty, na které čekal odborné odpovědi. Bohužel ve Filatelii 4/2011 nedostal odpověď na jedinou otázku, zato přišel zákaz zveřejňování materiálů z Burdovy aukce - tedy dost podivná obhajoba.
Ale píší zde znovu. Tohle je zase jiný případ než Fischmeistr a aukce Profil 1998.
Napsali jsme několik článků, které jsme postupně doplňovali fakty i otázkami na pana Beneše a je možné, že leckdo ze čtenářů v tom již ztratil přehled.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 14. 4. 2011, 6:38. »
Moderátor
elle napsal
myslim ze je to spis jen takovy klasicky bububu :-) kdyby se to totiz opravdu resilo pred soudem, tak by pan Burda vysoudil akorat tak velky nic :-) pod. pripady se pred soudem resily uz nekdy pred 10ti 12ti lety kdyz internet zacinal - a vzdy s 0 vysledkem. ...

btw, na Slovensku v zakone 618/2003 (autorsky zakon) § 25 mame:
"Bez súhlasu autora možno použiť krátku časť zverejneného diela vo forme citácie v inom diele len na účel recenzie alebo kritiky tohto zverejneného diela alebo na vyučovacie účely. Takéto použitie musí byť v súlade so zvyklosťami a jeho rozsah nesmie presiahnuť rámec odôvodnený účelom citácie....
...Za takéto použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu."
(zakony v CR nepoznam :S)
Registrovaný uživatel
Cz AZ je podobnej, i kdyz je v mnoha ohledech nejasnej a ruzne si protireci. Dulezity ovsem vzdy je, za jakym ucelem a do jaky miry byl AZ porusen a jaka skoda tim autorovi prokazatelne vznikla. Pokud tu zalozim vlakno kam nalinkuju obrazek znamky z nejaky aukce a zacnu o dany znamce diskutovat (napr. zda jde nebo nejde padelek) tak tim jednoznacne zadnej AZ neporusuju a pan Burda se muze rozcilovat a vyhrozovat jak chce. Uplne to samy je kdyz se tady na foru resi treba pravost nejakyho materialu prodavanyho na Aukru - prodavajici se proti tomu muze taky ohrazovat a provozovateli stranek to zakazovat, ale to je tak vsechno - u soudu by neuspel. Podle myho mineni se AZ na pod. fotografie (v tehle souvislosti) ani nevztahuje - ta forografie byla porizena hlavne za ucelem prodeje zbozi, a evidentne nejde o zadny dilo ve smyslu, ze by je by jeho kopirovanim jeho autor utrpel jakoukoli ujmu. Pokud na TV Nova natocej reportaz o padelcich a zverejnej tam jejich fotografie, treba i z nejakyho webu, tak se muze autor fotografii ohanet AZ jak chce, a bude mu to taky houuby platny.

Neco jinyho by samozrr. bylo kdyby tu nekdo vedl kampan za ucelem pana B. nejak evidentne pospinit - ale to jsem tu nikde nezaznamenal.

Ja tim chci jen rict, ze kdejakej pravnik muze sesmolit prakticky cokoli (stejne jako ja muzu podat trestni oznameni treba na cloveka kterej chodi o berlich a podle myho mineni tim nici chodniky) dulezity je jak nakonec rozhodne soud. Problem je ze vetsina lidi kdyz dostane dopis od nejakyho pravnika s razitkem, tak hned propada panice, uz se vidi za mrizema - a proto jim vetsinou vyhovi.. a to i presto ze jsou vetsinou sami v pravu.

Celej dopuis mi pripada spis jen jako takova vyhruzka do budoucna ve smysslu: "podepis smlouvu nebo bude zle!"

(sorry za preklepy, pisu rychle - nectu po sobe)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Na druhou stranu ani presne nevim o cem je rec. Na jaky udajny poruseni AZ pan B. presne narazi/reaguje - cemmu se brani? Sorry ale nectu denne uplne celej web..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
A není náhodou zobrazování známek v aukcích porušením autorského zákona tvůrců, respektive vydavatelů známek? Nějaký šílený Američan by to třeba mohl zažalovat! (Ale já upozorňuju, že s touto myšlenkou jsem přišel dřív a budu od něj pak chtít %!)

A s Burdou nemám problém, teda až na to, že nechce brát do aukce pod 15000 Kč vyvolávací ceny celkem.
Registrovaný uživatel
Já,nechápu, jak může někdo na aukce Burda a Majer nadávat. Mám s nima docela dobré zkušenosti, a jestli objednám známky poštou nebo přes telefon, jsem vždy dobře a rychle obsloužen. Přesto, že zásilky chodí až do Švýcarska.. Doporučuji je všem. Miltner
Registrovaný uživatel
Pán Miltner aj ja chodím do Tesca nakupovať, ak je problém hneď mi tovar zoberú naspäť a vrátia peniaze, ak niečo chcem pomôžu.... No keď tam vidím čaj rok po záruke alebo zelené mäso v zľave tiež nadávam ako je toto možné...
Registrovaný uživatel
Niekedy netreba žiadne obrázky ...

Ja som si napríklad prešiel ponuku najbližšej aukcie, konkrétne:
Aukce 53 / Filatelie / Slovensko 1939-1945 / Přetisková emise
Je tam v ponuke okrem troch celistvostí a jednej skúšobnej tlače (Falzum) 47 položiek so známkami.
Koľko myslíte, že je z nich s pôvodným čistým nepoškodeným lepom? Žiadna! Na všetkých z nich zanechali naši páni znalci ich "znamienko krásy". Neviem čo viac k tomu napísať. Snáď len toľko, že to je smutné :( .
Už pred pár rokmi si asi Beneš všimol, že trend vo svetovej filatelii je niekde inde ...
Vo filatelii 11/2014 na strane 9 v článku Zajímavosti v podzimní aukci Profil napísal – citujem:
Za pozornost určitě stojí svěží rohový 4blok Terezínské balíkové známky, zvlášť když je bez jakékoli znalecké značky! (to je už dnes zcela neobvyklé, a milovníci intaktních exemplářů to jistě ocení).

Takže pán Burda. Bohužiaľ. Nič pre nás milovníkov intaktných exemplárov :( Snáď v 54. aukcii ...
Registrovaný uživatel
Ja jsem treba dal tady (na tom foru) odkaz na obrazky na zminenem webu, to mne bylo smazano (coz povazuji za absurdni, protoze na linkovani je itnernet tak nejak zalozen, je to jeho princip). A bylo mne zakazano dokonce tu aukci zminovat, coz mne prijde take absurdni. Pokud nekdo neco napise, co je zalovatelne, je to odpovednost jeho a nikoli majitelu diskuzniho fora. Majitel fora jen musi v pripade trestniho oznameni spolupracovat s organy cinnymi v trestnim rizeni.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Pro Zdendu:
Co se týká linku, tak s tím by snad neměl být problém.
Co se týká zobrazování jakýkoliv materiálů z aukce B. a bližší diskuse o jejich aukcích, tak tam už by problém nastal.
Před několika lety obdržela Infofila od firmy B. zákaz zveřejňování jakýkoliv materiálů z jejich aukcí a upozornění vypracované právníkem na statisícové finanční sankce vymáhané soudně.
Bylo to v době, kdy Infofila odhalila Fischmeistrovy padělky a další padělky a pochybné materiály PČ 1919 za miliony a možná desítky milionů Kč.
Takže asi tolik.
Takže prosím o totální ignoraci firmy B.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Pro Zdendu:
Co se týká linku, tak s tím by snad neměl být problém.
Co se týká zobrazování jakýkoliv materiálů z aukce B. a bližší diskuse o jejich aukcích, tak tam už by problém nastal.
Před několika lety obdržela Infofila od firmy B. zákaz zveřejňování jakýkoliv materiálů z jejich aukcí a upozornění vypracované právníkem na statisícové finanční sankce vymáhané soudně.
Bylo to v době, kdy Infofila odhalila Fischmeistrovy padělky a další padělky a pochybné materiály PČ 1919 za miliony a možná desítky milionů Kč.
Takže asi tolik.
Takže prosím o totální ignoraci firmy B.

Ano to jsem cetl, ale byl mne zcenzurovan odkaz na jejich stranky, coz je absurdni. A taktez diskuze o nich nikdo proste nemuze cenzurovat, je to kazdeho odpovednost co na internetu pise a jedine co musi udelat provozovatel fora je na vyzvu policie dodat logy pokud nejake ma, proste spolupracovat s policii.

Co se tyka zverejnovani copyrightovanych fotografii - forum by dejme tomu melo v ramci DMCA vyzvy mazat copyrightovany material, ale to je tak vsechno.

Ignorovat aukci Burda jaksi nejde, kdyz je to dneska bezkonkurencne nejvyznamejsi aukce znamek u nas a ma i velky mezinarodni presah.

Predstava, ze aukcni dum Burda nejak poskodim, tim ze zakazu diskuze o nich, je smesna. Jediny, kdo bude poskozen, jsou uzivatele, co by chteli diskutovat a pripadne nekdo muze upoozornit na neco spatneho, na co by nekdo mohl nalitnout.

To, ze mi nejaky pravnik napise neco jeste neznamena, ze to ma nejakou vahu a ze se z toho musim posrat. To bych byl obden posranej, ja dostavam nejake vyhruzky skoro kazdy den.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Predstava, ze aukcni dum Burda nejak poskodim, tim ze zakazu diskuze o nich, je smesna.


To by bolo treba ale vysvetliť B a nie nám.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Ano to jsem cetl, ale byl mne zcenzurovan odkaz na jejich stranky, coz je absurdni. A taktez diskuze o nich nikdo proste nemuze cenzurovat, je to kazdeho odpovednost co na internetu pise a jedine co musi udelat provozovatel fora je ...
...


No, jak se to vezme. Tak jak je obchodní činnost B.Auc. soukromou záležitostí, tak je i provozování fóra soukromou záležitostí. Takže když se rozhodne provozovatel fóra promazat náhodně deset příspěvků denně, je to jeho věc.

....

Je tu už nějaký ten pátek zvykem ze známých důvodů neupozorňovat na aktuální aukce B.Auct. a nepoužívat obrázky z jejich stránek. Takže bych se toho držel, ač si člověk může myslet své. A pokud to nestačí, v podstatě neprůstřelným argumentem jsou PRAVIDLA DISKUZNÍHO FÓRA, článek 6).
Moderátor
Vzhledem k tomu, že pan Burda poslal Infofile dopis vypracovaný právníkem o zákazu zveřejňování jakýkoliv materiálů z jejich aukcí pod statisícovými sankcemi, tak tím de facto požádal i o naprostou ignoraci svých aukcí.
Může se stát, že se po několika letech objeví kauzy typu Karásek či Pittermann, ale toto bude problém konkrétních osob.
Určité indicie již mám, vzhledem k novým rychlokvašeným znalcům.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Určité indicie již mám, vzhledem k novým rychlokvašeným znalcům.

Mohl by jste prosím jmenovat? Pokud máte určité indicie, tak určitě víte o nějakém znalci jmenovitě. Tato informace je hlavně pro méně zkušené sběratele, aby si dali pozor u koho si nechat známky atestovat.
Moderátor
Doporučuji Vám přečíst si tento článek: http://www.infofila.cz/padelatelska-afera-u-soudu-r-2-c-5709
Z tohoto článku jistě pochopíte, jak nebezpečné je kohokoliv jmenovat, i když máte v rukou důkazy a tyto důkazy soud odmítne.
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 4. 3. 2017, 12:15. »
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
A taktez diskuze o nich nikdo proste nemuze cenzurovat, je to kazdeho odpovednost co na internetu pise a jedine co musi udelat provozovatel fora je na vyzvu policie dodat logy pokud nejake ma, proste spolupracovat s policii.

Co se tyka zverejnovani copyrightovanych fotografii - forum by dejme tomu melo v ramci DMCA vyzvy mazat copyrightovany material, ale to je tak vsechno.


naprosty souhlas
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Tak o téhle kauze si myslím, že většina sběratelů ví. A chválabohu za autory, že se nebojí takovou důležitou věc rozvířit až třebas k soudu. Mne spíš zajímají, podle Vás, noví rychlokvašení znalci, na ty asi bude potřeba si dát pozor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Filatelie aukce » Zákaz vkládat obrázky z aukce Burda

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1