Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Záslužný řád Italské koruny 1868 - 1943

Vykupminci.cz
Numisargo

Záslužný řád Italské koruny 1868 - 1943

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim Vas pani. Vo svete vyznamenani som uplna lama, venujem sa skor numizmatike vedeli by ste mi prosim trochu pomoct s tymto kuskom. Velmi pekne dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 23. 7. 2018, 10:37. »
Registrovaný uživatel
nasiel som toto avsak, tento kusok je v casti s orlicou zlaty, ten na obrazku je cierny

https://sites.google.com/site/faleristikaru/rad-talianskej-koru
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=369&t=2422

Nepochopil jsem co potřebujete, ale zde si to trochu nastudujte. Není to žádná rarita, ale líbivá věc, to ano.
Registrovaný uživatel
Dakujem Altman, ak som to pochopil spravne. Jedna sa o rad italske koruny, predpokladam rytiersky stupen. To ze je cast s orlicou zlatena je bezne..

Je mozne urcit do ktoreho obdobia tento kusok spada, teda samozrejme 1868 +

Prikladam foto krabicky
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
slubena fotka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Velikost, upravte tu stuhu, je závěsná či nekrční. Etuje otevřete, vložte kříž, to musíte udělat. Pokud je ve zlatě, poznáte, je velice lehký, období hodně široké, ale zde bych řekl Velká válka, do roku 1920.
Jinak jej najdete v každém katalogu, zkuste např. eMedals
Registrovaný uživatel
Dakujem Altman za tvoj cas a snahu. Poslem detailnejsie fotky pomeriam a odvazim...
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Stredo napsal
Dakujem Altman za tvoj cas a snahu. Poslem detailnejsie fotky pomeriam a odvazim...

Čekám, že to vše dotáhneme do konce? :evil:
Registrovaný uživatel
Samozrejme uz len kvoli tomu aby sa mohol poucit aj niekto dalsi. Slubujem ze poslem kvalitnejsie fotky aj metrologiu, ale vyznamenanie je u mojho kolegu, ktory je v zahranici, takze to bude najskor o tyzden.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Podle úvodní fotky je kříž na náhrdelní stuze, jde tedy o 3. třídu, tzv. komandéra.
Prakticky všechny odznaky tohoto řádu jsou vyrobené ve zlatě.
Registrovaný uživatel
Veľmi pekne ďakujem za pomoc s určením, ktorá sa mi od Vás dostala. Sľúbil som lepšie fotky, takže podľa krabičky to vyzerá na Turín, celková váha aj so stuhou je cca 26 gramov.

Myslíte si, že by bolo možné určiť presnejšie obdobie aby som mohol mať aspoň predstavu v ktorých bojoch mohlo byť vyznamenanie udelené.

Zatiaľ som sa vďaka Vám dozvedel, že sa jedná o rád talianskej koruny, ktorý sa udeloval v 5 triedach a toto by mala byť 3 trieda - takzvaný komandér. Správne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Neviem ako to funguje vo svete faleristiky, ci je vyrobca nieco ako mincovna. Kazdopadne nedokazem najst iny kus s oznacenim Turin (torino) ani nic o tej firme, co je skoda lebo tak by sme dokazali urcite velmi zuzit roky kedy mohol byt rad udeleny
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Řád má předepsaný tvar,kov i hmotnost.Většina řádu je vyrobena ze zlata, ale jelikož je to duté, je to jen nepatrný kousek. Existuji výjimky, v Praze v nabídkovém katalogu je i tento řád uveden ve zlaceném stříbře. U některý řádu rozeznáme období kdy byl vyroben. To dokážeme např. u RU dekorací, případně u ruských řádu. Zde ne.
Měl by jste být spokojený, řád je v perfektním stavu, nepoškozený, má origo etui. Ještě tak zjistit komu byl udělen. Zde se potom cena odlišuje dle osobnosti.
Registrovaný uživatel
Dakujem velmi pekne tieto informacie su pre mna zial stratene. Vyznamenanie som kupil od obchodnika, ktory mi k nemu nic viac povedat nevedel.

Pisete "Řád má předepsaný tvar,kov i hmotnost" existuje k tomu literatura? Nerad by som vas otravoval keby bola moznost si to nacitat
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
https://www.emedals.com/europe/italy/orders/order-of-the-crown/an-italian-order-of-the-crown-commander-s-cross

Zde je například řád ve stříbře, když budete"courat" po stránkách netu, najdete vše co potřebujete.Řád je to pěkný a nevykazuje téměř řádné odchylka. K detailním dotazům, ale existuje literatura, kde je popsán výrobce, váha atd. Je to vždy vždy kniha drahá. Můj odhad je, že máte svůj první řád a chtěl by jste získat podrobné info, jinak cena je do 10 000Kč.
Registrovaný uživatel
Dakujem Altman, vystihol si to uplne presne. Pri urcovani som si pripadal ako ked som sa snazil urcit svoj prvy uhorsky denar. Teraz mi pripadaju moje vtedajsie dotazy komicke. Kazdopadne velka vdaka za tvoju pomoc.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Jinak ovšem jsem ve stále v bojové pohotovost, rád poradím, pokud sám budu znát :roll:
Moderátor
Stredo napsal
Dakujem Altman, vystihol si to uplne presne. Pri urcovani som si pripadal ako ked som sa snazil urcit svoj prvy uhorsky denar. Teraz mi pripadaju moje vtedajsie dotazy komicke. Kazdopadne velka vdaka za tvoju pomoc.


Smysl toho co jste napsal,je výstižný.
Vzpomenu si nedávno zde ,při mém dětskem nadšeni z nového oblasti zájmu,faleristika Rusko, zjišťování výskytu svastiky v Rusku,či me otázky na některe medaile.
A pozdější následné reakci :?
Člověk se pak cítí jako vůl. :)
Moderátor
.. :mrgreen: ..to je či to by byla ta zásadní chyba. Já osobně právě ty dotazy mám rád, neb to napovídá, že někdo sice je zatím nezkušený, ale má zájem. Musíte mít (všichni) určitý stupeň sebevědomí, prostě ptát se, učit se a prát se. Fakeristika má jeden problém. Každý falerista a badatel sice má a zná stanovy, ale v každé knize je jiná úvaha, jiný názor.
Všiml jsem si, že stejně toho "brouka Pytlíka" zde představuji já a tak v klidu. Každý jsme nějak začínali. Kdo se stydí, píše mi domů. :P
Registrovaný uživatel
S odstupom nejakeho roku sa zbavujem veci, ktore su predsa len mimo hlavny zaber mojej zberatelskej cinnosti, ponukam na predaj toto vyznamenanie za 230€ + posta, ak by ho chcel Altman tak za jeho pomoc s urcenim je cena pre neho 200€

lukasstredansky zavinac gmail.vom
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Děkuji, já již ne, ale řád je nádherný v etuji, věřím že se prodá.
Registrovaný uživatel
Mal by som záujem .

klim56@azet.sk
Registrovaný uživatel
predane, dakujem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Je docela příjemné, že jste oba spokojeni, řád je nádherný a cena odpovídající. To se dnes vidí vzácně a zde se to povedlo. :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Záslužný řád Italské koruny 1868 - 1943

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1