Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Zaujímavé stránky a články o uhorskej histórii

Vykupminci.cz
Numisargo

Zaujímavé stránky a články o uhorskej histórii

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Trocha provokácie nezaškodí. ;)
http://dolezite.sk/KOMU_TO_VLADLI_ARPADOVCI.html
Registrovaný uživatel
Nevidím tam žiadnu provokáciu , len málo známe udalosti ktoré sa časom doplnia aj knižne.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Nevidím tam žiadnu provokáciu , len málo známe udalosti ktoré sa časom doplnia aj knižne.

Tou provokáciou som mal som na mysli, že v článku je prezentovaný trochu iný pohľad na počiatky Uhorska, ako sme boli doposiaľ zvyknutí počúvať.
Registrovaný uživatel
Ešte ked sa dozvieš pravdu bez prikrášlenia to budeš pozerať. :shock: :mrgreen: ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Ešte ked sa dozvieš pravdu bez prikrášlenia to budeš pozerať. :shock: :mrgreen: ;)


Aká je v tomto prípade pravda bez prikrášlenia? Teda ak sa môžem zapojiť, celkom ma to zaujíma...
Registrovaný uživatel
tady je jeden zajímavý odkaz
http://www.numismatas.com/Forum/Pdf/David%20Ruckser/Coins%20of%20Hungary.pdf
Registrovaný uživatel
uzasne dakujem, odporucam! Uz to mam ulozene medzi num. literaturou
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Tak isto dakujem a odporúčam :)
Registrovaný uživatel
Díky za avizo,uloženo.
Registrovaný uživatel
Po počátečním očekávání,že se dovím něco nového,přišlo rozčarování.Tato sice načančaná publikace co do vypovídací hodnoty zdaleka nemůže konkurovat Huszárovi,Pohlovi,Ungerovi a dalších.Alespoň za období 1301-5
a1387-1490.Ne všechny ražby,nedostatečné popisy mincí, atd.
Registrovaný uživatel
Tak oproti Pohlovi je to velmi velmi chudobna brozurka, ale je pekne spracovana a niekto sa s nou natrapil. venuje sa obdobiu ktore zbieram a je pre mna zrozumitelna. Ako doplnkovy zdroj informacii je super
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Je to stará vec a tu na fóre sa už viackrát objavila. Je to pozliepané z bežne dostupných informácií, obrázkov a aukcií z netu.
Podobne sú spracované aj Coins of Crusaders, Coins of Bohemia atď.
Registrovaný uživatel
Je tam sice len jedna uhorska minca ale je to zaujimava kolekcia

http://www.medievalcoinage.com/saurma/someoldcoins.org/saur/d/d011b.htm
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
A ktorá to akože má byť? Ten vratislavský alebo ten krnovský polgroš? ;)
Registrovaný uživatel
Ten vratislavsky, ako si sam pisal ked ho tam moze radit Huzsar tak mozem aj ja a raz taky budem mozno mat :)

Nemas taky jeden volny?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Hmm, no preto som tam dal toho smajlíka, lebo som to myslel trochu podpichovačne. Obidva sú síce Korvínove, ale ani jeden nie je uhorská minca. A Huszár to tam myslím tiež píše...bohužiaľ nemám teraz katalóg po ruke.
Moderátor
O nálezech v Moldavské jeskyni tu už šla řeč? (Moldava nad Bodvou, výzkum 2006, období mongolského vpádu 1241)
Registrovaný uživatel
Niečo z jaskýň :

https://www.nbs.sk/_img/Documents/_PUBLIK_NBS_FSR/Biatec/Rok2012/5-2012/06_biatec12-5_sojak.pdf

https://digilib.phil.muni.cz/bitstream/handle/11222.digilib/140774/2_ArchaeologiaHistorica_33-2008-1_34.pdf?sequence=1
« Poslední úpravu provedl(a) Medo v 15. 1. 2022, 14:15. »
Registrovaný uživatel
Dobré, tieto som ešte nečítal. Dík. :)
Marián Soják má zaujímavú kombináciu, je to numizmatik a speleológ. Vždy keď som čítal jeho články o objavoch falšovateľských dieľňí v jaskyniach, tak som mu trochu aj závidel. Mám skeny troch takýchto článkov, ktoré publikoval v Spravodaji Slovenskej speleologickej spoločnosti. Ak by si mal záujem, môžem poskytnúť.
Registrovaný uživatel
Našiel som výbornú prácu o Františkovi Rákocim II, stavovské povstania v širšom kontexte .

Na strane 205- mincovne je priamo uvedené, že sa mince razili aj v táboroch takže tú Rožňavu nemožno vylúčiť .

Keď môžeš tak poprosím tie články na staraminca zavinac gmail bodka com
ďakujem .

http://www.vhu.sk/data/files/218.pdf
Registrovaný uživatel
medo napsal
Našiel som výbornú prácu o Františkovi Rákocim II, stavovské povstania v širšom kontexte .

Na strane 205- mincovne je priamo uvedené, že sa mince razili aj v táboroch takže tú Rožňavu nemožno vylúčiť .

Práve časť o razení mincí mi prišla veľmi slabá. Bezhlavé opisovanie iných zdrojov spôsobilo neustále sa opakovanie tých istých informácii a nafúknutie textu. Komicky pôsobí tabuľka mincovní so skratkovým označením mincovní a mincovými značkami. K čomu je vlastne potrebná a kde autor používa to označenie mincovní z tabuľky? Alebo popis IV poltúry, kde je vypichnuté, že nominál je vyznačený arabskými číslicami, ale na priloženom obrázku sú číslice rímske... :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Práve som to komplet dočítal komplet, zaujalo ma to tak, som to zlúskol za jeden deň. Naozaj to odporúčam sú tam veci o ktorých som nemal ani tušenia a ktoré neboli publikované ani v špecifických regionálnych prácach
pretože tam prispelo veľa autorov a nie je v ľudských silách obsiahnuť všetko a mať prístup ku všetkým zdrojom. Ako sa povie viac hláv viac rozumu.
Autori sa snažili podať komplexné informácie ja som z toho nadšený, samozrejme nie je to numizmatická špeciálna publikácia ale ako pohľad na dané obdobie je to výborné.
Registrovaný uživatel
Citovat
Na strane 205- mincovne je priamo uvedené, že sa mince razili aj v táboroch takže tú Rožňavu nemožno vylúčiť


Rákoci vyslovene táborové razby asi nemá. Jedine asi z obliehania a o tých sa vie kde boli razené. Veľa šancí by som tej Rožňave nedával.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Uherské mince » Zaujímavé stránky a články o uhorskej histórii

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1