Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Vykupminci.cz
Numisargo

zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Koiko, základná otázka znie. Sú nové eurobankovky púšťané do obehu v "domovských" krajinách pod ktorú spadajú svojimi sériovými písmenami?
Alebo inak. Boli napríklad Slovenské 20€ (s. E) dávané do obehu na území Slovenska?
Registrovaný uživatel
Brett - netuším, toto jsem nikde nevyčetl......
Pokud máš nějaké informace, rád si to přečtu.Informací není nikdy dost.
Ale pokud by vydávající krajina pustila do oběhu své bankovky jinde - pak by to mělo mít důvod.
Ledaže by Slovenské € /s.E/ jak píšeš byla příspěvkem do Řecké kasy a celá serie šla přímo tam .... pokud to nebylo bezhotovostně.
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kde-hladat-slovenske-eurobankovky-8323
Registrovaný uživatel
Dík za odkaz, to mi uniklo, zaregistroval jsem jen tuto diskuzy
Moderátor
Docela jsem si tohle vlákno se zájmem pročetl, po dlouhé době něco o €urech, co mě zaujalo :)
O tom, že je z bankovky rozpoznatelný stát (sériové písmeno), tiskárna + arch (mikrotext na líci většinou ve hvězdě) to mám tak nějak podchyceno.
O tom, jak se přidělují písmena státu, se dá dočíst na webu (systém pospátku přidělovaných písmen abecedy k anglickým názvům států tuším), tiskárny zmiňuje WPM katalog.
Nicméně chtěl bych se zeptat - nemáte někde nějaký přehled (odbdobně jako vytváříme v jiných vláknech pro ČS bankovky), kde by bylo sumárně toto shrnuté? Tj. - nominál - písmeno státu, varianty tiskárny + počty archů, emise (dle let a podpisů)?
Asi by pak vyplynulo, které varianty jsou dostupnější a které naopak.
Registrovaný uživatel
acme2000 - něco je v tomto odkazu od numpszyho. Jsou tam státy, tiskárny a v kterém roce se jaký stát tiskl nominály.... bohužel více nevím...
http://www.eurotracer.net/information/notes.php?type=f5
Moderátor
teď mi přišla do ruky 20 € E-G012I5 ... jsem nevěděl, že to pro SK tisknou i Holanďani (Slovensko/tiskárna Johan Enschedé en Zonen, Haarlem, Netherlands)
Registrovaný uživatel
Acme - no neviem ... Ono "Slovenské" 20€ tlačía aj niekde inde ako v Holandsku ?
Registrovaný uživatel
Tlačiť mali aj Francúzi ( Chamalieres ), ale či k tlači aj prišlo ...
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 12. 8. 2011, 18:32. »
Moderátor
no, já mám v €€ kardinální neznalost :) odhadoval jsem (aniž bych si cokoliv předtím ověřoval), že to tisknul buď starý dobrý Giesecke, nebo Francie/Španělsko (když se tam slovenský € vypouštěly). Ale nizozemskej Hárlem ... to jsem fakt nečekal :)
Registrovaný uživatel
Keďže je táto téma o zbieraní eurobankoviek nízkych nominálov, tak jedna zaujímavosť:
V budúcom roku by sa mala tlačiť nová 5€ bankovka s novým dizajnom. Mala by mať niektoré nové ochranné prvky a po "tlakoch" Bulharov nové znaky v cyrilike. Následne by sa mali tlačiť aj nové nominály vyšších hodnôt.

Ešte k tým tlačovým kódom:
M - kód tlačiarne
001 - tlačová doska
G - riadok na doske
3 - stlpec na doske

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vsetko to je na wiki...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Eurobankovka
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Registroval někdo, zda v nějakém katalogu je zohledněna cena také dle tiskáren ???? Toto se netýká jen € , kde třeba v Pickovi je cena dána dle serie /státu/a podpisu , ale také u US dollarů - tam je to dáno pouze nominálem a rokem ...
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
Registroval někdo, zda v nějakém katalogu je zohledněna cena také dle tiskáren ???? Toto se netýká jen € , kde třeba v Pickovi je cena dána dle serie /státu/a podpisu , ale také u US dollarů - tam je to dáno pouze nominálem a rokem ...

áno je na to katalóg, Guy Sohnier - Les Euroillets 2002 - 2009, ochviľku bude vydané 3. vydanie, kde bude už aj Slovensko, Malta a Cyprus. Máš v ňom všetky tlačové dosky s cenami. Bohužiaľ je len vo francúzskom jazyku..
Registrovaný uživatel
Bude se dát sehnat někde na netu ??
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
Bude se dát sehnat někde na netu ??

nech sa Ti páči Koiko, tu máš link na tú knižku http://liste.eurobillets.free.fr/ , priebežne sa aktualizuje, len ceny za tie bankovky nie sú... ale ak máš záujem, môžem Ti potom poslať tu knižku, nakoľko budem mať ďalšiu. Ja som kupoval za 19,99€ + pošta, predám Ti ju za 15€ + pošta
Registrovaný uživatel
díky za odkaz, super !!! Počkám, až tam budou nějaké ceny u tiskáren. V té, co prodáváš nejsou, alespon tak jsem to pochopil - ale pokud se mýlím, tak bych ji bral
Registrovaný uživatel
Koiko napsal
díky za odkaz, super !!! Počkám, až tam budou nějaké ceny u tiskáren. V té, co prodáváš nejsou, alespon tak jsem to pochopil - ale pokud se mýlím, tak bych ji bral

v tej publikácii sa nachádzajú ale tej link čo som Ti posielal nie sú.
Registrovaný uživatel
napiš mi na mail - ty jsi skrytý ....
koukám, že jsem také skrytý poté, co se odhlásím, takže: koiko.tomio zavináč seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Koiko Tomio v 16. 8. 2011, 9:07. »
Registrovaný uživatel
máš odoslaný :)
Registrovaný uživatel
Jarči napsal
Koiko napsal
Registroval někdo, zda v nějakém katalogu je zohledněna cena také dle tiskáren ???? Toto se netýká jen € , kde třeba v Pickovi je cena dána dle serie /státu/a podpisu , ale také u US dollarů - tam je to dáno pouze nominálem a rokem ...

áno je na to katalóg, Guy Sohnier - Les Euroillets 2002 - 2009, ochviľku bude vydané 3. vydanie, kde bude už aj Slovensko, Malta a Cyprus. Máš v ňom všetky tlačové dosky s cenami. Bohužiaľ je len vo francúzskom jazyku..


Kde kupujes knizku? A jaka je cena knizky + postovne?
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
lbokel napsal
Jarči napsal
Koiko napsal
Registroval někdo, zda v nějakém katalogu je zohledněna cena také dle tiskáren ???? Toto se netýká jen € , kde třeba v Pickovi je cena dána dle serie /státu/a podpisu , ale také u US dollarů - tam je to dáno pouze nominálem a rokem ...

áno je na to katalóg, Guy Sohnier - Les Euroillets 2002 - 2009, ochviľku bude vydané 3. vydanie, kde bude už aj Slovensko, Malta a Cyprus. Máš v ňom všetky tlačové dosky s cenami. Bohužiaľ je len vo francúzskom jazyku..


Kde kupujes knizku? A jaka je cena knizky + postovne?


kúpil som ju cez francúzsky ebay
Registrovaný uživatel
Rád by som túto publikáciu získal tiež, ak nieje extra drahá. Ak by to niekomu nevadilo, mohli by sme ju zobrať spolu, rozdelilo by sa poštovné atď. Dajte vedieť. ;)
Registrovaný uživatel
no ja mám ešte jednu navyše doma...
Registrovaný uživatel
Napíšte mi prosím na miciko@centrum.cz. Ďakujem. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1