Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Vykupminci.cz
Numisargo

zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jen malý dotaz pro místní odborníky.Z jaké země je 5eurovka serie VA a proč to druhé číslo bez serie není celé,
ale jen poslední šesti číslí.Děkuji za odpověd.
Registrovaný uživatel
Tak túto perforáciu vidím prvýkrát - nemecká perforácia "UNGULTIG" (neplatné) na EURobankovkách. Doteraz som sa stretol len s perforáciou "SPECIMEN".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
„Prečo som vlastne stíhaný za falšovanie peňazí, keď my sme chceli vyrábať pravé bankovky?“ pýta sa Talian, ktorého vlani zadržala slovenská polícia spolu s ďalšími dvoma osobami. :D
www.aktuality.sk/clanok/307602/talianska-mafia-chcela-u-nas-vyrabat-takmer-prave-eurobankovky-v-milionoch/

No najzaujímavejšie sú zábery na originálny bankovkový papier pre tlač 20 EUR bankoviek a výsledné falošne-pravé bankovky. Možno sa ešte niekedy hodia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
v momente kdy se ztrati cely kamion s bankovkovym papirem je asi jasne, co se bude dit dal ... tezko to nekdo ukradil proto, ze nemam dostatek papiru toaletniho :)
Registrovaný uživatel
Príde mi to geniálna myšlienka. Zatiaľ čo transport peňazí je dostatočne chránený, tak transport bankovkového papiera pravdepodobne nie...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
pravda, bankovkovy papir s jiz zakomponovanymi ochrannymi prvky je nejdulezitejsi zaklad. Pak uz to jen dotisknout ...
Registrovaný uživatel
Keďže som sa trošku túlal po Slovensku, tak pre informáciu - aké nové 20€ bankovky máme k dispozícii na Slovensku:

NBS Bratislava - NA N008 vraj v prvé dni bola aj iná tlačová doska (buď N004 alebo N007)
NBS Žilina - najprv boli bankovky SA-SF S004; teraz sú k dispozícii SA-SF S003

Žiaľ bankovky sú v úbohom stave. Sú pevne zviazané bankovkovou páskou a pri ich vyťahovaní pracovníkom banky sú veľmi často v strede prehnuté. Ďalej pri jednom balíčku bol horný roh bankovky odtrhnutý v celom balíčku ! Aby toho nebolo málo, tak bankovky sú v mieste stretu rôznych materiálov - papier + holografický pásik + plastové okienko často veľmi zvlnené až skoro deformované. Cieľom bolo pravdepodobne odstrašiť všetkých zberateľov UNC bankoviek, aby nepostávali pred národnými bankami :(

Ak sa niekomu podarilo zobrať niečo z tej prvej várky rakúskych N004 alebo N007, tak mám záujem o výmenu. Ďakujem ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Vie niekto kedy vydajú nový eurokatalog bankoviek.
Registrovaný uživatel
jeff napsal
Vie niekto kedy vydajú nový eurokatalog bankoviek.

Zatiaľ nemám informáciu, že by sa chystal nový katalóg. To není jako práce s buzolou děti. Máme tu nové 5€, 10€, 20€ s úplne novým číslovaním, ... a pravdepodobne aj iné nové poznatky. Viem koľko sa pripravoval posledný katalóg a toto bude určite na dlhšie.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dobrý večer!
Majú tieto dve bankovky vyššiu hodnotu ako nominál ? Sú "ošľahané" obehom,nie U N C.
1- 50€ L / D001 C4
2-100€ N / F002 B5
Duisenberg
-stani-
Registrovaný uživatel
Ešte niečo:
Možno ste to tu už preberali,ale ja som si pred chvíľou všimol,že tlačiareň,číslo dosky a pozícia na rakúskych bankovkách sú iné ako napr.na nemeckých a talianskych .Nemalo by to byť rovnaké? Na iných neviem,nedržím doma toľko porovnávacieho materiálu. :P
-s-
Registrovaný uživatel
100€ N / F002 - sú dve varianty podpisov - W. D. a J.C.T., ale ošľahaná obehom nie je vzácna ani jedna.
50€ L / D001 - tú by som si možno do budúcnosti ponechal pokiaľ je pekná v stave 0-1. Inak nie.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
stani napsal
Možno ste to tu už preberali,ale ja som si pred chvíľou všimol,že tlačiareň,číslo dosky a pozícia na rakúskych bankovkách sú iné ako napr.na nemeckých a talianskych .Nemalo by to byť rovnaké?

Vzory bankoviek sú dané ECB a tlačiarne si ich nemôžu svojvoľne modifikovať t.j. bankovky musia byť rovnaké. Nerozumiem čo máš na mysli.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím!
Myslím toto:Rozostavenie písmen(ak sa to dá tak nazvať) je na rakúskych bank. iné ako a nem.a tal.
Stav 50€ L neviem určiť,zajtra pošlem obrázok,aspoň sa ho dozviem. :(
Na tej stovke je akýsi fľak.Neviem či od farby pri výrobe,alebo od kompótu. :mrgreen:
Ak by ste chceli posúdiľ,tiež môžem poslať obrázok.
-stani-
Rakušani sú myslím výnimka aj pri € minciach.Ako jedni z mála (možno jediní) majú na averzoch (národných stranách) mincí napísanú aj hodnotu mince.Ešte Gréci,ale tam je to niečo iné.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To Fidzi:
Tenšie a hrubšie písmená vidím niekde aj ja.Napríklad J (Rím) na niektorých bankovkách.Nemám foto.Aj čísla by sa zdali niekedy rozdielne.Ale toho by asi boli hromady.Je to len akési viac rozpité,alebo čo.Teraz sa možno ozvú odporcovia variant a mušincov,ktorým by sa to "nechcelo" hľadať a pritom sú vybavení mikroskopmi... :P Oni ale hľadajú dokonalosť,niekto hľadá pravý opak.
-s-
Registrovaný uživatel
Ahoj!
1-50€.Aký je to podľa vás stav?
2-stovka s fľakom.Od čoho asi je?
Naopak :oops:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Od coho to je ? :) no mozno aj od hov*a :-)
Kludne ich mozes utratit. Takto pouzite nemaju cenu nevyse
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak to potom asi niekto jedol cvikľu. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Stani, varianty hrubého a tenkého písma sa vyskytujú aj vrámci rovnakej tlačovej dosky. Popisoval som tu na fóre prípad bankovky 100 EUR S/J032. Ako som sa dozvedel, takých prípadov je omnoho viac. Varianty medzi rôznymi tlačiarňami by som považoval za úplne bežné.
Čo sa týka tvojích bankoviek, tak nie sú v peknom stave. Ale aspoň si môžeš za ne niečo pekné kúpiť ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Stani cvikla by bolo to najmensie a najprijemnejsie co by si na bankovkach mohol najst. To mi ver :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To Fidzi!
Kúpim si.Sú to bankovky z bankomatu.Nikde som ich nezháňal.Písal som,že sú ošľahané.Už viem čo som potreboval.Dík.Na tých obrázkoch s číslami TD neukazujem rozdiel v hrúbke písmen.Na rakúskej sú tie čísla a písmeno ináč rozostavené,na to som sa pýtal.Asi toto tam vidím:
P 0 0 8 D 4
F 003 B5
Rozdielne hrúbky z jednej TD sú "hojné".Až moc.
-stani-
Registrovaný uživatel
Jano7B9.
Chcem niečo vysvetliť.Na fľak od čokolády,alebo "druhej" čokolády,rúžu a pod.by som sa nepýtal.Ja myslím na 50 odtieňov sivej.Teda na to,že mi farba toho fľaku pripomína odtieň farby (bordovej?),ktorá je na tom 100.Preto som si myslel,že im možno niečo "prsklo" na papier už v tlačiarni.Píšem to preto,aby si o mne všetci nemysleli,že som T.I.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak budete mít jednu raritu ;)
http://ekonomika.idnes.cz/petiset-eurove-bankovky-zmizi-z-obehu-dhf-/eko-zahranicni.aspx?c=A160217_153806_eko-zahranicni_chrs
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
Výroba 20€ bankoviek

http://www.videomat.sk/ako-vyzera-vyroba-novych-20-eurovych-bankoviek/
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Výroba 20€ bankoviek
http://www.videomat.sk/ako-vyzera-vyroba-novych-20-eurovych-bankoviek/

Perfektné. Najviac sa mi páči ako tie archy neustále prehýbajú, natriasajú a doklepávajú. A potom pani v NBS chytá hysterické záchvaty, keď jej hovorím, že pokrčené bankovky nechcem :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » zbieranie eurobankoviek nízkych nominálov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1