Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Zborovský odznak

Vykupminci.cz
Numisargo

Zborovský odznak

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, potreboval by som informácie o tomto odznaku. Bol vydaný zrejme pri výročí zborovskej bitky. Neviete nič bližšie? Prečo je nápis v ruštine? Kto ho dostával a v akom množstve mohol byť vyrobený? Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Odznaků existuje více typů, přesněji více provedení. V bílém kovu,. menší, ale i větší typ. Nápis Zborov je česky, vzácněji rusky. Ty malé si legionáři přidávali na stuhy svých dekorací. Např. k čs. Revoluční medaili, nebo na kříž sv. Jiří.
Bitva u Zborova bylo první vítězné střetnutí tři pluku ruské legie s RU vojáky. Vojáci, legionáři dokázali prorazit obranu "rakušáků". Ruský nápis je ruský, neb to bylo bojiště v tehdejším carském Rusku. Nezaměňovat za Zborov na Slovensku. Odznak v originálu je poměrně vzácný a né levný. Toto je originál!

Jinak bitva u Zborova to by mělo být známé. Nebo dohledáte na Internetu.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za odpoveď. Ja mám väčší typ. Kto ich dostával? Vojaci tých troch plukov? Alebo boli dávané plošne?
A ešte jedna otázka- boli vyrábané v Rusku?
Moderátor
Nebyl vyráběn v Rusku, Bylo to při desátém výročí bitvy, tehdy to byl jen vzpomínkový odznak. Neuděloval se, nebylo to vyznamenání, jen vzpomínkový odznak.
Registrovaný uživatel
Dobrý deň !
Prikladám na ukážku foto 2 Zborovských odznakov . Bronzový má novo priletovanú ihlu .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jsou oba krásné. Zdá se, že ten, který jsem se snažil určit se objevil k prodeji na Aukru. Myslím, že se prodá době, ale doufám, že si jej koupí falerista a ne obchodník.
Registrovaný uživatel
mě se podařilo najít odznak k dvacátému výročí. k tomuto výročí bylo vydáno vícero typů odznaků

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Moderátor
K dvacátému výročí bylo raženo více typů odznaků, vše to je připomínka k výročí bitvy u Zborova. Byl natočen i film k této bitvě. Šmeral tem hraje jednu z hlavních rolí. Film jde stáhnou z "Ulož to" Váš odznak je jedním z těchto památek. Vše to je připomínka vlastenectví i když někteří módní historici to považuji za pouhý nacionalismus- není to pravda. I když jsem monarchista a u Zborova bojovali Češi na jedné straně, proti Čechům na druhé straně fronty, ale to je již historie a to si můžete nastudovat sám.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Zborovský odznak

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1