Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Železný kříž - originál nebo padělek?

Vykupminci.cz
Numisargo

Železný kříž - originál nebo padělek?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás,
spojil jsem se s bývalým vlastníkem kříže. Kříž je prý z nálezu, konkrétně jeho známý ho našel při vyklízení chalupy. Podle jeho slov byl magnetický a ze tří částí, tak ho pán označil za originalní a zaručoval originalitu. Já jsem se rozhodl, že ho pošlu na ověření panu Charvátovi (díky za odkaz Michelis), a dohodli jsme se, že pokud se prokáže, že jde o padělek a já mu ukážu dokument, na kterém bude tento verdikt, tak mi pán vrátí peníze. Já budu aspoň v klidu a pokud to bude originál, tak budu mít v ruce dokument, že je kříž originální.
Registrovaný uživatel
No ja som videl certifikat od pana Charvata na odznak RD-rychlej divízie,na to že je ok a bola to replika...
Ono asi aj tu platí že šuster drž sa kopyta...možno v nemeckých veciach sa vyzna,ale teda v odznakoch RD určite nie...
Registrovaný uživatel
Takze ani Charvat nie je neomylny....tak potom to treba nechat na vieru a verit, ze je pravy :)

Alebo si kupit detektor a opat verit , ze si kriz kopnete :)
Moderátor
Slovenské věci, no do toho se asi pan Charvát pouštět neměl, ale i odborník udělá chybu. Já bych jej neodsuzoval. To znáte mezi numismatiky , ale u i jiných sběratelských oborů. Žel bohu, on dává doklad s razítkem a zde jej přece můžete požádat o finanční vyrovnání.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, tak mi přišlo vyjádření od pana Charváta. Je to ORIGINÁL, od firmy Rudolf Souval, Wien.
Moderátor
No a máte klid!
Registrovaný uživatel
To je super, že máte vyjádření od Pana Charváta.Upřímně, pan Charvát si udělal živnost na věcech, kterým rozumí stéjně jako já.Taky o tom přemýšlím...Titul mám taky,jen chci podotknout,že vyšší než Bc.
Registrovaný uživatel
Dle mého názoru máte obyčejný Polský šunt
Registrovaný uživatel
To bych si bez alespoň kvalitní fotky netroufl tvrdit!
Moderátor
Pánové mohu konstatovat,že mé domněnky se potvrdily ;) .... jedná se o originál...
Studoval jsem tyto želízka celkem podrobně(byl jsem jimi v určité době celkem fascinován)takto dokonalé falzum i s těhle fotek,málo pravděpodobné,tak jak jsem dříve popsal a ještě pokud to potvrdil uznavany člověk znalý v této oblasti...
Zbytečně majitele neuvadějme znovu v pochybnosti...
Majitel má slušný kousek a pokud již není sběratel, může začít s faleristikou..
Moderátor
Přátelé,
využil jsem svého práva a poslední příspěvky vymazal a pokud se budete hašteřit budu pokračovat. Mrzí mně to! :evil:
Registrovaný uživatel
No vidite a zase to bude len o viere :)
Ale ja nemam nic proti veriacim :)
Moderátor
Např.zde jedna nádherná ukázková polská kopie.....
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zelezny-kriz-16793

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Faleristika » Železný kříž - originál nebo padělek?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1