Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Fajn, tak už som múdrejší, je to značka h-R, mincovňa Sibiu. Citujem z článku o šurianskom depote (cca 2900 quartingov) v Slovenskej numizmatike XI., kde na strane 177 sa píše:
"Ojedinele sa v dolnej časti koruny vyskytla značka v podobe troch navzájom spojených lístkov, ktorých význam je zatiaľ nejasný. Je zaujímavé, že kým u mincí ostatných skupín je jej výskyt ojedinelý, u skupiny h-R je viazaný skoro na každú sledovanú mincu."
Registrovaný uživatel
Potrebujem pomôcť s identifikáciou značky na tomto quartingu. Ani neviem, ako ho správne otočiť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
já bych to viděl na první foto a C B
(bez toho, že bych z hlavy věděl jaké zn. se vyskytují - jen dle toho co tam vidím)
Moderátor
Já to vidím na neznámého mincmistra v Budě 1387 - 1427. Pohl tab. 42. :lol:
Registrovaný uživatel
Ak by som to mal priradiť k niektorej zo značiek v Pohlovi, tak by to bola asi 124-27. V tom prípade bodka, ktorú som označil šípkou, by mala byť kaz a nie súčasť značky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dnešní přírůstek do sbírky. Pan komtur Redwitz :)
O půl osmé večer už není moc dobré světlo na focení, ale snad to stačí :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No teda, taký pekný Redwitz a nikto ti ho nepochváli? :roll: :D Podľa mňa valašský typ.
Večer sa ti pokúsim zakontrovať v sliezskych minciach mojim novým prírastkom... ;)
Moderátor
No, já bych ho i pochválil, ale ještě musím chvilku polykat závist.

Můj zatím jediný vypadá takhle hrozně. Mimo palcátu a značky KB toho moc vidět není. :evil:
Moderátor
Možná obrázek by neuškodil. :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Občas sledujem toto vlákno a ak má niekto z Vás možnosť si požičať alebo zohnať slovenské číslo Numizmatika 22 - 2008, tak Vám ho odporúčam. Je tam zaujímavý článok, ktorý doplňuje prácu J. Hunku o náleze mincí z Kostolného Seku. Autori sú Marián Soják a Ján Hunka. Sú tam popísané novšie nálezy a hlavne falzá denárov Mikuláša Redwitza. Je to o peňazokazeckej dielni na Spiši pri Letanovciach. Zvláštny na tom je hlavne výskyt falošných denárov Redwitza a parvov Žigmunda Luxemburského a to, že tieto falzá sa v tejto jaskyni vyrábali v dobe keď Spiš bol úplne mimo sféry ich obehu (myslím Redwitzove denáre). Maroš Soják mal pred časom prednášku na túto tému na jednej našej schôdzi a vyslovil hypotézu, že tieto denáre boli zrejme v obehu na oveľa väčšom území dnešného územia Slovenska ako sa donedávna historici domnievali a predpokladá v budúcnosti ďalšie nové nálezy z oblasti Spiša a možno aj horného Šariša.
Registrovaný uživatel
foto tychto falz zo Spisa bolo tusim v publikacii M.Sojaka:
Jaskyne na Spisi a ich archeologicky vyskum.
mal som tu publikaciu v ruke uz davnejsie, tak detaily si uz nepamatam.

pokial si ale spominam,
vylozene redwitzov mi tie falza z jaskyne nepripominali.
skor napodobeniny zigmundovych parvov, a to pomerne amaterske.

mozem sa ale mylit.
chcelo by to foto.

co sa tyka redwitzovych razieb,
obiehali (a snad aj boli razene) myslim po celom uhorsku.

navyse boli urcite razene nie ako denare, ale ako quartingy.
_______________
Registrovaný uživatel
Ten článek je dostupný i na netu :
zde.
« Poslední úpravu provedl(a) Ander v 15. 5. 2015, 5:01. »
Moderátor
Dneska jsem se probíral hromádkou uherských mincí a natrefil jsem na parvus se značkou. Stav je sice dezolátní, ale značka N-I ještě na fóru tuším nebyla prezentována.

Mincovna: Nagybánya
Komorský gróf: Jacobus Ventur (kolem r. 1395)
Citace: Pohl 119-87

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím všetkých,
hneď na úvod poviem, že nie som numizmatik. Pri pokuse o ryžovanie minulý týždeň rieka vydala túto mincu. Podľa toho čo som ponachádzal na webe tak by to malo patriť do tohto vlákna. Pomôžete mi prosím s určením?
Pri dvojkríži ja vidím n m

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak to je super úlovok, výborná vec takto ho vyryžovať. Mohol by si mi napísať na mail archypov zavináč gmail.com? Chcel by som sa niečo popýtať. Inak je to quarting Žigmunda Luxemburského, značka n W (nie je to M), mincovňa Nagybánya komorský gróf Mikuláš Wasserpauch, rok 1433. Minca sama osebe vzácna nie je, vzácna je len pre teba ako šťastného nálezcu. Gratulujem. ;)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
....Gratulujem. ;)

Za určenie i gratuláciu ďakujem. Na mail som Ti napísal
Registrovaný uživatel
Tá minca je skutočno relatívne bežná, ale spôsob ako si sa po ňu dostal je skrátka boží :)
Ešte doplním, že podľa literatúry je to razba pre srbského despotu Juraja Brankoviča.
Moderátor
Predpokladám, že sa jedná o tú istú značku, pričom druhá je z vadného razidla, súhlas? Alebo to nie je náhoda? :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To Archy: zrovna v tomhle pripade to vyjimecne vada razidla nebude. Vypada to spis jako prepuncovana jina znacka (chybna). Nebyvaji na techto denarech (nebo co to je) znacky, kterych by mohlo byt to "I" soucasti?
Moderátor
Sú to okrájané denáre P 117-2 so značkou B, mincovňa Budín. Je známa samostatná značka I (P 117-5), ale tento "úkaz" je naozaj príliš malý, samotná značka I dosahuje výšku písmen všetkých ostatných značiek. Tak neviem...
Moderátor
nechce se mi hledat, ale nepozivalo se i M? mohla by to byt prostredni nozicka z M.
Moderátor
V tomto umiestnení sa písmeno M nepoužívalo, ešte ma napadlo n, ale nesedí mi veľmi ani tvar, ani veľkosť (obrázky sú v rovnakom pomere).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tak to je zapeklite. podle mne je to ale vysledek prepuncovani. jeste mohl rezac vzit omylem punc z jine mince, chybu si nasledne uvedomit a prerazit to B-ckem.
Moderátor
Asi to bude nejako tak, pravdu nezistíme. Aj tak vďaka.
Registrovaný uživatel
kremnický redwitz, K-R na averze i reverze?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1