Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
dukát mincovňa Sibiu, rok 1433-37, máš tam ešte denár a parvus

Dík, dřív Hermannstadt, mincmistr Leonardo N. Bardi a rok by měl být 1436.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
dukát mincovňa Sibiu, rok 1433-37, máš tam ešte denár a parvus

Dík, dřív Hermannstadt, mincmistr Leonardo N. Bardi a rok by měl být 1436.
Registrovaný uživatel
Pazour napsal
dula77 napsal
dukát mincovňa Sibiu, rok 1433-37, máš tam ešte denár a parvus

Dík, dřív Hermannstadt, mincmistr Leonardo N. Bardi a rok by měl být 1436.

nie bude to Nagyszeben :D
Všetky názvy sú pre jedno mesto.
mám najnovšiu literatúru zaoberajúcu sa len dukátmi a je tam len rozmedzie rokov ktoré som tam napísal.
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 19. 4. 2016, 15:13. »
Registrovaný uživatel
A čteš tam h-l? Možná to je špatně nafocený, ale je to h. Pravda, tuhle minci jsem našel a i když nic nesbírám, tak jsem si chtěl sehnat jeho zbývající mince. Od nejvyššího nominálu se sbírka zakládá líp. A co se týká muzea, tak tam jsem teď dal 65 brakteátů a feniků Přemysla ll. Otakara a Václava ll. Pokud to není depot, tak o jednotlivé mince až tak velký zájem není.
Registrovaný uživatel
Podle mě to je h.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Našel jsem tohle.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Niečo na pondelok...čo je to za značku na tomto parve? Obrázok je z netu a možno je to hore nohami.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Myslel si quarting a nie parvus? Máš recht, fotka je katastrofálna, vidíš tam niečo takéto?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jasne, že quarting kua...to bude tým pondelkom :roll:
No niečo také tam vidím, ale v Pohlovi to nevidím. A chvíľu som si myslel, že by to mohla byť aj Dávidova hviezda, ale to by som chcel asi veľa :)
Moderátor
Nějak to zablblo. Nemáte to vzhůru nohama? Já tam vidím něco, jako W-h. Tedy Veszprém???
Moderátor
Pavle ťažko povedať, aj sigur pripúšťal že by to mohlo byť hore nohami. Skúšal som obrázok aj otočiť a možno máš pravdu, aj keď ten útvar čo som riešil aj ja a sigur sa mi zdá aj po otočení rovnaký. Odkiaľ si vzal Veszprém?
Moderátor
Nemôže to byť niečo takéto?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bratm, dnes ti ide karta :) Povedal by som, že je to kombinácia 68 a 69. Čo je to? Šuriansky poklad?
Moderátor
sigur napsal
Bratm, dnes ti ide karta :)


No dovoľ... tsss :twisted: Áno, je to šuriansky poklad, podľa Jana Hunku Bratislava, I C. Ale naozaj neviem. Útvar na diskutovanej minci je príliš konkrétny, značky I C bývajú dosť skomolené.
Registrovaný uživatel
No a mne zas karta moc nejde...áno, už si vybavujem značku "I" som na quartingoch párkrát videl a kosoštvorec v strede nikdy nebol, takže sme asi znova na začiatku.
Aj by som ho kúpil, ale poštovné je dvakrát drahšie ako samotná minca.
Moderátor
Skôr by tam mohlo figurovať v nejakej modifikácii to W, ako píše Pavel. Nekupuj to, nemá to význam, kvalita to nie je a nebude to asi ani nič svetoborné - neznáme. Fotka je mizerná, keby ti to prišlo a nafotil by si to znova, všetci by sme sa možno nasmiali. :) Z tejto fotky neidentifikujeme nič.
Moderátor
Já si myslím, že ten kousek u W je spíš vada mince, nebo razidla. Čili nemá se značkou nic společného. Ale možná to je jen moje středověká deformace. :lol: Škoda, že je to tak mizernej kousek. Těžko číct.
Moderátor
Chtěl jsem napsat říct. (18 hodin na inventuře si vybírá svou daň :oops: )
Registrovaný uživatel
Podobný útvar ako 2x dvojité W uvádza unger u typu 456 qq) To by mohlo byť to druhé písmenko na minci (alebo prvé ak ju otočím hore nohami)
Moderátor
fukiwara napsal
Podobný útvar ako 2x dvojité W uvádza unger u typu 456 qq)


Ty bláho, neviem to nájsť, quarting (456) je vyobrazený len na strane 31 v jedinej perokresbe. Je pravda že ja Ungera veľmi nevyužívam, mám toto len jeho časť s obrázkami a chýba mi textová časť? Daj vedieť, najlepšie by bolo keby si sem hodil ten útvar, nech vidíme všetci.
Registrovaný uživatel
Tak asi túto značku fukiwara myslel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No tak to sa naozaj veľmi podobá.
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám tu jeden uherský denár Lišky Ryšavé, 0,54 g. V tomto období jsem úplný greenhorn. Našel jsem jen, že opisy budou MON SIGISMUNDI / REGIS UNGARIEETC.
můžete mi k tomu prosím sdělit něco víc? (mincovna/mincmistr/, co to je za erb, odkaz na literaturu, co znamená "mon", prostě, co se z toho dá ještě vyčíst) Díky moc ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to najbežnejší Žigmundov denár, typ ako Pohl 117-16, značka n pod dvojkrížom, M nad štítom (je videiť len časť), teda mincovňa Nagybánya, komorský gróf Markus z Norimbergu. MON. = MONETA - minca; SIGISMVNDI - Žigmunda, Židmundova; REGIS VnGARIE ETC = Kráľovstvo Uhorské et cetera - atď.; štvrtený štít s arpádovskými brvnami a brandenburskou orlicou...
Registrovaný uživatel
díky moc za naprosto vyčerpávající odpověď ;-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1