Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Túto mincu som už niekde videl a nie som si istý, či je to uhorská razba. Korunky ani sv.Ladislav mi ikonograficky do Uhorska nesedia. možno skôr Rumunsko alebo Moldavsko. Podľa mňa oproti "O" nie je korunka ale nejaké písmenko. W, M alebo omega.
Pohrobok razil mince s "Jánošíkom".
Registrovaný uživatel
Asi to bude Uhorsko, ale zrejme nie Žigmund. To foto je z nejakej aukcie?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Asi to bude Uhorsko, ale zrejme nie Žigmund. To foto je z nejakej aukcie?

Len som odstránil daktyloskopiu ;)
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zigmund-luxembursky-1387-1437-_post_-521612#post521612
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
to Fidzi:
vraciam sa k téme otočených opisov voči krížu s mincovou značkou.

Na prvom obrázku nS Nagybanya posunutý a normálny opis. Ten prvý je skomolený, možno dobová napodobenina.

Druhý obrázok Sibiň oba posunutý opis.

Tretí obrázok Nagybanya n-niečo, na oboch posunutý opis + to niečo opačne orientované na každej minci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fukiwara, ďakujem za obrázky. Takže by sa to dalo zhrnúť - chybná orientácia opisu/mincovej značky pri denároch Žigmunda Luxemburského sa vyskytuje v určitom veľmi malom percente ako chyba pri výrobe razidla. Výskyt chyby závisí od mincovne a kvalite jej práce. Nie je to bežná záležitosť, ale ani úplne ojedinelý jav.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pridám ešte tieto,u B.L je otočená aj mincová značka oproti krížu.Pri značke n-? je to ako u prezentovaných mincí a poslednú som tu už dával.Pekná minca v razobnom lesku to sa tak často nevidí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zuzi napsal
Pridám ešte tieto,u B.L je otočená aj mincová značka oproti krížu.Pri značke n-? je to ako u prezentovaných mincí a poslednú som tu už dával.Pekná minca v razobnom lesku to sa tak často nevidí.

Díky Zuzi. Veľmi pekné variácie chýb. Tá posledná minca je vážne krásna, ale ani ostatné nezaostávajú. Aspoň viem, že okrem odrbancov existujú žigmundove denáre aj v peknej zachovalosti. ;)
Myslím, že už sme tu značku B-L riešili... Pohl ju prisudzuje Bude, ale my veľmi dobre vieme, že značka B-L môže byť jedine Blava... :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Na tých drobákoch je stále čo riešiť a to sa mi na denároch páči.Dík Fidzi,je radosť na ňu pozerať keď ju mám v ruke. :? A ako som písal u bežných denároch Žigmunda, čo sledujem toho moc nebude.Bolo by dobré keby sa viacerí pozreli na tie bežné denáre u seba,či niečo nájdu a dali sem foto.
Registrovaný uživatel
zuzi napsal
Na tých drobákoch je stále čo riešiť a to sa mi na denároch páči.

Preto denáre milujem. Ak si kúpim lot 100 denárov, tak bude s vysokou pravdepodobnosťou každý úplne odlišný. A môžem sa s nimi zabávať celý rok. ;)
Zuzi napíš mi na fidzi_@post.sk (áno je to s podčiarovníkom). Ďakujem.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pridám ešte jednu variáciu,mincová značka N-S otočená oproti krížu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Drakulov parvus... :twisted: To napadne len Amíka :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám túto mincu ale neviem ju presne zaradiť. Poradí mi niekto ... Vopred Ďakujem ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaradit ju treba ku kopiam, padelkom a to dost nepodarenym
_______________
Registrovaný uživatel
A zrejme sa jedná o nejakú súčasnú kópiu.
Registrovaný uživatel
Áno. Jedná sa o súčasnú napodobeninu = fake.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Košický denár, komorský gróf Ladislav Csapy, 1434.
"C" má iný font, ako sa bežne vyskytuje, navyše s bodkou. Ešte je tam jedna zaujímavosť, ale to dávam ako kvízovú otázku. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sigur, ty si pernamentný nasierač neskutočne krásnymi mincami. Toto je úplný výbuch zaujímavostí v jedinej krásnej minci. :shock: (Nemáš dva kusy?)
Zaujímavosťou mince je opis začínajúci pri päte dvojkríža. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Presne tak. A dík. :)
Registrovaný uživatel
Človeče, furt rozmýšľam nad tým denárom. Myslím si, že to Ͼ nebude ɑ. To by v Košiciach predbehli dobu o 100 rokov a to sa mi práve pri košickej mincovni nechce veriť. Kukni na opis. Tam je všetko v poriadku "ET·ɑ". Tiež sa mi to písmo v opise zdá byť viacej zdobené než pri košických denároch ɑ-L. Naproti tomu značka mincovne Ͼ-L je veľmi strohá. Žiadne rozštiepenie koncov ako v opise.
Mincovú značku Ͼ-G používala mincovňa v Kluži o 100 rokov neskôr. V 14.-tom storočí tam pravdepodobne bola mincovňa, ale údaje o nej chýbajú.
Velice zaujímavá minca. Také ja milujem. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Klasický denár C-L pre porovnanie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pridám denár s chybným opisom,taký domotaný som ešte nevidel,niekto mal asi zlé oko,averz MON SIGIISMUNEI,
reverz REGS UNGARIG ETCI.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Človeče, furt rozmýšľam nad tým denárom. Myslím si, že to Ͼ nebude ɑ. To by v Košiciach predbehli dobu o 100 rokov a to sa mi práve pri košickej mincovni nechce veriť.


Aj podľa Lengeyla to sú Košice.
Registrovaný uživatel
zuzi napsal
Pridám denár s chybným opisom...


Zabudol som pochváliť skutočne zaujímavý opisový variant. Pri tomto type vidím popletený opis prvýkrát. Skúmal som, či to nie je dvojráz, ale myslím, že nie. Je to pekná hlboká razba, čo dokazuje aj na reverze výrazne vydutý dvojkríž z averzu.
Registrovaný uživatel
Sigur dík,sledujem tieto denáre a opisové varianty u tohto typu sú zriedkavé.Dvojráz to nie je a som veľmi rád že ho mám.Pridám ešte tieto dva,pomerne pekné kúskya a tiež varianty,ten v pravo by mohlo byť sko?Utekám na Váh, večer pošlem ešte variantu C-L na porovnanie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čakám, kedy prispeješ do otužileckej témy nejakou peknou fotkou...tak sa snáď dnes už dočkám. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1