Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zkameněliny - obecně .

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkameněliny - obecně .

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ale jinak naprosto souhlasím - je to o obrovským množství času a trpělivosti a není nic horšího než když malinko ujede ruka s vysokoobrátkovou(35000ot/min) frézkou nebo vibrační jehlou a je to nenávratně poškozený. Zrovna nedávno se mi to stalo u takový malinký ale moc pěkný kapradinky z permo-karbonu.
Chce to začít se učit na něčem relativně dostupným a pak se teprve pustit do něčeho "vzácnějšího". Ale stejně si myslím, že pokud jde o nějaký fosilní unikát je lepší to nechat na odborníkovi.
Registrovaný uživatel
Lokalita Hrušovany nad Jevišovkou Třetihory
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to baranka:
Tak to je fakt nádhera! To vypadá jako by to ještě včera bylo živý :shock:
Moc pěkný !
Registrovaný uživatel
Je to jen polovina nálezů z jednoho letošního dubnového dne. Bohužel před 14 dny v suchu a zemině ztvrdlé na beton jsem jich našel sotva 50. Jinak to fakt vypadá jak kdyby se člověk vrátil od moře. :)
Registrovaný uživatel
korunka napsal
...zkamenělé rybky, pravděpodobě Knightia alta, lok. Wyoming, Usa, stáří Eocen, vel. celého vzorku 6x5cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Z výstavy som si priniesol jedného trilobita. Je fascinujúci. V tomto obore som však úplný laik. Možno to je triviálna otázka, ale ako zberateľ pozná, že práve v tomto kameni sa skrýva skamenelina? Je to o náhode, keď z kameňa časť trčí, alebo sa dajú úmyselne vyhľadávať kamene, ktoré keď rozpolíte skrývajú vo svojom vnútri skamenelinu? Je mi jasné, že sa neváľajú hocikde, ale na náleziskách typických pre svoju dobu. Ďakujem.
Registrovaný uživatel
aliquis:

samozrejme, nema zmysel rozbijat kamene o ktore nahodne zakopavas cestou do prace.

ale inak ano, na overenych odkryvoch to moze priniest vysledky.
tiez doporucujem pozorne prehladavat sutinu, napr. v kamenolomoch kde sa tazia sedimentarne horniny. na slovensku vetsinou rozne vapence.
_______________
Registrovaný uživatel
..ano, je to tak. Jednoduše v literatuře o zkamenělinách zjistíš, kde jsou lokality a pak už jen stačí narazit na správnou vrstvu. Taková místa jsou však pod nájezdy hledačů pleněna. Když víš, kde se nachází, pak můžeš tlouci do kamenů, zda po rozbití nalezneš. Ona ta znalost lokalit nemusí být ani tak nutná- stačí prozkoumat okolí, kde se vyskytují sedimenty- usazeniny, jako vápence, pískovce, opuky a pod. a prostě jen pátrat. Nejvíce sedimentů se nalézá od Berounska, Prahu, Mělnicko, Kralupy n. Vltavou. Tam kam se vleze, tam se něco najde. Takových oblastí se sedimenty bude po republice dost..
Registrovaný uživatel
trosku to tu ozivim,
posledne 2 vzorky trilobitov co mi ostali zo zbierky z detstva.
Paradoxides gracilis a Elipsocephalus hoffi.
na inzerat v casopise ABC sa mi vtedy ozval jeden pan, a poslal mi zopar skamenelin,
k tymto si len pamatam ze v sprievodnom liste mi napisal ze udajne pochadzaju ''z mist kde kopal sam p.Barrande''.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Pekné a zaujímavé hobby .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahoj, sleduje ještě někdo toto vlákno? Potřeboval bych něco určit, tak zda to můžu přidat tady, ať zbytečně nezakládám nové ;)
Registrovaný uživatel
Kľudne vlož , určite sa niekto nájde na určenie .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ahoj našiel som dve vzorky nedávno, lokalita Trstené pri Hornáde prikladám jednu z nich bohužiaľ foto robene večer pri umelom svetle mobilom a tiež nie som si istý čo by to mohlo byť.
Je to jedna vzorka napoly rozlomená

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, mohl by mi někdo prosím určit o jakou rostlinu se jedná. Odvaly po těžbě uhlí u dolu Staříč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pěkné!! I když pro králíky asi nepoživatelné. :P
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Pěkné!! I když pro králíky asi nepoživatelné. :P


Číňani upraví DNA a budou žrát i kamení :lol:
Registrovaný uživatel
Taky poprosím o určení, lokalita Staříč - odval 20 x 17 cm ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky stejná lokalita - Staříč - odval 6 x 4 x 3 cm. Pokud se jedná o zkamenělinu, tak ta prochází celým kamenem na skrz. Vzorek je nezvykle těžký ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Boží oko, to je jasný. ;)
Registrovaný uživatel
super, tak ho pojmenuji :D :lol: ;)
Registrovaný uživatel
Konkerce?
Moderátor
Bůh je všudypřítomný! :)
Registrovaný uživatel
Zdravim,mám tu otázku ohledně zkamenělin.Našel jsem zkamenělinu,doma očistil ve vodě,nechal osušit,vystavil do police.Nedávno jsem zjistil,že určitou část kamene pokryl takový šedavý povlak nějaké plísně.Je to na kameni,nedá se to odstranit.Problém je v tom,že to nakazilo i jiné zkameněliny.Některé pak získávají takové modré zbravení,které se pak šíří po celém kameni.Tak by mě zajímalo co to vlastně je zač.
Registrovaný uživatel
Trošku pre oživenie vlákna vkladám foto pyritizovaného amonita z Litmanovej. Je to leštený rez jednej polovice schránky. Veľkosť zhruba 8 x 9 cm, šírka rezu cez 2 cm. Fotky tiež nie sú ideálne, pretože pri určitom nastavení oproti svetlu sa tie pyritizované plochy pekne lesknú. Potom to má taký príťažlivý vizuálny efekt.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim Vita, mozete mi na seba poskytnut kontakt, email ? Mate ho skryty. Vdaka
Ospravedlnujem sa za spam
_______________
Registrovaný uživatel
Dnešní nález Býčkovice, opuka.Určí někdo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Minerály » Zkameněliny - obecně .

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1