Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Zkušební značky

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušební značky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
smith napsal
Evropa1 napsal
Já jsem daného pána poprosil o reakci zde, ale byl jsem odmítnut.

Nezlobte se ale bylo by z mé strany neslušné, pokud bych bez jeho vědomí odkrýval soukromý rozhovor.


V hrubých črtoch bez uvedenia mena by to mohlo byť prínosné tu prítomným diskutujúcim.


Podle jeho názoru v případě 10-15% s mými názory nesouhlasí. Jedná se o věci z oblasti více rovnocenných názorů na dané věci (například v případě používání kovových značek, které používali naši ověřovatelé a bere je jako špatné dědictví.
V ostatních názorech jsme v souladu. Především se jedná o zásadní oblast jistých zákonitostí, které v dané oblasti fungují.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 28. 7. 2015, 16:55. »
Moderátor
Před mnoha lety jsem nekoupil známku za cca 2,5 tisíce Kč. Jednak jsem na ni už moc neměl (protože jsem ve stejné aukci ještě cílil na jinou známku za cca 22000 Kč a psal jsem příkaz na 25000 Kč - jó, to byly časy, to bylo to líp co už bylo), nebyla zkoušená (což mne ale až tolik nenapadlo) a zdála se mi poněkud šmutzig, tedy nižší kvality, a byla nižší (což ale neznamenalo podělání zoubkování, protože šířka byla OK). Někdo ji koupil, nechal atestovat a obratem prodal za asi čtvrt miliónu forintů, jestli se nepletu (hledat se mi to teď nechce, možná to bylo čtvrt miliónu už přepočteno korunách). Od té doby jsem podobnou známku (v jakékoliv kvalitě) neviděl nabízet. Z toho je patrné, že kvalita, dbání na kvalitu, je sice pěkná věc, ale u některých známek je prozíravé se na to vysrat a brát co je, protože už nemusí být druhá možnost. Nehledě k tomu že je lepší známka poškozená ale pravá (s pravým přetiskem), než bezvadná, ale falešná (s falešným přetiskem).

Mnoho let je cca 20.
Moderátor
Asi ti bylo čtvrt miliónu Ft (tehdy byl forint ale v lepší kondici než dnes), protože dnes má známka katalog půl miliónu Ft.
Registrovaný uživatel
Ano PavleIII, tady jsi potvrdil na Tvém příkladu význam atestu a posouzení znalce. Tedy ,že zkušební značka,atest zhodnocují známku nikoliv nezhodnocují.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Před mnoha lety jsem nekoupil známku za cca 2,5 tisíce Kč. Jednak jsem na ni už moc neměl (protože jsem ve stejné aukci ještě cílil na jinou známku za cca 22000 Kč a psal jsem příkaz na 25000 Kč - jó, to byly časy, to bylo to líp co už bylo), nebyla zkoušená (což mne ale až tolik nenapadlo) a zdála se mi poněkud šmutzig, tedy nižší kvality, a byla nižší (což ale neznamenalo podělání zoubkování, protože šířka byla OK). Někdo ji koupil, nechal atestovat a obratem prodal za asi čtvrt miliónu forintů, jestli se nepletu (hledat se mi to teď nechce, možná to bylo čtvrt miliónu už přepočteno korunách). Od té doby jsem podobnou známku (v jakékoliv kvalitě) neviděl nabízet. Z toho je patrné, že kvalita, dbání na kvalitu, je sice pěkná věc, ale u některých známek je prozíravé se na to vysrat a brát co je, protože už nemusí být druhá možnost. Nehledě k tomu že je lepší známka poškozená ale pravá (s pravým přetiskem), než bezvadná, ale falešná (s falešným přetiskem).

Mnoho let je cca 20.


To je otázka, na kterou můžeme mít mnoho pohledů, ale v životě jsem měl v držení i unikátní mince ve špatné zachovalosti a jelikož dbám přísně na kvalitu, následně jsem je prodal a věřte za pár korun a navíc o ně nebyl ani zájem. Doby se mění a dnes se dbá především na zachovalost, kdy například běžnější, ale krásné mince jsou poptávanější. Sběratelství přeci není o kompletnosti. Při této příležitosti vždy dávám otázku. Máte na všechny hezky zachovalé položky, které jsou na trhu dostupné a které potřebujete k doplnění sbírky? Vždy slyším odpověď, nikoli. Na následující otázku, proč tedy kupujete i horší zachovalosti již odpověď nedostávám. V životě jsem viděl několik případů, kdy sběratelé kupovali bez rozmyslu horší kvality, aby se jako náhodou objevila krásná kolekce. Jim pak zbyly pouze smutné oči. Ve sběratelství také platí počkat, protože nějaká šance se objeví vždycky. Možná, že nás ke krásným položkám mohou dopomoci dobré kontakty. Jestli nebudu mít tento unikát, určitě se v životě objeví jiný, který budu moci a budu chtít, protože bude splňovat moje pohledy.

Nechci zde ale rozvíjet toto téma dále
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Stan napsal
Ano PavleIII, tady jsi potvrdil na Tvém příkladu význam atestu a posouzení znalce. Tedy ,že zkušební značka,atest zhodnocují známku nikoliv nezhodnocují.


Ano také to je jeden z důvodů, proč jsem musel mít všechny filatelistické položky zkoušené a vyplatilo se mě to při prodejích také.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Stan napsal
Ano PavleIII, tady jsi potvrdil na Tvém příkladu význam atestu a posouzení znalce. Tedy ,že zkušební značka,atest zhodnocují známku nikoliv nezhodnocují.

Dost možná by se to v Maďarsku prodalo za dost peněz i bez atestu (i když asi za míň). To už tak někdy bývá, že v zemi původu jsou známky nejdražší. Aspoň v Evropě určitě. ale atest (a zkouška, známka byla stejně ražená) tomu jednak pomohl a dvak jsem měl na mysli, že někdy je lepší nebýt cimprlich a neošklíbat se nad zdáním horší kvality.

Evropa1 napsal
Doby se mění a dnes se dbá především na zachovalost, kdy například běžnější, ale krásné mince jsou poptávanější. Sběratelství přeci není o kompletnosti.

No, sběratelství je dost o kompletnosti, to si přiznejme. ;) Lepší, kvalitnější kusy jsou, samozřejmě, hledanější (a tím pádem i dražší) než horší, na druhou stranu je nutno zvážit jestli je lepší koupit takový chybotisk 50/50 v horší kvalitě za míň peněz, než do smrti snít o této známce s nepoškozeným lepem, případně na dopise (a šetřit na ňu)! :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 28. 7. 2015, 18:06. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Evropa1 napsal
Doby se mění a dnes se dbá především na zachovalost, kdy například běžnější, ale krásné mince jsou poptávanější. Sběratelství přeci není o kompletnosti.

No, sběratelství je dost o kompletnosti, to si přiznejme. ;) Lepší, kvalitnější kusy jsou, samozřejmě, hledanější (a tím pádem i dražší) než horší, na druhou stranu je nutno zvážit jestli je lepší koupit takový chybotisk 50/50 v horší kvalitě za míň peněz, než do smrti snít o této známce s nepoškozeným lepem, případně na dopise (a šetřit na ňu)! :mrgreen:



Má logika vychází z jedné knížky pro začínající sběratelé mincí.

Jsou sbírky, které se vejdou do jedné kapsy a na které se srdce směje, ale jsou také sbírky, které obsahují mnoho tisíc mincí, ze kterých by se ale zaradoval jedině kovošrot.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Pan Evropa ked mate tie kontakty viete o niekom kde by sa dali zakupit lacnejsie zasobniky na znamky firmy Leuchtturm? Zhanam 8 a 16 listove. Mohli by ste mi niekoho doporucit z tych Vasich znamych?
_______________
Moderátor
Evropa1 napsal
Pavel_III napsal
Evropa1 napsal
Doby se mění a dnes se dbá především na zachovalost, kdy například běžnější, ale krásné mince jsou poptávanější. Sběratelství přeci není o kompletnosti.

No, sběratelství je dost o kompletnosti, to si přiznejme. ;) Lepší, kvalitnější kusy jsou, samozřejmě, hledanější (a tím pádem i dražší) než horší, na druhou stranu je nutno zvážit jestli je lepší koupit takový chybotisk 50/50 v horší kvalitě za míň peněz, než do smrti snít o této známce s nepoškozeným lepem, případně na dopise (a šetřit na ňu)! :mrgreen:



Má logika vychází z jedné knížky pro začínající sběratelé mincí.

Jsou sbírky, které se vejdou do jedné kapsy a na které se srdce směje, ale jsou také sbírky, které obsahují mnoho tisíc mincí, ze kterých by se ale zaradoval jedině kovošrot.

No dobře, ale já psal o horších kvalitách věcí, které v dobré kvalitě je problematické až nemožné sehnat. Jinak já taky v aukci raději kupuji to, "co se hned tak nevidí" než to, "co lze pořídit na každém rohu". Takže třeba ze Zakarpatské Ukrajiny jsem měl už několik těch převrácených přetisků na Chustu, ale neměl ani jednu "hvězdičku", neb jsem razil teorii že to nespichá, to lze koupit kdykoliv.
Ale u mincí nevím, tam podle mne záleží spíš na tom, co kdo kde ukradne (kopne načerno), jinak jsou pěkné kvality tisíc let starých českých brakteátů a denárů dost problematické získat. U známek některé problémy odpadají. Známky se detektorem nalézt nedají a v zemi nevydrží. :twisted:
Registrovaný uživatel
Nechce slevu zadarmo. :D
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
Pan Evropa ked mate tie kontakty viete o niekom kde by sa dali zakupit lacnejsie zasobniky na znamky firmy Leuchtturm? Zhanam 8 a 16 listove. Mohli by ste mi niekoho doporucit z tych Vasich znamych?


Omlouvám se, ale problematiku filatelie vedu pouze jako dnešní obdivovatel některých emisí, bez nároku na jejich vlastnění a bez nároku na znalostí trhu s filatelistickým materiálem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
No dobře, ale já psal o horších kvalitách věcí, které v dobré kvalitě je problematické až nemožné sehnat. Jinak já taky v aukci raději kupuji to, "co se hned tak nevidí" než to, "co lze pořídit na každém rohu". Takže třeba ze Zakarpatské Ukrajiny jsem měl už několik těch převrácených přetisků na Chustu, ale neměl ani jednu "hvězdičku", neb jsem razil teorii že to nespichá, to lze koupit kdykoliv.
Ale u mincí nevím, tam podle mne záleží spíš na tom, co kdo kde ukradne (kopne načerno), jinak jsou pěkné kvality tisíc let starých českých brakteátů a denárů dost problematické získat. U známek některé problémy odpadají. Známky se detektorem nalézt nedají a v zemi nevydrží. :twisted:


Samozřejmě názor knížky berte s nadsázkou.

Většinu mincí také nevykopete, protože v některých případech existuje pouze pár kusů ve sbírkách a muzeích
Příklad:
Existuje jeden ročník, který je znám pouze v jednotkách kusů. Pokud by byl možný koupit hezky zachovalý kus, stál by 100 000 korun. Odřené exempláře se občas vidí a ty nehorší se dají koupit i za 1000 korun. I tak se jedná o opodstatněnou velkou vzácnost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
A teď, je tudíž lepší koupit tu odřenější za 20 tis nebo snít o bezvadné za 100000, kterou beztak nikdy ani neuvidím prodávat? Na druhou stranu, pokud to má ročník, je to v podstatě nové. Brakteáty v ražebním lesku asi těžko někdo získá a navíc podobné mince jen málokdo bude mít "schované ještě po prababičce, která je dostala od císaře Josefa II. za to, že mu půjčila oradlo a volky se kterými vyoral brázdu". ;)

Pochopitelně není sporu o tom, že je lepší koupit jednu vzácnou odřenější za 20 tis, než ve stejné kvalitě koupit 2 kg hliníkového šrotu (českých padesátníků). To si snad rozumíme.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Pochopitelně není sporu o tom, že je lepší koupit jednu vzácnou odřenější za 20 tis, než ve stejné kvalitě koupit 2 kg hliníkového šrotu (českých padesátníků). To si snad rozumíme.


V tom si rozumíme, ale víte, že například většina mincí Františka II. jsou mnohem zajímavější, než některé české denáry, nebo než pražské groše Václava II. atd.?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Pavel_III napsal
Pochopitelně není sporu o tom, že je lepší koupit jednu vzácnou odřenější za 20 tis, než ve stejné kvalitě koupit 2 kg hliníkového šrotu (českých padesátníků). To si snad rozumíme.


V tom si rozumíme, ale víte, že například většina mincí Františka II. jsou mnohem zajímavější, než některé české denáry, nebo než pražské groše Václava II. atd.?

Nevím, ale předpokládám, že důležité jsou ta slůvka "většina" a "některé". ;)
A brakteáty?
Osobně mne furt překvapuje, že Říman lze koupit za pár korun a to je skoro 2000 let starý, o starších mincích ani nemluvě.
Moderátor
Pořád mi uniká význam slov - špičkový, přední sběratel, vyšší okruh sběratelů. Může mi to někdo definovat nebo jsem tak "blbej" a je to úplně jasný?
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Nevím, ale předpokládám, že důležité jsou ta slůvka "většina" a "některé". ;)
A brakteáty?
Osobně mne furt překvapuje, že Říman lze koupit za pár korun a to je skoro 2000 let starý, o starších mincích ani nemluvě.


Všechno je pouze o nákladech a dochovaných kusech. Například i nemalé procento antických mincí je v dnešní době na trzích zastoupeno ve velkých počtech.
Dále samozřejmě záleží na politickém vývoji dané doby. Například doba Františka II. je zatížena Napoleonskými válkami a přechodem od kurantních ke kreditním platidlům. Tedy zjednodušeně se dá říci, že se v některých letech razilo velmi malé množství kusů, které stejně obyvatelstvo tezaurovalo. Dále vinou vysokých reparací došlo k nedostatku stříbra a stát byl nucen přejít na měděné mince a papírová platidla. Tudíž naprostá většina ročníků se zachovala v minimálních počtech a z toho pak hezky zachovalé kusy v počtech jednotek kusů. Pro nás z tohoto faktu vyplývá to, že se musíme snažit koupit pokud možno každý, protože existuje velká pravděpodobnost, že další stejný (nebo alespoň kvalitou podobný) exemplář nemusíme v životě potkat. Já se zajímám o výskyt jednotlivých ročníků a pokud se zaměříme pouze na odpovídající stavy, jedná se v období první poloviny vlády ve velkém procentu opravdu pouze o jednotky kusů, které se výskytem opakují. Například jeden ročník jsem zaznamenal ve třech kusech. Jeden je bez historie, druhý se dražil v Rakousku v roce 1979 a následně v roce 2008. Třetí je znám fotografií ze základního díla habsburských ražeb. Pravděpodobně ležel, možná padesát let v jedné ohromné rakouské sbírce, ze které si tuto minci půjčil autor daného díla. Tato mince ve sbírce ležela další desetiletí, aby byla prodána v roce 2009 v jedné mezinárodní aukci. Tak jako jsou důležité atesty, tak je také důležitá historie výskytu. Obě souvislosti pak působí jako jistá reklama, která zvedá cenu. V případě zmiňovaných mincí (které se nacházejí ve stejné zachovalost) je samozřejmě nejzajímavější třetí kus, který má nejkrásnější historii, která se samozřejmě musí projevit v ceně a to možná i výrazným rozdílem, oproti mincí uvedené v pořadí první.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
<eironeia>
špičkový sběratel - se zabývá sbíráním špiček a špičkových vědomostí

přední sběratel - se obvykle rekrutuje z vyššího okruhu sběratelů, přičemž je ostatními vzýván "Ó Adonai"

vyšší okruh sběratelů - speciální kasta sběratelů po jejichž smrti jsou sbírky buď věnovány muzeu (kde upadnou v zapomnění) nebo prodány v aukcích (za pláče přítomých sprostých sběratelů jež nemohou nic z toho dovolit koupit) a jejichž vědomosti jsou z 90% zapomenuty, protože...
</eironeia>
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Pořád mi uniká význam slov - špičkový, přední sběratel, vyšší okruh sběratelů. Může mi to někdo definovat nebo jsem tak "blbej" a je to úplně jasný?


Nemyslíte, že lpění na slovíčkaření tohoto druhu je naprosto nepodstatné. Já bych spíše předpokládal, že zaujmete zásadní postoje na některé jiné okolnosti-viz na mnou kritizovanou větu!

Ale jestli dovolíte znám sběratele mincí, v jehož sbírce daného období se nacházejí naprosto krásné kusy a některé z nich byste nenalezl ani v našich veřejných sbírkách. Dále jeho znalosti jsou také prvotřídní. Ano, to je z mého pohledu a z podstaty věci špičkový sběratel!! Dále aby nedošlo k dalšímu nedorozumění, velmi podstatná je má poznámka v podobě znalostí.
Jinák špičkovým filatelistou se může například stát člověk, který nebude z důvodu nedostatku peněz vlastnit jedinou známku, ale bude mít špičkové znalosti, nebo ke svým znalostem vybuduje i sbírku, které dá velkou přidanou hodnotu. Tento člověk pro mě má větší cenu než bohatý snob, který bude mít shromážděny veškeré světové rarity, aniž by alespoň okrajově věděl, o co se jedná. Ale znovu opakuji, tyto debaty by měly probíhat v naprosto jiném duchu, každý by měl nést kůži na trh a vědět, že jeho slova budou vystaveny polemice a on si je bude muset obhájit.
Dále, možná ta nejdůležitější věc. Kdo má jiný názor není náš nepřítel, ale někdo, kdo nás dokáže upozornit na naše chybí a tím nám prokazuje neocenitelnou službu. Ješitnost a arogance ještě z nikoho neudělala odborníka. Dále mě zde vadí i skutečnost, že někteří lidé zaujímají okamžité reakce, aníž by si dali práci a přečetli by si pořádně články, na které reagují.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 29. 7. 2015, 7:33. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Omlouvám se, ale problematiku filatelie vedu pouze jako dnešní obdivovatel některých emisí, bez nároku na jejich vlastnění a bez nároku na znalostí trhu s filatelistickým materiálem.


Evropa1: Už jednou jsem s Vámi na jiném místě tohoto fóra šel do sporu. Znovu se do toho pouštět nehodlám. Pouze bych rád pochopil, proč tak důsledně obhajujete jisté základní zákonitosti filatelistického trhu, když současný filatelistický trh dle svých vlastních slov neznáte.

P.S. Celý spor je podle mě o slovíčkaření. Chápu, co vám na uvedené větě vadí, ale na druhé straně také jasně vidím význam v jakém byla původně myšlena, který je od vaší interpretace odlišný.
Moderátor
Evropa1 napsal
regula_jan napsal
Pořád mi uniká význam slov - špičkový, přední sběratel, vyšší okruh sběratelů. Může mi to někdo definovat nebo jsem tak "blbej" a je to úplně jasný?

Nemyslíte, že lpění na slovíčkaření tohoto druhu je naprosto nepodstatné. Já bych spíše předpokládal, že zaujmete zásadní postoje na některé jiné okolnosti-viz na mnou kritizovanou větu!

Právě že naopak. A z mého úhlu pohledu se nejedná se o slovíčkaření ale o terminologii. Pokud s někým komunikuji, musí ten druhý znát význam slov které já používám. Viz příklad níže.
Evropa1 napsal
...
Jinák špičkovým filatelistou se může například stát člověk, který nebude z důvodu nedostatku peněz vlastnit jedinou známku...

Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.

Jde mi o to, že se tady dohadují lidé, kteří se - aniž by to vyslovili - zabývají odlišnými obory filatelie, a podporují názor, který se nejvíce hodí pro ten konkrétní obor, ale už se tolik nehodí pro ten druhý (nebo se mi to tak alespoň jeví).

Kdyby někdo napsal - v současnosti je to u známek ČSR vnímáno "tak a tak" a situace je "taková a taková" a někdo druhý napsal že u známek klasického Rakouska zase jinak apod., tak celá diskuse směřovala úplně jinam, než je nyní.
Každý problém má nějakou příčinu a důsledek.
A to opět lehce odbočuji
To že v oboru "A" mám stejnou nebo podobnou situaci jako v oboru "B" ještě neznamená, že to mělo stejnou příčinu, důsledek a řešení.

Takže v celém vláknu považuji za podstatné příspěvky #1 a #3 - odpověď koresponduje s obecně ustálenou a akceptovanou skutečností.
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 29. 7. 2015, 11:54. »
Registrovaný uživatel
Yrjo napsal
Evropa1: Už jednou jsem s Vámi na jiném místě tohoto fóra šel do sporu. Znovu se do toho pouštět nehodlám. Pouze bych rád pochopil, proč tak důsledně obhajujete jisté základní zákonitosti filatelistického trhu, když současný filatelistický trh dle svých vlastních slov neznáte.

P.S. Celý spor je podle mě o slovíčkaření. Chápu, co vám na uvedené větě vadí, ale na druhé straně také jasně vidím význam v jakém byla původně myšlena, který je od vaší interpretace odlišný.


To, že nemám zájem známky vlastnit, to ještě neznamená, že nemám přehled o filatelistickém trhu. Stále jsem v kontaktu s některými lidmi z této branže a buď osobně, nebo přes poštu s nimi vedu jistou polemiku. Určitá emise mě zajímala a bude mě zajímat celý život, tudíž si myslím, že mám i dost dobrý přehled o nabídce, o cenách a dalších náležitostech, které se trhu týkají. Nesmíte také zapomenout, že určité zákonitosti platí ve všech sběratelských oborech. Jistá pravidla trhu jsou nedělitelná, protože jsou založena například na psychologii, kterou jsem používal naprosto stejně ve filatelii dříve, tak v numismatice dnes. Je to také otázka přístupu k získávání kontaktů atd. Je to i otázka pochopení stavu, kdy si můžeme dovolit jistou kreativitu a kdy jsme v zajetí jistých pravidel, jejichž překročení se nám mohou vymstít.

Přečtěte si celý článek, kde je tato věta obsažena. Je to jednoznačné vyjádření. Ano o několik článků dříve byla tato problematika položena jiným způsobem a zde naprosto kolotoč o 180°. Měnění názorů během velmi krátké doby by se v naprosto zásadních otázkách nemělo dít. Bohužel doposud tuto větu autor nevzal zpět. A bohužel podruhé, já jsem byl příjemcem strachu sběratele, kterého tato věta naproto vystaršila.

A na závěr co mě mrzí nejvíce. Člověk, jehož jméno jistě znáte, zde odmítá z jistých důvodů psát a rači se zkontaktuje s neználkem, který podle Vás o filatelii nemá přehled.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 29. 7. 2015, 12:05. »
Registrovaný uživatel
Tak nevím , nevím..... začíná to tady být trochu nudné , mluví se v pomalu v jinotajích , jakýsi vystrašený sběratel nemá odvahu jít se Svými názory do diskuze (aby to nebyla manželka detektiva Colomba) všichni o ní vědí ale nikdo ji neviděl.......pokud to tady má mít nějaký smysl argumentujte o původní otázce.
Ale je to jenom Můj názor .....
Registrovaný uživatel
ale jo,diskutovat a to slusne o nasem konicku je nekdy zabavne a nekdy ne,
filatelie se dobou vyviji,parametry se meni a s nimy i nazory,pred 100 lety vsichni
filateliste prisahali a s nimi i tehdejsi experti na arabskou gumu a i kdyz albove listy pusobily jako podrazky,bylo to "inn",zkusebni razitka po dlouha desetileti
uklidnovaly ty prumerne sberatele a bylo to OK,s novou tiskovou technikou by
atesty nemely byt problemem,potiz je pouze ty skutecne drahe znamky bez
znacek a beze stop po falcich najit....ja si myslim,ze se s tim problemem musi
kazdy sberatel -vlk samotar vyrovnat sam,nejdulezitejsi je aby mu nove prirustky
pasovaly do sbirky a prinasely mu radost....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Zkušební značky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1