Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Zkušební značky

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušební značky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stan napsal
Tak nevím , nevím..... začíná to tady být trochu nudné , mluví se v pomalu v jinotajích , jakýsi vystrašený sběratel nemá odvahu jít se Svými názory do diskuze (aby to nebyla manželka detektiva Colomba) všichni o ní vědí ale nikdo ji neviděl.......pokud to tady má mít nějaký smysl argumentujte o původní otázce.
Ale je to jenom Můj názor .....


Každý nemá náladu stále dokola vysvětlovat věci, která se na jiných místech filatelistického trhu používají zcela běžně a nikdo je nezpochybňuje.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tak jo... mě zkušební razítka nevadí na známkách , jsem na tuhle skutečnost zvyklý už od začátku sbírání, nepovažuji to za poškození známky, dává mě to jako průměrnému sběrateli klid (Maxmiliáne) :D , že jsem své finanční prostředky nevynaložil bez určité pokory, věřím, že i dalších 100 let se na tomhle nic nezmění protože ty staré víc jak 100 leté známky nic nenahradí a je na úvaze jestli to co je dnes není konečná filstelie , protože za x let už nemusí známky vůbec existovat. :?
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
ale jo,diskutovat a to slusne o nasem konicku je nekdy zabavne a nekdy ne,
filatelie se dobou vyviji,parametry se meni a s nimy i nazory,pred 100 lety vsichni
filateliste prisahali a s nimi i tehdejsi experti na arabskou gumu a i kdyz albove listy pusobily jako podrazky,bylo to "inn",zkusebni razitka po dlouha desetileti
uklidnovaly ty prumerne sberatele a bylo to OK,s novou tiskovou technikou by
atesty nemely byt problemem,potiz je pouze ty skutecne drahe znamky bez
znacek a beze stop po falcich najit....ja si myslim,ze se s tim problemem musi
kazdy sberatel -vlk samotar vyrovnat sam,nejdulezitejsi je aby mu nove prirustky
pasovaly do sbirky a prinasely mu radost....



Děkuji za tento článek, který vrací diskusi do správných vod odborného pragmatismu.

Navážu něčím, co není vše pouze z mé hlavy, ale snad se nedopustím nějaké nepřesnosti.

Kovové značky jsou výmyslem našich ověřovatelů, kteří tímto způsobem dokázali zničit i nemalý počet známek. V jiných zemích tato procedura probíhala šetrnějším způsobem. Bohužel s tímto dědictvím dnes nikdo nic nenadělá a musíme ho přijmout. Mě osobně tyto značky nevadí, pokud jsou provedeny podle jistých pravidel. V dnešní době je čitelná snaha se v případě nezkoušených známek od tohoto nešvaru minulosti oprostit. Alternativou jsou atesty, ale já osobně si dost špatně dovedu představit v tomto případě neověřenou známku. Například v Rakousku je používaná tužka, s tím, že někteří sběratelé by byli ochotni v některých případech značku vygumovat. To je z mého pohledu též nepřípustné, protože atest vždy nese poznámku o příslušné značce, s jejim vyobrazením. Podle mého názoru by pak musel z logiky věci atest pozbýt platnosti.
Ať se již rozhodneme tolerovat jakoukoli formu ověření, podle mého názoru je tato skutečnost v našem zájmu a to z mnoha důvodů. Například si přiznejme, že za opravdu vzácně neodzkoušené položky by dal ruku do ohně málo kdo. Ověřené známky jsou lépe prodejné a z logiky věci je prodáme za vyšší cenu.
V dnešní době se dá padělat téměř cokoli a je dobré být chráněn vyšší instancí. Otázkou je důvěryhodnost jednotlivých ověřovatelů. Proto bycho měli mít přehled o jejich možnostech v oblasto dokladového materiálu. Pokud ho ověřovatelé nemají, nemohou být ani důvěryhodné jejich atesty atd. Ale to jsme se dostali opět na otázku o přehledu trhu atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 29. 7. 2015, 13:33. »
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Evropa1 napsal
...
Jinák špičkovým filatelistou se může například stát člověk, který nebude z důvodu nedostatku peněz vlastnit jedinou známku...

Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.


V numismatice například platí, že nosit termín numismatik si zaslouží pouze člověk, který má přiměřené znalosti. Je schopen psát vědecké články, je schopen se postavit před lidi a vysvětlit danou problematiku. Samozřejmě může zkoumat i dané mince, ale nikde není psáno, že musí být jeho. V tomto případě bude využívat sbírky muzeií, sbírky kolegů atd. Prostě termín numismatika je brán jako vědecký obor.
Pak zde jsou sběratelé, kteří mohou mít fantastické sbírky, ale jejich odborné znalosti jsou na úrovní naprostých začátečníků. To jsou sběratelé, v horším případě shromažďovatelé různorodých koleček o kterých nic nevědí. Tito lidé si termín numismatik nikdy nezaslouží.
A pak zde jsou lidé, kteří mají znalosti a hezké sbírky. Ideální konstelace pro to, o co by se měl snažit každý člověk, posedlí nějakou zálibou. V tomto případě numismatik a sběratel, který dá své sbírce ohromnou přidanou hodnotu a bude také schopen o jednotlivých ražbách vést odborné diskuse a to v mnoha směrech, které se k těmto mincím váží.

Nejde použít stejný princip i při sbírání známek? Já jsem také viděl hezké sbírky, ale budovali je pouze shromažďovatelé různobarevných papírků, kteří o nich nic nevěděli. Budete se na ně dívat jako na filatelisty?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa 1: Z vašeho příspěvku #87 jasně plyne, že neznáte soušasný trh s filatelistickým materiálem. Veškerá vaše argumentace, která to zpochybňuje mi připadá velmi nebezpečná, jelikož náhodný členář by mohl tuto větu přehlédnout a nabýt dojmu, že vaše názory jsou podloženy hlubokými znalostmi problematiky. A jak sám píšete, k posouzení relevantnosti znaleckých značek jsou hluboké znalosti zapotřebí.

Hrajete si tu na velkého "vědce" a odborníka, ale věřte mi, že většina těch, kteří zde příliš nepřispívají (ostatně dobře chápu proč) by vás svými argumenty zcela rozcupovala.

A mimochodem, filatelie není žádná věda... A nebo, že bychom si začali všichni před jménem psát vědecký titul Fil. jako Filatelista? Aby si to pak někdo nevyložil třeba jako Filuta ;)
Registrovaný uživatel
Ještě jedna poznámka.
Terminologie je sice hezká věc, ale asi všude platí zlaté pravidlo našich mladších let. Ve škole nás něco naučili, ale příchodem do praxe jsme zjistili, že část našich znalostí je v praxi naprosto nepoužitelná a začneme používat něco, o čem jsme ve školních lavicích neslyšeli. Pokud tyto věci vezmu do své sběratelské praxe, existuje spousta odborných článků, které mají spoustu vad, některá muzea neplní službu veřejnosti, někteří vědečtí pracovníci svoji službu berou jako obyčejné zaměstnání atd.
Proto mojí prioritou jsou kontakty na lidi, kteří se dlouhodobě pohybují na trhu a zdílení společné zábavy mě dává potřeby k pochopení pravého stavu, který se může od odborných polemik na schůzích svazu velmi odlišovat. Proto já beru jako numismatika, nebo filatelistu člověka, který má jistý přehled, jistý nepopsatelný talent od přírody, kterým řéší danou problematiku, bez ohledu na závěry poučných knížek.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.
Pan kolega filatelia je veda ktora sa zaobera poštovymi znamkami.Filatelista je osoba ktora sa tou vedou zaobera a cely život žiadnu znamku nemusi vlastnit.V tom ma Evropa1 určite pravdu.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
regula_jan napsal
Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.
Pan kolega filatelia je veda ktora sa zaobera poštovymi znamkami.Filatelista je osoba ktora sa tou vedou zaobera a cely život žiadnu znamku nemusi vlastnit.V tom ma Evropa1 určite pravdu.



To si odporuje!
Filatelista nie je clovek, ktory si len nieco precita alebo studuje ked znamky nevlastni a ani ich nezbiera. To je ako som lekar-zubar atd zaujimam sa o to len z clankov casopisov ale v zivote som nevytrhol ani jeden zub. Tato diskusia by mohla skoncit, pride mi to tu ako ked niekto melie dokookola ako obohrata platna.
_______________
Registrovaný uživatel
Yrjo napsal
Evropa 1: Z vašeho příspěvku #87 jasně plyne, že neznáte soušasný trh s filatelistickým materiálem. Veškerá vaše argumentace, která to zpochybňuje mi připadá velmi nebezpečná, jelikož náhodný členář by mohl tuto větu přehlédnout a nabýt dojmu, že vaše názory jsou podloženy hlubokými znalostmi problematiky. A jak sám píšete, k posouzení relevantnosti znaleckých značek jsou hluboké znalosti zapotřebí.


To, že nemám přehled o zásobnících, hawidkách a dalším podobném materiálu je fakt, ale stále mám velmi velký přehled o trhu známek, které mě celý život zajímají, to si buďte jist. To samé v oblasti znalců, kteří daný sortiment zkoušejí. To si buďte také jist. Že komunikuji s některými kolegy dodnes, to si buďte také jist. Na druhé straně je pravdou, že moji prioritou je jiný obor, ale buďte si také jist, že některé postupy jsou nedělitelné, ať sbíráme cokoli. Proto si buďte také jist, že bych se dokázal velmi rychle na známky přeorientovat. Proto mě vždy fascinuji, když si někteří sběratelé nalhávají, že jejich trh je něčím jedinečný. Bohužel vše se odvíjí podle stejného klíče. Specifika nabiflované teorie je v celém procesu nejsnažší.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
To si odporuje!
Filatelista nie je clovek, ktory si len nieco precita alebo studuje ked znamky nevlastni a ani ich nezbiera. To je ako som lekar-zubar atd zaujimam sa o to len z clankov casopisov ale v zivote som nevytrhol ani jeden zub. Tato diskusia by mohla skoncit, pride mi to tu ako ked niekto melie dokookola ako obohrata platna.


To si neodporuje. Záliba nemusí být také o snaze něco vlastnit. Jsou lidé bez majetku, kteří si nemohou dovolit budovat sbírku a buďte si jist, že mají znalosti, jaké má málokdo a většina z nás by nebyla schopna něčím konkurovat. Prostě zajímá je určitá problematika, kterou osvětlí v odborném periodiku, ale nemají potřebu známky vlastnit. Je to tak těžké pochopit? Víte kolik lidí touto formou píše do odborných periodik svoje články o mincích, které ale nikdy nevlastnili? Prosím nehledejte ve filatelii něco zázračného. Vše se totiž může točit podle stejného kruhu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 29. 7. 2015, 15:25. »
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
m1234 napsal
regula_jan napsal
Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.
Pan kolega filatelia je veda ktora sa zaobera poštovymi znamkami.Filatelista je osoba ktora sa tou vedou zaobera a cely život žiadnu znamku nemusi vlastnit.V tom ma Evropa1 určite pravdu.



To si odporuje!
Filatelista nie je clovek, ktory si len nieco precita alebo studuje ked znamky nevlastni a ani ich nezbiera. To je ako som lekar-zubar atd zaujimam sa o to len z clankov casopisov ale v zivote som nevytrhol ani jeden zub. Tato diskusia by mohla skoncit, pride mi to tu ako ked niekto melie dokookola ako obohrata platna.

:mrgreen: :mrgreen: ...ja jsem gynekolog amater ale osetril jsem uz nejake mnozstvi dam....... :P
Moderátor
Evropa1 napsal
babygulka napsal
To si odporuje!
Filatelista nie je clovek, ktory si len nieco precita alebo studuje ked znamky nevlastni a ani ich nezbiera. To je ako som lekar-zubar atd zaujimam sa o to len z clankov casopisov ale v zivote som nevytrhol ani jeden zub. Tato diskusia by mohla skoncit, pride mi to tu ako ked niekto melie dokookola ako obohrata platna.


To si neodporuje. Záliba nemusí být také o snaze něco vlastnit. Jsou lidé bez majetku, kteří si nemohou dovolit budovat sbírku a buďte si jist, že mají znalosti, jaké má málokdo a většina z nás by nebyla schopna něčím konkurovat. Prostě zajímá je určitá problematika, kterou osvětlí v odborném periodiku, ale nemají potřebu známky vlastnit. Je to tak těžké pochopit? Víte kolik lidí touto formou píše do odborných periodik svoje články o mincích, které ale nikdy nevlastnili? Prosím nehledejte ve filatelii něco zázračného. Vše se totiž může točit podle stejného kruhu.



To Vy zo vsetkeho robite vedu, ja osobne som bezny tuctovy zberatel, ktory sa zaobide bez vyssich kruhov a nepotrebujem mat kontakty so spickovymi zberatelmi, ktore tu spominate v kazdom prisopevku. Som v kontakte s par ludmi z tohto fora, aukro predajcami s predajcami znamok, a poviem Vam uprimne nic mi nechyba, som spokojny.
_______________
Moderátor
Maxmilian napsal
babygulka napsal
m1234 napsal
regula_jan napsal
Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.
Pan kolega filatelia je veda ktora sa zaobera poštovymi znamkami.Filatelista je osoba ktora sa tou vedou zaobera a cely život žiadnu znamku nemusi vlastnit.V tom ma Evropa1 určite pravdu.



To si odporuje!
Filatelista nie je clovek, ktory si len nieco precita alebo studuje ked znamky nevlastni a ani ich nezbiera. To je ako som lekar-zubar atd zaujimam sa o to len z clankov casopisov ale v zivote som nevytrhol ani jeden zub. Tato diskusia by mohla skoncit, pride mi to tu ako ked niekto melie dokookola ako obohrata platna.

:mrgreen: :mrgreen: ...ja jsem gynekolog amater ale osetril jsem uz nejake mnozstvi dam....... :P


no to je tiez dobre prirovnanie... To je ako filatelisticky znalci vystavuju posudky, pisu clanky ale nevlastnia a ani nezbieraju znamky. To je co CHORE a v zasade si to odporuje.
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
To Vy zo vsetkeho robite vedu, ja osobne som bezny tuctovy zberatel, ktory sa zaobide bez vyssich kruhov a nepotrebujem mat kontakty so spickovymi zberatelmi, ktore tu spominate v kazdom prisopevku. Som v kontakte s par ludmi z tohto fora, aukro predajcami s predajcami znamok, a poviem Vam uprimne nic mi nechyba, som spokojny.


Já Vám tuto spokojenost neberu a upřimně Vám jí přeji, Ale také si uvědomte, že jsou lidé, kterým pouhá průměrnost nestačí.
Jestli Vám stačí Aukro, stránky Sběratele atd. respektuji to, ale také Vás prosím, respektujte druhé lidi, kterým tato průměrnost nestačí a chtějí v dané zálibě něčeho dosáhnout a to především v oblasti znalostí, které zde pochytí pouze utžkovitě. To hlavní se nachází někde jinde. A závěrem. věřte, že jsou na těchto stránkách i začínající adepti, na kterých je vidět snaha něčeho dosáhnout a jsou vděčni za kontakty s lidmi, kteří jim jsou schopni něco dát, posunout je o krok výše a otevřít před nimi krásné aspekty historie.
Vám toto stačí, mě by to naprosto nestačilo.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 29. 7. 2015, 16:12. »
Moderátor
m1234 napsal
regula_jan napsal
Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.
Pan kolega filatelia je veda ktora sa zaobera poštovymi znamkami.Filatelista je osoba ktora sa tou vedou zaobera a cely život žiadnu znamku nemusi vlastnit.V tom ma Evropa1 určite pravdu.


A k tomu jste dospěl jak? :shock:
Moderátor
regula_jan napsal
m1234 napsal
regula_jan napsal
Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.
Pan kolega filatelia je veda ktora sa zaobera poštovymi znamkami.Filatelista je osoba ktora sa tou vedou zaobera a cely život žiadnu znamku nemusi vlastnit.V tom ma Evropa1 určite pravdu.


A k tomu jste dospěl jak? :shock:


No ako ved mame tu odbornikov na slovo vzatych... ale este som ani od jedneho necital nejaky solventny clanok, stat, publikaciu atd....
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
No ako ved mame tu odbornikov na slovo vzatych... ale este som ani od jedneho necital nejaky solventny clanok, stat, publikaciu atd....


Vážený pane, nemyslíte, že již zacházíte do jisté formy vulgarity?

Možná Vás zklamu, ale narozdíl od Vás pouze nezávazně nekecám, ale o něco se snažím. Snad mě a jednomu kolegovi vyjdou v recenzovaném periodiku odborné články, i když na jiné téma.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
A k tomu jste dospěl jak? :shock:


Aby to bylo trochu složitější.
Jak se díváte na majitele krásné sbírky, který daným známkám nerozumí?

Neměli bychom jednotlivé lidi posuzovat podle jistého citu?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Nie nezachadzam do vulgarity. Pisem to co si myslim. Nikdy som na tomto fore nikomu nenadaval. O co sa snazite ak smiem vediet, pokial to nie je tajomstvo?
_______________
Moderátor
Evropa1 napsal
regula_jan napsal
A k tomu jste dospěl jak? :shock:


Aby to bylo trochu složitější.
Jak se díváte na majitele krásné sbírky, který daným známkám nerozumí?

Neměli bychom jednotlivé lidi posuzovat podle jistého citu?


No jednoducho ma peniaze tak si dovoli kupit co sa mu chce, na peniaze nemysli. Jednoducha logika.
_______________
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
m1234 napsal
regula_jan napsal
Člověk, který nevlastní jedinou známku nemůže být filatelista, protože by to popíralo samotnou podstatu filatelie. Tedy (neustálé) sbírání a studium poštovních známek atd. To se ale značně odkláníme od tématu.
Pan kolega filatelia je veda ktora sa zaobera poštovymi znamkami.Filatelista je osoba ktora sa tou vedou zaobera a cely život žiadnu znamku nemusi vlastnit.V tom ma Evropa1 určite pravdu.


A k tomu jste dospěl jak? :shock:
No jednoduchym sedliackym rozumom.A je mi luto že ten stary sedliacky rozum sa z tohto fora pomaly vytraca.
_______________
Registrovaný uživatel
Ukažem vam dva priklady,podla ktorych to dufam pochopi každy.Filatelista vedecky študuje prvu emisiu znamok Mauricius.No aj ked bere profesorsky plat aj tak si žiadneho Mauricia asi nikdy nekupi.Druhy filatelista cely život studuje a zbiera znamky.Je už stary a rozhodne sa ich všetky predat.Rano ich zoberie obchodnikovy a preda.Takže podla vas rano je ešte filatelista a na obed už nie lebo už znamky nevlastni.Takže do obchodu vojde filatelista a z obchodu vyjde nefilatelista. :roll: :roll: :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Takže i já jsem vlastně filatelista a to i když jsem nikdy žádnou známku nevlastnil (pouze když jsem ji lepil na dopis), ale zajímám se a to pouze teoreticky o známky "post-office" ostrova Svatý Mauricius a pro tento účel jsem si dokonce zakoupil knihu paní Helen Morganové "Modrý mauricius".
Musím napsat, že je to velmi zajímavě napsaná kniha a také ta kapitola "Životopisy známek" (strana 217) i když údaje zde zveřejněné se například odlišují od údajů uvedených v článku "Dr. Georges Brunel: První vydání známek Sv. Mauricia. POST-OFFICE", ale hlavně, že se mohu zařadit mezi filatelisty.
Registrovaný uživatel
Protože se sluší odpovědět, budu reagovat na Evropův příspěvek 56 (asi 3 strany zpět;) Nechci to sem kopírovat, páč by to pak bylo na celou stranu.
- za prvé, jestli váš kolega sbírá nejdražší položky PČ 1919 bez základních znalostí, tak - s prominutím - jen ať je zdrcen a vystrašen. Sbírání (resp sběr) známek tímto způsobem je, hledám slušné vyjádření... velmi nezodpovědné. A propos - emise pČ 1919 je v tomto ohledu dle mého názoru vůbec čiré bláznovství, viz poslední aukce Profilu. ALe nerad bych zde byl nařčen (jako Brett) ze strašení a šíření paniky, pokud k tomu chce znát váš kolega můj názor, mile rád s ním pohovořím mailem.
- poznámka číslo dvě - nemyslím si, že všichni kupující budou absolutní znalci, kteří budou shánět jen čisté známky. Ale nepochybuji, že zájemců o čisté známky bude přibývat, kdežto zcela čistých známek ubývá každým dnem.
- srovnávací materiál - nenapadá mě teď z hlavy emise či známka ČSR I, která by se nedala porovnat s obdobnou, ale řádově levnější (přetisky PČ 1919, barvy a zoubkování Hradčan, lepy...)
- co se týče vašich kolegů a "vařené nudli od znalců" - jejich reakce mne vůbec nepřekvapuje, evidentně se jedná o pokorné a skromné sběratele (kteří si možná jen nevěří), čili o lidi s vlasntostmi, které aby dnes člověk pohledal lupou. Slušný člověk vám neřekne "vím toho víc než znalec", i když ví. Absolutně mi to připomíná Plachtu v jednom z těch študáckých filmů, kde ho nemohli dokopat ke zkoušce z biologie.
- s tím vlakem jsem vás nechtěl dopálit ani urazit (to bych napsal, že sedíte v lokálce). Ale prostě z vašeho chování cítím, že máte určité mantinely (postoj k námětové filatelii, znalecké značky - čili nedotknutelná pravidla), přes které ne snad že byste se odmítal přehoupnout, ale prostě toho nejste schopen. Věřím, že to je věkem/časem, který jste sbíráním povšechně strávil (stejně jako vaši kamarádi, zkušení sběratelé). Když člověk určité myšlenky poslouchá a bere za své desítky let, pochopitelně se mu dostanou pod kůži. ALe to přece nemusí nutně znamenat, že jsou správné... Tím byl myšlen i ten vlak - ten Express je to vaše Rakousko, klasika se vším všudy. Víte o tom, že existují TGV nebo Šinkanzen, nejedete s nimi, ale neodmítáte je. Ale letadlo prostě nepřijmete, je to pro vás jen výstřelek šílenců, který nebude mít dlouhého trvání.
- já jsem Brettovy věty pochopil zcela jednoznačně - většinou znaleckých značek je jistě správně ověřena většina známek, ale některé některé známky jsou ověřeny chybně. A vy nikdy nevíte, která to právě je, může to být známka za 5,-Kč, ale i za 100.000 (ano, samozřejmě v této cenové relaci předpokládám atest i větší "péči" znalce). Ale absolutní je v životě lidském jen jedno, jak je dobře známo... Jsou samozřejmě jména znalců, u kterých je třeba míti se na pozoru více, ale to už sem nepatří a hlavně všichni víme, že...
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Jaa-chym napsal
A jenom jedna poznámka ještě - pokud je tu někdo, kdo se věnuje notafilii - označují se taky značkami bankovky, když se dnes dá skoro všechno padělat? Aneb jak by se vám líbilo, mít krásnou bankovku (říká se tomu tuším UNC), která by měla (samozřejmě na rubu) hezký cca 1cm podpis?
Pan kolega velmi neštastne zvolene prirovnanie.To predsa nemožete seriozne takto porovnavat.Na bankovke je na 99% obojstranna tlač - na znamke iba jednostranna.Ovela lepšie prirovnanie je obraz - tiež iba jednostranny.A tam na zadnej strane najdete čo len chcete-podpis,poznamky,evidenčne čisla,štitky.Prineste mi obraz Moneta,Rembranta,Barocciho,Rotariho,Benku zo zadnej strany opečiatkovany,olepeny štitkami,podla vas takto strašne zničeny ,povedzme za 10% jeho ceny.Kupim a asi nebudem sam.


Tak zde si právě myslím, že je nevhodné vaše přirovnání:) Bavíme se o známkách ** - a tady je to podle mě v podstatě to samé, jako oboustranný tisk na bankovce, obě strany mají pro sběratele zásadní smysl. Na raženou známku ať si z druhé strany lepí a kreslí kdo chce co chce, třeba kočku s rohama. Stejně, jako na ty vámi zmiňované obrazy - ani v jendom případě rub nikoho nezajímá. Ale u ** známky je lep to první, na co koukám (holt, sběratel lepu, ne?;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Zkušební značky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1