Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Vždycky se píše seznam zemí, kam se nedoručuje a odkud pošta nechodí: https://www.ceskaposta.cz/omezeni-mezinarodnich-sluzeb . V podstatě by bylo jednodušší napsat, kam se ještě doručuje.
Registrovaný uživatel
Dnes mě přišli 2 dopisy s Anglie odesláno 18.4. a 20.4 a dnes 24.4. to mám doma. Tak to je zde rychle, ještě čekám dopis s Holandska tak jsem zvědav kdy ten příjde.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes se Česká pošta rozhodla vydat informaci:

Přeprava zásilek do a z USA může být kvůli nedostatečnému leteckému spojení neúměrně dlouhá.
Nedostatečné letecké propojení mezi některými zeměmi světa, které vzniklo kvůli šíření koronaviru, způsobuje neustále problémy i v přepravě zásilek. Česká pošta pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách aktuální seznam zemí, do kterých je pozastaveno přijímání zásilek, a to právě z důvodu neexistence nebo nedostatečného množství leteckých kapacit.

Opravdu diletanství neskutečný..už víc jak měsíc mi leží x balíků asi ještě v Praze, a já vůl bombardoval USPS dotazama..Oni odpovídali, že jsou zásilky ještě v ČR, tomu jsem nevěřil..to brzo se rozhodla Česká pošta informovat.

No lidi tam nadávaj fest. Státní moloch. Nasranost neskutečná :)
Moderátor
To je furt, že se někam něco nepřijímá. Onehdy zase leželo 2 milióny blbéch balíčků (s coronaviruChinem) v Číně.
S nějakou státností to má hovno co společného. Zkrátka letadla nelítají, tak se pošta letecky nepřepravuje. Ani nestátní letadla nelítají.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 13. 5. 2020, 19:48. »
Registrovaný uživatel
Neexistuje si účtovat cenu za službu, která nefunguje.
Registrovaný uživatel
Leží to někde na hromadách, nikdo neví kde, nejsou schopný to ani vyplnit do "sledování zásilky", hodně lidí je z toho na prášky.
Moderátor
Všichni to tak dělají (a ono to časem dojde). Teda krom Číňanů, tam to platí stát a vyberou si to od nás.
Registrovaný uživatel
Pavel III

Já vim, ale mě to sere. Stačilo napsat před měsícem-dvouma, že to nemají čím odvízt..navíc vydali seznam zemí, kam nedoručujou...mělo tam bejt napsaný i USA..Jenže to by pošta přišla o keš, tak dělali jakoby nic..až se nahromadilo spousta stížností a asi i sklady, tak po dvou měsících vydali krátký prohlášení, že spojení je omezeno.

Já se jen modlim, aby tam po tom nešlapali a nejezdili ještěrkama...

Spojení třeba s Anglií funguje, něco jsem si tam kupoval a za dva tejdny doma. Normál.
Moderátor
Je docela pravděpodobný, že do Anglie to jede vlakem. Anebo nějakým "jiným" letadlem. Přes oceán asi není moc efektivní, aby letělo speciální poštovní letadlo. To snad dělá ta firma, jak měla toho trosečníka (s kopačákem). Ale i to myslím byla v podstatě vnitrostátní linka?
Registrovaný uživatel
No četl jsem, že Fedex nebo kdo funguje normálně..Ale ověřovat se mi to nechce. Prostě pošta hromadí zásilky a nechá si platit za prioritní leteckou dopravu, aniž by se obtěžovala na to upozornit.
Pak to rozjezděj ještěrkama a vysypou do řeky.
Moderátor
Ale tak. Ze Svazijska šel dopis letecky k nám 2 měsíce a to žádná krize nebyla. Ačkoliv, on než to ten chudák pošťák donesl do Kapského města na to letadlo … ;)
Ale to není, že "naše pošta to neposílá tam", ono to ani "odtamtud" nechodí k nám. Tak to prostě je. V minulosti se čekalo 2 měsíce než doplula loď. i dýl. A všichni byli nadšení, když dostali po půl roce od odeslání odpověď! :D
Moderátor
a jeste toho pulka chybela, protoze si to rozebrali na celnici... a nekdy nedoslo nic. cekat za komaru na balik vod streca z ameru to bylo vzdycky dobrodruzo :D
Registrovaný uživatel
Zdravím,

dnes dorazil dopis z USA odeslaný 24.3. - vypadá to, že se věci vrací do normálu. Snad se v nejbližších dnech dočkám i dalšího dopisu, tentokrát z Kanady, odeslaného ve stejný den.
Registrovaný uživatel
Mě se hnul jeden balík. A dorazil do USA..Bohužel, nebyl to ten nejstaršího data. Hned jsem volal na poštu, jestli v tom maj systém a posílaj nejdřív ty nejstarší - logicky.

Paní mlčela ...a pak přiznala že náhodně to odebíraj.

No.
Moderátor
Evropa mi chodí do deseti dnů (Británie, Švédsko). Z USA už jsem dlouho nic nebral, ale Kanada a Austrálie dorazily svorně 44 den od odeslání.
Moderátor
Cenne psani vlozene do schranky bez podpisu? Viz

https://www.hphas.cz/inpage/rozesilani-listinne-akcie-postou/
Moderátor
numismat napsal
Cenne psani vlozene do schranky bez podpisu? Viz

https://www.hphas.cz/inpage/rozesilani-listinne-akcie-postou/

To je nějaký divný spisek.
Ale v jednom mají pravdu: ty gumové obálky jsou naprd a vyžadují výztuž.
Registrovaný uživatel
Jak tak tady čtu, asi se budu vymykat dnešnímu trendu nadávat na poštu, ale za mě - nikdy žádný problém. Každou zásilku co jsem podal, adresát dostal a bez problémů. Nikd yžádná ztracená. Umím napsat čitelnou adresu a především úplnou správnou adresu i s PSČ. Tuto zkušenost mám jako odesílatel jak s listovnímu zásilkami, tak balíky (používám tohoto dopravce často - dražím a prodávám na Aukru, nebo Auktivě, nakupuji ve filatelistických a numizmatických E-shopech. A zkušenosti ajko adresát? Vždy odesílateli uvedu přesnou a správnou adresu, Mám řádně popsanou a dostatečně velkou poštovní schránku /takže se tam vlezou i ty hrůzy v igelitu z čČny co si objednává dítě a partnerka) a protože přes den pracuji (tak jako poštovní doručovatelé), většinou mám ve schránce oznámení jdu na poštu, čekám ano, někdy méně, někdy déle, ostatně tak jako v každém supermarketu nebo na obejdnávku v restauraci a zásilku vždy dostanu. Chovám se tam slušně, pamatuji mám oznámení o zásilce, paltný OPnevykřikuji, nenadávám, nemám žádný problém... :-) Škoda, že nucená nabídka finančních produktů na přepážce vyhnala z pošt ty staré kvalitní pošťáky a dnešní holky a kluci (mnohdy i slovensky nebo ukrajinsky mluvící) neumí prostě dát pěkné čitelné razítko na dopis se známkou. Nikdo je to nenaučil....
Registrovaný uživatel
Francie
eBay 20. 4. 2020, 17:18 your order is being shipped

21.4.2020 Zásilka převzata do přepravy.
25.5.2020 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 vyměňovací pošta Praha 120
Registrovaný uživatel
Hm,mám neblahé tušení že v rámci zlepšení služeb zákazníkům,se nyní musí odesílat zásilky z Prahy do tuzemska někudy přes Angolu,či přes co.... :shock:

https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RT828017705DE
Registrovaný uživatel
Katastrofa...
Buď ztracená, nebo hnije na celnici... nevím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
I Čína teď trvá extrémně dlouho. Letecky přepravovaná zásilka přes 3 měsíce.
Registrovaný uživatel
Myslím si, že poštári nechávajú zásielky zo zahraničia "vyhniť" v nejakom colnom sklade ako karanténne opatrenie.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
A hlavně se pořád málo lítá. (Což je plus pro ekologii.)
Registrovaný uživatel
pro snížení emisí CO2 je to možná plus, ale jinak je to na pěst; některé zásilky mi visí někde v zádeli už od února (Egypt, Srí Lanka) a z USA/Kanady/Austrálie/NZ taky nedorazilo od března ještě nic :-( Čínská rýmička škodí, kde může...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1