Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A) Tady je pravděpodobně chyba na straně adresátky (vyplnila chybně formulář elektronicky, nebo vyplňovala papírový a škrábe jako prase) nebo někoho, kdo neumí číst. Každopádně když já nemůžu přečíst po někom adresu, vždy si na netu ověřím, zda to, co jsem přečetl, skutečně existuje.

B) Výplatné odpovídá tomu, že ani na pojišťovně si nevšimli, že je to R dopis, a nechali ho frankovačem projet jako obyčejný. Takže kdyby ho pošťák jen tak hodil do schránky, rozhodně bych to nepovažoval za jeho chybu.
Moderátor
A) Chybu adresátky bych nepřeceňoval. Když tu ulic 20× napíší dobře, není důvod aby to po dvacáté první zdrbali jak malý děcko. Což platí pro různý firmy. Pošlou na danou ulic 250 hovadin a ulici napíší ve 3 variantách, i PSČ zdrbou. Často PSČ zdrbe i místní (v okrese) úřad, třeba i soud a i přímo místní rathaus to dokáže napsat blbě a ještě to pošle na neexistující barák/panelák, což už je opravdu na pováženou. Zkrátka u teho nikdo nepřeméšlí. Je jim to u ***, hlavně když si udělají čárku.

Jednou soud poslal dopis na adresáta s datem narození něajk jako 27.4.2968. Poslal jsem to zpět s tím, že se narodí za 950 let. U soudu, kde se bazíruje na každé tečce (a pak vás na to konto pošlou do prdele a třeba prohrajete soud), to je opravdu zarážející.

B) 9,50 je proklatě málo za jakýkoliv dopis, když čumkarta z tábora stojí dítě minimálně 19 Kč (a ještě se tvrdí, že to nestačí). Jistě, "A" dopis (26 Kč) se dá poslat i za 7,50, pokud někdo zakoupil včas dostatečné množství Fifinek, ale to je něco jiného. To že těch dopisů pojišťovna pošle milión situaci nezachrání. Naopak, jen to prohlubuje ztrátu. A pokud to je rentabilní, pak je ta čumkarta příšerně předražená, ovšem je potom záhada, jak to, že je tedy pošta ve ztrátě. Asi někde ekonomové z VŠE udělali chybu, což by pro absolventy VŠE bylo naprosto příznačné.
Že jsou mnohá rekomanda ale mizerně označená, a někdy dokonce i dobírky, je ale fakt. Čárové kódy to nezachrání, těch je inflace, dva jsou i na každém útržku hajzlpapíru, z čehož se ten jeden kód se musí utrhnout a odevzdat na berňáku!

No dobře, trošku sarkasmus, ale ta doba není daleko!
Registrovaný uživatel
Items still can not be shipped to your location even if sellers do because the system automatically places the shipping restriction.


To by mě nenapadlo, dlouhý list exotických zemí, a na konci ČR. Naštěstí už je poslední na seznamu Jordánsko :-) Opravdu všichni prodejci s US adresou mají tohle omezení, Kanaďani ho nemají. Ono by mě to asi napadlo, kdybych ještě chodil na ebay.com a viděl to takhle pohromadě u všech. Ale tam jsem přestal chodit, když tehdá zavedli, že okamžitě po skončení aukce naskočila úplně jiná aukce, to mě fakt vytáčelo. V Anglii tu neskutečnou pitomost zrušili dřív (a současně ji zavedli později), tak jsem začal chodit tam. A těch US prodejců tam není tolik, takže to tak nebilo do očí.
Registrovaný uživatel
Pavle III. k tomu tvému RR dopisu za 9,50 v příspěvku 374B. Únik takového poštovného by byl značný, zejména při větším množství podaných zásilek hromadným podavatelem) a tak jsme si to u nás na reklamačním oddělení rychle prověřil. Jednalo se (ono to není z tvého scanu tak patrné) původně o RR dopis, který adresát řádně obdržel. Asi s něčím v dopise nesouhlasil a odnesl ho někam na pobočku pojišťovny(asi na nějakou podatelnu). To je sice má spekulace, ale odpovídá to asi skutečnosti. Pojišťovna s touto již jednou odeslanou a převzatou R zásilkou nakonec nechtěla dál nic mít a tak ji někdo vložil do okénkové obálky (byl prostě jen líný na novou čistou obálku psát znovu adresátovu adresu) a poslal to v obálce znovu jako OLZ(obyč .dopis za 9,50 dle smlouvy hromadný podavatel s výplatním kreditovacím strojem cena souhlasí) na adresátovu adresu. trochu komplikované, ale tak to bylo.... ten kdo to znovu posílal měl jen na té původní obálce zaškrtat číslo RR, aby v okénku nebylo vidět, nebo do vložit do normální obálky a na ni znovu napsat adresu. Takže vše Ok, neboj, pošta nezchudla. A tak je to asi ze vším, vše je většinou nakonec jinak, než to původně vypadá, nebo si to někdo domýšlí ...
Moderátor
Já nevím. Mně přijde 9,50 hluboko pod ekonomickou cenou, když se tvrdí, že 19 Kč je jen tak, tak. A to prý těch 9,50 je ještě ta lepší cena. Rozhodně netrpím pocitem, že by s obyčejnou zásilkou za 9,50 (8,50, 7,50) bylo o polovinu méně práce než s tou za 19, 26 Kč. Spíš naopak. Ty různé kartičky nejsou vytříděné, blbě se to bere, jak je to nalepené na sobě, některé jsou v ohavných klouzavých igelitech atd. A všechno se dělá ručně.
V obchodě by mi sice při velkém odběru taky dali (možná) slevu, ale ne 50 a víc %. A navíc, dost těch zásilek má vykonat cestu tam i zpět, protože to posílají na adresy, kde třeba dotyčný nebydlí 10 let (anebo je to naprostý nesmysl) a odesílatel, respektive ten, kdo to za skutečného odesílatele odesílá, ten to nejspíš stejně hodí do šmelcu a vůbec nezjišťuje od koho a proč se to vrací, protože za 2-3 měsíce to posílá znova (jasně, je placen od kusu odeslané zásilky, proč by tedy škrtal v adresáři a odesílal toho míň).
Registrovaný uživatel
Shipping to: Worldwide
Excludes: Cambodia, Cayman Islands, Djibouti, French Polynesia, Honduras, Kuwait, Lebanon, Libya, Maldives, Moldova, Mongolia, Morocco, Peru, Sri Lanka, Tunisia, Philippines, Ecuador, El Salvador, Suriname, Guyana, Montenegro, Panama, Mauritania, Turkey, Mauritius, Somalia, Brunei Darussalam, Chad, Madagascar, New Caledonia, South Africa, Western Samoa, India, Côte d'Ivoire (Ivory Coast), Zimbabwe, Bahamas, Bermuda, Iran, Jamaica, Saint Kitts-Nevis, Saint Lucia, Trinidad and Tobago, Western Sahara, Wallis and Futuna, Nepal, Bolivia, Saudi Arabia, Mali, Fiji, Angola, Benin, Bosnia and Herzegovina, Cameroon, Cook Islands, Costa Rica, Gambia, Guatemala, Kyrgyzstan, Laos, Malawi, Mozambique, Papua New Guinea, Paraguay, Congo, Republic of the, Senegal, Seychelles, Solomon Islands, Sudan, Tajikistan, Tanzania, Tonga, Uganda, Uruguay, Vanuatu, Venezuela, Botswana, Rwanda, Burma, Montserrat, Antigua and Barbuda, Luxembourg, Burundi, Equatorial Guinea, Kenya, Cuba, Republic of, Congo, Democratic Republic of the, Kiribati, Lesotho, United Arab Emirates, Zambia, Reunion, Cape Verde Islands, Oman, Swaziland, Yemen, Dominican Republic, Israel, Algeria, Argentina, Aruba, Azerbaijan Republic, Bahrain, Bangladesh, Barbados, Belize, Chile, Burkina Faso, Colombia, Egypt, Estonia, Ethiopia, Ghana, Grenada, Haiti, Iraq, Kazakhstan, Liberia, Nicaragua, Nigeria, Pakistan, Qatar, Sierra Leone, Namibia, British Virgin Islands, Bhutan, Central African Republic, Comoros, Gabon Republic, Martinique, Niger, Togo, Tuvalu, Uzbekistan, Dominica, Eritrea, Czech Republic, Jordan
Registrovaný uživatel
to je společnost..Papua, Bangladéš, Zimbabwe, Rwanda...Česká Republika.
Registrovaný uživatel
Za chvíli bude kratší seznam zemí, kam posílají, než kam neposílají :D
Registrovaný uživatel
Momentálně pátrám po svejch zásilkách do USA (z dubna)... Dopátral jsem, že je pošta předala před měsícem na tureckou areolinku. Tam stopa končí.

Nemám slov.
Registrovaný uživatel
Už od března jim prostě dávám 60 dní do doručení, a přesvědčil jsem sám sebe, že tak je to normální.

Minulý týden jsem už dostal zásilku odeslanou 15.6. a druhý den jsem dostal zásilku odeslanou 15.5. Jedna další z května skončila zatím v Litvě, další v Nizozemsku.

Zatím teda nakonec do 60 dnů došlo všechno, žádný odpis se nekonal.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
No jo, tak to máš štěstí.
Registrovaný uživatel
Triko poslané z Utahu v červnu došlo za 14 dní. To byl zatím nejlepší čas za tento rok.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Paul napsal
to je společnost..Papua, Bangladéš, Zimbabwe, Rwanda...Česká Republika.

Mezi Eritreou a Jordánskem! :D
Registrovaný uživatel
V pátek došel dopis odeslaný 25 dubna z Stoughton, Massachusetts, United States (ebay)
Registrovaný uživatel
Zdravím,

od 24.3. čekám na dopis odeslaný z Kanady. Přestávám věřit, že ještě přijde ... :(
Moderátor
solmyr napsal
Zdravím,

od 24.3. čekám na dopis odeslaný z Kanady. Přestávám věřit, že ještě přijde ... :(

Já čekám na dopis z Kanady cca od půlky dubna... Osobně by mne zajímalo, kdy v historii byla pošta z amerického kontinentu natolik nefunkční jako nyní.
Registrovaný uživatel
Nově odeslaný zásilky jdou teď celkem rychle, s těma nahromaděnejma starejma je problém. Takovej výpadek nepamatuju...
Registrovaný uživatel
List z Ruska odoslany 10.6. dnes dorazil...zhruba mesiac cesty, to je celkom charaso :)
_______________
Moderátor
Čumkarta odeslaná někdy v říjnu z Dominikánské republiky došla dnes! Bohužel to se nenamáhali to orazítkovat.
Registrovaný uživatel
Je to přes rok stará zpráva.
https://olomoucka.drbna.cz/krimi/13367-muz-na-internetu-vydrazil-pametni-bankovku-aloise-rasina-nekdo-ji-vsak-ze-zasilky-ukradl.html
Už jsem to četl, že se to stalo filatelistům, ale toto je docela "velká" zásilka.
Očekával bych, že prodejce to pošle jako cenné psaní v obálce proto určené.
Takže jestli ty letošní leží někde na hromadách, tak aby se nenašel někdo šikovný ....
Moderátor
Paul napsal
to je společnost..Papua, Bangladéš, Zimbabwe, Rwanda...Česká Republika.

Tak jsem dneska vypozoroval, že omezení pro ČR bylo konečně zrušeno.
Moderátor
Tato čumkarta šla pěkných ¾ roku!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Hm,mám neblahé tušení že v rámci zlepšení služeb zákazníkům,se nyní musí odesílat zásilky z Prahy do tuzemska někudy přes Angolu,či přes co.... :shock:

https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RT828017705DE



Tak tady už to vzdávám..51 dní cesta z Prahy..
Dnes dorazila Francie ...42 dní..
Registrovaný uživatel
... vydrž, Prťka, vydrž!

RR odesláno z ČR 30.4. do Georgia, USA - doručeno 12.7. :roll:
Moderátor
Jak říkám, pohled byl odeslán v říjnu-listopadu a došel 14. července. Takže od dubna, to má ještě čas.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1