Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
jano7B9 napsal
Dnes ked uz ma kazdy lepsi smartfon v sebe jednoduchy detektor kovov , a rucne scenery su za par korun to pre spekulanta postara nieje nic tazke si obzriet zasielky. Hlavne ked v central prekladisku v bratiske beru takmer minimalnu mzdu. Cca 400€ ...


No a co, Jano a co maju povedat predavacky v obchodoch? Myslis, si ze kradnu tovar? Ty co vykradaju listy su len obycajne svinske hovada a aj keby zarabali 100,-e.
_______________
Registrovaný uživatel
k tomuto tématu je nejlepší vše co má větší hodnotu posílat věci v cenných dopisech, za loňský rok mi pošta zcizila 2 doporučené a 3 obyčejné listy. Z dop. list jsem dostal 680 kč a za obyč. nic nejhorší je, že si ti co si zboží objednali myslí, že to člověk dělá sám. i když u obyčejných to bude pěknými známkami to je můj odhad, ale největší podíl má pošta, která si dělá monopol ale s ostrahou
to je horší Jirka z Moravy
Moderátor
A to jsem chtěl:
Dneska mne teda na poště nasrali - podle tohoto tady: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/filatelie-a-postfila/prilezitostna-razitka/prehled-razitek?p_p_id=Philatelyportlet_WAR_Philatelyportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_pos=1&p_p_col_count=2&_Philatelyportlet_WAR_Philatelyportlet_id=5005194&_Philatelyportlet_WAR_Philatelyportlet_struts.portlet.action=%2Fview%2FdetailRazitko&_Philatelyportlet_WAR_Philatelyportlet_struts.portlet.mode=view se má razítko používat 27. 5. – 5. 6. 2016 a když jsem tam dnes došel, řekli mi, že mají datum jen 31. 5., červen že nedodali a dali mi to jen jako kašet. Bordel, tohleto, fakt mne nasrali. (A to ještě na přepážce ani nevěděli, že něco jako pamětní razítko existuje.)
Moderátor
prosim o radu - mate nekdo stejnou zkusenost? na postu dosla zasilka s udajne poskozenou obalkou ze SR (postacka to dnes sdelila pritelkyni). ma zasilku prevzit, na miste rozbalit a pak reklamovat a nebo tu zasilku radeji neprevzit a nechat postu ji dorucit zpatky? podrobnosti o tom, v jakem stavu a co za typ zasilky to byl zjistuju (hraje to vubec roli?).
Registrovaný uživatel
Pošta má na takovou situaci určitě předpis ale jde o to jestli ho vůbec znají.
Já bych trval na tom že zásilka bude v přítonosti vedoucího pošty otevřena a teprve pak bych jí případně převzel nebo nepřevzel.
To se jim jistě líbit nebude ale koneckonců byla to pošta kdo zásilku poškodil! :evil:
Moderátor
Pokud je zásilka posílána doporučeně nebo jako cenné psaní, tak je pojištěna. Postupoval bych jak radí turtleoverhead, na poště před převzetím otevřít a v případě poškození obsahu reklamovat.
Registrovaný uživatel
zalezi podla mna na tom, ci zasielka bola poistena, ak ano, tak by som sa spojil s odosielatelom a informoval ho o tom, neprevzal to, aby mu bola vyplatena skoda, na kolko to bolo poistene.. Ak nie, tak by som sa s nim spojil aj tak a ako pise turtle , na poste otvoril a robil aj fotodokumentaciu
_______________
Moderátor
převzato z jednoho webu jak postupovat v případě doručení poškozené zásilky:
V případě doručení Českou poštou:
Je-li Vám balík doručován doručovatelkou osobně, zásilku nepřebírejte. Bohužel budete muset na pobočku České pošty k osobnímu vyzvednutí. Společně s pracovníkem České pošty zásilku otevřete a zkontrolujte. Při poškození obsahu sepište Zápis o škodě. Více informací můžete najít na webu České pošty. Také je vhodné pořídit fotodokumentaci poškození.
Dodatečná reklamace poškozené zásilky je u České pošty možná do dvou pracovních dnů od dodání, je však složitější a pošta nemusí reklamaci uznat (Česká pošta - reklamace).

Další možností je, že poškozenou zásilku odmítnete převzít. Opět je vhodné sepsat s doručovatelem zápis a případně i pořídit fotodokumentaci.

Pokud však převezmete bez výhrad zcela viditelně poškozenou zásilku, nelze obvykle následně uplatňovat reklamaci u přepravce.
Registrovaný uživatel
Pánové,a obávám se,že bude hůř!U nás v poštovním depu,kam jsem náhodou zavítal jsou již hromady balíků,balíčků i dopisů a hromady pneumatik!.Na noční,kde prý normálně dělalo 6 lidí,je momentálně jeden,nebo dva a přitom se blíží vánoce..Pošta nemá lidi,a už vůbec ne opravdové pošťáky.Berou v podstatě pak každého a proto to tak vypadá.Já zatím měl jen dva vykradené dopisy z Jižní Afriky a jeden z Ukrajiny.Dopisy z Afriky jsem prohmatal a byly prázdné.Měly tam být staré mince.Tak jsem to nepřevzal a prodejce mě ihned peníze vrátil-platil jsem přes PayPal.No,a z Ukrajiny měly přijít nějaké dolary a věřím,že je v tomto případě kupující poslal,ale někdo byl rychlejší.Jinak těch zásilek bylo opravdu hodně a vše v pořádku.Mám u nás na poště velmi dobré vztahy a věřte ,že práce tam není žádná sranda.ty lidi ,co jsou na ráně za přepážkami,za to většinou nemohou,že vše nefunguje jak má..A pokud by byl vydán doporučený dopis bez občanky-číslo OP se zadává do PC na odsouhlasení,tak je to závada.A závady se na poště většinou ihned trestají a to finančně.Třeba i to,že nesplní produkty,jak tomu říkají,tedy pojistky,spoření apod.Pošta dělá mnoho věcí,které by neměly mít s poštou nic společného.Ale prý by se jinak neuživila-myslím pošta.No,nevím.
Moderátor
diky vsem za nazory a pripominky, dam vedet, jak to dopadlo :)
Registrovaný uživatel
Šťastný to človek, ktorého práca je zároveň jeho hobby :roll:
Moderátor
oliver napsal
diky vsem za nazory a pripominky, dam vedet, jak to dopadlo :)


dopadlo to nakonec dobre, i kdyz obalka byla skutecne roztrzena docela divnym zpusobem, ale mozna slo o nechtenou nahodu. k obalce byl sepsany pomerne obsahly protokol o poskozeni (to udelala primo dorucovatelka - zrejme tedy ona postupovala profesionalne - a to je podle jmena cizinka), problemem byla pracovnice na prepazce, ktera vsechno vyhodila z okynka a rekla si rovnou o podpis, jako by se nechumelilo a teprv pri odmitnuti tak rychleho odbaveni to otravene vzala na vedomi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
oliver:
ak by to bolo mozne,
mal by som o obalku, aj s dotycnym protokolom, vazny zaujem,
ako archivny a studijny kus.
prosim doposlat na tu samu adresu ako aj mincu,
postovne samozrejme doplatim.
_______________
Moderátor
tocomabyt napsal
oliver:
ak by to bolo mozne,
mal by som o obalku, aj s dotycnym protokolom, vazny zaujem,
ako archivny a studijny kus.
prosim doposlat na tu samu adresu ako aj mincu,
postovne samozrejme doplatim.


hehe, Tve prani se splnilo jeste driv nez jsi ho vyslovil, tedy napsal. obalka je uz asi tri hodiny zabalena a oboji jsem Ti k tomu uz pridal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
A nejhorší jsou automatické třídírny, tam se zničí všechno.
Registrovaný uživatel
Jelikož bydlíme na samotě tak máme takovou modrou schránku dole ve vsi. Občas pošta k nám i zajede, když se to tam nevejde, ale tohle nás dostalo, ten vzkaz :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Karkulka. :D
-s-
Moderátor
Já tuhle zelenýmu blbečkovi (exekutor) na dopis připsal něco ve smyslu, že i když to pošle pojedenácté, stále tam dotyčný nebude. A jinému, že kdyby měl skutečně zájem aby to adresátovi došlo, že to musí poslat jinak než zeleně (to se totiž nesmí, nechápu proč, dosílat).
Registrovaný uživatel
Po nějakém čase jsem zase urval chvilku, tak se znova učím vkládat obrázky... :'(
V poslední době se mi líbil tento vtípek:
Také jste jako malí zvonili lidem na zvonky a pak rychle zmizeli?
Pošta si z toho udělala byznys.
Zdravím všechny a přeju úspěšný nový rok ve zdraví, štěstí a pohodě.
A ještě jedna věc se mi líbila:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já mám např. výborné zkušenosti s italskou poštou. Zkusil jsem si poslat pohled, no a vyřešili to po Italsku. Skutečně to dorazilo......
Jsou to ale kluci šikovní :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné
Moderátor
gepost napsal
Po nějakém čase jsem zase urval chvilku, tak se znova učím vkládat obrázky... :'(
V poslední době se mi líbil tento vtípek:
Také jste jako malí zvonili lidem na zvonky a pak rychle zmizeli?
Pošta si z toho udělala byznys.

No a pak člověk zvoní, nese jim balíček a dostane vynadáno, že jsem jim vzbudil dítě. Mají si to a) napsat ke zvonku a b) děcka se musijó otužovat. Až bude válka, nikdo se ohlížet nebude.
No a když mi jedna takto vynadala a nepřišla si, napsal jsem jí cedulku, že když se u nich nesmí zvonit, ať si neobjednává balíčky a koupí si to v obchodě ať se s tím darmo netahám.
Registrovaný uživatel
Mírně přefrankováno :-).

Obrázek vložený uživatelem

Jako vždy nachystal obálku, nalepil známky přesně dle tarifu (46 Kč). Věděl jsem, že budu v práci déle a nestihnu zanést na poštu, tak nechal doma ať to tam máti jako již mnohokráte zanese. Ta bohužel zapomněla, a aby nemusela jít znova jen kvůli tomu, tak to dala sousedce, která tam měla cestu. Ta normálně dala na přepážce a byla posléze vyzvána k platbě. Bohužel nemá s tím asi tolik zkušeností, resp. nevěděla kolik se platí zda se nemá třeba doplácet, tak tedy zaplatila požadovanou částku. Což bylo těch 46 Kč.

Já tomu pak doma moc nechtěl věřit, že to je možné, tak si od adresáta nechal poslat foto obálky. A to je tedy dílo...

Takže zaplaceno 2x, asi nějaká nová slečna na přepážce ještě nalepí Apost přes známku, známky orazí (nic moc čitelné razítko). A není jí to divné.

Ale prý v budoucnu se to už nestane, dle slov paní vedoucí příště máme předem říct, že jsou tam nalepeny známky :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mírně přefrankováno :-).

Obrázek vložený uživatelem

Jako vždy nachystal obálku, nalepil známky přesně dle tarifu (46 Kč). Věděl jsem, že budu v práci déle a nestihnu zanést na poštu, tak nechal doma ať to tam máti jako již mnohokráte zanese. Ta bohužel zapomněla, a aby nemusela jít znova jen kvůli tomu, tak to dala sousedce, která tam měla cestu. Ta normálně dala na přepážce a byla posléze vyzvána k platbě. Bohužel nemá s tím asi tolik zkušeností, resp. nevěděla kolik se platí zda se nemá třeba doplácet, tak tedy zaplatila požadovanou částku. Což bylo těch 46 Kč.

Já tomu pak doma moc nechtěl věřit, že to je možné, tak si od adresáta nechal poslat foto obálky. A to je tedy dílo...

Takže zaplaceno 2x, asi nějaká nová slečna na přepážce ještě nalepí Apost přes známku, známky orazí (nic moc čitelné razítko). A není jí to divné.

Ale prý v budoucnu se to už nestane, dle slov paní vedoucí příště máme předem říct, že jsou tam nalepeny známky :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rucan napsal
..
Ale prý v budoucnu se to už nestane, dle slov paní vedoucí příště máme předem říct, že jsou tam nalepeny známky :D

tak to je teda haluz.
keby ze nevidim tak ani neuverim.
aspon si dostal nejaky refund ?
znamky, alebo dobropis ?
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1