Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes dorazil dopis z USA a známky jsou znovu použitelné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Štorch sice vyjde až 4.4. (mimochodem, záslužná známka, ale blbý ofset, jsem až dosud nevěděl, jak vypadal), leč na velikonoční čumkartě jsem ho viděl už v úterý. Nedokumentoval jsem, nebyl čas.
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 30. 3. 2018, 2:55. »
Registrovaný uživatel
Je zajímavé, jak se neustále zdokonaluje systém znehodnocování známek na některých poštách, např. Pardubice.
Pro zvídavé: to ne-razítko na druhém obrázku je z Vrchlabí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě jeden dotaz: z následujících ukázek by se dalo usuzovat, že zasílat poštu do ČR ze Vsetína je výhodnější z Bardějova. Nebo je to jen náhoda?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zažili ste už niekedy na pošte, že pani poštárka nevie stanoviť výšku poštovného nakoľko nevie kde je Libanon? Totiž napísal som po anglicky Lebanon a nie po našom....
A ani v počítači to nevedela nájsť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
No, dávat k lepšímu "veselé historky" na poštách by bylo asi na dlouho... Před nedávnem podávám doporučený dopis s názvem státu "CROATIA", přičemž poměrně mladá paní za přepážkou nadšeně povídá, že na Krétě byla na dovolené (a samozřejmě ji v počítači nenašla)...
... a pravděpodobně bude ještě hůř (alespoň tak to vidím jako optimista).
Registrovaný uživatel
Ja som sa "onehdá,"idúc okolo pošty zašiel opýtať na cenu balíka určitej hmotnosti do Francúzska.
Po odstátí fronty (u nás je to stále tak,) som sa dozvedel,že si to mám nájsť na internete.Som hrdý na to,že ma odhadla,že na to mám... :) Jednak techniku,potom znalosti,chuť a čas..Myslel som,že mi to v okamihu povie.Myslieť som si mohol...Nevedeli sa ani dohodnúť,či to má ísť cez colnicu,alebo nie.
S tým si neboli istí ani colníci,ktorým som volal.Nakoniec sa dohodli,že asi netreba,veď sme EU... :roll: Potom balíček uviazol na colnici vo F.Cestoval skoro mesiac,chudáčisko a nikto netušil,kde je.. :)
Našim stačilo,že opustil Slovensko a u La Poste som ho nevypátral.Objavil ho až ten adresát.
-s-
Registrovaný uživatel
Moje aktuální zkušenost: dnes dorazil doporučený dopis z Německa. Bohužel až doma jsem si všiml, že je obálka tence naříznutá a známky jsou pryč. Bohužel na reklamaci tím pádem asi nemám nárok. Tak jen kdyby někdo z vás na Áčku, nebo někde viděl známku z obrázku, dejte vědět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na poštu dorazil z daleké Číny malý balíček s touto adresou (viz obr). Jak z toho někdo zjistil, že to má přijít do Líšně, fakt nechápu.

A co bylo obsahem? Se poserete: jedna bílá hubka na nádobí (nebo něco) velikosti 10×6×2 cm!! Jako, když si představím, že takové kraviny se posílají přes půlku Zeměkoule, to poštovné (ať ho dotuje kde kdo) musí být tak 10× vyšší!!

:roll: :roll: :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
;) A aj o tom to je 21. storočie :mrgreen:
Moderátor
A teď něco pozitivnějšího (byť jsem to nepochopil) - čumkarta britskou poštou do igelitu zabalená! Jestli pro nepoškození pamětního razítka?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Příspěvek od uživatele Pilat (přesunuto z Rakousko - nové fórum otevřeno)

Zdravím, z e-shopu rakouské pošty - obsahem byl sešitek známek a pohlednic Alfonse Muchy. Na další nálepky už asi místa nezbylo ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady je jeden doporuč.dopis posílaný 17.10.2018 a doručen 24.10.2018.
Trochu se zasekl na poště ve Veselí n.L.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dva případy ignorování výplatného.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A to těch 44 Kč vybrali ještě jednou?
Registrovaný uživatel
Včera došly mince odeslané 15.8 2018 z Jordánska na obálce není žádné razítko pouze štítek jordan post datum čas váha a 3,8 JD
No worries, I ll refund, you are the third that this happens with, I am not satisfied with our post services
Toto mě odpověděl koncem prosince když jsem zaslal reklamaci na Ebay
Moderátor
No co? Zřejmě to doručoval nějaký migrant pěšky! :D
Moderátor
Česká pošta se opět vytáhla :D

Dopis, který byl poslán doporučeně a měl být předán oproti podpisu.

Našel jsem jej vražený ve schránce, část výplatní nálepky podací pošty stržena, nálepka s kódem zásilky vůbec nikde a obálka poškozena. Naštěstí bylo uvnitř to, co tam mělo být :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Gizeh napsal
Včera došly mince odeslané 15.8 2018 z Jordánska na obálce není žádné razítko pouze štítek jordan post datum čas váha a 3,8 JD
No worries, I ll refund, you are the third that this happens with, I am not satisfied with our post services
Toto mě odpověděl koncem prosince když jsem zaslal reklamaci na Ebay


A jak budeš postupovat dál? Hádám jsi 100% dostal refund od ebay..
Moderátor
Tak tomu sa mi nechce ani veriť.
Posielal som zásielku ešte 29.10.2018 do Francúzska prvou triedou. A dnes sa mi to vrátila ako adresát nezastihnutý..... Takže "sa snažili" doručiť zásielku takmer 4 mesiace, až potom do vzdali a vrátili odosielateľovi.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
No vida, jak jsou Francouzi trpěliví! :)
Moderátor
Pavel_III napsal
No vida, jak jsou Francouzi trpěliví! :)

Medzičasom so sa dopátral prečo ho nenašli v Paríži. Lebo býva v Libanone v Bejrute, len zabudol svoju adresu zmeniť na delcampe. Tak som mu to poslal do Francúzska. :D
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
https://tn.nova.cz/clanek/dva-muzi-v-kurimi-obrali-postu-o-desitky-tisic-zasilky-pak-vyhodili.html
"Oblíbená" vedoucí depa (nebudu jmenovat) má zřejmě problém.
Registrovaný uživatel
To nějak nechápu, jak mohlo trvat tři měsíce, než na to přišli? To nikomu nechyběli peníze z dobírek, to se na poště nekontroluje? A nikdo si nestěžoval, že nedostal zásilku?
Moderátor
Je možné, že ty dobírky nějak kompenzovali (prachy dávali zpožděně - II.D = druhé dodání a tak), takže to možná nebylo zkraje až tak patrné a zásilky "v popelnici" nejsou specifikované. Mohly to být převážně OP, které nikomu nechybí, spíš hodně lidí serou. Takové ty "Tarsago - vaše výhra 150000 € je už na cestě", Mincovní obchod, "hadráři" a jejich katalogy, neodolatelné nabídky Jiřiny Kafkové nebo Zuzany Hynkové (obě jakýousi záhadou sídlí na Sv. Čecha 3844/22 v Hodoníně, PSČ 695 01) nebo třeba FARMY EKO s.r.o. (Oskol 3192 Kroměříž 767 01) na odkup polností či lesa atd.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1