Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zlato v křemenu-cena

Vykupminci.cz
Numisargo

Zlato v křemenu-cena

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, v hromadě kamenů jsem narazil na křemen ve kterem byly kousky zlata. Zkusil jsem je vyklepnout a cca všechny kusy važi 20 q, nevite někdo jakou to může mit cenu? Diky
Registrovaný uživatel
Určite je to zlato a nie pyrit ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ano je to zlato, ne pyrit
Registrovaný uživatel
foto by bodlo - lepšie sa poradí. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ak to bolo zlato, mala vzorka 5x väčšiu cenu pokope ako samotné zlato.
Registrovaný uživatel
Ok děkuji. Jsem si jisty že to zlato je. Na internetu jsem dočetl že pyrit ma 49% železa, takže by to mělo reagovat na magnet, ale vůbec to na něj neraguje. A ještě k tomu je opravdu dobře vodivy. Zitra na to skusim kapnout Kyselinu Chlorovodikovou, takže uvidime. Diky moc
Registrovaný uživatel
..pozor, pokud něco obsahuje prvek železo, ještě to neznamená, že to přitahuje magnet! Magnet přitahuje především železo v zušlechtěné formě. Např. hematit je magnetický až po jisté úpravě (doufám, že teď nekecám :D )
Pyrit magnet nepřitahuje!!
PS: fotka by opravdu dost prozradila..
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 29. 5. 2014, 19:40. »
Registrovaný uživatel
kasli na kyseliny.
najlepsi je test kladivom, napriklad na zveraku.
zlato rozklepes na pliesok, cokolvek ine sa rozpadne na prach
_______________
Registrovaný uživatel
Zhlediska sběratele minerálů nechápu to že někdo najde "zlato" v křemeni a vytluče ho kladivem.
Z velmi zajímavého a ceného vzorku jsou dropky zlata, které nikdo nekoupí dráž než cenu kovu.
To je jako když vezmu nějaký vzácný dukát a roztavím ho a zeptám se za kolik prodám zlato z něj.
Registrovaný uživatel
Bez fotografie je diskusia na vode.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pitras,možná by jsi se tam měl vrátit s pípátkem,zároveň lze odhadnout oč opravdu jde.Je škoda nesebrat tak krásný kov,ne?
Registrovaný uživatel
to akoze fakt niekto verite ze je to zlato?
a hned 20 gramov v hrude kremena?
vam vsetkym asi pleska.

na zaklade toho ze typek si vygooglil ze pyrit obsahuje zelezo...
takze:
ak magnet to nechyta = neobsahuje to zelezo = je to zlato

logicka uvaha mesiaca.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je nález z Aliašky, Fínska, Surgut tak môžeme teoreticky uveriť . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
je to možné aj zo vzoriek Kremnice a okoli Banskej Štiavnice, prípadne Rumunska. Videl som a mal v rukách také vzorky.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
je to možné aj zo vzoriek Kremnice a okoli Banskej Štiavnice, prípadne Rumunska. Videl som a mal v rukách také vzorky.


Súhlasím , ale na také vzorky sa fára do šachiet a nie volno zberom ako som pochopil s príspevku nášho kolegu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
..tu fotku a bude jasno..
Registrovaný uživatel
to určite nebude zlato chcel by som vidieť kde by našiel na hormade skál vzorku ktorá ma 20 gramov zlata. tak možno v 12 storočí nachádzali také baníci ale nie dneska v lese.
Grófik nesúhlasím s tebou na také vzorky sa už dneska nevyskytujú na našom území v baniach. Ked sfáraš do baní tak niečo nájdeš ale nie to čo sa ťažilo pred 200 rokmi. Kedy sa také vzorky vyskytovali tak by sa stále ťažilo.
Registrovaný uživatel
to mesarosdusan; nemusíš súhlasiť a ja nemôžem všetko napísať . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravím, našiel som zlato v kremeni a chcem sa spytať či by niekto vedel odhadnúť cenu. Foto mám ale veľkú takže ju sem nedokážem nahrať, môžem poslať do mailu. Rozmer vzorky je cca 5x5 cm
Registrovaný uživatel
otázne je v akej je tam forme. U nás/Banská Štiavnica/ sa vyskytuje tiež zlato v kremeni, voláme to "horčica" tak to v skutočnosti vyzerá, ale cena nie je nijak závratná, je tam nízky obsah zlata. Kamarát také vzorky leští a predáva. 20-30 eur.
Registrovaný uživatel
a tiež je otázne, aká je to lokalita a či je to vôbec zlato, a nie chalkopyrit:-)
Registrovaný uživatel
Já jsem si např. koupil vzoreček z Čech, kde je nějakých 5 zlatinek největší 3mm za 300Kč. A vzoreček se zlatinkou kolem 1mm se kupují kolem stovky, takže bez fotky se cena těžko určuje.
Registrovaný uživatel
8)
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
iba mne to pripada divne ze na riecnom kameni je zlato?
Registrovaný uživatel
dady napsal
iba mne to pripada divne ze na riecnom kameni je zlato?


Ani mě se to nelíbí, vůbec 8)
Jedině že by ten křemen byl odleptanej? Nebo to neni křemen? Odkud to je??

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Minerály » Zlato v křemenu-cena

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1