Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLATO

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Původní ražba sv. Václavských dukátů je z roudenského zlata - Rudné hornictví v Čechách, na Moravě a ve Slezku - Jiří Majer.
Registrovaný uživatel
Dobry den, nerad otravuji se svoji prosbickou. Mohl bych poprosit o priblizny nastrel, ci oceneni tohoto meho pokladku? Jak je videt, mince prosla obehem, nicmene vsechny napisy jsou citelne a vyrazne, takze tipuji na zachovalost 3-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To sovrano nie je v tak zlom stave ako to na prvý pohľad vyzerá. Škrabance ju síce špatia, ale podľa mňa kvalita Av/Rv = gVF/VF teda +2/2
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
dekuji za nazor. Jeste k te cene, bohuzel jsem ho nikde nenasel v aukcich, pro srovnani :(
Registrovaný uživatel
tady http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/523 ho mají
Registrovaný uživatel
aha..super dekuju moc. Velice sikovna stranka, ukladam :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Potřeboval bych poradit s cenou 10 dukátové medaile Valdštejnova typu,autor Vladimír Oppl,r.2000,náklad 15ks,váha 35g
Googluju a nikde jsem ji nenašel. Díky :)
Registrovaný uživatel
pepechamik napsal
Dobrý den. Potřeboval bych poradit s cenou 10 dukátové medaile Valdštejnova typu,autor Vladimír Oppl,r.2000,náklad 15ks,váha 35g
Googluju a nikde jsem ji nenašel. Díky :)

Novodobá medaila. Podľa mňa cena kovu. Ale chápem, že dnes je Valdštejn trendy... :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-69-248
Registrovaný uživatel
Díky numismat. Mě překvapil ten malý náklad.
Registrovaný uživatel
Mě nepřekvapuje nízký náklad. Někdy to vyjde a cena naroste a někdy ne.
Registrovaný uživatel
Přesně tak. Prodejce ji diky tomu nízkému nákladu nabízí za nesmyslné peníze. Proto se mi to zdálo při razbe z roku 2000 přehnané ikdyz se jedná o Valdstejna. Díky pánové za pomoc.
Moderátor
U Valdštejna to není nic neobvyklého, speciálně oficiální novodobé ( včetně 30 let minulého stoleti) dukatové ražby známých tvůrců,take čns poboček. ....(speciálně výroční ražby)
Take velký zájem západních( hlavně Německo) sběratelů...

Nízke počet (sběratelský stavy)dochované mincovní ražby ,kdy po smrti Valdštejna jeho mincovni ražby stahovány a likvidovany....Jeden z hlavních důvodů dnešního zájmu, prakticky všech dnešnich oficiálních ražeb Valdštejna. ..

Nepočítám duležity politický záměr některých sběratelů. ....

U této nízkonákladového ražby, dnes určitě mnohem větší aukční sumu,než byla dosažena v odkazu....samozrejmě je to Můj názor. ...
Registrovaný uživatel
Raz mi v Bratislave jeden predajca ponúkal 1 dukát (medaila, súkromná razba). Neustále opakoval, že ich je len 10 kusov. Keď videl, že na jeho marketing nereagujem, tak sa ma opýtal "A viete prečo je ich len 10 kusov?"
- "Pretože som už nemal viac peňazí na materiál..." :)

Asi toľko k otázke, prečo sú súkromné razby nízkonákladové. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Raz mi v Bratislave jeden predajca ponúkal 1 dukát (medaila, súkromná razba). Neustále opakoval, že ich je len 10 kusov. Keď videl, že na jeho marketing nereagujem, tak sa ma opýtal "A viete prečo je ich len 10 kusov?"
- "Pretože som už nemal viac peňazí na materiál..." :)

Asi toľko k otázke, prečo sú súkromné razby nízkonákladové. ;)



Tohle je,ale naprosto mimo mého příspěvku a zdejší ražby k valtštejnovi . ...
S vaši situaci se osobně střetávám celkem často. ....různi překupnici s pofiderným zbožím. ...
Pokud mi z vás nabídne tuhle ražbu za cenu v odkazu neváhám. ..
Registrovaný uživatel
Naoplátku mám otázku ja: rozumiem, že časť zberateľov sa orientuje na historické razby Albrechta Valdštejna. Ale vysvetlite mi, prečo si zberatelia tak veľmi cenia novodobé medaily s jeho podobizňou?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Doplním.... Samozřejmě důležitý faktor je mincovna... proto jsem kladl důraz na oficiální ražbu.
Pokud se nejedná o ražbu české mincovny, mění to scela situaci a cenu nehodlám komentovat...
Registrovaný uživatel
Fidzi.... To kdybych věděl, tak dám dohromady pár lidí a razíme ji v několika variantách.
Jedna nejmenovaná pobočka to udělala.
Moderátor
Fidzi napsal
Naoplátku mám otázku ja: rozumiem, že časť zberateľov sa orientuje na historické razby Albrechta Valdštejna. Ale vysvetlite mi, prečo si zberatelia tak veľmi cenia novodobé medaily s jeho podobizňou?


Stručně jsem to popsal výše v dřívějším příspěvku....
Moderátor
Kromě jablonecké mincovny,jsou celkem uznávané (sběratelský atraktivní)vyročni ražby čns poboček (Cheb,Hradec Králové,Brno)....proč tomu tak je u těchto poboček to mi není známo....
Cheb pravděpodobně důvod zavraždění Valtštejna
..... Jijak nezapomeňte byl to náš jediný generalisimus narozen v Čechách,ale to je politická stránka věci, která má své negativa i ze strany Valtštejna (věc názoru a pohledu)
Registrovaný uživatel
Procitam vase nazory ale cena 200tis za tuto 10 dukatovou medaili mi prijde docela moc...treba se pletu a nekdo me opravi..
Moderátor
pepechamik napsal
Procitam vase nazory ale cena 200tis za tuto 10 dukatovou medaili mi prijde docela moc...treba se pletu a nekdo me opravi..




Tuhle skuz získat,jen si ji zivě prohlédnout znamená sběratelský infarkt. ...investčně sběratelska bomba :)

https://www.livebid.cz/auction/aurea_89/detail/64
Registrovaný uživatel
To mas urcite pravdu ale to pleteme 2 ruzne medaile Valdstejnova tipu v zcela rozlisnych cenových relacích.
Moderátor
pepechamik napsal
Procitam vase nazory ale cena 200tis za tuto 10 dukatovou medaili mi prijde docela moc...treba se pletu a nekdo me opravi..


200 tisíc je docela dost...
Pokud to kupuješ tvz.z ruky, potřebuješ certifikát,zkušenosti i tak je to docela riziko. ...podvodníci jsou všude. .takto nakupovat rozhodně nedoporučuji. ....
Moderátor
Jinak oppl spolupracoval i s pražskou mincovnou. ...
Proto je dobrý ten certifikát původu u takto novějších vzácných ražeb zaručeně musí byt...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1