Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Vykupminci.cz
Numisargo

ZLATO

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
ripo:

mne sa to javi ako dost podivne,
ze uz take dlhe roky sa na tu mincu kade-tade pytas,
ale este nedoslo k jej zvazeniu (t.j. zisteniu presnej vahy/hmotnosti) .
to si robis srandu?

alebo chces tvrdit,
ze sme za tie roky tvojho zistovania prvi, kto sa na vahu pyta ?


áno ... a čo z toho vyplýva? že som sa pýtal na nesprávnych miestach? Ok, uznávam. Čiže, ak to presne zvážim a uvediem hmotnosť, bude pre vás odpoveď jednoduchšia? Ako som písal, nechám ju zvážiť.
Registrovaný uživatel
ripo napsal
áno ... a čo z toho vyplýva? že som sa pýtal na nesprávnych miestach?

ano,
presne toto z toho vyplyva.
_______________
Registrovaný uživatel

ano,
presne toto z toho vyplyva.


Ja som si aj odpovedal, ak si si nevšimol ...
Registrovaný uživatel
prepac, ak mas pocit ze ta chcem chytat na slovickach.

dodaj presnu vahu mince, a sam uvidis.
_______________
Moderátor
A rozměry. ..,kompletní metrologii na foto. .
Zajímava je ta patina,jakoby možneho zlata drobné načervenale tečky(koroze mědi ve zlatě) v hornim opisu reversu...
Hm. ..
V nedokonalost plochách averzu opravdu jako po odlévání, na reversu v plochách lepší.


S jistotou bez kompletní foto metrlogie nelze posoudit.

Na druhou stranu,kluci mají pravdu ,za tu dobu jste mohl provést více odborných posudku kdekoliv i u obyčejného zlatnika. ..
Zkuste lepší foto detailu. ..a také tu metrologii.
Počkejme si také na názor lopeze.
Moderátor
Poopravim s jistotou samozřemě, přes web. nemožné.
Ale nějake přesnější přibliženi názor,doporučení,poučeni lze.
Registrovaný uživatel
Tvůrce 20 dolaru sochař Augustus Saint-Gaudens začal pracovat na nové dvacítce v roce 1906 na popud prezidenta T.Roosvelta.Ale protože v roce 1907 zemřel,mince se nadále dělaly jen podle jeho návrhu.Praxe přinášela různé výrobní změny.Původně se mince razila s vysokým reliefem,což bylo obtížné-chyběly stroje,proto se relief snížil a průměr mince zmenšil.. První mince nesly ročení v latince,což se Gaudensovi nelíbilo.Proto se mince začala ročit arabskými čísly.To vše se dělo ale od roku 1907!Podrobné info lze najít v katalogu Yeoman,ale i jinde.Silně pochybuji,že by se objevil originál mince s datací 1906 a nikdo v USA ,nebo v ostatním světě by to nezaregistroval!Nejvzácnější dvacítka z roku 1933 se draží řádově v milionech dolarů a myslím,že ten váš ročník by byla ještě větší pecka.Ovšem nesměl by mít tu menší vadu,že není pravý!
Registrovaný uživatel
Pravý - nepravy . Vyzerá pekne.
Aj 5 cent 1913 nemal nikdy existovať. A existuje , lebo si ho pre seba zamestnanec mincovne upravil a vyrazil . A predáva sa za milióny dolarikov...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Díky paully za vyčerpávající smysluplný komentář,byla by to sakra náhoda,kdyby opravdu byla práva.
Nejspíš bychom zde všichni byli osvícení numismatickou svatozaři :) ...komentovat
takovou raritu :)
Registrovaný uživatel
Jano-ale kdyby byl pravý, nebyl by ,,hezčí" ?Mám poměně starý katalog Yeoman z roku 1988(sám jsem starý) a tam je ten tebou zmiňovaný pěťák z roku 1913 s poznámkou,že na aukci v roce 1985 se prodal ,,jen"za 385 000 dolarů.Což by dnes bylo jinak,ale i tenkrát byl dolar jinde.Já určitě nejsem ten,který by nepřipustil,že se může objevit něco nového,ale toto asi ne.Už by se dávno někdo pochlubil.Pokud vím,tak se u té dvacky nějaké zkoušky dělaly,ale nechaly se jen dva kusy,které jsou snad někde vystavené a ostatní šlo do šmelce.Vím,že u nás by se jich jistě zachránilo víc a třeba i v USA.Ale i ty PROBE měly datum 1907,tedy spíše MCMVII.Ale neviděl jsem je.Zkoumaná mince má již dataci v arabských číslech,ale nemá na reversu nápis IN GOD WE TRUST,který se začal dělat v roce 1908.Tudíž mince by byla vyrobena v roce 1907 až 1908.Pěknou sbírku mincí jsem viděl někdy v 70.letech na zámku Orlík-normálně se neukazovala..A tam té zlaté Ameriky bylo opravdu hodně.Pěkně ročníkově vyskládaná.To jen na okraj.
Já bych uvedenou minci také do koše nehodil,ale rozhodně bych na ní zapracoval ,abych zjistil o co jde.Což by neměl být zas až tak velký problém.Váha dvacky by měla být cca 33,436 gramu.Potom bych zkontroloval paprsky na minci-počet a umístnění atd.A pak bych se obrátil na lidi,kteří skutečně znají.I tady na sběrateli se tací najdou,nechce to jen hodit flintu do žita!
Moderátor
Paully
Setkal jste se,se starši zlatou replikou těchto dollaru. .?
Připouštíte např.možnost této mince, za starší zlatou repliku..?
Díky
Registrovaný uživatel
Přátelé já se vám do toho nechci montovat,ale na té dvacce není při bedlivějším pohledu nic dobře.
Co ty lokální nálitky,malé otvůrky po vzduchových bublinkách,plocha mince-jemnější detaily které zde chybí a nahrazuje je rozbředlost do ztracena v ploše,tvar detailů v mincovním obraze i tvar,šířka samotných liter...a copak to máme na vyvýšené hraně za perlovec(zvlášt patrno pod hrudí orla,ale i toho bobkového listu co je vydáván za olivovou ratolest)atd.atd.....je potřeba pokračovat?
Je zde jen snaha někoho v minulosti o vytvoření rarity,nic víc...
Mince je levá..
Registrovaný uživatel
Prečo je to fake bez ohľadu na spôsob výroby:
1.) Saint-Gaudens používal v roku 1906 pre výrobu skúšobných modelov rímsky letopočet a nie arabský (Saint-Gaudens si nechal vyrobiť modely pre výrobu mincí a skúšobné odrazky v Paríži a dostal ich až v decembri 1906 - s rokom 1907)
2.) Obraz Liberty je obklopený 46 hviezdami, jeden pre každý štát USA. Ale v roku 1906 malo USA len 45 štátov únie a nie 46. To bolo až od 16.11.1907, kedy vstúpila do únie Oklahoma.
3.) Skúšobná razba sa vykonávala v US mint až v roku 1907. Bolo vyrazených 24 skúšobných odrazkov s vysokým reliéfom. Dnes je z nich známych 20 kusov. (v aukcii v roku 2005 sa jeden predal za 3 Mio USD).
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 5. 1. 2019, 20:20. »
Registrovaný uživatel
Nesbírám. Neznám. Ale pozor! Toto je diskuze, z které se i laik jako já poučí. Argumentace včetně popisů je perfektní. Děkuji.
Moderátor
Pánové já také nepochybuji, jedná se o falzum.
Ale znáte mě,jsem zvědavý a jen mě zajímá, zda-li jse někdo setkal se zlatou např.dobovou kopií
A zda-li připouštite možnost,že tato mince je zlata, třeba s nižším obsahem zlata...
Pokud by jse to potvrdilo např. rozbor kovů kvalitní metodou, bezesporu by jse jednalo o zajímavý padělek...
Samozřejmě jedná se o jakousi mou polemickou fikci....ať to proberem že všech možných stran...
Moderátor
barbar: napr. existuji arabske padelky US zlatych minci ze 60.let, ty jsou ale nesrovnatelne lepe provedene nez zde prezentovany 20dollar. Jak uvedl Lopez, tady jde pouze o dosti slabou napodobeninu.
Osobne jsem se nekolikrat setkal s padelky US zlatych minci horsi kvality, u kterych nesouhlasila hmotnost a ktere mely nizsi ryzost, proto jsem se ptal na vahu, zda to neni neco takoveho.
Moderátor
Numismate díky..
Registrovaný uživatel
ja nespochybnujem moznost zazraku,
ale nie tentokrat.

myslim ze aj tie slabe fotky su postacujuce,
minca rozhodne neni razena.

inak, suhlasim s postrehom kolegu taho.
diskusia je vyzivna a poucna.

kolega barbar:
rozbor kovu by len potvrdil spravne zlozenie.
minca bude odliata zo zlateho dolaru, bezny rocnik.

mna by viac zaujimala ta hmotnost mince.
majitel sa snad este zastavi, a vahu nam prezradi.
_______________
Registrovaný uživatel
Zlaty islamsky dinar, jedny z prvnich minci.. Vic nevim. Prosim o urceni a oceneni mince. Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Uz to mam. Umajjovsky dinar. Kde muzu overit jeho pravost prosim? Je legalni tuto minci vlastnit? Prosim info co s tim?
Registrovaný uživatel
O pravosti hodně napoví původ této mince. Jestli jste jí koupila někde na dovolené u moře, tak se s největší pravděpodobností jedná o fake ... Dobré je také minci zvážit a změřit průměr.
Registrovaný uživatel
veronika5523 napsal
Je legalni tuto minci vlastnit?

Pokud jste jí neukradla tak ano :D ;)
Registrovaný uživatel
už z fotky je vidět, že na 99% pravá bude.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nález detektorem?
Moderátor
bossi napsal
Nález detektorem?


Podle stavu (zbytky špíny),mě to také napadlo....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » ZLATO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1