Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Zlatý záslužný kříž s korunou - oprava, vyplatí se?

Vykupminci.cz
Numisargo

Zlatý záslužný kříž s korunou - oprava, vyplatí se?

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Mint napsal
Pochybuji, že tento kříž ztratil nějaký vojáček na poli v bitvě....


Správně. Tyto kříže na válečné stuze se začali udělovat v roce 1914 tedy pro armádu, marinu atd.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Pokiaľ je nález z poľa , majiteľ kríža asi nedopadol dobre...


Svoj názor som uviedol , ale to je len jedna z variant.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ten nález byl tenkrát velmi šťastný, nejdřív jsem našel právě ten střed a za dva roky - opravdu za dva roky ten zbytek.To pole bylo potřeba prostě zorat. A na to pole jsem opravdu chodil na odznaky. Byl to prostor 50x50 metrů kde bylo hodně RU odznaků. A jen jeden kříž. Dnes už tam stojí paneláky.
« Poslední úpravu provedl(a) toreq v 7. 11. 2018, 20:09. »
Registrovaný uživatel
Uměl by někdo poradit, kde nebo kdo by mohl opravit smalt na vyznamenání Řádu práce v jednom cípu hvzdy je částečně vypadlý....
Registrovaný uživatel
Skuste Škvorsmalt Praha
Moderátor
Asi vím o čem je řeč, já bych tedy ten řád do sbírky koupil, ale musíte se smířit s tím, že ten smalt časem vypadne. Oprava to bych nedělal neb nikdo neudělá to rytí na ploše tak, aby pod transparentním smaltem bylo vidět. Ale dejte sem obrázek, aby i ostatní věděli o čem je vlastně řeč.
Registrovaný uživatel
Altmann: pár zlatníků tu ještě je, co by to mohli zvládnout.
Moderátor
Na tom řád Práce je dosti špatná kvalita smaltu. Zvládnout se to dá, ale to by musel smalt komplet pryč a pokrytí smaltem zase tak levné není. Osobně si myslím, že ne vše musí být ve stavu O/O, Jde o poškození nošením a to cenu /morální i finanční) nesnižuje.
Registrovaný uživatel
Fotografie dodám v podvečer.
Registrovaný uživatel
Tak jsem sehnal tento Řád práce typ ČSR č.241 ještě je samet červený, ale bohužel ten smalt je prasklý a vypadlý nicméně i tak mám radost, že jej mám. Ještě udělám nový příspěvek zvlášt jelikož sem sehnal ještě jeden stejný typ ČSR s červeným sametem ovšem komplet s dekrety .

Pořád si říkám, že by bylo dobré mít ten smalt spravený...ale i tak to má svoje kouzlo..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Celkem jasné. Dotyčný měl své řády urovnané v řadě tak jak to má být a medaile je poškozená otlukem, to známe i z dekorací RU a Německa. To bych tedy já neopravoval a ponechal tak. Myslím, že máte i dekret?
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Celkem jasné. Dotyčný měl své řády urovnané v řadě tak jak to má být a medaile je poškozená otlukem, to známe i z dekorací RU a Německa. To bych tedy já neopravoval a ponechal tak. Myslím, že máte i dekret?



Bohužel dekret není. Ale zítra sem vložím navečer můj dnesšní přírustek také Řád práce I. typ ČSR, ale s komplet velkým diplomem a malou knížečkou a rok 1952...a opět tento řád vykazuje lehké vady smaltu..... Nicméně takovýto komplet s dekrety I.typ mi chyběl a jsem velmi rád a potěšen, že jsem jej sehnal. Má dokonce i etui a tubus očíslován a je to nízké číslo 159 jeden z prvních kusů počátku 50.let.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Faleristika » Zlatý záslužný kříž s korunou - oprava, vyplatí se?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1