Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » žloutnutí mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

žloutnutí mincí

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu. Mám už řadu let po dědovi nějaké mince nebo medaile. Byly v takových papírových kapslích, které už ale byly dost zašlé, tak jsem je vyndal a přemístil jsem je do malých sáčků, co mi dal kamarád. Ale mince po nějaké době začaly žloutnout, prostě se na nich začaly objevovat žluté skvrny. Děda vždycky říkal, že jsou stříbrné, ale vím ještě ze školy, že stříbro černá, neslyšel jsem, že by žloutlo. Takže se chci zeptat odborníků, je možné aby stříbro žloutlo? A mám to nějak odstraňovat?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jedná se skutečně o stříbro?Jaká je váha?Třeba ten Booker by mě zajímal..
Moderátor
Ano .. stříbrné mince můžou mít i žlutavý nádech patinu, záleží na uskladnění..
Někteří sběratele hovoří o tvz. medové patině...
Registrovaný uživatel
Bohužel nemám po ruce váhu, která váží s přesností 0,1 g. Zkusím někde sehnat a zvážím
Registrovaný uživatel
Booker váha 12,5 g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta mince na váze je váhově v pořádku.
Moderátor
Podle fotek mam silne pochybnosti o vsech (stejne jako u fotky havajskeho 1/4 dollaru).

Prostudujte toto:
https://www.ngccoin.com/news/article/5579/counterfeit-1920-pilgrim-tercentenary-commemorative/

Kolik vazi ta 5lira?
Moderátor
Páni kolegové ,nerad bych aby došlo k nějakému nedorozumění..
Můj výše uvedený příspěvek se nevztahuje k pravosti mincí.. Má reakce patřila otázce zda-li ag.mince mohou mít nažloutlou patinu.....
Moderátor
barbar: ano, jiste, zlatava patina na stribre muze byt. Na pravost se tazatel neptal. Ale protoze mel u techto konkretnich minci pochybnosti o zlute patine, napsal jsem svuj nazor i k pravosti (ostatne zluta barva je zminena i v clanku o pilgrim padelku). Proste se mi ty mince podle fotek nezdaji bez ohledu na barvu a vahu.
Registrovaný uživatel
numismat-ono právě posuzovat něco podle fotek je ošidné.Mně se mince též nezdály(a nezdají) a protože toho Bookera mám k dispozici,tak jsem se na něj optal.Váhově je ta mince v pořádku,ale USA nesbírám,přestože více US mince mám.Proto si netroufám jen dle fotky minci prohlásit za padělek.Na Aukru jsem vydražil asi pět těchto jubilejních půldolarů jen proto,že prodejce byl ze stejného města a souhlasil z osobním předáním-také působily divně..Přišel nějaký východní cizinec a mince jsem si neodnesl.Nebyly pravé.
Moderátor
paully: souhlas, taky jsem nedělal zadne kategoricke zavery a mince za padelky neprohlasil, ale podle fotek se mi nezdaji, a to velmi.
Registrovaný uživatel
mne sa tiež nepozdávajú, majú ten typický "vypraný" vzhľad čínskych kópií
Registrovaný uživatel
Když už jsme u těch padělků, když mi souhlasí váha i rozměry, mince je nemagnetická, existují ještě další způsob jak poznat, že se nejedná o originál? Existuje třeba nějaký test na stříbro bez toho abych minci poškodil? I když asi ani to nemusí vyloučit, že se jedná o falzum. Měl jsem v úmyslu mince prodat, ale teď jsem na vážkách. Nechci být za blbce a nechci mít problém, že nabízím falza. Rád bych získal jistotu. Existuje nějaká zaručena metoda, jak zjistit, že jde o falzum?
Registrovaný uživatel
Ukažte mince někomu,kdo se tím živí a nebo nějakému numismatikovi,který třeba i podobné mince sbírá.I tady na foru se znalci najdou.Též si můžete najít vaše mince v nějaké renomované aukci,stáhněte si obrázek a porovnávejte.Úplně nejlepší by bylo mít v ruce zaručeně pravou minci a pak srovnávat.Třeba ta 5 lirovka-zdá se stejná jako ta vaše?I když něco srovnávat jen dle fotek vždy také nejde.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
paully: i srovnani dle fotek potvrzuje moje pochybnosti: napr. pismena V bez patek ve slove PROVVISORIO, prerusene pismeno D v LOMBARDIA, konec olivove snitky nad letopoctem (na padelku je delsi).
Prezentovana mince je podle me totozna se 3.obrazkem (cinsky padelek) zde:

https://www.google.cz/search?q=5+lire+1848+aliexpress&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiyl8DYrrTiAhVowqYKHSmxCZ8Q_AUIDygC&biw=1062&bih=860#imgrc=_
Moderátor
Podobna zde:
https://www.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-Italian-states-1848-5-Lire-copy-coins/32721474189.html

Je tam uveden material copper, uvazoval bych i o mosazi vzhledem k barve minci.

pretorian: test stribra (resp. slozeni) se da udelat spektrometrem. Postribrenim odhali, padelky (napr. US puldolaru) ale nekdy byvaji stribrne.
Registrovaný uživatel
ten Booker T. Washington je totálně zmršenej, naprosto hnusnej portrét. To snad dělal "Franta z kotelny".... za tohle by rytce kopli do řiti.

https://www.dhgate.com/product/1946-booker-t-washington-commemorative-half/426871086.html

to je odsud, hnus..

tohle je jiná. (obr.1)

Nejsem numismatik, jen mě zajímaj portréty, rytecká práce atd. Ale ten rozdíl snad musí vidět každej..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na tom Bookerovi co mám já ,je také ledacos jinak.Mám ho poměrně dlouho-cca 40 let,takže by mohl být pravý.Nevidím na foto tady za Booker T.( Taliaferro) Washington ,za T tu tečku.Já ji tam mám.A ještě pár rozdílností by se našlo.
Registrovaný uživatel
Vykazuje to prostě znaky amatéra, já si nemůžu pomoci...
Registrovaný uživatel
Hmotnosť nie je až tak dôležitá, tam stačí spraviť kópiu trochu hrubšiu a sedí.
Registrovaný uživatel
To snad dělal "Franta z kotelny"
Anebo nějakej úředník . Třeba
Registrovaný uživatel
paully napsal
Na tom Bookerovi co mám já ,je také ledacos jinak.Mám ho poměrně dlouho-cca 40 let,takže by mohl být pravý.Nevidím na foto tady za Booker T.( Taliaferro) Washington ,za T tu tečku.Já ji tam mám.A ještě pár rozdílností by se našlo.


No schválně by mě portrét zajímal z tvý mince, ale chápu, že je to soukromá věc.
I ten 1920-1921 Pilgrim prodávaj číňani..a asi i to ostatní.
Registrovaný uživatel
Ale,nic tajného to není.Hodil jsem minci do skeneru,není to úplně ono.Snad stačí ta jedna strana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík..Jen mě to uvtrdilo, že ten původní příspěvek je kopie. Tenhle je normální..
(Pokud to tedy autor mimořádně nešťastně nevyfotil)..
Registrovaný uživatel
tahle kopie je asi totožná s tou co "žloutne"..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Nápovědy a návody » žloutnutí mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1