Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Značení porcelánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Značení porcelánu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, poradí někdo, z jaké doby je takto značený porcelán? Děkuji předem :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady je stejná značka.

http://www.eantik.cz/cz/detail.aspx?did=54262
Registrovaný uživatel
Doporučuji tuto stránku.

http://www.porcelainmarksandmore.com/
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za info!
Registrovaný uživatel
Dobrý večer potřebuji zjistit cenu šálků a podšálků nějaké nabídky jsem dostala ale je mi to nějak podezřelé protože před asi 10 lety babičce nabízel sběratel asi 2000,- tak prosím o radu značení se mi nepodařilo zaostřit tak vám ho píši ( MZ ALTROHLAU CM-R CZECHOSLOVAKIA

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
neni som znalec, ale taketo veci ma kazda babka v obyvackovej vytrinke aspon jednu sadu :)
keby mi niekto za to dava 2000 kc hned predavam
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Kéž by tohle měla moje babička doma - podle ouška je to Art deco (20.-30. léta) - v té době nebyla ještě moje babička na světě a prababička dělala děvečku u sedláka.
V každém městě je antiq, tak bych si tam zaběhla pro radu, abych věděla, co mám doma. Rozhodně bych neprodávala. Je to krásná památka a (za mě) je škoda na takové věci jen nechat padat prach. Kdybych takový servis podědila já, tak hned první návštěvě v něm naservíruju kafe a jen tak "mezi řečí" řeknu "to je Art deco!". :D
Registrovaný uživatel
Jedná se o 30tá léta minulého století, Výrobce je Stará Role, zcela běžná provenience. Cena na běžné=m trhu okolo 200-300 Kč
Registrovaný uživatel
Je to soška po babičce a chtěla bych vědět jestli má nějakou hodnotu.Výška sošky je 32.cm děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bernard Bloch-Unčín u Teplic.Soška z 1.poloviny 20.stol,hodnota 4000czk-5000czk.
Registrovaný uživatel
děkuji....
Moderátor
+ hodnota toho, že to je po babičce. Pro jiné se tato hodnota ovšem ztrácí.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o radu. Mám doma dva kompletní porcelanove servisy na kavu a chtěla bych je prodat. Vůbec se v tom nevyznám a tak bych potřebovala poradit s cenou. Děkuji :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím neznáte tuhle značku případně styl?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vše co je staré mimo známek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o radu ohledně přibližné ceny tohoto servisu. Jeden podšálek je prasklý. Chci jej prodat a vůbec se v tom nevyznám. Moc děkuji za názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
značka porcelánu nelze ze snímku určit.Pravděpodobně jde o servis Dubí u Teplic,cibulový vzor.
Registrovaný uživatel
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/91290/mate-doma-cibulak-jste-bohaci-sada-se-prodava-za-70-000-kc.h
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/91290/mate-doma-cibulak-jste-bohaci-sada-se-prodava-za-70-000-kc.h
Davide, některé naše porcelánky zanikly údajně jen na čas a podařilo se je vzkřísit tím, že je vzal nějaký zahraniční investor. Nevím které to jsou, ale co vím, tak je to ,že třeba porcelán z těchto továren pocházející z období 70/80 let min. století začíná jít nahoru s cenou a začíná se shánět po bazarech, kde se dá ještě sehnat za hubičku, když je štěstí. Otázka zní, jak dlouho ?
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 13. 4. 2016, 16:29. »
Registrovaný uživatel
já pořád říkám, nic nevyhazovat nezbavovat se věcí po předcích a když prodat vyčkat na lepší časy.Dobré je nastudovat předměty po předcích a pak sledovat ceny a proto v dnešní době vydělávají starožitníci,která já osobně nemám rád-umění je čekat na vhodnou chvíli.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
já pořád říkám, nic nevyhazovat nezbavovat se věcí po předcích a když prodat vyčkat na lepší časy.Dobré je nastudovat předměty po předcích a pak sledovat ceny a proto v dnešní době vydělávají starožitníci,která já osobně nemám rád-umění je čekat na vhodnou chvíli.
Přesně tak !!! Můj kolega má porcelán po své mamince ročník cca kolem roku 1950 a stěhuje se, on je ročník kolem 1970. Jeho paňmáma ten porcelán nechce, prý je to jen na chytání prachu a kolega říká já to vyhodím do konťasu A ROZBIJU , když to nebudeš chtít... to je přístup těch mladých - hodit do konťasu :D No nic dám mu nějaký bakšiš a uložím do krabic a šup s tím na půdu , chleba to nežere , že ? Byl jsem se na to podívat ... je to porcelán TŘI GRÁCIE komplet sada ze 70 tých let, značkový ... už v těch letech koupě za komárů ta sada stála minimálně 1500 Kčs. No a podobných sad značkového porcelánu je tam 6 !!!! Ti mladí jsou fakt blázni !!! Tebe vyjímám, ty víš a znáš :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 13. 4. 2016, 17:03. »
Registrovaný uživatel
mužou to být tvary porcel.servisů J.Ježka.V KV byla nevím asi 2011 výstava jeho prací.Ježek se sbírá,tak at tam máš nějaký skvost.Já mám doma asi 16.servisu.Mám jeho první servis,který ztvárnil,když začal návrhovat.On vedl nějaký internát a pak začal dělat návrhy a modelaci porcelánu s Prašilem.
Registrovaný uživatel
Doporučuji uvést ostrou fotografii značky porcelánu, která bývá na druhé straně.
Registrovaný uživatel
Snad to takto stačí

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jools44 napsal
Prosím neznáte tuhle značku případně styl?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



značka z let 1974-1984
Довбыш (Dovbyš)
Довбышский фарфоровый завод им. Ф. Кона ( 1923 - )

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Značení porcelánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1