Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Značení porcelánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Značení porcelánu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
není to Vídeň.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zajímalo by mne o jakého výrobce porcelánu se jedná a jaké období. Nemůžu nikde najít.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit něco o výrobci, stáří a ceně tohoto servisu? Je to po babičce, průměr šálku cca 105 mm, talířku 154, výška konviček 140, 180, - bez víček. Domnívám se, že se možná jedná o Horní Slavkov a období první republiky?
Předem děkuji za jakoukoliv informaci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mělo by se jednat o Chodov, a to kolem roku 1905.
Registrovaný uživatel
Krásný art déco servis, cca druhá polovina 30.let
Haas & Cžjžek, Chodov
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za kvalifikované odpovědi. Mohu ještě poprosit o hrubý odhad ceny?
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Poprosím znalce o doplnění .Co je to za to Červené značení na porcelánu (Chodov 1872-1945)
Děkuji J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezký den všem. Může mi prosím někdo určit rok výroby? Předem děkuji a přeji hezký den :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myschan napsal
Hezký den všem. Může mi prosím někdo určit rok výroby? Předem děkuji a přeji hezký den :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Zadejte foto CELÉHO předmětu.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, myslel jsem, že se to pozná z těch čísel na spodku talíře. Jedná se o tuto sadu porcelánu. Dle sdělení mé babičky je to prý ručně malované nějakou akademickou malířkou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Horší foto než z letecké perspektivy by nebylo? Jen vrozená slušnost mi brání, abych vám řekl, co vidím z delkarovaného akademického ručního dekoru... :roll:


...za snahu!

Loket, značka z let 1925 - 38
Registrovaný uživatel
Děkuji za info. Přikládám tedy snad lepší foto, kdyby náhodou. A že je to ruční práce netvrdím, jen píši, co jsem jako dítě slyšel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je typický dekor pro art deco, typičtější už být nemůže. Ten Váš je velmi hezký, ale ve 30. letech 20. století existoval ve stovkách navzájem podobný variant od stovek umělců.
Akademická malířka ho klidně malovat mohla, všichni akademičtí malíři se malováním obrazů uživit nedokázali. Zda je to ručně malováno poznáte snadno. Pokud jsou všechny dekory absolutně stejné, je to tisk. U ruční malby naleznete drobné odchylky.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Moc děkuji
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Mám takovouhle jídelní a čajovou soupravu.
Může mi někdo pomoct s oceněním? Děkuji Vám.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý den, prosím o radu, chci prodat tento porcelánový (jídelní, kávový a čajový) servis zn. Victoria Czechoslovakia 270 pro 6osob, barva krémová s tulipány v červené a šedožluté barvě ozdobený stříbrnými detaily, celkem 57 dílů vč 1x naběračka zn. Berndorf Alpaca, za kolik můžu v bazaru nabídnout tento servis, jakou má hodnotu? Hledala jsem po bazarech, ceny jsou různé, v této značce ale moc nabídek není a když jo, tak jen čajový/kávový servis. Moc děkuji za každou informaci

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Michela v 31. 12. 2019, 13:49. »
Registrovaný uživatel
Slušná súprava, môj názor: použitie skôr väčšia chata, vidiecky dom, príborové príslušenstvo nie je striebro výrobca je iný, možno budú potrebný dvaja kupujúci?

Predaj priamo do bazáru nie je najšťastnejšia myšlienka...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pokud to mermomocí chcete prodat najednou, tak zhruba: 1 nepoškozený kus - 100 Kč.
Více možná vyděláte, když soubory rozdělíte. Porcelán je to starý a kvalitní, ale sběratelsky nezajímavý. Možná by se Vám vyplatilo počkat pár let až tento dekor přijde znovu do módy. Když si ve vyhledávači zadáte Victoria Czechoslovakia zjistíte, že se tohoto porcelánu všude nabízí dost a zájem je minimální.
Adalbert
Registrovaný uživatel
souhlasím s Adalbertem,počkat pár let,ponechat jako celek,období je cca 1920-1940 art deco,pokud nemá servis poškození, ulomky,setřelé barvy tisku a stříbra nebo platiny ze snímku nelze určit,odhad kompl.servisu cca 10.000czk -15.000czk,byl zařazen v té době do kategorie luxus.jídel.souboru.Osobně bych neprodával,líbí se mi jak provedením tvaru,tak dekor,oceňuji servis,hlavně z důvodu uchování celistvosti servisu.Malá poznámka ke snímku,pokud se rozhodnete prodávat-lépe naaranžovat servis v plné kráse,zaslouží si to...
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
souhlasím s Adalbertem,počkat pár let,ponechat jako celek,období je cca 1920-1940 art deco,pokud nemá servis poškození, ulomky,setřelé barvy tisku a stříbra nebo platiny ze snímku nelze určit,odhad kompl.servisu cca 10.000czk -15.000czk,byl zařazen v té době do kategorie luxus.jídel.souboru.Osobně bych neprodával,líbí se mi jak provedením tvaru,tak dekor,oceňuji servis,hlavně z důvodu uchování celistvosti servisu.Malá poznámka ke snímku,pokud se rozhodnete prodávat-lépe naaranžovat servis v plné kráse,zaslouží si to...

souhlasím, určitě nafotím všechny kusy jako celek a děkuji všem za Vaše názory, velice si toho vážím, přeji krásný nový rok
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám krásnou sošku děťátka, bohužel na ní ale není řádná značka, jen něco jako "M". Dle tvaru spodní strany se pravděpodobně jedná o víčko k něčemu, tedy je kousek nejspíš nekompletní - toho jsem si při nákupu nevšimla. Nedokázal by někdo odhadnout, co za proradnost to vlastním? Děkuji Janička

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Soška, no dajme tomu. Ale to obočie niekto "sakra" nezvládol.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
z mého pohledu je pouze dobové (1920-1940), ne nezvládnuté.
Registrovaný uživatel
Tak dobové.
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý deň.
Mohla by som sa spýtať na výrobcu priloženej kávovej súpravy a či to má nejakú hodnotu? Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Značení porcelánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1