Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Značky na cihlách

Vykupminci.cz
Numisargo

Značky na cihlách

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tři hvězdy - Čapka a Gajdoš, Bulhary
PT - Pisk a Tureček, Mikulov
HF - Herrschaft Feldsberg (Valtice) - pánska cihelna Valtice
Registrovaný uživatel
Všetko najlepšie v roku 2018 , veľa úspechov do ďalšieho hľadania,snorenia,kutania a žiadne zranenie od majitelov pozemkov praje ,,starky3,,(moja vzorka)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosba na ,,Hansa1,, . Nemáš ešte ďalšie vedomosti o tehle HF - pánske tehelňa Valtice ? Ako sám vieš , objavila sa aj na Slovensku v oblasti Topoľčianok.Potrebujem si doplniť dáta . Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Ty "pudovky" znam od nas (sudetenland).Byly protipozarni,pod nimi byl popel.
Registrovaný uživatel
Zdravím, u nás ve městě je už jen na pár místech taková zvláštní hodně stará dlažba. Viděl jsem jí jen dva druhy, a není ani z pravého kamene, ani z betonu. Nevíte z čeho by to mohlo být? A z jaké doby asi? Ne že bych to sbíral, ale zajímá mě to. Na to že je uměle vyráběná, tak se vůbec nerozpadá, jako dnešní betonové dlážky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jsem si vzpomněl, že jsem někde viděl, jak ty značkové cihly měl zabudovány do fasády (každá jiná), ale kde to bylo si asi nevzpomenu, mám takové pocit, že někde v Dolnej zemi Uhorskej, možná v Chebu Jágru (v originále Eger*).

A jednou jsme měli odbornou přednášku na téma "příběh cihly z lelekovického hradu", co jsme našli. Cihla značně, řeklo by se, defektní, ale zachovaná, na rozdíl od hradu, ve své celistvosti. Ve stručnosti to bylo nějak takto: Cihlář cihlu udělal, stopy prstů zanechal. Dítě utíkalo, na cihlu šláplo, přes cihlu přeběhl srnec (kopýtko zanechal) a mezitím nebo po tom, už nevím, cihlu očuchal pes a čenich svůj na ni otiskl. I přes to byla cihla, se vším tím stopovým materiálem, vypálena a na hradě použita.

*Vždycky mne pobaví, že Eger je německy Cheb, ale maďarský Eger je česky Jáger. A pak se v tom vyznejte. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tady na té se zvířátko vyřádilo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Moderátor
Jo a ta dlažba nahoře, to bude asi kamenina.
Registrovaný uživatel
Ano, je to kameninová dlažba, podobná byla i stájová dlažba - někdejší výrobce Keramika Šatov u Znojma.
Registrovaný uživatel
Zo Znojma sa mi dostala do mojej zbierky tehla WK .Prosím , ak má niekto o nej informaciu budem vďačný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ide jaro , tak sa začína pre ,,tehlárov,, sezóna. Bohužial , na tonto webe , si tento odbor málo propagujeme .Takže sa polepšite :mrgreen: . A keď sa možem trochu pochvastať... :evil: Moje najlepšie úlovky z roku 2018 (niektoré čisto na zberateľský záujem - nepropagujem fašizmus)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Něco o cihlách: http://www.davar.cz/badatelna/cihlarstvi.htm
Registrovaný uživatel
Ďakujem pekne za príspevok ,,beem51,, U nás , je takéhoto materialu málo (okrem LATER...).Stránky si rád prečítam a založím do počítača.Škoda , že na fotkách tehál nie je popis , miesto a presná tehelňa.Aj tie škridle (tašky :mrgreen: ) sú zaújmavé.Uvedomil som si , že za humnom mám kopu so značkou ,,Budapešť,, len neviem v akom sú stave.
Registrovaný uživatel
Dobrý den chci se zeptat kdo by mě poho ocenit stare cihle viz foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Po pádu Berlína ztratila cihla cenu...................v tisícileté Říši už se nic nepostaví,zaspal ste dobu
Registrovaný uživatel
sd57 napsal
Po pádu Berlína ztratila cihla cenu...................v tisícileté Říši už se nic nepostaví,zaspal ste dobu


Vysoce odborná odpověď, jako vždy.......
Registrovaný uživatel
další debil!!!
Registrovaný uživatel
Starky3 není za co ja se zatím dozvěděl že se vyráběli v cihelne v Lechovicich kde cihka byla nalezena asi 7km od ní.
Registrovaný uživatel
samo napsal
Zdravím , věděl by někdo něco o těchto značkách na cihlách ? Slyšel jsem že je někdo i sbírá , dík .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Dobrý den, je to už nějaký čas, co se tady objevil Váš příspěvek, ale i tak se zkusím zeptat, zda cihly ještě máte a zda by byly k dispozici pro prodej nebo darování. Sháním pro známého...
Registrovaný uživatel
K příspěvku 30.Říkalo se tomu kdysi " Klingrovky". Po sedmdesáti letech je dlažba stále jako nová.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Značky na cihlách

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1