Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Znak kovový makovice s hvězdami

Vykupminci.cz
Numisargo

Znak kovový makovice s hvězdami

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Jinak ten znak (makovice v dotazu) je ze sedláckýho čáka.




Co to? Skade? :o
Registrovaný uživatel
packa jen joke :mrgreen:
Moderátor
Paul napsal
packa jen joke :mrgreen:


ano,Paul to vlastně potvrdil. Z helmy finského granátníka se odznak začal používat na selské čako(čepice) :twisted:
Registrovaný uživatel
JAk píše pan Altmann.

Viděl jsem ho i na beranicích tzv. Selské jízdy.
Moderátor
.......no to asi bude problém, neb co to byla Selská jízda již moc mladých lidí neví, nezná. škoda
Moderátor
Altmann napsal
Paul napsal
packa jen joke :mrgreen:


ano,Paul to vlastně potvrdil. Z helmy finského granátníka se odznak začal používat na selské čako(čepice) :twisted:

Nechcu vám kazit radost a granátnické nadšení, ale nevadím vám, že to je rovné a tudíž by ta čapka, no, zkrátka by v ní neprošel futrama? ;)
Moderátor
Pavel_III napsal
Altmann napsal
Paul napsal
packa jen joke :mrgreen:


ano,Paul to vlastně potvrdil. Z helmy finského granátníka se odznak začal používat na selské čako(čepice) :twisted:

Nechcu vám kazit radost a granátnické nadšení, ale nevadím vám, že to je rovné a tudíž by ta čapka, no, zkrátka by v ní neprošel futrama? ;)


:twisted: no, přece víte, že si dělám legraci, nebo ne? :evil:
Registrovaný uživatel
:D

Do dveří museli chodit podélně!
Registrovaný uživatel
No a v boji, když foukal vítr, tak útočili tzv. bokem.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
No a v boji, když foukal vítr, tak útočili tzv. bokem.

Nene, v boji útočili těma okovanýma čepicema ;)
Registrovaný uživatel
Čelní útok makovicema. Pěknej dvojsmysl.
Moderátor
Paul napsal
Čelní útok makovicema. Pěknej dvojsmysl.


Viděl jste, když důchodci útočí v rámci slevové politiky např. Kauflandu? Paule, to by mohlo být dobré!
Registrovaný uživatel
Něco jsem přeci jen vygůgloval, ten čelní jezdec to má na čepici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je nějaká menší, poddůstojnická, verze. V příspěvku 17 je jasně psáno, že to má 28 cm! Tohle má tak 15, maximálně 18 cm! ;)
Moderátor
V tom případě ta velká bude z postroje(koňského). Celkem zajímavá regionální záležitost.
Registrovaný uživatel
Možná dle velikosti hlavy, teď jsem si měřil hlavu a mě by stačily makovice 13 cm.
28cm je opravdu dost.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
V tom případě ta velká bude z postroje(koňského). Celkem zajímavá regionální záležitost.


Na hruď koně by to asi sedělo..(tzv. hrudní štítek)

Takže vyřešeno, co tam má paní dál?
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 27. 3. 2019, 22:45. »
Registrovaný uživatel
Nebo jak psal Pavel pro důstojníky je asi ta velká verze, maj větší hlavu.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
To je nějaká menší, poddůstojnická, verze. V příspěvku 17 je jasně psáno, že to má 28 cm! Tohle má tak 15, maximálně 18 cm! ;)

A v príspevku #1, že to má 768 gramov. Už som sa o tom zmienil, že to asi nebolo na čiapke... :)
-s-
Registrovaný uživatel
TO JE ÚŽASNÁ FOTKA. TEĎ JEŠTĚ ZJISTIT Z JAKÉHO KRAJE TO JE. ASI SE TO PŘIDĚLÁVALO NA TEN KOŇSKÝ POSTROJ. UŽ JSEM MYSLELA ŽE TO BUDU NOSIT NA ČEPICI JÁ. DĚKUJI VŠEM SNAD JSEM VÁS PODLE PŘÍSPĚVKŮ I POBAVILA. IVA3NA
Registrovaný uživatel
TO JE ÚŽASNÁ FOTKA. TEĎ JEŠTĚ ZJISTIT Z JAKÉHO KRAJE TO JE. ASI SE TO PŘIDĚLÁVALO NA TEN KOŇSKÝ POSTROJ. UŽ JSEM MYSLELA ŽE TO BUDU NOSIT NA ČEPICI JÁ. DĚKUJI VŠEM SNAD JSEM VÁS PODLE PŘÍSPĚVKŮ I POBAVILA. IVA3NA
Registrovaný uživatel
TO JE ÚŽASNÁ FOTKA. TEĎ JEŠTĚ ZJISTIT Z JAKÉHO KRAJE TO JE. ASI SE TO PŘIDĚLÁVALO NA TEN KOŇSKÝ POSTROJ. UŽ JSEM MYSLELA ŽE TO BUDU NOSIT NA ČEPICI JÁ. DĚKUJI VŠEM SNAD JSEM VÁS PODLE PŘÍSPĚVKŮ I POBAVILA. IVA3NA
Registrovaný uživatel
Iva3na - moje příspěvky v diskuzi samozřejmě neberte vážně, vše byl jen humor. ;)
Registrovaný uživatel
JÁ SE TAKÉ BAVILA. ZADALA JSEM TEN OBRÁZEK NA GŮGL A VYLEZL MI JEN TEN OD VÁS NA SBĚRATELI. TAKŽE JSEM ZASE...
Paul napsal
Iva3na - moje příspěvky v diskuzi samozřejmě neberte vážně, vše byl jen humor. ;)
Registrovaný uživatel
MOHL BY JSTE MI POSLAT ODKAZ NA TEN OBRÁZEK ? DĚKUJI IVA3NA
Paul napsal
Něco jsem přeci jen vygůgloval, ten čelní jezdec to má na čepici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Znak kovový makovice s hvězdami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1