Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Znalecký posudek / potvrzení originality

Vykupminci.cz
Numisargo

Znalecký posudek / potvrzení originality

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

vlastním jeden obraz, ale nejsem si jist originalitou, proto bych si toto rád nechal ověřit u nějakého odborného znalce, co vypracovává posudky. Když jsem se díval, tak většina z nich sídlí v Praze, prosím znáte nějakého zkušeného znalce výtvarného umění, který sídlí v Ostravě a okolí ?
Registrovaný uživatel
To máte těžké . Ani jeden znalecký posudek Vám nic negarantuje . Nejlépe 3 + rozbor barev v Národní galerii. Cena 10- 30 000,- Tož tak to je s těmi obrazy.
Registrovaný uživatel
A to je ještě dobré vybrat znalce , který se konkrétně daným autorem zabývá , čili je respektovaný stran zadaného autora.
Registrovaný uživatel
Prodejní galerie a aukční domy většinou nedají na znalecké posudky, a když už, tak ne pouze na jeden. V Ostravě můžete svůj obraz ukázat třeba v AAA. Jako první posouzení nebo spíš vyloučení autorství.
Registrovaný uživatel
Jde o to, o jaký obraz jde. Zda je to originál (ve smyslu ruční malby) není žádný problém, to vám řekne kdekdo. Pokud jde o určení autorství, tak vám poradí zkušený restaurátor. Udělá technologický průzkum, a je-li třeba, doporučí příslušného kunsthistorika pro umělecko-historické zhodnocení, případně, když se orientuje, dohledá aukční ceny atd. Při vší úctě, v NG nejsou ani lepší ani zkušenější restaurátoři než ti, co pracují na volné noze. Liší se jenom tím, že NG má kulaté razítko a jméno. Což má váhu třeba u soudu. Ovšem má delší lhůty a je dražší, je to přece jenom velká organizace a tohle není jejich hlavní náplň. Zkušený restaurátor vám poskytne tu samou službu.
Prohrabejte se seznamem restaurátorů třeba na portálu Propamátky (mají tam licence, specializace, nejvýznamnější práce, kde působí atd atd...) a oslovte nějakého odborníka v okolí.
Registrovaný uživatel
Pánové děkuji, nejedná se o zas tak drahý obraz, abych do toho investoval tolik peněz. Nicméně pro zdejší zkušené členy přikládám odkaz na galerii fotek: https://postimg.org/gallery/zb39e29y/

Upřímně řečeno, obraz jako takový se mi líbí a nemám zatím důvod ho prodávat, ale nemám rád falza, takže dokud si nebudu jistý originalitou, tak stále zůstane v koutě.
Registrovaný uživatel
Jak říkám , jeden znalec Vám ho nedá , druhý Vám ho dá , třetí , vezmete -li k němu pytlík švestek z vlastní zahrádky , dá taky . Je dobré se pohroužit do studia autora i sám a sám si hledat argumenty ve prospěch. Obohatíte se, hrajete si . A především je nutno obrazu " věřit " , či nevěřit - osobně . Rovněž , pokud se obraz líbí - nechat viset, " pravost " /" nepravost " a naopak , nebude -li " pravý " - nevěšet se. Žijeme ve světě , kde máme jen " jistotu nejistého ".
Registrovaný uživatel
Děkuji za názor.
Registrovaný uživatel
Nevím, jestli Vám na tento obraz dá nějaký znalec dobrozdání, ale s Kavánem to opravdu nemá nic společného. Chybami se člověk učí.
Registrovaný uživatel
Kaván???? No to ani náhodou.... zapomeňte....
Registrovaný uživatel
V pohodě, já to obdržel v rámci dědictví, takže mě to tak netrápí a protože vím, že strýc sbíral mnohem méně známé autory, tak proto mi to bylo podezřelé, že by měl Kavána. Díky pánové za názor, to jsem potřeboval :).
Registrovaný uživatel
Ale kdyby se Vám přestal líbit, tak ho nabídněte do aukce Ing. Jakubcovi v Obrazyvaukci, a ten Vám ho prodá s dobrozdáním "konzultováno a pravost ověřena PhDr. Zachařem". A to už je nějaký odborník na Kavána. Takto se zde nyní nabízí např. tento krásný Jambor:
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/josef-jambor_horske-jezirko-21635
Registrovaný uživatel
Díky za tip :D . Každopádně jsem oslovil pár aukčních domů, kde nabízí on-line odhady a konkrétně z galerie Dorotheum mi bylo řečeno, že obraz potřebují vidět naživo, takže jsem domluvený na termínu co je tady v Ostravě někdy v červnu. Jak říkám mi ani tak nejde o prodej, ale spíše o to vědět zda je to pravé anebo falzo, protože pak to půjde z domu, padělky nemusím. Ono při detailním zkoumání to vypadá, že obraz byl restaurován, protože jsou tam dvoje plátna, každopádně toto už je nad moje znalosti. Nicméně všem děkuji za vaše názory.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Ale kdyby se Vám přestal líbit, tak ho nabídněte do aukce Ing. Jakubcovi v Obrazyvaukci, a ten Vám ho prodá s dobrozdáním "konzultováno a pravost ověřena PhDr. Zachařem". A to už je nějaký odborník na Kavána. Takto se zde nyní nabízí např. tento krásný Jambor:
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/josef-jambor_horske-jezirko-21635


A on to Jambor není?
Registrovaný uživatel
Zachaře moc v potaz neberu , ten mně občas nevzal něco , co jsem jinde dobře prodal .
Registrovaný uživatel
Ale Zachař ty obrazy nejspíš nikdy neviděl, protože za potvrzení pravosti tolika padělků už by ho určitě někdo zažaloval. Jen pro ilustraci, zde "ověřil" pravost Franty Líbala, ale podepsán je Treuchel:
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/frantisek-libal_za-chalupou-20503

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Znalecký posudek / potvrzení originality

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1