Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Vykupminci.cz
Numisargo

Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Takze mi tvrdíte, že obojstranný lep neexistuje?
Moderátor
Tak ano, známky tištěné na lepu jsou. Alespoň u emise Hradčany takové známky existují. Ale jestli u moderních známek, to tedy nevím. Při způsobu tisku dnešních známek je úplně jiná technika nanášení lepu a vytisknout obraz na lepu se mě zdá nemyslitelné.
Moderátor
Inak odlepená známka z celistvosti ako môže mať lep?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Jenže technika tisku u Hradčan (A předešlých emisí např. Rakouska) byla úplně jiná. Tisklo se na jednotlivé archy, moderní známky se tisknou na nekonečný pás papíru a je nemožné tisknout na stranu opatřenou lepem. Musíš se Robi 13 ještě hodně vzdělávat. A potom zjistíš že tzv. "rarity", kterými to tady zaplavuješ, jsou docela obyčejné známky a čas jejich hledáním jsi mohl věnovat něčemu smysluplnějšímu.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
....... Už jsi někdy viděl aby se na arch nanesl lep na obě strany?


Áno, perfektne vyzerajú :-) . Zberat. fila. je z veľkej časti postavená na N rôznych chýb a ich počet rastie s novoobjaveným chybami, a "určite" :-) nikdy sa nestalo že dodávateľ papiera dodal chybný artikel... . To že "niekto" o tom nepočul, nevidel či nečítal neznamená že to neexistuje... toto video to vystihuje :-)

https://m.youtube.com/watch?v=Jmgdw-mjj_I


Robi13
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Tak ano, známky tištěné na lepu jsou. Alespoň u emise Hradčany takové známky existují. Ale jestli u moderních známek, to tedy nevím. Při způsobu tisku dnešních známek je úplně jiná technika nanášení lepu a vytisknout obraz na lepu se mě zdá nemyslitelné.


Hradčany nie sú predmetom tejto témy či diskusie, a okrem toho si treba tu známku v príspevku najprv aspoň pozrieť! Lebo to NEBOLA MODERNA ZNÁMKA!


Robi13
Moderátor
Robi13 napsal
blazek007 napsal
....... Už jsi někdy viděl aby se na arch nanesl lep na obě strany?


Áno, perfektne vyzerajú :-) . Zberat. fila. je z veľkej časti postavená na N rôznych chýb a ich počet rastie s novoobjaveným chybami, a "určite" :-) nikdy sa nestalo že dodávateľ papiera dodal chybný artikel... . To že "niekto" o tom nepočul, nevidel či nečítal neznamená že to neexistuje... toto video to vystihuje :-)

https://m.youtube.com/watch?v=Jmgdw-mjj_I


Robi13
Píšeš nesmysly, tiskárna si lep na archy nanášela sama, žádný dodavatel nebyl. Papírna dodávala pouze papír bez lepu. Tisk na lepu byl možný pouze pokud se tisklo na jednotlivé archy, při tisku moderních známek, kdy se tiskne na nekonečný pás papíru, tohle už možné není. Ale je to opět jako bych házel perly sviním, že ano?
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 10. 4. 2017, 8:43. »
Moderátor
Robi13 napsal
blazek007 napsal
Tak ano, známky tištěné na lepu jsou. Alespoň u emise Hradčany takové známky existují. Ale jestli u moderních známek, to tedy nevím. Při způsobu tisku dnešních známek je úplně jiná technika nanášení lepu a vytisknout obraz na lepu se mě zdá nemyslitelné.


Hradčany nie sú predmetom tejto témy či diskusie, a okrem toho si treba tu známku v príspevku najprv aspoň pozrieť! Lebo to NEBOLA MODERNA ZNÁMKA!


Robi13
Máš pocit že ještě v roce 1929 se známky tiskly na jednotlivé archy, které se omylem mohly dostat do stroje obráceně, i když se jednalo o knihtisk?
Registrovaný uživatel
Pre smith:

V tom mojom príspevku som okrem lepu spomínal ďalšie možné nedostatky..., prečo si sa k ním doposiaľ nevyjadril? Hľadáš v mojich príspevkov spolu s agentom MI6 iba možné chyby z mojej strany (som začiatočník) na ktoré potom negatívne reagujete a vyvolávať konfliktnu diskusiu, a to ste hradcanari + tie mnou prezentované AT exempláre nemáte v zbierke a predsa ich kritizujeme... pravdepodobne Vám toto vaše správanie prináša nejaké vnútorne flatelisticke uspokojenie, každopádne dúfam, že nie ste odrazom všetkých skúsených odborníkov, kt. sa na tomto fóre nachádzajú.


Robi13
Moderátor
Ty chyby se objevují v každém Tvém příspěvku. Jako začátečník nejdříve nastuduj literaturu, jak Ti tady mnozí radili, a hledání "rarit" odlož na pozdější dobu. Postupuješ úplně opačně než je logické a proto zažíváš neustálá zklamání. A když je někdo "hradčanář" tak neznamená že nemá širší záběr a chybí mu vědomosti, kterých se nedostává Tobě.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Robi13 napsal
blazek007 napsal
....... Už jsi někdy viděl aby se na arch nanesl lep na obě strany?


Áno, perfektne vyzerajú :-) . Zberat. fila. je z veľkej časti postavená na N rôznych chýb a ich počet rastie s novoobjaveným chybami, a "určite" :-) nikdy sa nestalo že dodávateľ papiera dodal chybný artikel... . To že "niekto" o tom nepočul, nevidel či nečítal neznamená že to neexistuje... toto video to vystihuje :-)

https://m.youtube.com/watch?v=Jmgdw-mjj_I


Robi13
Píšeš nesmysly, tiskárna si lep na archy nanášela sama, žádný dodavatel nebyl. Papírna dodávala pouze papír bez lepu. Tisk na lepu byl možný pouze pokud se tisklo na jednotlivé archy, při tisku moderních známek, kdy se tiskne na nekonečný pás papíru, tohle už možné není. Ale je to opět jako bych házel perly sviním, že ano?


Už som ti na toto porekadlo napísal odpoveď v príspevku č. 41 sek. hradcany, ale napíšem ti to znova teda...
.....predpokladám že máš blízko k sviniam keďže ich používaš aj v porekadle, ktorý v princípe hovorí o tom, že perly nepatria sviniam ale rozhodne tiež nie do rúk toho čo ich tým sviniam háže!

A teraz pre teba dve porekadl, ktoré sa ti budú páčiť a hodia sa ti:

1- V živote ťa do problémov dostanú odpovede a nie otázky.
2- Aj rozbité hodinky ti dvakrát denne ukážu správny čas.


Robi13
Moderátor
Nemáš pravdu, od takových jako jsi Ty se držím co nejdál.
Moderátor
Robi13 napsal
Pre smith:

V tom mojom príspevku som okrem lepu spomínal ďalšie možné nedostatky..., prečo si sa k ním doposiaľ nevyjadril? Hľadáš v mojich príspevkov spolu s agentom MI6 iba možné chyby z mojej strany (som začiatočník) na ktoré potom negatívne reagujete a vyvolávať konfliktnu diskusiu, a to ste hradcanari + tie mnou prezentované AT exempláre nemáte v zbierke a predsa ich kritizujeme... pravdepodobne Vám toto vaše správanie prináša nejaké vnútorne flatelisticke uspokojenie, každopádne dúfam, že nie ste odrazom všetkých skúsených odborníkov, kt. sa na tomto fóre nachádzajú.


Robi13


Robi13: Ak dobre mienené rady berieš ako osobný útok, znevažovanie a podobne, potom nemáš čo hľadať na nejakom diskusnom fóre. Ak sa urazíš skoro na každom príspevku tak to naozaj nemá zmysel sa snažiť ti pomôcť, resp. poradiť.

A tie ďalšie príspevky na adresu blazek007 sú rozhodne nemiestne, obzvlášť ten úryvok z filmu. Zamysli sa nad sebou
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Robi13 už si konečne uvedom, že to čo tu prezentuješ na 99% je odpad! možno to 1% je možné predať a niekoho by to aj zaujímalo, ale pri tých kusoch robíš drahoty s tvojim "pruferom" z Krajiny Nekrajiny.

Viem, že sa veľmi snažíš v živote niečo dokázať ako každý, a ako nástroj si si našiel známky. Že raz niečo nájdeš..., raz sa to musí podariť, ale sorry zatiaľ nič....
Vieš prečo? Lebo VEDOMOSTI. Keby že máš vedomosti, ideš na eBay a každý týždeň by sa ti podarilo od nejakého amatéra kúpiť vzácnosť za pár eur a streliť u veľkého aukčného domu za stovky až tisíce, ale treba VEDOMOSTI!

Pozor aj na tvoje správanie á la: "Robi13 sa nemýli, a ak sa Robi13 mýli, Robi13 vie že sa mýli, a práve v tomto sa Robi13 nikdy nemýli."

Že nie sme na teba slušní, aj keď sa ty snažíš byť slušný?
Keď sa niekto bude snažiť skočiť z mosta, tak na neho slušný nebudem, ale stiahnem ho za ruku aj keby som mu ju mal zlomiť!
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Ty chyby se objevují v každém Tvém příspěvku. Jako začátečník nejdříve nastuduj literaturu, jak Ti tady mnozí radili, a hledání "rarit" odlož na pozdější dobu. Postupuješ úplně opačně než je logické a proto zažíváš neustálá zklamání. A když je někdo "hradčanář" tak neznamená že nemá širší záběr a chybí mu vědomosti, kterých se nedostává Tobě.


Ja vôbec nie som sklamaný a z mojich známok, a ty neradis, ty iba kritizuješ a pritom ta nikto nenúti si citát moje príspevky. Citát mame obaja, ja o filatelii a ty o kultúrnej medziludskej komunikácie. Tot vsio, ja už teba budem iba slušne ignorovať.

Robi13
Moderátor
Těch rad na svoji adresu jsi tady měl nekonečné množství, ode mne i od jiných. A pokud se Ti nelíbí pořekadlo u házení perel sviním - které mimochodem na Tebe padne jako ulité - tak mám další, o házení hrachu na zeď. Jsou diskuzní fóra, kde už došli na to že Tvoje příspěvky mažou.
Registrovaný uživatel
shareman napsal
Robi13 už si konečne uvedom, že to čo tu prezentuješ na 99% je odpad! možno to 1% je možné predať a niekoho by to aj zaujímalo, ale pri tých kusoch robíš drahoty s tvojim "pruferom" z Krajiny Nekrajiny.

Viem, že sa veľmi snažíš v živote niečo dokázať ako každý, a ako nástroj si si našiel známky. Že raz niečo nájdeš..., raz sa to musí podariť, ale sorry zatiaľ nič....
Vieš prečo? Lebo VEDOMOSTI. Keby že máš vedomosti, ideš na eBay a každý týždeň by sa ti podarilo od nejakého amatéra kúpiť vzácnosť za pár eur a streliť u veľkého aukčného domu za stovky až tisíce, ale treba VEDOMOSTI!

Pozor aj na tvoje správanie á la: "Robi13 sa nemýli, a ak sa Robi13 mýli, Robi13 vie že sa mýli, a práve v tomto sa Robi13 nikdy nemýli."

Že nie sme na teba slušní, aj keď sa ty snažíš byť slušný?
Keď sa niekto bude snažiť skočiť z mosta, tak na neho slušný nebudem, ale stiahnem ho za ruku aj keby som mu ju mal zlomiť!


Preto na ebay nič nepredavam a nič nekupujem a vieš čo sa hovorí o predpokladoch(sú matkou všetkých pruseroch) tak pozor na to a skôr ako budeš lámať ruky a niekoho sťahovať z mosta, tak sa uistí či to náhodou nie je bungee jumping.

Robi13
Moderátor
nič sa tu nezmenilo, ja sa k téme nevyjadrujem, je to zbytočné...
_______________
Moderátor
Robi13 napsal
tato znamka to trocha vychytala 1930 ANK-498, mozno je to iba odrhnuty p.dolny roh ale nepripada mi to tak, cize RZ? vsimol som si i & ! v lavej linke ako aj trocha zdeformovane "E" v rreich ale toto je vsetko jedna vec a druha je ze je vytlacena na lepe.


Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Opět budu házet perly svini, ale pokud by známka byla vytištěná na lepu, obraz známky by se při koupání smyl zároveň s lepem. To jen tak na okraj. Už se k tomu vyjádřil smith - a nezmohl jsi se na odpověď. A druhá věc - vysvětlíš nám jak při řádkovém zoubkování by mohlo dojít k takovému zoubkování v pravém dolním rohu? Je to obyčejný utržený roh. Učit se, učit se, učit se - hádej kdo to řekl?
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 10. 4. 2017, 17:37. »
Registrovaný uživatel
bybygulka má pravdu a pro blazek007 - já se Ti divím, že na jeho příspěvky stále reaguješ :-))
Moderátor
ja som sa hneď vyjadril na začiatku čo si o tom všetkom myslím, ale keď má niekto považuje za agenta MI6 tak je u mňa trošku mimo, najprv by mal Robi zájsť k očnému lekárovi, nakúpiť si základnú filatelistickú literatúru a po večeroch si pekne čítať a naučiť sa základné veci... Všetko je to myslené v dobrom ale namiesto aby povedal áno chlapi máte pravdu tak nás tu osočuje alebo sa uráža ako malý chlapec.
_______________
Moderátor
A co třeba zamknout na chvíli a nebo na pořád?
Moderátor
ikanek napsal
A co třeba zamknout na chvíli a nebo na pořád?


To nie. Skôr by som povedal, že my ostatní by sme sa mali snažiť nereagovať, resp. nerozčuľovať sa na tom.
Robimu to evidentne robí dobre, že sem vkladá svoje domnelé rarity, vzácnosti. Tak ho treba nechať.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
blazek007 napsal
... Jsou diskuzní fóra, kde už došli na to že Tvoje příspěvky mažou.

Já myslím, že by bylo škoda tento "cirkus" smazat, už jen proto že spousta reakcí (rad) je poměrně poučných (byť nevyslyšených).
Ale poprosil bych zkušené členy fóra o "zdrženlivost" s vkládáním reakcí na příspěvky Robiho13. Protože komu není rady, tomu není pomoci.

http://www.stampcommunity.org/search.asp?mode=DoIt&MEMBER_ID=11581
Moderátor
smith napsal
ikanek napsal
A co třeba zamknout na chvíli a nebo na pořád?


To nie. Skôr by som povedal, že my ostatní by sme sa mali snažiť nereagovať, resp. nerozčuľovať sa na tom.
Robimu to evidentne robí dobre, že sem vkladá svoje domnelé rarity, vzácnosti. Tak ho treba nechať.


Předběhl jsi mě.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1