Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Vykupminci.cz
Numisargo

Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
To není o barvě ale o papíru


Pre regula_jan:

No veď práve o to mi išlo :-) , spec katalóg neuvádza použitie papiera s FL!


Robi13
Moderátor
Který spec. katalog? ANK? Ten zas tak moc speciální není... A spíš je to OS papír než FL. A to že ho ANK neuvádí ještě neznamená, že je vzácnější. Spíš bych to viděl na různá data tisku a tím pádem i odlišný papír.
Moderátor
Robi13 napsal
Pre Ikanek:

:-) , toto vysvetlenie by v Oymyakon-e nepochopili :-) .

Ok, a co tieto pod UV?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


mozna kdyby jste napsal katalogove cislo ..., prohledavat katalog se mi fakt nechce
Registrovaný uživatel
Pre regula_jan:

Či je vzácna, tak to neriešim. Ani ANK SPEZIAL ani Michel Österr spezial (čo má môj známy) neuvádzajú použitia papiera s FL pri tlači tejto známky. A jednu z dvojice svietiacich (pod uv) mám s pečiatkou posty z roku 1958!

Robi13
Registrovaný uživatel
Pre kolo101:

ANK 1050


Robi13
Registrovaný uživatel
Rakouské známky nesbírám a nemám praktické zkušenosti jaký papír používali pro jednotlivé známky. Pokud svítí známka pod UV lampou v modrém světle bíle jedná se buď o papír oz (se záměrně opticky zjasňujícím prostředkem s homogenní strukturou) nebo o papír při jehož výrobě byl nezáměrně použit materiál s podobnými vlastnostmi. (i některé naše známky z let 1945-1965 svítí bíle, dávno před použitím papíru oz). Papír oz svítí pod UV lampou s větší intenzitou bíle (pod mikroskopem i všechna vlákna) než papír s nezáměrnou přísadou (pod mikroskopem jsou vedle sebe vlákna opticky zjasněná a nezjasněná).
Registrovaný uživatel
Pre stefanos532:

Pekne zdravím a veľmi ďakujem za perfektne vysvetlenie. Keďže nemám microscop tak Urobil som maly test, kde som na porovnanie použil známky s OZ a FL2 papierom a k ním som priložil tie rakúske (2 svietiace a 1 normálnu) . Myslím si že výsledok predstavuje pouzitia variantu papiera s nezamernou prísadou vid. fotky (prvá je detail na tu Rakúsku s dátumom 1958 na pečiatke).


Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Znamka z roku 1984 ANK 1794 (Mi 1763), a ANK spec k nej neuvadza nasledovne nedokonalosti, ktore som nasiel:

- posun hnedooranzovej farby smerom dolava a dolu
- znamka bola vytlacena na polepe

Uvadza Michel v pripade tejto znamky nieco z toho co som spomenul< Dakujem


Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Toto jsou opravdu nepodstatné nahodilosti (v tomto případě nedokonalý soutisk barev), které nestojí za katalogizaci. Dost pochybuji o tom, že by něco bylo v katalogu Michel. Podobné se i docela často dá najít u českých známek a nikdo si s tím neláme hlavu - možná Pěnkava.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Toto jsou opravdu nepodstatné nahodilosti (v tomto případě nedokonalý soutisk barev), které nestojí za katalogizaci. Dost pochybuji o tom, že by něco bylo v katalogu Michel. Podobné se i docela často dá najít u českých známek a nikdo si s tím neláme hlavu - možná Pěnkava.


V pripade maleho posunu farieb, tak s tebou suhlasim (nicmenej potom sa vynara otazka, ze kolkokrat sa musi taka nahodilost vyskytnut aby bola povazovana za chybu?) ale urcite si nemyslim ze je vytlacenie znamky na polepu "nepodstatnou nahodilou nedokonalostou" .

Robi13
Moderátor
Pokud by se (stejný) posun barvy vyskytoval na určité části nákladu, tak by to již nebyla nahodilost ale VV, která by si katalogizaci zřejmě zasloužila.
Nevím, čemu říkáš polep. Ale jestli myslíš lep (?) ... Z fotky to není zřetelné.
Registrovaný uživatel
co znamena "určité části nákladu"?, prosim bud konkretnejsi. Ano, spravne si to pochopil, cize znamka bola vytlacena na opacnej strane papiera, kde sa nachadza ta jemna vrstva naneseneho lepidla. A inac ani neviem ako by som mal taku vec graficky ci image-ovo zvizualizovat...., napis ako by si to urobil ty a ja urobim to iste a prilozim to sem.

Robi13
Moderátor
Pokud píšeš, že je vytištěná na lepu, tak není důvod nevěřit ti...
Ačkoliv VV má asi vždy charakter nahodilosti, tak ta "určitá část nákladu" by měla mít určitý stupeň opakovatelnosti. Tedy že se nebude vyskytovat na dvou známkách nákladu, ale např. na 100 PA.
Ale jestliže je tato konkrétní známka vytištěna na lepu, tak posun tisku o 0,5mm je absolutně nepodstatný.
Registrovaný uživatel
Už chápem čo si myslel, a áno opakovatelnost určitej nedokonalosti je podstatná pre uznanie tej nedokonalosti ako VADU, konkrétne v prípade Rakúska stačí keď predložíš 3 exempláre tej istej nedokonalosti a tým je uznaná ako DOSKOVÁ VADA, vedel si o tom?

Robi13
Moderátor
Robi13 napsal
Už chápem čo si myslel, a áno opakovatelnost určitej nedokonalosti je podstatná pre uznanie tej nedokonalosti ako VADU, konkrétne v prípade Rakúska stačí keď predložíš 3 exempláre tej istej nedokonalosti a tým je uznaná ako DOSKOVÁ VADA, vedel si o tom?

Robi13


Predpokladám, že túto info čerpáš z nejakej literatúry. Je možné uviesť z akej?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Nevěděl. Ten zdroj by mě taky zajímal.
Ale to co je na tom Mendelovi, není desková vada. Je to výrobní vada, nedokonalý soutisk barev. Respektive k k posunu barvy nedošlo vadou tiskové desky.
Registrovaný uživatel
"Predpokladám, že túto info čerpáš z nejakej literatúry. Je možné uviesť z akej?"

Pre smith:

Nesprávne predpokladaš. Pri návšteve u rakúskeho experta (prüfer) kvôli certifikovaniu zopár z mojich známok, kde som sa ho na to opýtal (keďže v princípe každá katalogizovana vada bola najprv náhodnou vadou) a jeho odpoved už poznáš. Mne to stačí (ak to potrebuješ čierne na bielom, tak to vyhľadať niekde, určite to majú aj popísané volakde)


Robi13
Moderátor
Môže to byť hoci aký znalec, pre mňa takéto vysvetlenie je neprijateľné. Z jednoduchého dôvodu. Napr. pri známke s niekoľkomiliónovým nákladom predložím tri rovnaké vady a už sa to bude považované za doskovú vadu? Nezmysel, a myslím si, že každý súdny zberateľ s tým bude súhlasiť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Ale ak si myslím, že si určil nové doskové vady, ktoré doposiaľ (za tých 10, 20, 30 a viac rokov čo prebehlo od vydania) neboli objavené tak nech sa páči. Gratulujem. Môžeš byť spolupracovníkom nového špeciálu.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Nevěděl. Ten zdroj by mě taky zajímal.
Ale to co je na tom Mendelovi, není desková vada. Je to výrobní vada, nedokonalý soutisk barev. Respektive k k posunu barvy nedošlo vadou tiskové desky.


Pre regula_jan:

Okrem tej jednej ktorú som tu prezentoval (tlačená na strane s lepom) tak mám viď obrázok, čiže viem potvrdiť opakovateľnosť výskytu min z toho počtu čo mám k dispozícii.


Robi13
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ale ak si myslím, že si určil nové doskové vady, ktoré doposiaľ (za tých 10, 20, 30 a viac rokov čo prebehlo od vydania) neboli objavené tak nech sa páči. Gratulujem. Môžeš byť spolupracovníkom nového špeciálu.


Pre smith:

To čo si napísal, tak nebolo, nie je a nebude mojou ambíciou a ani sa na to takto nepozerám, ja sa snažím detailne preskúmať vlastnú zbierku a to či nikto za tie roky na to neprišiel/nenašiel, tak s tým si nebudem lámať hlavu. Princípom toho celého je to že to čo som sa dozvedel od znalca, tak o to som sa s vami tu na fóre podelil.

Robi13
Registrovaný uživatel
Zabudol som to priložiť ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Robi13 napsal
...
Pri návšteve u rakúskeho experta (prüfer) kvôli certifikovaniu zopár z mojich známok, kde som sa ho na to opýtal (keďže v princípe každá katalogizovana vada bola najprv náhodnou vadou) a jeho odpoved už poznáš. Mne to stačí (ak to potrebuješ čierne na bielom, tak to vyhľadať niekde, určite to majú aj popísané volakde)
...
Robi13


Robi13, to co píšu níže neber osobně. Pouze to vyjadřuje můj - troufám si říct -zdravě skeptický přístup.

Nemám rád, když se o konkrétních věcech mluví obecně. Doložit tři kusy známek s nepodstatnou výrobní vadou (odchylkou) a rovnou ji katalogizovat jako deskovou vadu je s odpuštěním hovadina. Už jen proto, že je nutné rozlišit výrobní a deskovou vadu.

Další věc je, kdo je příslušný znalec, o čem konkrétním jste spolu mluvili, jak to on myslel a vyslovil, jak jsi to ty pochopil a jak to dále prezentuješ.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Robi13 napsal
...
Pri návšteve u rakúskeho experta (prüfer) kvôli certifikovaniu zopár z mojich známok, kde som sa ho na to opýtal (keďže v princípe každá katalogizovana vada bola najprv náhodnou vadou) a jeho odpoved už poznáš. Mne to stačí (ak to potrebuješ čierne na bielom, tak to vyhľadať niekde, určite to majú aj popísané volakde)
...
Robi13


Robi13, to co píšu níže neber osobně. Pouze to vyjadřuje můj - troufám si říct -zdravě skeptický přístup.

Nemám rád, když se o konkrétních věcech mluví obecně. Doložit tři kusy známek s nepodstatnou výrobní vadou (odchylkou) a rovnou ji katalogizovat jako deskovou vadu je s odpuštěním hovadina. Už jen proto, že je nutné rozlišit výrobní a deskovou vadu.

Další věc je, kdo je příslušný znalec, o čem konkrétním jste spolu mluvili, jak to on myslel a vyslovil, jak jsi to ty pochopil a jak to dále prezentuješ.


Pre regula_jan:

respektujem tvoj nazor a z druhej strany nebudem obhajovat spominane vyjadrenie rakuskeho znalca, ako sa hovori (ako som kupil tak som predal). Tuto info. si vo finale vie kazdy overit prostrednictvom mailu ci telefonatu s ktorymkolvek rakuskym znalcom. Kazdopadne moja otazka bola {Je vela zaujimavych a viditelnych vad, ktore nie su katalogizovane a ci novoobjavena zaujimava vada moze byt dodatocne uznana a katalogizovana?} chcel som tou otazkou zistit, ci nekatalogizovana vada alebo chyba, kt ma hodnutu 0.0nic a ty ju predas alebo podarujes a o rok zistis ze je v katalogu a povazuje sa za velky objav., a znalcovu odpoved uz poznas.

Robi13
Registrovaný uživatel
Pre Regula_jan:

tato moja znamka z roku 1996 ANK 2238V (katalog uvadza iba 1 vadu a tou je, posun cervenej farby) a cenu ma v katalogu 400eur. Sam uvidis, ze ta znamka tych chyb a vad ma o mnoho viac (viditelny double impression, posun podkladu, posun dalsich farieb atd.) a kedze som podobnu zatial nevidel, tak asi sa tie vady podla vyjadrenia znalca nikdy nedostanu do katalogu :( .

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1