Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Vykupminci.cz
Numisargo

Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A tu je este jedena resp dve hodnotnejsie z mojej zbierky na zaver soboty:
vertikalna dvojpaska s okrajmi z roku 1965 ( zatial bez certifikatu) ANK 1213 F.


Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Máš v tom trochu guláš, příteli. Známka není z roku 1965 ale z roku 1966, a také si ujasni pojem "Unterdruck". Pokud by se jednalo o 1237 F, její cenový záznam pro čistou je 5500 Euro. To, co nám tady delší dobu předvádíš, jsou naprosto běžné korunové známky. Nazdar.
Moderátor
Robi13 napsal
babygulka napsal
ako tak pozerám jedná sa o bežné posuny tlače, ktoré sú úplne bežné, nič vzácne tam nevidím...


z Vasej odpovedi nie je jasne kt. znamky sa to tyka resp ku kt . prispevku to bolo.

Robi13


Robi bez urážky reagujem na Tvoje všetky príspevky, je super, že Ťa to baví ale tie bloky a tie posuny o milimeter sú fakt bežné. Nejedná sa o žiadne vzácnosti a drahé veci v tisícoch eur. Tieto chyby tlače resp. tie posuny nájdeš vždy v každom väčšom PA. To je na margo všetkých príspevkov.
_______________
Moderátor
No, hlavně že jej to baví a doma nezlobí.
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
Robi13 napsal
babygulka napsal
ako tak pozerám jedná sa o bežné posuny tlače, ktoré sú úplne bežné, nič vzácne tam nevidím...


z Vasej odpovedi nie je jasne kt. znamky sa to tyka resp ku kt . prispevku to bolo.

Robi13


Robi bez urážky reagujem na Tvoje všetky príspevky, je super, že Ťa to baví ale tie bloky a tie posuny o milimeter sú fakt bežné. Nejedná sa o žiadne vzácnosti a drahé veci v tisícoch eur. Tieto chyby tlače resp. tie posuny nájdeš vždy v každom väčšom PA. To je na margo všetkých príspevkov.


Ďakujem za priamu odpoved a ako sa hovorí (1 fotka je za 1000 slov), tak čo keby si sem pridal/a zopár rakúskych (cca od r1945 a vyššie) exemplárov, ktoré obsahuje tie správne a vzácne posuny, dá sa?

Robi13
Moderátor
Ty sem přece dáváš Ty:-))
Registrovaný uživatel
Je zaujímavé, že podtlač sa dá identifikovať ideálne pod zväčšovakom či mikroskopom s aspoň 10 násobným zväčšením, ale MI6 agent to zvládne iba zo skenu s rozlíšením 600dpi, ale čo už veď proti gustu resp. schopnostiam žiadny dišputát.

Robi13
Moderátor
Robi13 napsal
babygulka napsal
Robi13 napsal
babygulka napsal
ako tak pozerám jedná sa o bežné posuny tlače, ktoré sú úplne bežné, nič vzácne tam nevidím...


z Vasej odpovedi nie je jasne kt. znamky sa to tyka resp ku kt . prispevku to bolo.

Robi13


Robi bez urážky reagujem na Tvoje všetky príspevky, je super, že Ťa to baví ale tie bloky a tie posuny o milimeter sú fakt bežné. Nejedná sa o žiadne vzácnosti a drahé veci v tisícoch eur. Tieto chyby tlače resp. tie posuny nájdeš vždy v každom väčšom PA. To je na margo všetkých príspevkov.


Ďakujem za priamu odpoved a ako sa hovorí (1 fotka je za 1000 slov), tak čo keby si sem pridal/a zopár rakúskych (cca od r1945 a vyššie) exemplárov, ktoré obsahuje tie správne a vzácne posuny, dá sa?

Robi13



Ja žiadne nevlastním. Ale posun si predstavujem ináč. Toto je úplne bežné.
_______________
Registrovaný uživatel
Robi mohol by si nám sem naskenovať jeden z tých tvojich atestov, čo máš k tým známkam? Ak tam máš meno, kľudne ho začierni, veď v PS vieš ;)
Registrovaný uživatel
Robi13, to čo tu predvádza väčšina diskutujúcich je len obyčajná závisť. Ten negatívny postoj k tým Tvojim objavom by sa rýchlo zmenil, ak by boli vlastníkmi oni. Choď si za svojim a nedaj sa nikým a ničím odradiť. 8)
PS: Už sa teším aj na to HU.

Robi13 #160 napsal
- že mám cenne a vzácne exempláre v zbierke (teraz sa môžeš spolu s ďalšími pozerať na tie exempláre, ktoré ste neverili že môže obsahovať moja zbierka a to som len v AT, ešte ma čaká HU :) ).
Moderátor
blazek007 napsal
Máš v tom trochu guláš, příteli. Známka není z roku 1965 ale z roku 1966, a také si ujasni pojem "Unterdruck". Pokud by se jednalo o 1237 F, její cenový záznam pro čistou je 5500 Euro. To, co nám tady delší dobu předvádíš, jsou naprosto běžné korunové známky. Nazdar.

Pánové, co používáte za katalogy?
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Pánové, co používáte za katalogy?

ANK Special
_______________
Moderátor
Pokud Robi 13 známku uvádí s číslováním ANK, použiji jej také. A v katalogu ANK má známka kterou uvádí č.1237 a chybotisk s podtiskem v odlišné barvě 1237 F. I s uvedením data vydání se spletl o celý rok.
Moderátor
m1234 napsal
regula_jan napsal
Pánové, co používáte za katalogy?

ANK Special

Já jen že mám taky ANK, ale 2005/2006. A tam záznamy 1213 F a 1237 F nemám.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
m1234 napsal
regula_jan napsal
Pánové, co používáte za katalogy?
já jsem taky pán a tak uvádím Michel special 2014 str.217 č. 1207 F kat. 5500 eu.a uvádím "unterdruck hellgrün statt hellbraun" podle mě světle zelený namísto hnědé, ale protože neumím perfektně německy nečiním si nárok na správný překlad a proto prosím ty kteří vládnou tímto jazykem o lepší překlad. Tak se mějte Jirka z Moravy

ANK Special

Já jen že mám taky ANK, ale 2005/2006. A tam záznamy 1213 F a 1237 F nemám.
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
Robi13 napsal
babygulka napsal
Robi13 napsal
babygulka napsal
ako tak pozerám jedná sa o bežné posuny tlače, ktoré sú úplne bežné, nič vzácne tam nevidím...


z Vasej odpovedi nie je jasne kt. znamky sa to tyka resp ku kt . prispevku to bolo.

Robi13


Robi bez urážky reagujem na Tvoje všetky príspevky, je super, že Ťa to baví ale tie bloky a tie posuny o milimeter sú fakt bežné. Nejedná sa o žiadne vzácnosti a drahé veci v tisícoch eur. Tieto chyby tlače resp. tie posuny nájdeš vždy v každom väčšom PA. To je na margo všetkých príspevkov.


Ďakujem za priamu odpoved a ako sa hovorí (1 fotka je za 1000 slov), tak čo keby si sem pridal/a zopár rakúskych (cca od r1945 a vyššie) exemplárov, ktoré obsahuje tie správne a vzácne posuny, dá sa?

Robi13



Ja žiadne nevlastním. Ale posun si predstavujem ináč. Toto je úplne bežné.


Pre babygulka:

Bez urazky, ale tym padom tvoj koment je absolutne irelevantny a neobjektivny.


Robi13
Registrovaný uživatel
pre vsetkych:

5ka je vedla 6ky, takze je to logicky preklep a to je za prve, a za druhe tu je detail (viac ako 20 nasobne zvacsenie) mojej znamky s podtlacou vo farbe svetlozelenej, a je smiesne a zaroven smutne, ze "niekto co sa tvari, ze je takmer odbornik" co vidi iba 600dpi scan dokaze okamzite napisat, ze to nie je ta drahsia verzia ANK 1237, cize ANK 1237 F. . Takze ako som spominal predtym "jedna fotka je za tisic slov" a tu je ich zopar.

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pre regula_jan:

ANK spezial 2016/2017


Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
4blok znamky z 1971 ANK 1384 V. , je tam viac viditelnych posunov farieb (okrem zelenej) kt. katalog neuvadza. 1 znamka ** bez okrajov ma katalogovu cenu 500,-eur.

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Pre babygulka:

Rakusania maju viac ako 65 rocny naskok vo filatelii ako CSR a preto posuny farieb ako aj dalsie chyby su u Rakusanov o mnoho menej tolerovane ako je to mu u nas (CSR) a preto uprimne chapem, ze sa na tie nedostatky, ktore prezentujem pozeras ze su bezne alebo nestoja za zmienku, alebo mozno je to tym, ze take nezbieras alebo nemas v zbierke a nevies to fyzicky porovnat.

Robi13
Registrovaný uživatel
ukazka dvoch 6blokov z roku 1966, ANK 1248 V. CP 300 a 1249 V I. & II. CP 300+300.

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ešte zopár fotiek k môjmu príspevku #192

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tu je ta znamka z 1965, a nie je to uplne jednoduche rozlisit ANK 1213 od ANK 1213 F., kazdopadne tu je moj 4blok.

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a tu je iba cvicne porovnanie s jednou stiahnutou z webu (moja je napravo).

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
k mojmu prispevku #195:
iba cvicne porovnanie s jednou stiahnutou z webu (moja je napravo).

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Robi to je pekné ako ťa to chytilo ;) ale dávaj si pozor si na veľmi tenkom lade.

Chcel by som vidieť aspoň jeden ten certifikát, komu za toto platíš, dalo by sa?
Ono totiž tieto moderné nedostatky (to nie sú DV a ani by som to nenazval VV) si vieš overiť sám! Vidím, že máš dobrý skener, veď pri 2400dpi vidíš také detaily pri ofsete a oceľotlači čo ti dnes nikto nevie sfalšovať, pokiaľ by nemal vlastnú tlačiarenskú firmu. A aj taký rozdiel by si poznal. Matricu doma nevyrobíš.

A k tým cenám. Laici si myslia, že filatelia je združenie milých deduškov vymieňajúcich si obrázok za obrázok.

Filatelia už od 1840, od Penny Black je špinavý biznis, plný klamstiev, podvodov, lúpeží, manipulácie a vrážd.
Cca od 1858 začali vznikať dokonca gangy, ktoré sa venujú týmto aktivitám.

Sú v tom zapletení zamestnanci tlačiarní - krádeže reálnych chybotlačí čo mali skončiť v koši, štočkov, umelé vyrábanie chybotlačí.
Aukčné domy - umelé prihadzovanie a nafukovanie cien, predaj fálz
Znalci - overovanie fálz a dokonca u niektorých aj výroba na základe pravých predlôh, ktoré získali od zberateľov na overenie
Katalógy - nafukovanie cien v spolupráci s aukčnými domami
Fantasti, bežní predajcovia, zberatelia, falšovatelia...

Nič nové, toto sa deje už vyše 150 rokov.

Aby si raz nebol veľmi veľmi sklamaný...
Klasika má tú výhodu, že to začali zbierať milovníci umenia, čo nevedia čo s peniazmi, ale o tento tvoj materiál mám obavu...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1