Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Vykupminci.cz
Numisargo

Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
13 3/4 tam vôbec nepasuje, a skúšal som to aj podľa perfo otvorov resp dier a výsledok je v prospech 13 1/2.


Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
skôr by som povedal, keď na to pozerám, že nepasuje na 13 1/2...
_______________
Moderátor
babygulka napsal
skôr by som povedal, keď na to pozerám, že nepasuje na 13 1/2...

Přesně tak. :roll:
Registrovaný uživatel
:-) to akože vážne tu je ešte 1 fotka merané na 13 1/2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jááj takže horný obrázok je 13 3/4 zúbkomer vpravo?
_______________
Moderátor
Problematika zoubkování známek se tady probírala několikrát, takže jen ve stručnosti:
1) Papír pracuje, zejména vlivem vlhkosti
2) Pokud je zoubkoměr papírový, pak také pracuje
3) Rozměr zoubkování je uváděn vždy zaokrouhleně na čtvrtiny k nejbližšímu rozměru (pokud by se vždy uváděl přesně, nedokážu si představit ten zoubkoměr)
4) Pokud se podívám na známky Rakouska vydané přibližně ve stejném období jako tato, je u všech uváděn rozměr tohoto zoubkování jako 13 3/4. Pokud bych se chtěl zabývat takovou odchylkou (0,25 zoubku na 2 cm), pak by mě zajímalo, čím tuto známku perforovali, když žádná známka s rozměrem zoubkování 13 1/2 nebyla v tomto období vydaná?
Registrovaný uživatel
hmmm... .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Robi – nemusíš prikladať viac obrázkov so zúbkomerom a obrázky zo software. Každý triezvy človek vidí, že si nameral správne 13½.

Otázka, ale znie čo tým chceš povedať ?????????

Vyjadri sa prosím presne čo z toho plynie – čo tým chceš povedať. Čo je zvláštne na tom, že známka bola perforovaná rozmerom 13¾ a Ty si nameral 13½ ??????????
Registrovaný uživatel
Už som to povedal v mojom príspevku #396, alebo povedz čo chceš počuť?


Robi13
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
Už som to povedal v mojom príspevku #396, alebo povedz čo chceš počuť?


Robi13

Skôr čo by som chcel vidieť. Chcel by som vidieť, že máš aspoň minimálnu dávku slušnosti a budeš si vážiť to čo ti tu odborníci na filateliu (ja sa medzi nich nepočítam) radia a píšu. Veď maj "boha, krista" pri sebe a vydoluj v sebe štipku tej slušnosti a úcty k tým čo ti chcú poradiť a pomôcť. Nerob si tu z nich srandu. Si tam kde si bol 22.10 keď si tu napísal svoj prvý príspevok. Nevieš si "ani za mak" vážiť to, že niekto sa ti tu snaží nezištne a rád pomôcť, poradiť a nasmerovať ťa ... Ja sa im dokonca čudujem, že to už nevzdali a že stále veria tomu, že ich príspevky čítaš a že sa nad nimi aj niekedy zamyslíš - čo a a čom vlastne píšu :roll: .
Moderátor
Asi to z mého příspěvku úplně nevyplynulo, takže v jednoduchém souhrnu:

Na známce s deklarovaným rozměrem zoubkování 13 3/4 můžeš bez problémů naměřit 13 1/2 stejně tak jako 14. Nic významného to ale neznamená, jde o zcela běžnou toleranci.
Moderátor
Já sa ti divím Davide, že si dereš hubu- teda prsty o klávesnici. Tady to nepadá na úrodnou zem. Bohužel.....
Registrovaný uživatel
Robi13: Přestaň už konečně provokovat slušné a vzdělané filatelisty. Děkuji
Moderátor
ja sa za odborníka nepovažujem, všetko riešim zdravím rozumom...
_______________
Registrovaný uživatel
Pre mysak241:

takze teba sa to potom vobec netyka.


Robi13
Registrovaný uživatel
Robi – neviem, či som sa správne vyjadril.
Nemám najmenší problém s tým, že si si vybral túto stránku filatelie (bádanie a objavovanie nového). Aj keď si pamätám slová a dôvody, ktoré si tu uviedol ohľadom Tvojich dôvodov "bádania"... Myslím, že z človeka, ktorý si pôvodne chcel len overiť čo má doma sa nakoniec stal / stáva človek, ktorého známky zaujali ...
Problém vidím v tom, že ideš "hlavou proti múru", ale hlavne to, čo som napísal v mojom predošlom príspevku. Si kura, ktoré sa nesnaží naučiť od sliepky čo a ako, ale snaží sa sliepku poučovať čo a ako. Kladieš otázky, ale odpovede sú pre teba irelevantné a nevážiš si ich ... Aj keď zvykneš za odpovede poďakovať tak si myslím, že to nie je z Tvojej strany úprimné. Asi tak ...
Aj to ako si dnes zareagoval na mysaka - no mal by si byť "opatrnejší" v takýchto názoroch / tvrdeniach.
Ja viem, že to je zbytočné, ale ak to myslíš s filateliou vážne tak odlož dočasne známky úplne bokom a čítaj, čítaj a čítaj.
Moderátor
oznam:

nakolko su tieto stranky prezentovane ako DISKUZIA, budu prispevky "Robi13" od tejto doby povazovane ako PREZENTACIA a budu zmazane.

poprosim kolegov moderatorov, aby od teraz mazali prispevky "Robi13" na tomto vlakne, a poziadam Admina, aby "Robi13" nebolo umoznene docasne zakladat vlakno.

doterajsie prispevky doporucujem zachovat.

odovodnenie: ja som toleratny clovek, ale predchzi prispevok od "Brett" na najma ---> ... Si kura, ktoré sa nesnaží naučiť od sliepky čo a ako, ale snaží sa sliepku poučovať čo a ako. Kladieš otázky, ale odpovede sú pre teba irelevantné a nevážiš si ich ...

vypovedaju o smerovanie tohto vlakna.

od prispevku 420 dole bude VSETKO zmazane, vratane reakcii na tento oznam.

kolo101.cz

dakujem
Moderátor
tema je zamknute

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17

Sběratel.com » Rakousko » Znamka 1959 Rakusky Tabakovy monopol (175 vyrocie)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1