Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pre Europa.
Prečo ?Tu su konkretne znamky určite vhodne na investiciu.
USA-Inverted Jenny
Rusko-Unique Souvenir Sheet of Four (“Kartonka”)
-Inverted Levanevsky
-Tiflis provizorium
Da sa pokračovat dalej,vyber je len treba kapital.A ešte jedna poznamka ,kedže pan je laik tak mu neostava nič ine len sa spolahnut na odbornika.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 6. 4. 2019, 11:52. »
Registrovaný uživatel
numismat napsal
m1234: co je 10 000tis €? 10 000 nebo 10 000 tisic?
Preklep :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Investicia do znamok je vyhodna len pri sumach 100 000 € a viac /za jednu znamku,celistvost/.Pri sumach nad 500 000 € /za znamku/velmi vyhodna a pri sumach v milionoch € /samozrejme za jednu znamku,celistvost/je to nadštandartne vyhodna investicia.Vždy je lepšie jedna znamka za 100 000 ako 100 znamok za 1000.Globalne zaujimave znamky su všeobecne zname.V cenovej relacii 5-10 tis € je riziko velmi vysoke ,nedoporučujem.Zhodnotit znamku v cene 10 000tis €je už slušne umenie a to určite sam nezvladaš .Tema to je obsiahla a rady ber od tych čo to skusili osobne a nie o tom iba čitali alebo počuli.


diky za jasne formulovany nazor

da se laikovi strucne nastinit, kde je problem s temi "levnejsimi" rekneme kdekoliv v segmentu 5-50tis. EUR? tady nejde ani tak o celkovy objem, jako o diverzifikaci - koupit jednu znamku za 200tis. EUR je principialni riziko jako kdyby nekdo dal vsechny svoje penize na to, ze zitra vyhraje Sparta nebo do akcii CEZu

je realne udelat takovy obchod anonymne (myslim bez publicity)?

tech vseobecne znamych globalne zajimavych znamek si mam predstavit, ze je 100 nebo 10000? kde bych se o tom mohl pripadne neco docist?
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
voidik napsal
diky za snahu, ale pokud se mame neceho dobrat, potrebuje to trochu systemu ;-)


Pokud mi napíšete soukromý dotaz, pokusím se odpovědět. Nečekejte ale rady na téma konkrétních známek. Každá sběratelská, či investiční činnost bude vždy a pouze ryze individuální záležitostí, kdy budete utrácet svoje peníze a proto musíte přesně vědět za co!! Spoléhání se na druhé by byla cesta do pekel.


I když bylo dnešní odpoledne krásné, byl jsem ochoten Vám věnovat pár hodin času, stačilo pouze dát odkaz. Mohli jsme se např. dohodnout na telefonickém rozhovoru, či komunikaci přes email. Chtěl jsem Vás také upozornit na některé chyby, kterých jste se dopustil v několika zprávách-nikdy se neodkrývejte tímto způsobem, nikdy jako začátečník nevěřte někomu, koho neznáte atd. Sběratelství není charita, naopak se jedná o velmi tvrdou řeholi, kde každý bude hájit pouze svoje zájmy. Komu mohu věřit, to je také otázka dlouholetých zkušeností, nikoli, že někoho navštívím, dám najevo, že tomu nerozumím a budu očekávat naprostou serioznost. Bohužel takto to nechodí a většina lidí se bude snažit Vaší důvěry zneužít. Myslíte, že je to řečeno moc příkře? Já si myslím, že nikoli, jedná se pouze o moje mnohaleté zkušenosti, kdy jsem viděl, jak někteří obchodníci okrádají lidi Vašeho typu.
Tyto řádky berte jako jeden z názorů a bude pouze na Vás, jak s nimi naložíte. Jelikož jste o komunikaci neprojevil zájem, svoji nabídku beru zpět. Blíží se jedna zajímavá aukce, kde budu mít některé svoje zájmy a volný čas budu věnovat těmto věcem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 souhlas. Točí se v tom velké peníze a to je relativní pojem. Je to úhel pohledu dle příjmu.
Jestli jste rozhodnut investovat do známek, jedno kolik, projděte si diskuzní fórum a zkuste oslovit lidi ke kterým byste díky příspěvkům mohl mít důvěru. Ze začátku bych určitě nakupoval v aukčních domech, ale jen s vybraným poradcem. Musíte tomu věnovat čas a na aukci jít osobně. Poradce je dobrý také k tomu aby vám sundal ruku, když budete chtít v aukci jen zvítězit. Jestliže se nebudete pohybovat ve fil. prostředí, tak dle mého nebudete mít jinou možnost než aukce. Kupovat starou sbírku, to je po pradědečkovi, nalezeno ve starém sejfu atd.. To bych vypustil ze zřetele viz příspěvek Evropa1. Pozor i na to, že si myslíte, že je to originál, protože jste ho porovnal s jiným kusem prodaným ve slušné aukci, taky nemusí být záruka pravosti.
Moderátor
Evropa1: nehazte vsechny do jednoho pytle, jste velmi negativisticky naladen. Pan je investor a predpokladam, ze ma zkusenosti s investovanim. Nemyslim si, ze by naletel nejakemu obchodnikovi. Investuje se s poradcem, ktereho si dany clovek vybere. Samozrejme za provizi. Takovych lidi je dostatek a nemyslim si, ze by si chteli pokazite reputaci nejakym "okradanim" klienta. To asi ne. Uz nejsou divoka devadesata...

m1234: investice v radech stotisicu a vice je take investice. Ale mam za to, ze investice v radu tisicu az nizsich desetitisicu je take investice. A pokud vim co chci, rozumim tomu, tak muze byt procentualne daleko vyhodnejsi nez u tech statisicovych, kterych - priznejme si to otevrene - zase tolik a tak casto nebyva. A kdyz, tak se supy sletnou. Od toho by mel byt poradce, ktery poradi a doporuci. Jen se pan usi rozhodvout. Ne kazdy rozumi vsemu na 100%
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
Evropa1: nehazte vsechny do jednoho pytle, jste velmi negativisticky naladen. Pan je investor a predpokladam, ze ma zkusenosti s investovanim. Nemyslim si, ze by naletel nejakemu obchodnikovi. Investuje se s poradcem, ktereho si dany clovek vybere. Samozrejme za provizi. Takovych lidi je dostatek a nemyslim si, ze by si chteli pokazite reputaci nejakym "okradanim" klienta. To asi ne. Uz nejsou divoka devadesata...


Samozřejmě nechci házet všechny obchodníky do jednoho pytle, ale jak naprosto nezkušený investor pozná, kdo je férový a kdo nikoli, když tomuto oboru zhola nerozumí? Pouze říkám, aby každý věřil především sobě a nevkládal svoje peníze do ruk někoho, koho naprosto nezná!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
V Bibli se píše: Neboj se, toliko věř.

Myslim si, že se dají nalést seriózní lidé, kteří poradí. Invetor nemuí rozumět všemu, do čeho investuje, to ani nejde. A přitom se investuje o stošest. Každý, kdo neco sbírá je svym způsobem investor. Ja také nerozumím obrazům, ale koupil jsem si kdysi pět kousků, každý po 1000,- a dnes mají cenu velmi zajímavou. Bylo to na slepo - přiznávám - ale kupoval jsem citem. Prostě se mi to líbilo a nějak zvláštně mě to oslovovalo.
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
V Bibli se píše: Neboj se, toliko věř.


V Bibli je spousta dobrých a pravdivých myšlenek, ale zrovna tato ve vztahu k investování k nim nepatří.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Každý investor, víceméně také sběratel musí mít znalosti v daném oboru a základní tržní přehled nejlépe v určitém časovém úseku... Nelze, jak již zde zaznělo,prakticky bez ničeho,pouze na základě tvrzení typu,,jedná bába mi povídala,, důvěřovat a investovat kolikrát šílené sumy mnohdy do padělků či nekvalitních sbírek...jen s vidinou možného budoucího zúročení..
V prvé řadě je třeba studia jednotlivých možných investic a určité jakési seznámení pokud možno v praxi..(pokud se jedná o materiální investice)..
Moderátor
Evropa1 napsal
kolo101 napsal
V Bibli se píše: Neboj se, toliko věř.


V Bibli je spousta dobrých a pravdivých myšlenek, ale zrovna tato ve vztahu k investování k nim nepatří.


nemam na mysli slepou viru :D :mrgreen: , ale zese neverit nikomu a nicemu - to my prijde uz zvracene.
To by jste si menohl jit koupit do kramu ani rohlik... :roll:
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
nemam na mysli slepou viru :D :mrgreen: , ale zese neverit nikomu a nicemu - to my prijde uz zvracene.
To by jste si menohl jit koupit do kramu ani rohlik... :roll:


Ale já jsem nepaušalizoval, já jsem pouze sdělil to, že nejdříve platí jedno staré pravidlo:

"Důvěřuj, ale prověřuj."

Rohlík stojí pár korun, ale drahá známka, či mince třeba 10 000 € a to je velký rozdíl.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
I když bylo dnešní odpoledne krásné, byl jsem ochoten Vám věnovat pár hodin času, stačilo pouze dát odkaz. Mohli jsme se např. dohodnout na telefonickém rozhovoru, či komunikaci přes email.


kontaktovat jsem vas puvodne chtel, ale mam mnoho povinnosti a napsat smysluplny email vyzaduje trochu vic casu nez v bodech reagovat v diskusi
pokud jste cekal na zpravu ode me misto toho, abyste sel ven a uzival si zivota, udelal jste jednoduse chybu
ze citite prilezitost, je spravny pristup, ale je treba mit realisticka ocekavani, a lidske reakce jako tahle o leccem vypovidaji a jsou cennym zdrojem informaci

Evropa1 napsal
Chtěl jsem Vás také upozornit na některé chyby, kterých jste se dopustil v několika zprávách-nikdy se neodkrývejte tímto způsobem, nikdy jako začátečník nevěřte někomu, koho neznáte atd. Sběratelství není charita, naopak se jedná o velmi tvrdou řeholi, kde každý bude hájit pouze svoje zájmy. Komu mohu věřit, to je také otázka dlouholetých zkušeností, nikoli, že někoho navštívím, dám najevo, že tomu nerozumím a budu očekávat naprostou serioznost. Bohužel takto to nechodí a většina lidí se bude snažit Vaší důvěry zneužít. Myslíte, že je to řečeno moc příkře? Já si myslím, že nikoli, jedná se pouze o moje mnohaleté zkušenosti, kdy jsem viděl, jak někteří obchodníci okrádají lidi Vašeho typu.


vase pece o moje blaho a bezpeci je dojemna, nicmene naprosto zbytecna
zaroven nemuzete vedet, jestli treba cast informaci, co jsme zde nasdilel a podle kterych si muzete udelat predstavu, co muzu byt asi tak zac, neni zamerne nepresna

Evropa1 napsal
Tyto řádky berte jako jeden z názorů a bude pouze na Vás, jak s nimi naložíte. Jelikož jste o komunikaci neprojevil zájem, svoji nabídku beru zpět. Blíží se jedna zajímavá aukce, kde budu mít některé svoje zájmy a volný čas budu věnovat těmto věcem.


tuhle svobodu vam nikdo nemuze uprit a sam musite vedet, co je pro vas nejlepsi
Moderátor
Jako, před lety mnohými jsem za 2× 50000 Kč koupil známky, za které mi nabízejí 2× 150000 Kč na ruku (katalog 300000 Kč). Jenže to je i o štěstí a právě o tom vědění.

ALE, kdyby se mi to nepasovalo do sbírky, nešel bych do toho, protože jsem si na to jednak musel půjčit (celkově to byl nákup za 200000 Kč) a dvak, je celkem pravděpodobné, že bych si toho dost možná ani nevšiml, kdybych to nesbíral. Prostě bych to přešel. (A navíc, katalog ve kterém by byla cena 300000 Kč vyšel až o mnoho později, ale pokud víte že neexistují víc jak 2 exempláře...)
Moderátor
Pro voidik....
Nevím jak u filatelie, ale např.u numismatiky Evropa 1 se řadí zde k apsolutni špičce v oboru..
A pokud vám podal tvz. ,,Pomocnou ruku,, poznat blíže tento obor a popřípadě nabídnout své zkušenosti...a vy jste toto odmítl, udělal jste zásadní chybu...Rady takovýchto zkušených sběratelů jsou k nezaplacení...Věřte mi vím o čem píšu...
Zde na tomto fóru,jsem sice trochu svérázným stylem,ale s mé strany účelovým, poznal zdejší uživatele a pan uživatel Evropa1 patří k opravdovým odborníkům, jejichž slova mají smysl.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Nevím jak u filatelie, ale např.u numismatiky Evropa 1 se řadí zde k apsolutni špičce v oboru..
A pokud vám podal tvz. ,,Pomocnou ruku,, poznat blíže tento obor a popřípadě nabídnout své zkušenosti...a vy jste toto odmítl, udělal jste zásadní chybu...Rady takovýchto zkušených sběratelů jsou k nezaplacení...Věřte mi vím o čem píšu...
Zde na tomto fóru,jsem sice trochu svérázným stylem,ale s mé strany účelovým, poznal zdejší uživatele a pan uživatel Evropa1 patří k opravdovým odborníkům, jejichž slova mají smysl.


ja vam verim a je dost mozne, ze je to k moji skode, ze z toho nic nebude

na strane druhe ja jsem nikoho rozhodne neodmitnul, pouze jsem nereagoval z ciste praktickych duvodu behem par hodin v prubehu soboty a reakce pana byla (aspon podle mych meritek) dost neprimerena a styl uvazovani bezduvodne negativni - jak tady nekteri spravne poznamenali, neni jina moznost nez ve finale nekomu duverovat (v kombinaci s vlastni rozumnou urovni znalosti) a mam radu zkusenosti, ktere mi jasne rikaji, ze sebevetsi expertiza neni nic platna ve vztahu, kdy si lide nerozumi ani v bezne komunikaci
Registrovaný uživatel
voidik napsal
m1234 napsal
Investicia do znamok je vyhodna len pri sumach 100 000 € a viac /za jednu znamku,celistvost/.Pri sumach nad 500 000 € /za znamku/velmi vyhodna a pri sumach v milionoch € /samozrejme za jednu znamku,celistvost/je to nadštandartne vyhodna investicia.Vždy je lepšie jedna znamka za 100 000 ako 100 znamok za 1000.Globalne zaujimave znamky su všeobecne zname.V cenovej relacii 5-10 tis € je riziko velmi vysoke ,nedoporučujem.Zhodnotit znamku v cene 10 000tis €je už slušne umenie a to určite sam nezvladaš .Tema to je obsiahla a rady ber od tych čo to skusili osobne a nie o tom iba čitali alebo počuli.


diky za jasne formulovany nazor

da se laikovi strucne nastinit, kde je problem s temi "levnejsimi" rekneme kdekoliv v segmentu 5-50tis. EUR? tady nejde ani tak o celkovy objem, jako o diverzifikaci - koupit jednu znamku za 200tis. EUR je principialni riziko jako kdyby nekdo dal vsechny svoje penize na to, ze zitra vyhraje Sparta nebo do akcii CEZu

je realne udelat takovy obchod anonymne (myslim bez publicity)?

tech vseobecne znamych globalne zajimavych znamek si mam predstavit, ze je 100 nebo 10000? kde bych se o tom mohl pripadne neco docist?


Prepač ale dat všetky svoje peniaze na vyhru Sparty nie je investicia ale stavka teda čisty hazard.Ak daš 200 000 € na vyhru Sparty tak za par hodin maš povedzme 250 000 € alebo nič a to nič je asi tak 2 krat pravdepodobnejšie ako ta prva možnost.Ale ak si kupiš za 200 000 Picassa tak ide o to či bude mat za 10-20 rokov cenu 200,300 alebo 400 000 ale 0 nebude mat ani zajtra ani o tyžden ani o desat rokov.
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Prepač ale dat všetky svoje peniaze na vyhru Sparty nie je investicia ale stavka teda čisty hazard.Ak daš 200 000 € na vyhru Sparty tak za par hodin maš povedzme 250 000 € alebo nič a to nič je asi tak 2 krat pravdepodobnejšie ako ta prva možnost.Ale ak si kupiš za 200 000 Picassa tak ide o to či bude mat za 10-20 rokov cenu 200,300 alebo 400 000 ale 0 nebude mat ani zajtra ani o tyžden ani o desat rokov.


Mozna to neni nejvhodnejsi analogie, ale o to asi nejde - myslim, ze chapete, co jsem se snazil rict. Pokud mam omezene zdroje vyhrazene na investice tohoto typu a vy zaroven rikate, ze je vhodne, aby to byly velmi drahe znamky (mozna jen znamka), tak to neumerne zvysuje riziko - mozna je to blbost, ale rekneme, ze by byla falesna... ;-)
Proto mam tendenci uvazovat o vetsim rozlozeni pripadne investice a rad bych chapal, proc to nelze zrealizovat nebo ze to neni optimalni.
Registrovaný uživatel
Zaujímavá diskusia. Typická pre dnešnú anonymnú dobu. Voidik si vás testuje, skúma ponuky, ale kontakt odmieta. Evidentne ste mu ešte nepovedali to, čo potreboval vedieť, ale takto spoznáva štýl vášho myslenia a pri prípadnom obchode s vami by to mohol využiť . Europa ho prehliadol a včas sa stiahol. Kolo niečo naznačil použitím pravidla dôveruj, ale preveruj. Dovolím si však pripomenúť, že tak, ako sa menia ľudské vzťahy, tak sa menia aj obchodné vzťahy a tak isto sa menia aj pravidlá. Kým v počiatkoch obchodovania existovalo pravidlo ver, alebo never, neskoršie začalo platiť pravidlo dôveruj, ale preveruj, tak dnes už bohužiaľ platí pravidlo dôveruj, ale never !
Známky sú obchodnou komoditou, ktorá má svoje opodstatnenie, ale aj obmedzenia. Nimi sú napr. náklad, kvalita, rarity a podobne. Všetko komerčne zaujímavé je už rozchytané. To, čo je pekné, nie je väčšinou cenné a skôr tu platí pravidlo, že niektoré známky sú tak škaredé, že sú skoro až pekné. Jeden z diskutujúcich tu naznačil myšlienku, že v podstate každý filatelista je súčasne aj investorom. S tým je možné iba súhlasiť, pretože okrem dedičov a obdarovaných si každý svoju zbierku musí postupne budovať. Na druhej strane však netreba zabúdať aj na to, že nie každý investor musí byť aj filatelista. Preto by sa dalo dlho diskutovať o tom, či je vôbec vhodné, aby sa investori-nefilatelisti zaujímali o filateliu, pretože ich vstupom sa zvyšuje riziko veľkého pohybu cien a katalógové záznamy cien sa stanú na druhý deň úplne neaktuálne. Ostali by iba burzy so súpisom obchodovateľných známok. Zbytok známok by bol iba balast. Viete si to predstaviť, čo len ad absurdum ? Prajem vám pekný deň a už si s tým nelámte hlavy. Na všetko je treba peniaze a ja som presvedčený, že do filatelie toľko peňazí nikto nenaleje, aj keď nad tým už niektorí uvažujú.
Registrovaný uživatel
Investovat do známek je jednoduché. Vyberu si třeba 49a 3 K a postupně skoupím všechny na trhu a ovládám cenu daný známky.
Registrovaný uživatel
Kosican, nevím jak u vás, ale u nás vše normálně funguje. A v obchodě naopak pořád čím víc plati win-win
Registrovaný uživatel
voidik napsal
ja vam verim a je dost mozne, ze je to k moji skode, ze z toho nic nebude
na strane druhe ja jsem nikoho rozhodne neodmitnul, pouze jsem nereagoval z ciste praktickych duvodu behem par hodin v prubehu soboty a reakce pana byla (aspon podle mych meritek) dost neprimerena a styl uvazovani bezduvodne negativni


Nezlobte se, ale moje chování zcela odpovídalo měřítkům slušného chování. Když jsem psal o možnosti pomoci, bylo to na základě volného času. Následně jsem věděl, že jste na stránkách delší dobu a neozval jste se. Bylo tak těžké napsat zprávu, že zájem máte, ale z praktických důvodů se ozvete později? Byla by to otázka pouhé minuty, možná dvou. Když doba mého volna uplynula, dal jsem Vám vědět, abyste s touto možností nepočítal. Já sleduji nabídky po celém světě a jistě nemám možnost všechny tyto aukce navštěvovat. Proto pro mne draží jeden zaměstnanec renomované zahraniční firmy, kterého instruuji. Možná, že tomu nebudete věřit, ale tento člověk na moje dotazy reaguje okamžitě pokud je v dosahu. Když bude např. v Asii a nebude mít čas, stejně napíše alespoň OK, ozvu se později. Tento člověk má velkou klientelu a i když pro některé lidi draží o nějakou nulu dražší věci, stejně se ozve.
A můj styl uvažování? Víte ve sběratelském světě se pohybuji více než 30 let a za ty roky jsem těch negativních zkušeností nabyl dostatek. To není negativismus, ale jistý pud sebezáchovy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik asi žiji v jiné zemi.
Evropa1 byl bych rád, kdybych dostal obratem odpověď, i třeba zamítavou. To bohužel nefunguje.
Je mi jen divné jak voidik investuje. Je solitér? Vždy jsou potřeba informace a je jedno do čeho investuji.
Koníček je o něčem jiném.
Registrovaný uživatel
kosican napsal
Zaujímavá diskusia. Typická pre dnešnú anonymnú dobu. Voidik si vás testuje, skúma ponuky, ale kontakt odmieta. Evidentne ste mu ešte nepovedali to, čo potreboval vedieť, ale takto spoznáva štýl vášho myslenia a pri prípadnom obchode s vami by to mohol využiť . Europa ho prehliadol a včas sa stiahol. Kolo niečo naznačil použitím pravidla dôveruj, ale preveruj.


:-D tohle mi vazne lichoti

realita je bohuzel trochu pragmatictejsi a takova, jak jsem popsal v inicialnim prispevku
mam nejakou ideu a nevim, jestli dava smysl
najdu forum, ktere vypada aktivne a reprezentativne pro danou komunitu a proste se zeptam lidi, co je znamky bavi a treba se budou radi bavit na divne tema, ktere zjevne neni typicke, s clovekem, co vi (zatim) prd

cekal jsem nejruznejsi typy reakci (to se stalo :-)) a jednu, kterou paradoxne zatim postradam (i kdyz naznaky tu uz byly)

neni ale potreba hledat konspiraci, jde mi opravdu primarne o informace a nazory, jestli dava smysl se tim zabyvat
a jestli nekdo pochopi i dalsi moznou stranku tehle diskuse...

OskarOto napsal
Investovat do známek je jednoduché. Vyberu si třeba 49a 3 K a postupně skoupím všechny na trhu a ovládám cenu daný známky.


nerozumim tomu, co presne rikate, ale libi se mi vas styl uvazovani :-)
dneska uz zadna snadna a jista reseni pro zhodnoceni penez nejsou, za vsim musi byt but hodne prace nebo knowhow, cili moc neverim navodu na jednu vetu, ale kdybyste to chtel rozvest a ostatni by k tomu treba rekli svuj nazor, bylo by to fajn


ferovyobchodnik napsal
Kosican, nevím jak u vás, ale u nás vše normálně funguje. A v obchodě naopak pořád čím víc plati win-win


chtel jsem napsat totez...


Evropa1 napsal
Nezlobte se, ale moje chování zcela odpovídalo měřítkům slušného chování.


souhlasim, ja taky ani naznakem nerekl, ze byste se slusne nekomunikoval

ja jen napsal, ze mi nevyhovuje vas pristup - myslim, ze dospely clovek takovouhle "kritiku" asi snadno unese

Evropa1 napsal
Když jsem psal o možnosti pomoci, bylo to na základě volného času. Následně jsem věděl, že jste na stránkách delší dobu a neozval jste se. Bylo tak těžké napsat zprávu, že zájem máte, ale z praktických důvodů se ozvete později? Byla by to otázka pouhé minuty, možná dvou. Když doba mého volna uplynula, dal jsem Vám vědět, abyste s touto možností nepočítal.


nejsem z tech, kteri na SMSky odpovidaji OK jako znacna cast populace
z vaseho prispevku nebylo nijak poznat, ze cas mate pravea pouze ten den, a ani to, jak moc o to stojite (nedivim se)

Evropa1 napsal
Já sleduji nabídky po celém světě a jistě nemám možnost všechny tyto aukce navštěvovat. Proto pro mne draží jeden zaměstnanec renomované zahraniční firmy, kterého instruuji. Možná, že tomu nebudete věřit, ale tento člověk na moje dotazy reaguje okamžitě pokud je v dosahu. Když bude např. v Asii a nebude mít čas, stejně napíše alespoň OK, ozvu se později. Tento člověk má velkou klientelu a i když pro některé lidi draží o nějakou nulu dražší věci, stejně se ozve.


tohle opet pekne vystihuje, ze ne uplne chapete role v obchodnich vztazich, coz je jeden z duvodu, proc bychom si nejspis tezko rozumeli
ten clovek, ktereho zminujete, ma zajem na tom, abyste byl spokojeny, protoze jste jeho zakaznik, ktery muze vyrust mezi ty velke
presto, ze si vazim vasi puvodni nabidky, jsou role v tohle pripade trochu jine
« Poslední úpravu provedl(a) voidik v 7. 4. 2019, 11:58. »
Registrovaný uživatel
taho napsal
Je mi jen divné jak voidik investuje. Je solitér? Vždy jsou potřeba informace a je jedno do čeho investuji.


co je vam divne?
nekterym vecem rozumim sam natolik, ze nikoho nepotrebuji
a nekterym malo a tam si necham poradit od nekoho, komu duveruji a je schopen to udelat za akceptovatelnych podminek (a samozrejme vyberu takovych lidi musim rozumet)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1