Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
voidik napsal
m1234 napsal
Prepač ale dat všetky svoje peniaze na vyhru Sparty nie je investicia ale stavka teda čisty hazard.Ak daš 200 000 € na vyhru Sparty tak za par hodin maš povedzme 250 000 € alebo nič a to nič je asi tak 2 krat pravdepodobnejšie ako ta prva možnost.Ale ak si kupiš za 200 000 Picassa tak ide o to či bude mat za 10-20 rokov cenu 200,300 alebo 400 000 ale 0 nebude mat ani zajtra ani o tyžden ani o desat rokov.


Mozna to neni nejvhodnejsi analogie, ale o to asi nejde - myslim, ze chapete, co jsem se snazil rict. Pokud mam omezene zdroje vyhrazene na investice tohoto typu a vy zaroven rikate, ze je vhodne, aby to byly velmi drahe znamky (mozna jen znamka), tak to neumerne zvysuje riziko - mozna je to blbost, ale rekneme, ze by byla falesna... ;-)
Proto mam tendenci uvazovat o vetsim rozlozeni pripadne investice a rad bych chapal, proc to nelze zrealizovat nebo ze to neni optimalni.

Chapal či nechapal je irelavantne,odpovedal som na to čo si napisal.Investicie do znamok su tak špecificke že z investovanim do akcii maju pramalo spoločneho.To čo ale maju spoločne su informacie a vedomosti.Diverzifikaciu ako sam tvrdiš maš poriešenu nehnutelnostami.200 000 € za jednu znamku je cena jedneho bytu v Bratislave.Rozložit investiciu 200 000€ na viac položiek možem ja lebo ak najdem znamku s cenou 10 000€ a viem že ma rastovy potencial tak ju kupim.Može tak spravit kolo101 pri Rakusku ,Pavel pri znamkach Madarska ,Jirka s Ikankom pri Afganistane ale nie ty /teda usudzujem tak na zaklade toho čo o sebe tvrdiš/.Investovat do akcii možeš zajtra hoci aj 1 Miliardu ale do znamok je to nemožne.Na tie najlepšie investične znamky sa čaka roky a niektore možeš kupit možno raz za život alebo vobec.Je to proste uplne iny segment a o to je ta investicia čarovnejšia.
_______________
Registrovaný uživatel
voidik napsal
nejsem z tech, kteri na SMSky odpovidaji OK jako znacna cast populace
z vaseho prispevku nebylo nijak poznat, ze cas mate pravea pouze ten den, a ani to, jak moc o to stojite (nedivim se).


Víte, moje reakce čistě pramenila pouze z hlediska nezištných důvodů, kdy bych Vám byl ochoten věnovat několik hodin svého času a na oplátku bych nic neočekával. Pouze bych Vám přidělat spoustu problému v rovině toho, že bych Vás bombardoval otázkami a Vás bych nutil nad nimi přemýšlet. Podle mého názoru by Vám tento scénář dal mnohem více, než shánění informací nad konkrétními nákupními možnostmi. Navíc mám výhodu v jedné otázce, věnoval jsem se jak filatelii, tak numismatice a asi bych Vás dokázal přivést na možné širší pole investorského záběru, což by bylo pouze ve Vašem zájmu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 7. 4. 2019, 12:12. »
Registrovaný uživatel
To vám zde bylo nabídnuto včetně výběru poradců a přesto mám dojem, že se točíme v kruhu.
Např. o známkách jsem chvíli uvažoval. Zakoupil jsem katalog, prohlédl, viděl jsem sbírku našich známek od počátku a zjistil jsem, že na tohle nemám. Spoléhat se jen na poradce... na to nemám povahu. Kov je kov. Sbírám medaile a plakety. Pravda je, že na základce jsem si také kupoval balíčky známek a měl album. Bohužel jsem zničil i dost starých pohledů odlepováním známek.
Registrovaný uživatel
voidik napsal
tohle opet pekne vystihuje, ze ne uplne chapete role v obchodnich vztazich, coz je jeden z duvodu, proc bychom si nejspis tezko rozumeli


Jaké obchodní vztahy? Mezi námi žádný obchodní vztah nevznikl. Já jsem pouze uznal za vhodné, že bych Vám poskytl některé důležité informace. Já bych byl na straně kdo zcela zdarma dává a Vy byste mohl s těmito informacemi naložit po svém.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
taky si myslím, že nadprůměrně inteligentní a myslící člověk zvládne hodně investic sám.
já třeba z části dělám burzu. sám. i když rád bych, ideálně na osobním vztahu, do hlubšího prohloubení s někým dalším. a věřte nebo ne, je to cíl mnohem těší, než třeba sběratelství :D
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Chapal či nechapal je irelavantne,odpovedal som na to čo si napisal.Investicie do znamok su tak špecificke že z investovanim do akcii maju pramalo spoločneho.To čo ale maju spoločne su informacie a vedomosti.Diverzifikaciu ako sam tvrdiš maš poriešenu nehnutelnostami.200 000 € za jednu znamku je cena jedneho bytu v Bratislave.Rozložit investiciu 200 000€ na viac položiek možem ja lebo ak najdem znamku s cenou 10 000€ a viem že ma rastovy potencial tak ju kupim.Može tak spravit kolo101 pri Rakusku ,Pavel pri znamkach Madarska ,Jirka s Ikankom pri Afganistane ale nie ty /teda usudzujem tak na zaklade toho čo o sebe tvrdiš/.Investovat do akcii možeš zajtra hoci aj 1 Miliardu ale do znamok je to nemožne.Na tie najlepšie investične znamky sa čaka roky a niektore možeš kupit možno raz za život alebo vobec.Je to proste uplne iny segment a o to je ta investicia čarovnejšia.


tak to jsme si asi nerozumeli - ja samozrejme nepredpokladam, ze bych byl schopen v rozumnem vyhledu delat nejake rozhodnuti sam, vzdy je potreba najit odbornika s duverou
problem pochopitelne u veci s omezenou dostupnosti je ten, ze kdyz to za to stoji, koupi to odbornik sam, kdyz to tak atraktivni neni, doporuci to investorovi, protoze ma motivaci dostat provizi (to plati vsude mozne)
urcity prostor zustava tam, kde by nekdo rad koupil pro sebe, ale financovani nema - je takova prilezitost realne?
Registrovaný uživatel
voidik napsal
urcity prostor zustava tam, kde by nekdo rad koupil pro sebe, ale financovani nema - je takova prilezitost realne?


ano, druhá linie je pak materiál, který můžu být pro oba a třetí linie je koupit něco na hraně (obchodník/poradce již o to zájem za tu cenu nemá. psal jsi o uložení prostředků, ne nutně zisku, tj. tohle vše je možné).
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
taky si myslím, že nadprůměrně inteligentní a myslící člověk zvládne hodně investic sám.
já třeba z části dělám burzu. sám. i když rád bych, ideálně na osobním vztahu, do hlubšího prohloubení s někým dalším. a věřte nebo ne, je to cíl mnohem těší, než třeba sběratelství :D


Já jsem také obchodoval na burze a nedovolil bych si tvrdit, že je složitější než sběratelství. Samozřejmě musím pochopit princip a pak ale mohu v kterou koliv dobu koupit nabízenou akcii. Vždy je na straně nabídky a poptávky za konkrétní cenu dostatek volných kusů.
Sběratelství je ale o něčem jiném, protože na straně nabídky ve většině případů volné kusy nejsou v dosahu. A to nemluvím o zachovalosti o tom, že u zajímavých věcí se budeme pohybovat pouze v cenách záliby atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
tak předně jsem to psal o mém cíli, ne obchodování na burze. druhně to co popisujete je hodně povrchní pohled na burzu...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
tak předně jsem to psal o mém cíli, ne obchodování na burze. druhně to co popisujete je hodně povrchní pohled na burzu...


Víte ono jde o princip. Samozřejmě, že všemu se musí rozumět, ať budeme kupovat akcie, či sběratelský materiál, ale pokud uznám, že je cena konkrétní akcie výhodná, za všech okolností si ji mohu koupit a pokud koupím špatně, vždy se jí mohu (i když s prodělkem zbavit). Pokud se ale budu živit obchodováním se sběratelským materiálem a koupím špatně, pak se z prodeje může stát očistec a v případě hodnotného kusu nemusím mít šanci ho za dobrou cenu získat. Atd...
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Investovat do známek je jednoduché. Vyberu si třeba 49a 3 K a postupně skoupím všechny na trhu a ovládám cenu daný známky.


voidik napsal
nerozumim tomu, co presne rikate, ale libi se mi vas styl uvazovani :-)
dneska uz zadna snadna a jista reseni pro zhodnoceni penez nejsou, za vsim musi byt but hodne prace nebo knowhow, cili moc neverim navodu na jednu vetu, ale kdybyste to chtel rozvest a ostatni by k tomu treba rekli svuj nazor, bylo by to fajn



Investice do filatelie vás musí bavit, jinak to nemá cenu. Třeba se zaměřím na Československo 1918-1939 a pořídím si katalogy. Podle mého názoru známky nad 25000. -Kč v kvalitě ** mají investiční potenciál. Projdu katalog a zaměřím se na jednu emisi nebo jednu známku (třeba Rakouskou novinovou známku 1908/10 s přetiskem POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919 v katalogové ceně 45000,- kč a začnu je kupovat nejlépe na aukcích a hlavně se zárukou vrácení peněz. Není velký problém se naučit poznat pravost jedné známky a potom můžu kupovat i od jiných prodejců. Poradce vyžívat pouze na dodání informací o pravosti nebo k informaci kdo zmíněnou známku vlastní a možná jí prodá. Cenu kolik zaplatíte, je jenom na vás. Poradci ve špatně padnoucím obleku neobchoduji za svoje peníze ale za vaše.
« Poslední úpravu provedl(a) OskarOto v 7. 4. 2019, 13:25. »
Registrovaný uživatel
OskarOto napsal
Poradci ve špatně padnoucím obleku neobchoduji za svoje peníze ale za vaše.


To by mělo být zarámováno!!!

Navíc, když poradce uvidí zajímavou věc za dobrou cenu, většinou to svému klientovi nezdělí a tuto věc si zobchoduje sám. A sběratel, který se danému období věnuje roky, si interní informace ponechá a nikomu je nezdělí, aby zamezil další možné konkurenci. Klient pak bude vystaven při koupi velké konkurenci a zaplatí maximum možného, či ještě více. Nesmíme totiž zapomenout, že na veřejném trhu brázdí spousta obchodníků, investorů a sběratelů, kteří mají spoustu zkušeností a veliké finanční účty.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
ja toto vidim uplne opacne. Poradce nic nekupuje, jen radi, mozna spotredkovava a castecne obchod ovlivnuje. Pkud ten v tom sedem lvadru ma penize - nepotrebuje investora, a muze si kupovat za sve. Pokud by kupoval za cizi - pro sebe, bez svoleni vlastnika financi - jmenuje se to kradez, popridade defraudace sverenych prostredku.
Byla by ale blbost, aby investor nekupoval sam, ale daval prostredku nekomu,kdo mu za ne neco kupuje.
Samozrejme vyjimka je koupe pro anonymniho vlastika, coz se realizuje vice kanaly. Napriklad pres pravni zastoupeni, aukcni dum,zastoupeni,... To ale byva bezne osetreno smlouvou.
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
ja toto vidim uplne opacne. Poradce nic nekupuje, jen radi, mozna spotredkovava a castecne obchod ovlivnuje. Pkud ten v tom sedem lvadru ma penize - nepotrebuje investora, a muze si kupovat za sve.


Obchodování přes poradceho zavání průšvihem, protože i kdyby byl poradce poctivý, jakou budeme mít záruku, že nám doporučí správnou věc za odpovídající cenu a to v případě, pokud o dané problematice nemáme základní znalosti?

Ano, můžeme obchodovat přes obchodníka, kterému dáme zcela pevná pravidla. Tedy co bude dražit a za jakou cenu. Pak celé břemenu rozhodnutí berema pouze na svoje bedra.

Zde na stránkách Sběratele působíte delší dobu a těch negativních odezev zde zaznělo více. Sám jsem zažil několik případů, kdy obchodníci zcela "nezištně," spíše zištně radili zcela neznalým lidem a to ve svém zájmu. Znám jednoho obchodníka, který razí heslo: "Každý hejl se musí hned za tepla oškubat." Znám jiného, který je schopen sedřít kůži ze svého poměrně bohatého klienta, dokud cítí poslední korunu. Když zmíním jiný soudek.Pamatuji si jaké nabídky jsem dostával od makléřů renomované firmy v případě akcií atd.

A to se nebavíme o velkých podvodech a křivárnách, které provázení veřejné aukce, včetně některých velkých.

A to se nebavíme o padělcích a jejich vědomém uvádění na trh. Jak poznamenal jeden kolega: "Jedná se o mafii, která se neštítí ničeho."
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Většinou poradce všechno ví, všechno zná a moře je mu pod kolena ale zajímá ho jen provize. Zářný příklad je p. Bohdalová.
Registrovaný uživatel
Takto sa páni nikam nedostanete. Operujete tu s pojmami, ktoré sa do filatelie vôbec nehodia. Ste na veľkom omyle, ak burzu známok porovnávate s burzou cenných papierov, kde existujú funkcie finančného poradcu, alebo makléra. Pre investovanie vo filatelii nepotrebujete "poradce", ale znalca. Zbytok je už na vás, lebo v konečnom dôsledku vy ponesiete riziko zodpovednosti za efektivnosť svojej investície. A iba znalec vás ochráni pred kúpou falza. Ak niekto k tomu potrebuje ešte aj nejakého "poradce", tak nech si vyberie nejakého zväzového znalca. Počet investičných známok sa nemôže zvyšovať a tak na ich vyhľadanie stačí hocikto vo funkcii " hlídače", ale podľa mňa by to bol zbytočný luxus, pretože všetky aukcie sa zverejňujú vopred a na investíciu vhodné známky sa mimo aukcií predávajú len veľmi výnimočne a pri tých výnimočných transakciách je druhý prípadný kupujúci vylúčený z iných dôvodov. A aj po právnej stránke je bezpečnejšie kupovať drahšie exempláre známok na oficiálnej burze, kde je stále plno svedkov a vopred deklarovaná akosť a kvalita.
Neberte prosím moje slová v zlom, nechcel som sa nikoho dotknúť a ani nikoho uraziť, ale budte realisti.
Moderátor
koukam, ze svet vidite opravdu cerneji nez ve skutecnosti je.

rodavam a kupuji znamky, podle vasi teorie, bych mel kazdeho oskubat a kazdy by mel oskubat me. Ale to tak neni. Penize si posilam dopredu, dokonce i mimo portaly. Delam to uz 15 let a jeste se mi nestalo, ze by me nekodo oskubal ( mozna, ze jsem naivni a hloupy ), a nemam pocit, ze bych nekoho oskubal...

Padelky: proto nesbiram CSR, ac jsem mel velmi slusnou sbiru, rozprodal jsem ji.
Pravdu ma p. Kopriva, kdyz pise, ze v CZ a SK je trh zamereny na unamkach CSR, ale za hranicemi o ne v celku neni zajem. Urcite bych v dnesni dobe nekupoval znamky typu CSR I. Urcite zahranicni klasiku. Bud se orientovat na likviditu stredoevropskeho trhu ( rakouska klaska, staronemecke staty, stare svycarsko,.. ) nebo na anglosassky trh ( klasika USA, posmistrovske,.. Britanie - kolonie ), nebo zaspekulovat na Cine, Rusku, Viernamu,.. )

Ale to je jen tak z rukavu nejbeznejsi smery ...

Ale vzdy s rozumem a s velkou davkou trpelivosti. To jsem zazil s jednim, kteremu jsem take delal "poradce" ... jen si nenechal poradit :-D
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
koukam, ze svet vidite opravdu cerneji nez ve skutecnosti je.

rodavam a kupuji znamky, podle vasi teorie, bych mel kazdeho oskubat a kazdy by mel oskubat me. Ale to tak neni. Penize si posilam dopredu, dokonce i mimo portaly. Delam to uz 15 let a jeste se mi nestalo, ze by me nekodo oskubal ( mozna, ze jsem naivni a hloupy ), a nemam pocit, ze bych nekoho oskubal...


Takže podle Vás je zcela v pořádku, pokud přijdu za poradcem, kterého znám pouze omezenou dobu a řeknu: "Známkám nerozumím, ale chci investovat 15 000 € za nějakou známku. Poraďte mně jakou a za jakou cenu."
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
koukam, ze svet vidite opravdu cerneji nez ve skutecnosti je.

rodavam a kupuji znamky, podle vasi teorie, bych mel kazdeho oskubat a kazdy by mel oskubat me. Ale to tak neni. Penize si posilam dopredu, dokonce i mimo portaly. Delam to uz 15 let a jeste se mi nestalo, ze by me nekodo oskubal ( mozna, ze jsem naivni a hloupy ), a nemam pocit, ze bych nekoho oskubal...

Padelky: proto nesbiram CSR, ac jsem mel velmi slusnou sbiru, rozprodal jsem ji.
Pravdu ma p. Kopriva, kdyz pise, ze v CZ a SK je trh zamereny na unamkach CSR, ale za hranicemi o ne v celku neni zajem. Urcite bych v dnesni dobe nekupoval znamky typu CSR I. Urcite zahranicni klasiku. Bud se orientovat na likviditu stredoevropskeho trhu ( rakouska klaska, staronemecke staty, stare svycarsko,.. ) nebo na anglosassky trh ( klasika USA, posmistrovske,.. Britanie - kolonie ), nebo zaspekulovat na Cine, Rusku, Viernamu,.. )

Ale to je jen tak z rukavu nejbeznejsi smery ...

Ale vzdy s rozumem a s velkou davkou trpelivosti. To jsem zazil s jednim, kteremu jsem take delal "poradce" ... jen si nenechal poradit :-D


a jak budete postupovat, kdyz nekomu delate placeneho poradce a
1) ten za vami prijde, jestli je dobre neco koupit a radsi byste to koupil vy sam?
2) nahodou/cilene najdete neco, co by investora mohlo zajimat a opet byste to koupil radsi sam?
3) co kdyz je nejaka transakce na hrane (ne)doporucit, ale ve vzduchu visi zajimava provize?

Ja se obavam, ze to je jako vsude, kde je omezena nabidka a poptavka - "financni poradce" vam taky nebude nikdy tvrdit, ze tohle bajecne zivotni investicni pojisteni nepotrebujete, protoze jinak s vami stravil dve hodiny kreslenim cary zivota a plkanim, aniz by z toho neco mel.
Kdyz si nechate dovezt na zakazku ojetinu z ciziny, spis to nedopadne dobre - na vase naklady nekdo prohlizi auta, ta co za to stoji koupi sam a vam proda neco, co nemusi byt spatne, ale neni to terno.

Treba ty zminovane burzovni akcie jsou jine tema, protoze maji (skoro) neomezenou likviditu a ten kdo vam radi (pokud to zrovna neni broker, ktery chce, abyste to koupili pres nej s provizi) nema duvod si kazit povest, protoze kdyby sam chtel a mel, muze si koupit totez.

Je zajimave, jak se diskuse stocila od "jestli" k "jak".
Ja treba dotez nemam odpoved na otazku, jestli o tom vubec uvazovat a znamky s parametry, ktere jsem vyse naznacil jsou (na trhu) nebo ne. Potom mozna ma smysl resit jak to zrealizovat a jeste bezpecne.
Moderátor
Pan "voidik" se evidentně nechal strhnout/omámit tou mediální masírkou, která nastala ve chvíli, když jeden český borec investičně nakoupil tu obálku se dvěma červenými Mauriciji... K té mediální "mánii" pak přispěla i řada dalších článků, kde byla zdůrazňována/obhajována velká investiční výhodnost filatelistických unikátů.

Ostatně i zde na fóru se před nedávnem podobným způsobem vyjadřoval jeden znalec spojený s Burda auctions...

Co poradit? Voidiku, prchejte od filatelie, páč jinak si koledujete dopadnout jako Bohdalka & spol. s těmi falešnými obrazy...

Pokud chcete bezpečnou investici s bleskovou likviditou kdekoliv ve světě, pak nakupujte investiční zlato/zlaté mince, které vám nikdy neshoří, nezplesniví či jinak nepoškodí, a prodáte to v podstatě okamžitě všude ve světě. Minimálně inflaci takovou investicí zabezpečíte, ale v dlouhodobém měřítku nejspíše i slušně vyděláte...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Co poradit? Voidiku, prchejte od filatelie, páč jinak si koledujete dopadnout jako Bohdalka & spol. s těmi falešnými obrazy...


Ve dvou větách zde je napsána velká pravda.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Takže podle Vás je zcela v pořádku, pokud přijdu za poradcem, kterého znám pouze omezenou dobu a řeknu: "Známkám nerozumím, ale chci investovat 15 000 € za nějakou známku. Poraďte mně jakou a za jakou cenu."


Takhle to nejspis vypadat opravdu nebude/nemuze, ale naivni scenar by mohl vypadat treba tak, ze si nejdriv nechat doporucit lidi s reputaci, vyberete si takoveho, ktery vam sedi i po jinych strankach nez odbornost, kterou znate jen zprostredkovane a reknete mu. Pomoz mi investovat 15k EUR (nebo klidne 10x tolik), navrhni, jestli to bude do jedne nebo vice znamek a jestli hned nebo behem treba jednoho roku, ... od toho jsi odbornik. Dostanes nejakou ne moc zajimavou, ale presto odmenu, ktera ti pokryje cas, ktery tim stravis. A smluvne dohodneme, ze az tu znamku jednou prodam, tak dostanes 20% ze zisku.
Je tam spousta promennych, ktere je treba dohodnout a specifikovat, aby to davalo oboustranne smysl, ale jen pro ilustraci, jak se da udelat racionalni dohoda.
Moderátor
voidik napsal
a jak budete postupovat, kdyz nekomu delate placeneho poradce a
1) ten za vami prijde, jestli je dobre neco koupit a radsi byste to koupil vy sam?
2) nahodou/cilene najdete neco, co by investora mohlo zajimat a opet byste to koupil radsi sam?
3) co kdyz je nejaka transakce na hrane (ne)doporucit, ale ve vzduchu visi zajimava provize?


1 - financni otazka. Pokud na to budu mit sam, koupim si to sam. Ale to neni otazka... To je konstatovani. Investor je od toho investor, ze disponuje minimalne o rad vyssimi prostredky nez ma "poradce". Potom tento pripad nenastane.
2 - dtto
3 -otazka osobnosti cloveka, toho si musite najit sa.

4- ja urcite ne, na toto namam cas ani naladu. Urite by me to neuspokojovalo ani profesne ani financne.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Pan "voidik" se evidentně nechal strhnout/omámit tou mediální masírkou, která nastala ve chvíli, když jeden český borec investičně nakoupil tu obálku se dvěma červenými Mauriciji... K té mediální "mánii" pak přispěla i řada dalších článků, kde byla zdůrazňována/obhajována velká investiční výhodnost filatelistických unikátů.


:-) tohle ten impuls nebyl a uz vubec nejde o omameni, ja emoce do obchodu netaham
je to jen napad a jako mnoho dalsich nejspis skonci nerealizovan... a nebo taky ne

Wjem napsal
Ostatně i zde na fóru se před nedávnem podobným způsobem vyjadřoval jeden znalec spojený s Burda auctions...

Co poradit? Voidiku, prchejte od filatelie, páč jinak si koledujete dopadnout jako Bohdalka & spol. s těmi falešnými obrazy...


nemam televizi a tahle kauza me zrejme minula - po letmem googleni jsem jiz v obraze, dekuji za varovani

Wjem napsal
Pokud chcete bezpečnou investici s bleskovou likviditou kdekoliv ve světě, pak nakupujte investiční zlato/zlaté mince, které vám nikdy neshoří, nezplesniví či jinak nepoškodí, a prodáte to v podstatě okamžitě všude ve světě. Minimálně inflaci takovou investicí zabezpečíte, ale v dlouhodobém měřítku nejspíše i slušně vyděláte...


kez by to bylo tak jednoduche, jak si myslite

vite, clovek nehleda trochu blaznive investicni nastroje jako znamky v prvni rade - na ty kouka az kdyz ty zjevne vycerpal nebo nevyhovuji
« Poslední úpravu provedl(a) voidik v 7. 4. 2019, 17:15. »
Moderátor
Ja to reknu natvrdo: pokud do toho pujdete sam, a nerozumite tomu, tak narazite.

P.S. parametry jste naznacil, ale asi ne dost vecne a konkretne. od 5T so 50T, nebo 100T, nebo vic.... Diverzifikovat ... ale co ??? tech 5T nebo tech 100T nebo vice.

Predstavy jste nastinoval jen ledabyle bezupresneni.
Dovedu si predstavit, ze kopeci lidi se tim bavi a verte, ze to cte hoooodne lidi. Ale jen malo ma tu odvahu neco napsat.

Meli jsme tu pred lety Skrblika .... :-D

Ten byl take tajuplny neznamy ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1