Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Problémy s falzama jsou všude už přes 100 let, ale takové ty výrobky WSF! na Aukru... Jako jistě, skutečného sběratele to asi těžko zmate, ale takový nějaký investiční, který to bude kupovat jako "mince" z českého mincovního obchodu nebo národní pokladnice...
Moderátor
m1234 napsal
....rano sa zobudiš zvoni telefon a vec ktoru si 20-30 rokov ani nevidel ,zrazu može byt tvoja.


Je to jen můj mnohaletý dojem, ale myslím si, že obecně jde min. 75% (investičně) zajímavého materiálu mimo veřejný trh (aukce, obchody), ale přímým kontaktem mezi sběrateli či přes prostředníky.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Je to jen můj mnohaletý dojem, ale myslím si, že obecně jde min. 75% (investičně) zajímavého materiálu mimo veřejný trh (aukce, obchody), ale přímým kontaktem mezi sběrateli či přes prostředníky.



Nedokáži určit v jakém procentu se tak děje, ale je pravdou, že část velmi kvalitního sběratelského materiálu mění majitele tímto způsobem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
m1234 napsal
....rano sa zobudiš zvoni telefon a vec ktoru si 20-30 rokov ani nevidel ,zrazu može byt tvoja.


Je to jen můj mnohaletý dojem, ale myslím si, že obecně jde min. 75% (investičně) zajímavého materiálu mimo veřejný trh (aukce, obchody), ale přímým kontaktem mezi sběrateli či přes prostředníky.

To percento nedokažem odhadnut ale je to fakt ,tie ponuky ktore sa dostanu ku mne a k zopar mojim kolegom su toho jasnym dokazom a to samozrejme je len kvapka v mori proti tomu čo všetko sa takto zobchoduje.Dostat sa ale do priazne ludi ktory disponuju tymto materialom ,trvalo roky.Ked sa však presvedčia že to čo ponukaju sa aj zrealizuje tak radi pridu s dalšou ponukov.
_______________
Registrovaný uživatel
voidik - tu maš pribeh jednej znamky ktora roky fascinovala obchodnikov aj s vyvojom jej ceny ,prakticky od 0.
https://www.davidfeldman.com/2015/02/british-guiana-1c-magenta/
_______________
Moderátor
toto je zajimave u Klima:

https://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/modena-skl-dopis-do-milana-z-r-1858-fran_63-33723

a na teto aukci je vice takovych veci ...
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
toto je zajimave u Klima:

https://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/modena-skl-dopis-do-milana-z-r-1858-fran_63-33723

a na teto aukci je vice takovych veci ...


Myslíte, že je férové vůči sběratelům, dávat sem investorům (kteří filatelii nerozumí a nehodlají v této oblasti ztrácet čas) odkazy na zajímavé položky? Jak se pak může cítit zanícený sběratel, který bude chtít tento dopis získat, této oblasti věnoval tisíce hodin času a nebude mít šanci, protože přijde investor s patřičným kontem? Jestli nevíte, mezi sběrateli existuje jistá nepsaná dohoda, která má chránit vědomosti před lidmi tohoto typu. Pokud má někdo o tuto položku zájem, dveře mu jistě jsou otevřeny. To ale neznamená, že vše dostane bez vlastního přičinění.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Myslíte, že je férové vůči sběratelům, dávat sem investorům (kteří filatelii nerozumí a nehodlají v této oblasti ztrácet čas) odkazy na zajímavé položky? Jak se pak může cítit zanícený sběratel, který bude chtít tento dopis získat, této oblasti věnoval tisíce hodin času a nebude mít šanci, protože přijde investor s patřičným kontem? Jestli nevíte, mezi sběrateli existuje jistá nepsaná dohoda, která má chránit vědomosti před lidmi tohoto typu. Pokud má někdo o tuto položku zájem, dveře mu jistě jsou otevřeny. To ale neznamená, že vše dostane bez vlastního přičinění.


tohle je bez debaty nejdulezitejsi prispevek celeho vlakna :D
kdo chce tak, rozumi, co myslim a kdo nerozumi, tomu ani vysvetlovani nepomuze
Moderátor
Evropa1 napsal
Jestli nevíte, mezi sběrateli existuje jistá nepsaná dohoda, která má chránit vědomosti před lidmi tohoto typu. Pokud má někdo o tuto položku zájem, dveře mu jistě jsou otevřeny. To ale neznamená, že vše dostane bez vlastního přičinění.


pri vsi ucte pane kolego, o "jiste dohode" opravdu nevim, nikdy jsem o ni neslysel ( a to se na aukcich pohybuji u dostatence dlouho ) a zda se mi to ne malo, ale dost ujete. Tako polozka je verejne propagovana. Ostatne nemam rad "utajene" aukce jen pro nekoho. Pokud nekdo, byt jen investor ( v dobrem ), ma stejnou sanci, jako kdokoli jiny.
Bylo by dobre, kdyby jste si napriste odpustil kadrovani z nejakeho "vyssiho principu sberatelskeho".
neberte to ve zlem, ale toto je trosku pres hranu...
Registrovaný uživatel
Nevím jak u papírků, ale u penízků na běžící aukce fakt neodkazujeme...
Moderátor
takze "nepsane dohody" plati u penizku .... dobre vedet :-D
to je uplne zvracene ......
Registrovaný uživatel
kolo1 co je na tom zvrácené. Vy dražíte jen na aukcích, které mají dostatečnou propagaci a nesnažíte se najít něco, co ostatním "uteklo" a nebo kterému jste věnoval x hodin studia a shánění?
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Nevím jak u papírků, ale u penízků na běžící aukce fakt neodkazujeme...


protoze... ?

tedy, jestli prozradit to (tem "druhym") neni proti kodexu tajneho bratrstva :-)
« Poslední úpravu provedl(a) voidik v 17. 4. 2019, 17:14. »
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
pri vsi ucte pane kolego, o "jiste dohode" opravdu nevim, nikdy jsem o ni neslysel ( a to se na aukcich pohybuji u dostatence dlouho ) a zda se mi to ne malo, ale dost ujete. Tako polozka je verejne propagovana. Ostatne nemam rad "utajene" aukce jen pro nekoho. Pokud nekdo, byt jen investor ( v dobrem ), ma stejnou sanci, jako kdokoli jiny.
Bylo by dobre, kdyby jste si napriste odpustil kadrovani z nejakeho "vyssiho principu sberatelskeho".
neberte to ve zlem, ale toto je trosku pres hranu...


Jaké utajované aukce? O tom jsem přeci nemluvil. Pokud chce investor do této položky investovat a bude se řídit svým rozumem, má možnost.

Pokud by ale např. nějaký kolega, sběratel sbíral určitou oblast a vyskytla se položka o které snil a věnoval se jí mnohahodinovým uvažováním, nedovedu si představit, že bych tuto položku dohodil za nějakou úplatu investorovi a jeho bych tím podrazil. Jestli to je podle vás kádrování, váš názor. Já jistou kolegialitu ale cítím.

Uvedu vám jeden příklad ze své praxe. Celý život jsem toužil po jedné minci. Když se vyskytla (po 40 letech), věnoval jsem zdaru (i při omezenějších financích) stovky hodin času. Výhodou bylo nízké katalogové ohodnocení, ale každý znalý sběratel chápal, že cena musí být někde jinde. A jaký byl výsledek? Minci jsem vydražil za šestinásobek katalogu a ve finále jsem porazil Raucha z Vídně, kterému za více než 50 let jeho praxe prošlo rukama spousta položek a sám dost dobře věděl o co se jedná. Když jsem po pár týdnech potkal jednoho investora, ten mi řekl: "Kdybych věděl o co se jedná, pamatujte si, že byste tuto položku nezískal, tu bych vám nepustil."

Jestli jste nepochopil o čem je řeč, pak sběratel se může proti investičním penězům bránit svými znalostmi. Nebo mají sběratelé věnovat svému koníčku tisíce hodin času a pak tyto znalosti prodávat?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1: vase videni sveta je dano tim, ze chcete dobre a za malo nakoupit. Ti je jiste snem kazdeho sberate, ale to je vse.
Ja jsem si svuj nazor rekl a stojim si za nim.
Svet sberatelsky neni jen tajna Zednarska loze, kde ja dam tobe a ty das me. To je cesta do pekla. Profit hledejte jinde ne jen k nepropagaci ( jinek receno utajovani ) a schovavat se na kolegialitu. Tak to uz davno neni.

taho: drazim vsude mozne a diky svym znalostem poznam, co je dobre a co ne. Ale vim, ze nejsem sam, jsem s tim smiren, jsem trpelivy, ale urcite nebudu investrovi zazlivat, ze mi "ukradl" neco, co jsem chtel. Prave proto je - podle mne - ten nazor zvraceny. Nicmene zijeme v demokracii a na ten zazor ma pravo. Mozna se mylim ja, ale moje presvedeni mi brani pochopit takove chovani. Prominte.
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
Evropa1: vase videni sveta je dano tim, ze chcete dobre a za malo nakoupit. Ti je jiste snem kazdeho sberate, ale to je vse.
Ja jsem si svuj nazor rekl a stojim si za nim.
Svet sberatelsky neni jen tajna Zednarska loze, kde ja dam tobe a ty das me. To je cesta do pekla. Profit hledejte jinde ne jen k nepropagaci ( jinek receno utajovani ) a schovavat se na kolegialitu. Tak to uz davno neni.


Pane kolego, prosím, reagujte pouze na to, co píši.

Moje vidění není o tom, pouze lacině nakupovat. Např. danou minci jsem vydražil v renomované německé aukci, kterou sledují všichni sběratelé a investoři za maximální tehdejší cenu. Každý měl možnost tuto minci dražit, ale úspěšný jsem byl proto, protože se této oblasti věnuji 30 let a za toto období jsem získal mnoho informací a znalostí, které jsou jistou protivahou k neomezeným účtům některých investorů. Víte, mě tato mince stála 3000 €, ale pokud by věděl pravý stav věci zmiňovaný investor, tomu by bylo zcela jedno, jestli zaplatí 5, či 10 000 €, to jsou pro něho pouze drobné.

Jestli chápete sběratelství jako Zednářskou lóži, když někdo bude chránit svoje preference, pak tomu zcela nerozumím. Je přeci zcela normální, pokud bychom při svých preferencích stejné položky v dražbě, měli svoje tajemství ohledně ceny. Nebo za mnou přijdete a řeknete mi vaší cenu?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
voidik napsal
ferovyobchodnik napsal
Nevím jak u papírků, ale u penízků na běžící aukce fakt neodkazujeme...


protoze... ?

tedy, jestli prozradit to (tem "druhym") neni proti kodexu tajneho bratrstva :-)


důvodů je víc... ale je to tajné!
Registrovaný uživatel
kolo101 vy píšete o něčem jiném ani se není potřeba omlouvat. Tady nejde o to, že aukci vyhraje jiný, tam jde o to, že každý má možnost zjistit. Dle vás je pomalu povinnost upozorňovat na dobré věci. Chápu, že pro prodejce je to dobře, ale i ten si musí potom vybírat znalé a dobré aukční domy.
To tady potom můžeme v každé sekci zavést kategorii dobrých aukcí, kde budeme dávat odkazy a pak se taky může stát, že to někdo bude dělat, jen z těch důvodů, že si to nemůže koupit sám a investoři se budou smát a bezpracně kupovat materiál.
Moderátor
respektuji vas nazor, neb mame demokracii, nicmene vy respektujte muj. Na nem neminim nic menit a za nim si stojim.

p.s. to nebyl typ na koupi, ale priklad investicni operace. To, ze Evropa1 koupil minci za 6x katalog je mozna OK, mozna ne. V tom pripade je katalog totalne k nicemu, kdyz ma rozptyl 600%, ale prosim, penizkum nerozumim, muze byt...

Akce, zacinajici na 32T€ uz vola po investorech ( je to pekne, ale je to jen vyvolavacka a na zhodnoceni je treba pockat, prodat to treba u Feldmann, pocitat s vrovizema, nakladama,... )a verte tomu , nebo ne, 90% investoru ma nejaky tym, ktery se venuje temto vecem. Zalezi na portofoliu a velikosti.

Tento pan ma neurcitych 10M ( CZK ?? € ?? ). Pokud CZK, tak to neni investor a nic poradneho jako investici nekoupi, pokud € tak to uz je jina kava a to je toto fourum uplne zbytecne.. :-D
Moderátor
ale alespon mate nazor a mate odvahu jej verejne prezentovat (coz 99% zdejsich navstevniku nedela) to se ceni ze vseho nejvice !!!!!
Registrovaný uživatel
Já mám rád diskuze tohoto typu. Musím přemýšlet a hledat cestu. Investoři mají tým a jsou ochotni přeplatit, ale i aukční domy mají své lidi a ty zase chtějí vydělat. A pak jsme my sběratelé. Možná vy sběratelé :) , já už nejsem ochoten při současných cenách vysbírávat. Respekt a slušná diskuze je základ. Pořád se učím
a někdy zaplatím školné :) .
Registrovaný uživatel
Ta stejná věc - chci to na kšeft, musím koupit levně, chci do sbírky, můžu přeplatit. Chci investovat, koupím nejspíš něco jiného :-D
Moderátor
taho napsal
Já mám rád diskuze tohoto typu. Musím přemýšlet a hledat cestu. Investoři mají tým a jsou ochotni přeplatit, ale i aukční domy mají své lidi a ty zase chtějí vydělat. A pak jsme my sběratelé. Možná vy sběratelé :) , já už nejsem ochoten při současných cenách vysbírávat. Respekt a slušná diskuze je základ. Pořád se učím
a někdy zaplatím školné :) .



Ano bohužel je to tak,sám mám zkušenost na nejmenovaných salových aukcích,kdy položky byly zaměrně vyhnány nahoru např.smyšlenymi limity(pokud se takto neuměrně zvyšené neprodaly a zůstaly záhadnému limitu ,vyskytly se znovu na další aukci)..
Souhlas s uživatelem Evropa 1...
Je třeba si uvědomit,sběratelství už dávno není ta záliba,kdy si sběratele měnili kousky,mnohdy v tom správném sběratelskem a přátelském duchu,nebo prodávali za původní pořizovací ceny,anebo lehce navyšene...(stači se jen kouknout na aukční katalogy za posledních 15 let)..ano je to s pohledu nás aktivnich sběratelů mnohdy nepochopitelné.
Ze samotného sběratelství se pomalu stává lukrativní business pro vyvolené a to i při položkách ještě před několika lety dostupné pro širší okruh nás sběratelů.
...Jeden s hlavních důvodů rychlého růstu je právě zájem investorů,kteří zpravidla nemají ponětí co znamená samotný obor do kterého investují a nemají k němu prakticky žádný vztah. ..
Osobně netvrdim, že také priležitostně nevyužijí možné investici v některých oblastech sběratelství, ale snažím se maximálně získat alespoň základní vědomosti a nekupuji za
jakoukoliv mnohdy nemyslnou cenu....
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Ze samotného sběratelství se pomalu stává lukrativní business pro vyvolené a to i při položkách ještě před několika lety dostupné pro širší okruh nás sběratelů.
...Jeden s hlavních důvodů rychlého růstu je právě zájem investorů,kteří zpravidla nemají ponětí co znamená samotný obor do kterého investují a nemají k němu prakticky žádný vztah. ..


Nemám nic proti tomu, pokud zkušenější sběratelé pomáhají začínajícím kolegům zasvětit je do tajů sběratelství. Od začínajících sběratelů ale musíme cítit zájem se něčemu naučit. Zároveň nemám nic ani proti obchodníkům, kteří za svoji dráhu nabyli mnoho vědomostí a jsou ochotni se o ně podělit. Nemám ani nic proti investorům, pokud jsou ochotni čerpat ze svých znalostí. Pokud ale přijde investor, který nemá k dané problematice žádný vztah a nehodlá jí věnovat ani náznakem svůj čas, pak s tím problém mám.

Každá cena je výsledkem nabídky a poptávky. Pokud ale přistoupíme na hru investorů, kteří se snaží od sběratelů kupovat jejich znalosti, pak si my sběratelé pod sebou podřezáváme větev, protože zvyšujeme poptávku a tedy i ceny.

Tady padl názor, že chci pouze kupovat výhodně, což je zcela zcestný názor. Skutečnost je ale taková, že kvalitních položek je pouze omezené množství a ty se vyskytují pouze ve velkých renomovaných aukcích. Tedy většinu položek musím kupovat na těchto místech, tedy platím maximální ceny. O nějaké výhodnosti nelze mluvit. Řadu položek jsem musel i přeplatit za ceny budoucí.
To mám za této situace ještě uměle zvyšovat nabídku tím, že budu podporovat investory a jejich neochotu pro daný obchod něco udělat? Nebo se dnes nechá vše koupit?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
To, ze Evropa1 koupil minci za 6x katalog je mozna OK, mozna ne. V tom pripade je katalog totalne k nicemu, kdyz ma rozptyl 600%, ale prosim, penizkum nerozumim, muze byt...


To, že jsou katalogy totálně k ničemu, to je pravda. Nad tím se nemusíme pozastavovat. To není pouze otázka numismatiky, ale stejně tak otázka filatelie a to především v případech, když se bude jednat o položky s cenou záliby. Vy sbíráte staré Rakousko. Pokud vám dám otázku na férovost katalogu Ferchenbauera tak se jedná o stejný scénář v podobě naprosto netržních cen ve většině oblastí, které jsou v tomto katalogu hodnoceny. Nebo vy nakupujete za tyto ceny?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Znamky jako investice bez zvlastniho vztahu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1