Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka známek » Známky - Stalin

Vykupminci.cz
Numisargo

Známky - Stalin

Moderátoři: dejvy, ikanek, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

začínám s novou částí mé sbírky. Chtěl bych začít sbírat známky s J.V. Stalinem.
Chtěl jsem se zeptat zda někdo nemá tyto známky.
Kdyby jo, bylo by to super.

Díky
Registrovaný uživatel
No páááni.Minule sa tu niekto priznal , že začína zbierať známky s Leninom a to bola diskusia.Držím palce.
Registrovaný uživatel
Dobra pomocka je v prilohe a aspon mala ukažka.
http://www.stamprussia.com/stalin.htm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Krémový papír....pěkné to je. ;)
Registrovaný uživatel
Několik známek se soudruhem Stalinem vydala rovněž lidová Čína...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kromě samotných známek je možné sbírat i další materiály - poštovní použití známek na celistvostech, příležitostná poštovní razítka (ruční i strojová), otisky výplatních strojů (OVS), atd, atd.

Přikládám několik ukázek...

To strojové razítko z pošty "BRATISLAVA 1" se na poštovních celistvostech shání opravdu dost blbě...

Nakladatelství ORBIS sídlilo na Stalinovo třídě v Praze až do jejího přejmenování...

Další perla" "Stalinovy závody, národní podnik"...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přidávám další...

Odhalování pomníků byla v padesátých letech oblíbená zábava, v Praze vznikala "Fronta na maso", v Litoměřicích spíše něco komornějšího (co do velikosti)...

Smutečních razítek v roce 1953 bylo používáno několik, to košické není tak časté...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poštovní použití našich známek se Stalinem je také docela zajímavé...

Jeden doslaný pohled (dnes by se na dohledávání adresy asi každý pošťák vykašlal...)

Lenin se Stalinem na dopise před měnovou reformou...

... a když už jsem tu měnovou reformu nakousnul...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě by se několik materiálů našlo, ale scany jsou ve vysokém rozlišení... (a vzhledem k pokročilé době se mi je již nechce upravovat). A tak alespoň ještě jedna celistvost...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Sláva je pomíjivá ;) Se Stalinem a bez. Těch známek a materiálů jsou tisíce. Jen těch obrazových celin se jménem Stalin, razítek....Razítko Gori (tam se narodil), dýmky které měl rád a třeba i poslední ukázka, která by ozdobila nějakou jednorámovku o Stalinovi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stalinů je mraky a někteří se ani nikam nevlezou:
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavle, můžeš dát lepší sken?
Moderátor
Nemůžu, je potřeba to dohledat někde na internetu. Já A3 skener tak nějak nemám. A nadvakrát, to by asi tomu moc neprospělo. A tahat to někam se mi taky moc nechce, nehledě k tomu, že krom kšeftu je ten jeden další, o kterým vím, pro mne poněkud těžko dostupný. :(
Registrovaný uživatel
Tak aspon male % z toho čo sa da najst.
https://postalmuseum.si.edu/research/pdfs/Kolchinsky-Stalin_on_Stamps.pdf
_______________
Moderátor
Pozoruhodné jsou tam ty dvě nevydané z roku 1947. (A stejně se mi líbí, že englická zkratka Číny je PRC ;))
Moderátor
Téma Stalin je opravdu velmi rozsáhlé a exponát by klidně mohl byt i větší jak čtyřrámovka. Začátky- narození (rodné město), komunistická strana, velení armády a čistky, poválečná doba a poté Chruščov...................jejda..... ;) Materiálů je opravdu mraky a jsem překvapená, že tady spolu o tom diskutujem. Přeci jen, to není osoba moc oblíbená.
Registrovaný uživatel
Známok s námetom Stalina je dosť veľa a to aj keď by ste zvolili námet s priamym potretom a len čisto známkovým materiálom. Nie je ale tak dobre katalogizovaný ako materiál napr. Lenina alebo Churchilla (ďalší zaujímavý námet).
Dovolil by som si povedať že na moderných známkach je Stalin zobrazený častejšie ako Lenin ............... len jeho portrét treba hľadať. Ide hlavne o vydania s námetom II. sv. .................. tu je odkaz kde sa to dá aspoň s časti vyhľadať ................ https://www.freestampcatalogue.com/stamps/history/world-war-ii/page/15/show/100

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poptávka a nabídka známek » Známky - Stalin

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1