Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Znojemské mince?

Vykupminci.cz
Numisargo

Znojemské mince?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád bych jako patriot začal sbírat mince ražené ve Znojmě :P

Doporučíte mi nějakou literaturu? Děkuji
Registrovaný uživatel
Ambrosius: Jan Šmerda - Denáry České a Moravské (denárové ražby znojemského knížectví), jedná se ale jen o 8 kousků Litolda (5ks) a Konráda II. (3ks), jeden z nich je unikát, další dva rare R4 :D

v případě zájmu Ti ty dvě stránky oskenuju ;)
Registrovaný uživatel
Tak mailíka jsem Ti poslal, můžeš se ptát :-)

Jinak jak tak koukám, tak si asi moc nezasbírám, ale ty dvě stránečky uvítám
(nespěchá a děkuji)
Registrovaný uživatel
taky jsem o nějakém z Litoldových a Konrádových jako znojmačka uvažovala,ale prozatím se spokojuji pouze se znojemským městským penízkem s orlicí :) ...snad někdy časem až bude příznivější finanční situace ....do důchodu je ještě daleko ;)
Registrovaný uživatel
Za kolik se tak prodávají?
Registrovaný uživatel
Proč někdy? V prosinci byl v Praze Lutold (C411) a prodal se jenom za 5000,- to není zase tolik, chodíval i za více a levnější těžko kdy bude... :)
Registrovaný uživatel
budete muset kopat ve Znojmě na náměstí a prokopat se do vrsty z 12. stol. tam se jich bude válet hodně ;) až jich tam pak najdete hrnec, tak si vzpomeňte na mou dobrou radu a podělte mě od každého typu jedním kouskem ;)
Registrovaný uživatel
To nebude zase tak složitý..

http://www.znojemsko.cz/zajimavosti.php?idi=6487
http://zlataky.cz/news/vykopavky-odhalili-stare-mince-a-138.html
Registrovaný uživatel
V rozmezí 300 - 1200,- kč .
Registrovaný uživatel
škoda, že v těch článcích nejsou i fota těch mincí :(
Registrovaný uživatel
jj vykopali toho spoustu, tak snad bude alespoň výstavička.
Ve Znojmě se nedá pořádně vykopat díra, aby se tam něco nenašlo.

Já měl štěstí pouze na bronzové hřivny. Což je také platidlo, ale asi to tu nikdo nesbírá co? :)
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
V rozmezí 300 - 1200,- kč .


Díky, to mi nepřijde zase tak moc. Ale jak říkáš, do důchodu času dost
(bohužel nebo bohudík?)
Registrovaný uživatel
ambrosius napsal
Michaela napsal
V rozmezí 300 - 1200,- kč .


Díky, to mi nepřijde zase tak moc. Ale jak říkáš, do důchodu času dost
(bohužel nebo bohudík?)

Ale to jsou ceny za znojemský penízek !!!! Denár dnes asi pod těch 5000Kč za nejběžnější typ v průměrném stavu těžko koupíš... ;)
Registrovaný uživatel
Tak to už bude horší .. :?
Registrovaný uživatel
proto říkám, chce to po nocích kopat a kopat a jenom kopat a nějaké kousky si vykopat :)
Registrovaný uživatel
No pokud je někdo místní doporučoval bych zjistit si kam odvážejí skrývku z výkopu a zajít to prověřit s detektorem tam, šance není až tak malá... :)
Registrovaný uživatel
pravda pravda, jeden známý takto našel zelený hrot kopí, akorát že ta halda už tam byla pár let a nikdo už neví, odkud pochází :D
Registrovaný uživatel
Já usuzuji z toho, že kamarád hledač se znal s jedním vedoucím arch.výzkumu a po prohledání detektorem archeology(někdy to již dělají) prošel stejné místo po nich a našel toho ještě skoro 2x tolik co oni před ním(a nechal jim to samozřejmě)... to pro ně bylo překvapení :D
Registrovaný uživatel
:D tomu věřím, ono i po hledačích toho spoustu najdeš :)
Registrovaný uživatel
Byl jsem před pár lety na vykopávkách v uprostřed Ostravy na náměstí... Trik archeologů spočívá v tom, že se vozíkama navezou velké hromady hlíny z různých vrstev a pak se v tom skupina lidí hrabe rukama a to co najdou dávají do kyblíku:) To já bohužel tentkrát o nějakém detíku neměl ani páru, tak ani nechci domýšlet jaká byla škoda - co se tam všechno nechalo :) Přitom by bylo tak snadné kdyby si archáči, třeba i na svoje vlastní náklady koupili detíky a sami si to tam proluxovali... není to usnadnění práce? Místo dvaceti brigádníků, dva detíky, mě to vychází líp i finančně :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 5. 1. 2009, 15:56. »
Registrovaný uživatel
Robbie daj sem poriadne foto :twisted:
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 5. 1. 2009, 16:17. »
Registrovaný uživatel
:D archáči jsou sto let za opicema :D
Registrovaný uživatel
Robbie: Mnohá arch. pracoviště již detektory mají...,ale zdaleka ne všechna.
A moc s nima neumí, ono když s tím hledají třeba 5x ročně tak to je nic moc praxe oproti někomu, kdo chodí třeba 2-3x týdně ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 5. 1. 2009, 16:02. »
Registrovaný uživatel
Nebo pozvat detektoráře, v každém kraji jsou detektoráři co odnášejí své nálezy do muzeí, takový detektorář už dle mého názoru není "zloděj". Jenže mnoho archeologů je proti detektorářům, proto ta spolupráce není.
Nedávno byl nedaleko výzkum, kyž jsem viděl jak to tam přehrabujou rukama tak jsem si říkal že bych mohl pomoct, ale po odpovědi z muzea na dotaz zda spolupracují s detektoráři, sem se na to vykašlal. Avšak znám i případy kdy je to právě naopak a detektoráři archeologům pomáhají.
Registrovaný uživatel
Mají, ale velice málo a mít detektor ještě není výhra, pro začátečníka jsou některé dražší detektory to stejný co pro mě virgule:-D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » Znojemské mince?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1