Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Že by meteorit ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Že by meteorit ?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tady je nějaký ten můj meteorit. Něco dovezené, něco poděděné. http://www.ivesmir.eu/forum/viewtopic.php?f=9&t=32
Registrovaný uživatel
Docela by mne zajímalo, co jsi zjistil u toho posledního vzorku. Podle struktury, kdyby to opravdu byl meteorit, muselo by to být jedině meteorické železo. Tam se někdy podobná pórovitost vyskytuje. (nebo alespoň jsem ještě neviděla železokameny či kameny s touto strukturou)
Registrovaný uživatel
Mám nějaké grafy vyhodnocené spektrografií pomocí el. jiskry, až najdu, tak je sem vložím.
Registrovaný uživatel
Graf složení některých vlasněných těles.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:shock: Teraz popis poprosím vložiť ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pravděpodobnost vysoká. Ahoj
korunka napsal
Docela by mne zajímalo, co jsi zjistil u toho posledního vzorku. Podle struktury, kdyby to opravdu byl meteorit, muselo by to být jedině meteorické železo. Tam se někdy podobná pórovitost vyskytuje. (nebo alespoň jsem ještě neviděla železokameny či kameny s touto strukturou)

http://sirrah.troja.mff.cuni.cz/~mira/ashk/povetron-2006-s1.pdf
Obr. 10 — Tholeiitický nízkotitanový bazalt s dutinkami po úniku plynu. Vzorek Apolla 15
z východního okraje More deštu (Hadleyho brázdy); stárí 3,3 miliard let, velikost asi 18 cm.
Prevzato z [12].
24 Povetron S1/2006
Registrovaný uživatel
Tady jeden můj - nevyhodnoceno. Poslední dvě fota - mimozemšťan.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další zajímavé těleso, hmotnost cca 1000g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nejako mi to nepripadá ako meteorit.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Přestože vidíš matný kovový lesk, není toto těleso celokovové, reaguje s magnetem velice silně, uvnitř má však kamennou strukturu i lom, bez příměsí jiných částic. Na povrch má dle fota prohlubně, které mohly vzniknout vířivým vzdušným proudem po natavení při průniku atmosférou. Nicméně těleso není vyhodnoceno, hmotnost proti pozemským horninám je podstatně vyšší.
Registrovaný uživatel
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Spurn%C3%BD tento člověk o níže zveřejněném tělese uvedl v Plzni na přednášce, že se jedná o valmi starý spad, nemám důvod pochybovat, že se jedná o meziplanetární hmotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
O vesmírném původu nepochybuji ani u tohoto tělesa (meteoritu)vyhodnoceného ve dvou laboratorních institucích.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obě tělesa fiktivně navrženy k prodeji, ozvali se překupníci následně sekty a finální sběratelé.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych Vám ukázat foto meteoritu na kterém jsi myslím že je Karel IV jako na sto koruně. Kdyby někdo chtěl větší info tak napište na email meteorit005@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry chcel by som sa informovat ci sa jedna o meteority ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Zuzula v 28. 2. 2016, 20:39. »
Registrovaný uživatel
Zuzula napsal
Dobry chcel by som sa informovat ci sa jedna o meteority ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,měl bych dotaz ohledně meteoritů.Již několik meteoritů ve sbírce mám(kupovaných) a proto by mě zajímalo jestli někdo nemá představu,jakou marži si zhruba překupníci (myslím třeba tady v ČR)přidávají.Myslím to tak,na kolik třeba v přepočtu vyjdou meteority kupované přímo od nálezců sbírajících v dopadových polích.
Registrovaný uživatel
ani se neptejte byl by jste po ránu otrávený.
Registrovaný uživatel
..ale já se ptám a obavu o mou náladu mít nemusíte.
Registrovaný uživatel
400-500% neni problem.....
Registrovaný uživatel
praxus napsal
400-500% neni problem.....


Klidně i 1000%... záleží od koho je překupník vykoupí, je-li to také překupník a ne primární nálezce, marže se logicky snižují.
Registrovaný uživatel
Když už jsme u toho obchodu...Nemáte někdo nějaký tip na solidní prodejce?Co jsem tak koukal tak jsem nic moc nenašel.
Registrovaný uživatel
angell napsal
Když už jsme u toho obchodu...Nemáte někdo nějaký tip na solidní prodejce?Co jsem tak koukal tak jsem nic moc nenašel.


Angelli dej si (omlouvám se předem za tykání) do googlu heslo "meteorit" a "cena" a vypadne ti milion odkazů na různé aukro dražby a e-shopy atd... ale kdo je jak "solidní" těžko říci, protože všude mohou být podvrhy a falza. Každý vyčůraný překupník a šmelinář chce vydělat a prodat ho za víc, než za kolik jej koupil ;-)))) a jde jen o to, kdo solventní mu na to skočí. Tady ti těžko někoho doporučí a udělá reklamu.
Registrovaný uživatel
Jo to vím,ale do aukra bych s tímhle nešel a co se týče českých e-shopů tak to je na jedno brdo...stejné druhy meteoritů a myslím že oproti cizině i předražené.Já měl na mysli jestli nemáte zkušenosti s cizíma e-shopama
achondrit napsal
angell napsal
Když už jsme u toho obchodu...Nemáte někdo nějaký tip na solidní prodejce?Co jsem tak koukal tak jsem nic moc nenašel.


Angelli dej si (omlouvám se předem za tykání) do googlu heslo "meteorit" a "cena" a vypadne ti milion odkazů na různé aukro dražby a e-shopy atd... ale kdo je jak "solidní" těžko říci, protože všude mohou být podvrhy a falza. Každý vyčůraný překupník a šmelinář chce vydělat a prodat ho za víc, než za kolik jej koupil ;-)))) a jde jen o to, kdo solventní mu na to skočí. Tady ti těžko někoho doporučí a udělá reklamu.
Registrovaný uživatel
angell napsal
Jo to vím,ale do aukra bych s tímhle nešel a co se týče českých e-shopů tak to je na jedno brdo...stejné druhy meteoritů a myslím že oproti cizině i předražené.Já měl na mysli jestli nemáte zkušenosti s cizíma e-shopama
achondrit napsal
angell napsal
Když už jsme u toho obchodu...Nemáte někdo nějaký tip na solidní prodejce?Co jsem tak koukal tak jsem nic moc nenašel.


Angelli dej si (omlouvám se předem za tykání) do googlu heslo "meteorit" a "cena" a vypadne ti milion odkazů na různé aukro dražby a e-shopy atd... ale kdo je jak "solidní" těžko říci, protože všude mohou být podvrhy a falza. Každý vyčůraný překupník a šmelinář chce vydělat a prodat ho za víc, než za kolik jej koupil ;-)))) a jde jen o to, kdo solventní mu na to skočí. Tady ti těžko někoho doporučí a udělá reklamu.


Zkušenosti s nákupy meteritů na cizích eshopech bohužel nemám a ani nechci mít. Z řady zemí se kameny nesmí vyvážet, zvláště pokud jde o chráněné lokality a musí na to být speciální povolení.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Minerály » Že by meteorit ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1