Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Vykupminci.cz
Numisargo

1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
presne tak - vyvolavaci cena je jasne dana, kdo chce koupi, komu se to zda drahe, tak to necha byt a misto na aukci muze jit do hospody :)

Uplne neco jineho je, kdyz vam prinese pan album se 100 peknyma bankovkama a rekne: "nejak mi to prodejte v aukci" a uplne neco jineho je, kdyz tam dorazi jiny pan s 10-ti bankovkama, taky peknyma, ale s jasnym pozadavkem, kolik ma byt volacka. To pak aukcni dum nema moc prostor s tim neco delat a logicky tu vec radeji do aukce zaradi nez odmitne, protoze porad lepsi mit v aukci 30 bankovek nez 20.
Registrovaný uživatel
Já za sebe musím říci, že jsem měl myslím žřejmě před loni pár bankovek v této aukci. Dost se jich prodalo za velmi slušné ceny, vše proběhlo bez problému, 0 % provize dodavatele určitě potěší, zázemí aukce vynikající. Nevidím důvod, proč by dodavatelé zajímavého ale i běžnějšího materiálu neměli dodávat materiál právě do této aukce. Je to přece věcí každého z nás, máme demokracii. A závěrečná možná platba v korunách za nakoupený materiál, taky mile překvapila.
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
presne tak - vyvolavaci cena je jasne dana, kdo chce koupi, komu se to zda drahe, tak to necha byt a misto na aukci muze jit do hospody :)

Uplne neco jineho je, kdyz vam prinese pan album se 100 peknyma bankovkama a rekne: "nejak mi to prodejte v aukci" a uplne neco jineho je, kdyz tam dorazi jiny pan s 10-ti bankovkama, taky peknyma, ale s jasnym pozadavkem, kolik ma byt volacka. To pak aukcni dum nema moc prostor s tim neco delat a logicky tu vec radeji do aukce zaradi nez odmitne, protoze porad lepsi mit v aukci 30 bankovek nez 20.


No to je sice castecne pravda.. ale na druhou stranu.. na co jsou aukce v kterych se prodava sberat. material za totalne nesmyslny vyvolavaci ceny??
Ostatne kazdej hlupak uz leta letouci vi, ze kdyz napr. na Aukru neco vystavi od 1Kc, tak za to vetsinou zinkasuje mnohem vic, nez kdyz to vystavi za prumer ceny, za kterou se to v nejakych predeslych aukcich prodalo.
Nizka vyvolavaci cena je naopak reklama a magnet jak prilakat stovky a stovky kupujicich, kteri za dany zbozi nakonec vetsinou zaplati mnohem vic, nez jakou ma onen sberat. material opravdu realnou cenu... hned zpocatku vysoka vyvolavaci cena je pro tyto aukce naopak zabijak..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
numizmatika_mch napsal
Dracek napsal
Není důvod, u nás je možnost dát slušný materiál za dobrých podmínek do kvalitní aukce dostatek i dobře prodat, tak nevidím jediný sebemenší důvod posílat do aukce na Slovensko, kde je jak se zdá hlavní cenová politika odradit případné kupce přemrštěnými cenami...
Ale děkuji za nabídku. :lol:


To mi je samozrejme jasné, že žiadny materiál k nám dávať nebudete (na základe Vašich príspevkov týkajúcich sa našich aukcií je to asi každému zrejmé :-) ). Chcel som tým povedať len to, že veľakrát sú vyššie ceny práve kvôli vysokým nárokom dodávateľov. Veľa materiálu samozrejme z toho dôvodu aj odmietame, u niektorých položiek musíme prižmúriť oko a položku zaradiť aj s vyššou cenou (najmä ak sa jedná o dodávateľa, ktorý dáva do aukcií kvalitný materiál). Nevidím teda dôvod na takúto zbytočnú kritiku. Je stanovená predsa cena…ak sa Vám páči, môžete dražiť, ak nie, tak nedražíte…je to pomerne jednoduchá matematika.



Jednoducha matematika je naopak vsechny tyto dodavatele (sizunky) nesmyslne predrazenyho zbozi ihned zfleku odmitat. Pokud delate opak, jdete akorat sami proti sobe.. delate si negativni reklamu.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
proč nenecháte majitele, ať si své zboží prodává jak sám nejlépe uzná za vhodné? A když si cení své zboží víc než se mně líbí proč by hned měl být šizuňk? Proč odmítat do aukce jen kvůli tomu, že vyvolávací cena má být vyšší než u posledně prodaného kusu? Proč by si proboha měla dělat aukční společnost negativní reklamu tím, že do aukce přijímá materiál s, oproti katalogu nebo "normě", vysokou startovní cenou?
Každý prodej je přeci jen MOMENTÁLNÍ střet poptávky s nabídkou a cena subjektivní a proměnlivá veličina.
Registrovaný uživatel
My to prece majitelum nijak nezakazujeme :_) My pouze poukazujeme na to, ze takoveto aukce (v kterych se nic neproda) jsou tak trochu na nic :-))))
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
tak nenazývejme každého, kdo prodává nebo nabízí za víc než je nám po chuti, hlupákem, "investorem", šizuňkem.
A to, že se neprodá, přece nás diskutéry nemusí tížit, to je problém dodavatelů a prodejců. Oni už si nějak poradí.
Registrovaný uživatel
nech elleho být, on má dneska rýpavou! ;)
Registrovaný uživatel
Elle: Najľahšie je kritizovať. Skús si aké je ľahké v SR dostať do aukcie kvalitný materiál... Skús si odmietnuť klienta - už ho nikdy neuvidíš, nevráti sa, ani keby zrovna mal zadarmo veci do aukcie. Toľko kritiky ide najma od ľudí, ktorý v aukcii nechcú nič kúpiť, všetko kritizujú ako je čo zlé a drahé a pritom sú to len štatisti za PC.
Elle: Pozeral si Ty vôbec výsledkovú listinu? Stavím sa, že ani nie, lebo by si nemohol napísať to, že v aukcii v ktorej sa nič nepredá. A pokiaľ viem, zbieraš známky a numizmatike sa nevenuješ, tak ako vôbec môžeš niečo písať na vysoké alebo nízke ceny?
http://www.numizmatikamch.sk/media/auction/5/results-auction-5.pdf

Si myslím, že tí ktorí mali kontakt s MCH, či už ako kupujúci alebo ako dodávatelia materiálu boli vždy spokojný, čo vidieť aj tu a napísal to aj Tráva.
Registrovaný uživatel
nejde si v novém katalogu nevšimnout, že chybotisky slovenských bankovek od nového roku pořádně podražily. Zbývá doufat, že se snad tahle cenová móda nedostane i k nám.
Registrovaný uživatel
Si robia srandu s tými cenami....
Registrovaný uživatel
Otázka je , zda jsou ceny reálné. U pár kousků snad ano, ale u některých opravdu vzbuzují úsměv. Uvidíme, jak vše dopadne.
Moderátor
:(
http://aukcie.machochlapovic.com/sk/a62278.html
http://aukcie.machochlapovic.com/sk/a62279.html
Registrovaný uživatel
to si dali urobiť razítko búmf?
Registrovaný uživatel
Na razítka BÚMF nejsem expert, ale toto se od toho, co jsem už několikrát viděl, dost podstatně liší...
Registrovaný uživatel
Nesedí použití, u dvacky ani tarif, použité razítko také není dobové. Z malé fotky nelze řící 100%, ale v době kolkování ani asi neexistovaly tyto varianty kolku. Podobné různé sci-fi varianty je snaha čas od času udat na aukru.
Prostě ostuda to zařadit... :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Další podobné pokusy chytráků odjinud :evil:
(třeba si je šetří do další aukce MaCH :mrgreen: )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Aspoň tú fialovú pečiatkovú farbu si mohli zohnať. No hnúúúús a hrôza.
Registrovaný uživatel
to Numpszi: vďaka za upozornenie. Tieto bankovky sme už pri preberaní od dodávateľa označili ako s falošným kolkom a tak sme ich aj zaraďovali do aukcie. Táto informácia ale bola uvedená v poli, ktoré sa nezobrazuje na webe, čo som si neuvedomil...informáciu som teda doplnil priamo do nadpisu, aby to bolo zrejmé.
Registrovaný uživatel
Tam ale nejde o to, že by bol kolok falošný - kolok je nesprávny, fiškálny - neurčený na kolkovanie bankoviek a falošné bude skôr to razítko BÚMF.
Moderátor
pretlac BUMF je falosna, nie kolok
na porovnanie:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
(kolok je "nespravny", nie falosny)
Registrovaný uživatel
veď tak som to myslel - pečiatka je falošná a kolok nesprávny - umelá rarita, nič viac. Takých môžem mať... (-: A dik za pekný scan toho razítka!
Registrovaný uživatel
Tak jsem dnes viděl z auta bilboard s nějakou reklamou "Macho a Chlapovič na Praze 6", víc nešlo zachytit, byl ze špatné strany. Byl cca 500m, od konání aukce příští týden(aurea)
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 10. 5. 2014, 12:57. »
Registrovaný uživatel
Mischel- myslel si túto reklamu? :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 1. aukcia Macho a Chlapovič, 15. 10. 2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1