Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 1 kcs 1975 - zvlastny odrazok, alebo mechanicka uprava

Vykupminci.cz
Numisargo

1 kcs 1975 - zvlastny odrazok, alebo mechanicka uprava

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim vás páni, moderné mince nie sú moja šálka kávy. Čo si prosím myslíte o tomto zvláštnom odražku? Čudné je na ňom všetko od hmotnosti cez povrch. Ďakujem za všetky vaše prípadné postrehy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Aby som nezabudol pridávam aj fotku hrany. Priemer sedí avšak zdá sa mi podstatne tenšia.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Průměr sedí? Chtělo by to konkrétní míru. Nejlépe s přesností na 0,01 mm. Zkus, jestli se ta mince na rovné a tvrdé podložce nekolébá. Takto vypadají odlitky.
Registrovaný uživatel
vyyleptané kyselinou
Registrovaný uživatel
Ďakujem chlapi za vaše názory. Naschvál som nedával žiadne svoje domnienky nakoľko oscilujem presne medzi týmito dvoma názormi.

A: Odliatok, v prospech odliatku m hovoria povrch a zvláštne akoby hore sa zužujúce písmená. V neprospech odliatku mi zasa vystupuje hrana a to, že si neviem vysvetlit preco by ho niekto robil

B: Vyleptanie kyselinou ma napadlo tiež, povrch by tak mohol vyzerať, ale úbytok hmotnosti sa mi zdá extrémny, nemyslíte si že vyleptať 4g mincu na 2,59g by z nej spravilo hladké koliesko.

Mincu mám od staršieho zberateľa, zbierka bola skôr priemerná, nepredpokladám žiadnu materiálovú skúšku ani nič podobné len ma to veľmi zaujalo, lebo s ničím podobným som sa ešte nestretol. Ak máte akýkoľvek nápad ako to rozlúsknuť rád si ho prečítam.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 29. 3. 2022, 7:21. »
Registrovaný uživatel
Měla jsem v ruce podobně zprzněný 1 schiling.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
Proč by to někdo dělal? Padělek ke škodě sběratele, protože to pachatelé nabízejí jako "ražbu na tenký střížek".
Na Aukru to v minulosti nabízeli za 150 kč. Před několika lety na Aurea Praha s vyvolávací cenou 2000 kč. Zavčas ztaženo z nabídky.
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Ďakujem chlapi za vaše názory. Naschvál som nedával žiadne svoje domnienky nakoľko oscilujem presne medzi týmito dvoma názormi.

A: Odliatok, v prospech odliatku m hovoria povrch a zvláštne akoby hore sa zužujúce písmená. V neprospech odliatku mi zasa vystupuje hrana a to, že si neviem vysvetlit preco by ho niekto robil

B: Vyleptanie kyselinou ma napadlo tiež, povrch by tak mohol vyzerať, ale úbytok hmotnosti sa mi zdá extrémny, nemyslíte si že vyleptať 4g mincu na 2,59g by z nej spravilo hladké koliesko.

Mincu mám od staršieho zberateľa, zbierka bola skôr priemerná, nepredpokladám žiadnu materiálovú skúšku ani nič podobné len ma to veľmi zaujalo, lebo s ničím podobným som sa ešte nestretol. Ak máte akýkoľvek nápad ako to rozlúsknuť rád si ho prečítam.

Ja mám dojem, že mám podobnú. Ale musím pohľadať. A možno som to sem už aj dal. Tu sa orientovať, je trest boží.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 1 kcs 1975 - zvlastny odrazok, alebo mechanicka uprava

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1