Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 hal 1933 rozdílné materiály

Vykupminci.cz
Numisargo

10 hal 1933 rozdílné materiály

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den , mám 2 x 10 hal 1933 a každý je jiný. Viz foto. Oba byly nalezeny na půdě . Jedná se o tehdejší falsum? Ten v pravo je jiný než ostatní z toho roku . jiná barva , neostré hrany a zdá se mi i tenší . Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, jen ztmavlé vlivem okolních vlivů, není to jistě jiný materiál.
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
ta vpravo je jiná než všechny ostatní z toho roku co mám . když se pořádně podíváte na znak lva , tak je jakoby " rozpitý" je opravdu tenčí a na přední straně není ani znak mincovny
Moderátor
Dovedete si představit cenu výroby falešných "drobáků!: To by Vás zruinovalo.
Registrovaný uživatel
Věřte že je to opravdu běžný jev, mám stovky měďáků a je to jak barevné spektrum hnědé barvy.
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
ok díky
Registrovaný uživatel
elis80,keď si sa pýtala na prsteň,vložila si lepšie fotky.
Ako to môže niekto posúdiť z takých miniatúr.
Odfoť,zmeraj,odváž,uvidíme.
Aj keď nakoniec to bude asi tak,ako píše Trutnovák.. :P Hotová báseň.
-s-
Registrovaný uživatel
Elis skús mince presne odvážiť (na 1-2 desatinné miesta) a uvidíš či je minca skutočne rozdielna alebo je to len optický klam daný odlišnou farbou. Meď má neskutočnú schopnosť meniť farby oxidáciou a vznikom rôznorodých zlúčenín (Cu - červená; Cu2O - červená, ale CuO - čierna; CuCO3.Cu(OH)2 - zelená, ale 2CuCO3.Cu(OH)2 - modrá,...)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Dovedete si představit cenu výroby falešných "drobáků!: To by Vás zruinovalo.

Konkrétne tento drobák je relatívne "drahý."
-s-
Registrovaný uživatel
děkuji děkuji . fotky jsem fotila na vysoké rozlišení ale asi se to samo nějak upravilo :D no mě spíše než barva zaráží to , že ten lev ani most nemají vůbec ostré rysy .
Registrovaný uživatel
Skús ich orezať.Možno bude tenší=ľahší (?) strižok a minca preto nemusela byť
dobre vyrazená,následne obehom zošúchaná,možno.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Zkus vzít jakýkoliv měďák,vyžíhej jej,dej mezi olověné destičky a vřetenovým lisem tomu uděl několik úderů.Mince bude mít větší průměr a reliefu se celkem nic nestane.Toto popsal už pan Ing Polívka v Numismatických listech před cca 50 ti lety.
Registrovaný uživatel
u tohoto příspěvku absolutně netuším o čem mluvíte. Blondýna

valhubert napsal
Zkus vzít jakýkoliv měďák,vyžíhej jej,dej mezi olověné destičky a vřetenovým lisem tomu uděl několik úderů.Mince bude mít větší průměr a reliefu se celkem nic nestane.Toto popsal už pan Ing Polívka v Numismatických listech před cca 50 ti lety.
Registrovaný uživatel
nové snad lepší foto. Průměr mince je stejný . Nemohu zvážit, nemám žádnou přesnou váhu. Mince je prostě užší a "rozpitá" i ta "10" na přední straně mi příjde užší... nemyslím, že je to opotřebením. Konkrétně tyto desetníky mám z různých let a hodně kusů a prostě žádná jiná není taková . Mohla by být vzácná ? :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zkusila jsem udělat nové foto
stani napsal
Skús ich orezať.Možno bude tenší=ľahší (?) strižok a minca preto nemusela byť
dobre vyrazená,následne obehom zošúchaná,možno.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Je nejaká íná,zdá sa byť aj tenšia.Skús zistiť tú hmotnosť.V zlatníctve,v lekárni Ti to pomerne presne odvážia...Tiež nemám váhu. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
zkusím během týdne . Fakt už při pohledu je tenčí ale průměr je stejný . Zajímalo by mě to , protože co když to má jako nějaká chyboražba hodnotu ? to by se mi šiklo :D


stani napsal
Je nejaká íná,zdá sa byť aj tenšia.Skús zistiť tú hmotnosť.V zlatníctve,v lekárni Ti to pomerne presne odvážia...Tiež nemám váhu. ;)
-s-
Moderátor
"Pro lepší trávení byl krmené huse či houserovi často podáván měděný peníz...", viz
https://www.sensen.cz/narodni-kronika/listovat-kronikou/narodni-kronika/husy,-husy,-nase-husy/
a takhle to pak dopadne - videl jsem takovych mincí už víc...
Registrovaný uživatel
A prečo nie? Dobré a celkom možné.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
že by to jako takto husa natrávila :D tak v tom přípě až bude husa doma , zkusím jí dát natrávit takovýto desetník
Registrovaný uživatel
stani napsal
Je nejaká íná,zdá sa byť aj tenšia.Skús zistiť tú hmotnosť.V zlatníctve,v lekárni Ti to pomerne presne odvážia...Tiež nemám váhu. ;)
-s-

Nie, že by ma bolo niečo do toho. Len sa trochu "čudujem" ... Pri Tvojom zábere by som predpokladal že ju využiješ ...
Podľa môjho názoru o nejakú finančne nedostupnú vec sa nejedná a Ty máš tú výhodu, že ak by si sa rozhodol pre jednu z top značiek na trhu tak dovozcu pre Slovensko leuchtturm.sk (pán S.P.) máš takpovediac "priamo pod nosom", a teda produkt si môžeš pred kúpou "ohmatať" + vyhnúť sa platbe za poštovné. To čo mám ja som spomenul tu na konci príspevku #145 ...
PS: Čo som pozeral, tak ceny sú rovnaké, ako u výrobcu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 10 hal 1933 rozdílné materiály

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1