Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 Kč Masaryk, Štefánik 1993

Vykupminci.cz
Numisargo

10 Kč Masaryk, Štefánik 1993

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám tyto mince, dle textu níže neměly vůbec vzniknout. Jsou nějakým způsobem zajímavé pro sběratele? Nebudu fotit, protože určitě víte, jak vypadají. TEXT Neměla vzniknout, ale je
Po listopadu 1989 tak bylo v Československu vydáno 2,6 milionu mincí s T. G. Masarykem s datem ražby 1990, o rok později 17,5 milionu mincí s M. R. Štefánikem s datem ražby 1991 a později přibylo 10 milionů mincí s A. Rašínem s datem ražby 1992. Kromě toho však bylo v roce 1992 vydáno dalších 2,5 milionu mincí s T. G. Masarykem a stejný počet mincí s M. R. Štefánikem s datem ražby 1993. Centrální banka si je s předstihem objednala u Státní mincovny v Kremnici, protože mincovna měla nedostatek zakázek. Rozpad společného státu však v průběhu roku 1992 nabral takový spád, že na ražbu nových mincí s portrétem Rašína už mincovna objednávku od centrální banky nedostala. Tato mince s letopočtem 1993 tak vůbec neměla vzniknout.
Registrovaný uživatel
Aby mne nikdo nesprdl, že chybí foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nedaří se vyfotit ostře,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už jsem ten text pochopil... Štefániků a Masaryků 93 je dost a jen ten Rašín 93 je zajímavý. Pochopil jsem to správně ?
Registrovaný uživatel
Yes.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Yes.
-s-
Díky a já si myslel, že si koupím , alespoň cigára za ně. Nebudete mi určitě věřit, ale já před lety tyto mince dostal v obchodě a líbily se mi , tak je mám v hrnku i s Rašínem 92. No a už tehdy jsem se kdesi dočetl , že je zajímavá ta desetikačka 93 s tím malým KČ a čárkou tvořící trojúhelníček, tedy ta dnes tak moc medializovaná. Vždycky jsem prohlížel vrácené peníze až jsem ji získal. Pořád jsem ji porovnával s obyčejnými devadesát trojkami a fakt byla jiná, než ty obyčejné, ale nebyl si jistý... ale fakt to byla ona. Ptal jsem se na to v diskuzi na Aukru tehdy jestli to je ta desetikačka za 500 Kč a oni mi tvrdili, že ne (dával jsem foto). Ta čárka byla fakt nahoře a ne uprostřed KČ. Chvíli jsem je tam přesvědčoval o tom, že je to ona. Pak jsem to vzdal a říkal jsem si, že oni jsou odborníci a určitě to ví lépe, než já laik a normálně jsem ji utratil. Po měsíci se mi z Aukra ozval borec přes mail a nabídl mi 1500 Kč, takže asi to byla ona... no a z té doby mám ty dvě mince M, Š 1993 a Rašína 1992. Smůla s tou desetikačkou , že ? Teď se chlámu těm inzerátům s desetikačkou 93 co nabízí za 30 000 Kč, protože vím, že to ona není. Znám ji nazpaměť , protože jsou jiné, než jsem měl já.
Registrovaný uživatel
Už tu kedysi bol a niekde je aj Rašín 93. Vášnivo sa o tom debatovalo. Nechce sa mi to hľadať. Ktovie ako to s ním dopadlo... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Už tu kedysi bol a niekde je aj Rašín 93. Vášnivo sa o tom debatovalo. Nechce sa mi to hľadať. Ktovie ako to s ním dopadlo... ;)
-s-

10Kč 1993 Rašín je myslím v soukromé sbírce p. Kokoluse, s posvěcením pravosti od společnosti Macho a Chlapovič...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 10 Kč Masaryk, Štefánik 1993

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1