Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 Kčs 1990 T.G. Masaryk

Vykupminci.cz
Numisargo

10 Kčs 1990 T.G. Masaryk

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, jak poznam prosim jaka je to varianta? Dekuji
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 22. 2. 2022, 13:09. »
Registrovaný uživatel
tatko :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dekuju ale pouhym okem to nejde rozeznat co je na to nejlepsi pouzit?:)
Registrovaný uživatel
jde to i okem jinak lupa nebo fotka (makro)
Registrovaný uživatel
dekuju:)
Registrovaný uživatel
hodinarsku lupu, makrofotografiu, mikroskop

skus to co najlepsie odfotit, niekto to tu bude vediet urcit
Registrovaný uživatel
tak RONAI poznas pouhym okem :)
a když jsou dobře raženy A,B,C tak ty jsou také v pohodě rozluštitelné. a M.R , tu tečku tam vidíš též.
Nebo si vzit k ruce slabší lupu a je to
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
a ktera varianta je nejvzacnejší?
Registrovaný uživatel
z MR bez tečky se B ukazuje nejméně, potom C a nejvíc je A
Registrovaný uživatel
a ceny tech minci?
Registrovaný uživatel
něžná s tečkou - prodejmá sotva za nominál
Ronai - od 200,-
varA - od 1500,-
varB - od 3500,-
varC - od 3500,-

orientační ceny, ale zhruba takto a víc ale i méně..
ted se prodala nedavno cela sestava na aukci za asi 13tis a minuly tyden na aukru za 10,-
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Dekuju:)
Registrovaný uživatel
Jaká je cena, když mám variantu D?
Registrovaný uživatel
zanedbatelna, těžko prodejná za nominál :-)
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,mám pár otázok k téme var.10Kčs-TGM 1990.Môže niekto opraviť moje vedomosti a doplniť "nevedomosti" o tejto variante?Najskôr sa uvádzali 3,potom 5 a už som videl,že variant je 6.Ako to teda je?Variantu RONAI by som vynechal,to bol úmysel.Razba na vzor.(Moravec)Čo to je razba na vzor?Var.A,B,C-ručné rytie do razidla.To si viem predstaviť,ale prečo sa to robilo?Došli razidlá s bodkou?Veď ich muselo byť hodne.Zaujímavé(pre mňa) je to,že pri ABC je snaha o identické MR,ale na bodku sa zabudlo.Razba na vzor,ručné rytie...Razidlo s bodkou bolo vyrobené ako?Postupnou redukciou predlohy?Potom by sa ale nemala objaviť varianta aj pri "bodkovom"MR.Mám pár mincí "D"a mne sa tiež zdá,že iniciály nie sú úplne rovnáké.Myslíte si,že bolo použité jedno razidlo A,jedno B,jedno C a X razidiel D? Cena ABC a D by tomu nasvedčovala.Mám tých nezrovnalostí a nevedomostí viac,ale nechcem to tu pri svojom premiérovom príspevku zahltiť.Ak niekto chce odpovedať,tak prosím len seriózne.Ostatní sa neobťažujte,šetrite svoj čas.
Registrovaný uživatel
Zajímavé téma a i když naše mince nesbírám (s výjimkou těch platných co mám v peněžence), otázce našich mincí se věnuji pouze teoreticky (varianty, chyboražby a zmetky) a musím napsat, že aukce na Aukru jsou pro tohoto mého koníčka velmi zajímavé, protože každou minci z aukce je možné si prohlédnout na obrázku, což u jiných aukcí není možné, protože zde je v mnoha případech pouze popis o jakou minci se jedná.

Pokud se tedy týká desetikoruny 1990 TGM, tak opravdu nevím proč bylo při její ražbě použito několik (kolik?) odlišných razidel, ovšem prozatím jsem zaznamenal 3 varianty bez tečky a 3 varianty s tečkou (viz obrázky), + RONAI.

Pokud se týká cen dosažených na aukcích Aukra (u každé varianty mám zaznamenáno pouze 10 nejvyšších dosažených cen), tak u varianty "a" se cena pohybovala od 2.580 do 3.399 Kč, u varianty "b" od 6.000 do 10.102 Kč, u varianty "c" od 3.200 do 4.605 Kč a u variant s tečkou "d", "e", "f" od 29 do 64 Kč.

Ovšem i u těchto variant s tečkou se vyskytly zajímavosti, jako například varianta "d" a "e" byla vydražena za neskutečnou cenu 3.150 Kč a nebo například varianta "d", "e", "f" za cenu 630 Kč.

Dále se na aukcích Aukra objevují tyto desetikoruny s tečkou u kterých se pro špatnou kvalitu obrázků nedají rozlišit varianty a v těchto případech se cena pohybuje od 15 do 205 Kč.

Na prvním obrázku je varianta - a, b, c
Na druhém obrázku je varianta - d, e, f

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takú bleskovú reakciu som nečakal.Skúsim poslať obrázky.Netvrdím,že každé MR je iné.Myslím si však,že nie sú rovnaké.Či to je spôsobené opotrebovaním razidla,rytím razidla,alebo sa mi to len zdá,to neviem.Opotrebenie razidla by sa nemalo prejaviť väčšími/menšími písmenami ani inými sklonmi písmen.U MR to platí hlavne pre nožičky M.Moje ďalšie úvahy a otázky niekedy inokedy.Ak na to bude niekto zvedavý.Tí,ktorí sa chcú smiať,môžu začať.
Estetika a kvalita obrázkov idú bokom.Ináč to neviem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dodá tejto minci na zaujímavosti pootočenie averz/reverz o cca 15-20°?
Registrovaný uživatel
Mám ve své databázi pouze jednu aukci z Aukra a to variantu M.R s nálitkem a pootočeným lícem oproti rubu o 45 stupňů, která byla prodána za 1.358 Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Javí sa mi to tak,že variantu D a E by som mohol mať.Malé obrázky:č.2,3-D,
č.1,5-E,č.4-?Minca č.4 je pootočená.Môžem poslať obrázok,ale nie teraz.PC
má problém.Obrázok nechce načítať.
Registrovaný uživatel
A co říkáte na tohle ??? Ani pod mikroskopem není stopa po případném odstranění. Zatím nevím,že by se takováto mince někdy vyskytla. Nebo se pletu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja som ten obrázok videl,preto som sa o to zmienil.Čo hovorím?Je to paráda,ale ako sa to stalo,prečo sa to stalo,či sa to mohlo stať,nad tým som mudroval v poslednom príspevku.Asi je to realita,vy tú mincu vidíte.Nech to vzniklo akokoľvek,podľa mňa je to raritka a keď budem úprimný,tak vám ju celkom závidím.Mám ale dojem,ako keby som vás trocha podráždil.Prečo?Určite som to nechcel.Poslal by som vám pár obrázkov podobných mincí,ale nechcem rozvíriť hladinu,pretože sa jedná o iné mince ako mince CSSR,ČSFR.
Registrovaný uživatel
Blaza, Stani, každý máte svoju pravdu. Skúste si uvedomiť, že to boli revolučné roky, chaos a anarchia všade... A tak uzrel svetlo sveta 10 Kčs 1990 Masaryk bez podpisu, 10 Kčs 1993 Rašín a iné...
Pre mňa je 10 Kčs 1990 Masaryk bez podpisu určite zaujímavejšia minca než všetky popísané varianty s mikroskopickými rozdielmi podpisu, pretože pravdepodobne bolo použité razidlo ešte pred prerytím. Nemá zmysel sa v súčasnosti hádať či to bola náhoda alebo úmysel.
Milujem kremnické zvláštnosti, takže ak máte nejakú podivnosť pošlite mi fotky na fidzi_@post.sk (áno je to s podčiarovníkom) a možno spoločne zistíme viac. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Blaza, Stani, každý máte svoju pravdu. Skúste si uvedomiť, že to boli revolučné roky, chaos a anarchia všade... A tak uzrel svetlo sveta 10 Kčs 1990 Masaryk bez podpisu, 10 Kčs 1993 Rašín a iné...
Pre mňa je 10 Kčs 1990 Masaryk bez podpisu určite zaujímavejšia minca než všetky popísané varianty s mikroskopickými rozdielmi podpisu, pretože pravdepodobne bolo použité razidlo ešte pred prerytím. Nemá zmysel sa v súčasnosti hádať či to bola náhoda alebo úmysel.
Milujem kremnické zvláštnosti, takže ak máte nejakú podivnosť pošlite mi fotky na fidzi_@post.sk (áno je to s podčiarovníkom) a možno spoločne zistíme viac. ;)
Co si mám jako naprostý laik představit pod pojmem 10 Kč Masaryk1990 bez podpisu ? Mám takovou minci s tečkou mezi M.R , ale on tam na minci má být ještě podpis Masaryka či co ?
Moderátor
Bez podpisu, resp. iniciálok autora (rytca) majú na mysli. Viď foto vyššie, pod Masarykom nie je nič.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Naše mince » 10 Kčs 1990 T.G. Masaryk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1