Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10 korun 1993 s malým kč

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sigur má pravdu, ( mimochodem taky se označuju za sberatele) MikyM vim co chceš říct ale je to spekulace, musel by jsi znát oba případy co zminuju aby jsme o tom mohli debatovat. A i tak by šlo o domněnky.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
sigur napsal
barbar napsal
... i ta tvá dětska sigure ;) ...


To je jediná časť mojej zbierky, kde by si len nepozeral s otvorenou hubou. Zvyšku mojej zbierky by si zrejme vobec nerozumel.


No.... to raději ani nechci 8)
Moderátor
Otravnykomar napsal
Sigur má pravdu, ( mimochodem taky se označuju za sberatele) MikyM vim co chceš říct ale je to spekulace, musel by jsi znát oba případy co zminuju aby jsme o tom mohli debatovat. A i tak by šlo o domněnky.


Tak proč seš v ČNS.... Mimochodem České Numismatické společnosti..

Kluci tahle debata je evidentně nic jiného než vzájemné pokrytectví..

Běžte s tím do kecárny..
Registrovaný uživatel
Barbar, hoci ako tvrdíš si zberateľ, ale nemôžeš sa čudovať faktu ako vlastník drahých mincí budeš viac na odstrel spolu kolegami...

Dôvody si dosad... 😊
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 10. 1. 2022, 9:16. »
Moderátor
grofik napsal
Barbar, hoci ako tvrdíš si zberateľ, ale nemôžeš sa čudovať faktu ako vlastník drahých mincí budeš viac na odstrel spolu kolegami...

Dôvody si dosad... 😊


Pravda..
Moderátor
Hele, kde jste byli v roce 1993 (a 1994), abyste mi poradili, abych takové desetikačky hledal?
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Tak proč seš v ČNS.... Mimochodem České Numismatické společnosti..

Kluci tahle debata je evidentně nic jiného než vzájemné pokrytectví..

Běžte s tím do kecárny..

Co je na čem kde pokryteckyho? Prostě odmítám názor že úroveň numismatiky zvedaji investoři kteří do ní pumpují horentní sumy.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Barbar, hoci ako tvrdíš si zberateľ, ale nemôžeš sa čudovať faktu ako vlastník drahých mincí budeš viac na odstrel spolu kolegami...

Dôvody si dosad... 😊

Grofiku trefil si hřebíček na hlavičku, všichni tady barbarovi zavidime předraženou bižuterii. Vlastně pokud vlastní drahý mince vůbec s ním nemůžeme nesouhlasit protože je to ze závisti. Ty už prostě jinej nebudeš :roll:
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Kluci kašlete na to..
Pokud by vás to zajímalo, pro některé v mé sbírce nejsou pouze tyhle mince..
Krom československých a českých mincí,medaili od běžných, po raritních,mám také tolarové ražby habsburských panovníků, něco málo dukátové a různorodost valtštenových ražeb, od krejcarů po novodobé ražby, klipy, mince, medaile... Pár mincí těšinskeho knížetství... V době začátku jsem se motal jen kolem FJ,podle otce..Ve sbírce od FJ už nemám ani vindru.
Registrovaný uživatel
A ja ti tu desatkačku zavidim :)
Pekne mince je dovolene zavidiet :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
:)
Já si jí závidím také.. Jsem rád, že se mi jí podařilo získat,, mrchu,, předraženou..

Mimochodem osobně se cítím být v prvé řadě numismatik,od zájmů studijí tohoto oboru, po aktivity jako určování,posudky pravosti, ocenění,konzultace včetně zdejšího působení, také sic krátce v ČNS..
Poté až sběratel a stím jdou ruku v ruce investice,čiže investor, také obchodník čas od času něco prodám...
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Tak proč seš v ČNS.... Mimochodem České Numismatické společnosti..

Kluci tahle debata je evidentně nic jiného než vzájemné pokrytectví..

Běžte s tím do kecárny..

Co je na čem kde pokryteckyho? Prostě odmítám názor že úroveň numismatiky zvedaji investoři kteří do ní pumpují horentní sumy.



Dovolím si poznámku. Trochu mi to připomíná povzdechy a stesky Evropy 1 svého času tady...
Možná badatelsko-historickou úroveň ne, to máte pravdu, ale celkové všeobecné povědomí o numismatice, že něco takového vůbec existuje, propagaci sbírání mincí, aby se sbírání mincí dostalo z toho našeho malého dvorečku, kde se hrabeme ve svých sbírkách a na burzu přijde pár stále stejných důchodců (obdoba s filatelií) a "trochu se to rozjelo" mezí širší veřejností, to ano. To investoři dokáží. A nemusím být nikde organizovaný, tento pozůstatek z minulých časů, být někam zařazen, mít průkazku a řídit se nějakými stanovami, strašně svazuje ruce a zakrývá rozhled. Doba už je opravdu někde jinde. Chce to občas přijmout, že se lecos mění. A pak mám pocit, že určitě někdo z dnešních investorů najde i hlubší zálibu a zájem v mincích a vzhledem ke svým prostředkům může vybudovat časem mimořádnou sbírku …

V tomto se spolu asi rozcházíme, ale to nevadí, slušná diskuse je také přínosem. Aspoň pro mě určitě. Doporučuji vám přečíst si tuto knihu, je sice o filatelii, ale na tento náš dialog skvěle navazuje... A skvěle se čte...

Jo, a přeji Vám rychlé uzdravení :D
Registrovaný uživatel
Jo a ještě obrázek té knihy ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Možná badatelsko-historickou úroveň ne, to máte pravdu, ale celkové všeobecné povědomí o numismatice, že něco takového vůbec existuje, propagaci sbírání mincí, aby se sbírání mincí dostalo z toho našeho malého dvorečku, kde se hrabeme ve svých sbírkách a na burzu přijde pár stále stejných důchodců (obdoba s filatelií) a "trochu se to rozjelo" mezí širší veřejností, to ano. To investoři dokáží.

Numizmatikom a zberateľom výrazne podraží materiál. Zberatelia končiaci s koníčkom získajú viacej peňazí. Ale načo? Kúpia si zlatú truhlu? A komu tím prospějete co? Vrecká si namastia jedine obchodníci.

MikyM napsal
A nemusím být nikde organizovaný, tento pozůstatek z minulých časů, být někam zařazen, mít průkazku a řídit se nějakými stanovami, strašně svazuje ruce a zakrývá rozhled. Doba už je opravdu někde jinde. Chce to občas přijmout, že se lecos mění.

Nechápem. Kde sa tu píše, že numizmatici a zberatelia musia byť niekde organizovaní? To je úplný bull shit.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
To dohadování kdo co má mi příjde docela ujeté, jako 15tiletí kluci. Upřímně mi je to fuk kdo co má, každý má něco jiného. Je pokud jde o cenu aktuální, Barbare, koupil bys ji za 500-600tis? pak je jednoduchá odpověď jak moc je předražená a zda má stále svého kupce....

barbar napsal
:)
Já si jí závidím také.. Jsem rád, že se mi jí podařilo získat,, mrchu,, předraženou..

Mimochodem osobně se cítím být v prvé řadě numismatik,od zájmů studijí tohoto oboru, po aktivity jako určování,posudky pravosti, ocenění,konzultace včetně zdejšího působení, také sic krátce v ČNS..
Poté až sběratel a stím jdou ruku v ruce investice,čiže investor, také obchodník čas od času něco prodám...
Registrovaný uživatel
Janku napsal
nevím, ale ta cena vs. kvalita určitě investicí není, je to bublina která plaskne po koroně, nevěřím, že si to udrží tu hodnotu a jen se divím jak to vůbec někdo může zaplatit, jsou lepší investice.... https://aukro.cz/10kc-1993-male-kc-rrr-6991690628?tab=more-history


To je Váš příspěvek zde z 6/21 - Zatím jste konzistentní ve svých názorech. to se mi líbí. Zatím tedy nevíme, jestli vám vaše předpovědi vyjdou. stačilo půl roku a trh je zatím ale pořád někde jinde...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
A nemusím být nikde organizovaný, tento pozůstatek z minulých časů, být někam zařazen, mít průkazku a řídit se nějakými stanovami, strašně svazuje ruce a zakrývá rozhled. Doba už je opravdu někde jinde. Chce to občas přijmout, že se lecos mění.

Nechápem. Kde sa tu píše, že numizmatici a zberatelia musia byť niekde organizovaní? To je úplný bull shit.



Vyplynulo to z diskuse s Otravnymkomarem, a moje reakce na jeho názory. Pochopil jsem z Barbarova příspěvku (zde č.183), že Otravnykomar je v ČNS.
Fidzi nemusíte na všechno (a navíc takhle urážlivě) reagovat, zvlášť, když se v diskusi neorientujete...
Registrovaný uživatel
Ale ruku na srdce.... rozparádilo nás to všechny, že ? Jedna dražba a dosažená jednoho malého kolečka... :D

Osobně já jsem hodně zvědavý, na nějakou nejbližší dražbu této mince... kam a jestli se cena posune, jestli o ni bude i nadále takový sběratelský nebo investiční nebo numismatický (každý ať si vybere co je mu bližší) zájem...
Registrovaný uživatel
pozor, kvalita je někde jinde, ale obdobná se prodala nedávno i jen za 60tis!, tj. +/- 150tis. není problém....

MikyM napsal
Janku napsal
nevím, ale ta cena vs. kvalita určitě investicí není, je to bublina která plaskne po koroně, nevěřím, že si to udrží tu hodnotu a jen se divím jak to vůbec někdo může zaplatit, jsou lepší investice.... https://aukro.cz/10kc-1993-male-kc-rrr-6991690628?tab=more-history


To je Váš příspěvek zde z 6/21 - Zatím jste konzistentní ve svých názorech. to se mi líbí. Zatím tedy nevíme, jestli vám vaše předpovědi vyjdou. stačilo půl roku a trh je zatím ale pořád někde jinde...
Moderátor
Janku napsal
To dohadování kdo co má mi příjde docela ujeté, jako 15tiletí kluci. Upřímně mi je to fuk kdo co má, každý má něco jiného. Je pokud jde o cenu aktuální, Barbare, koupil bys ji za 500-600tis? pak je jednoduchá odpověď jak moc je předražená a zda má stále svého kupce....

barbar napsal
:)
Já si jí závidím také.. Jsem rád, že se mi jí podařilo získat,, mrchu,, předraženou..

Mimochodem osobně se cítím být v prvé řadě numismatik,od zájmů studijí tohoto oboru, po aktivity jako určování,posudky pravosti, ocenění,konzultace včetně zdejšího působení, také sic krátce v ČNS..
Poté až sběratel a stím jdou ruku v ruce investice,čiže investor, také obchodník čas od času něco prodám...


Tu svou koupil.. Také 5 haléř 1924 který také ještě nemám si jednou pořídím,vše záleží na možnostech sběratelů..
Registrovaný uživatel
:-))))

barbar napsal
Tu svou koupil.. Také 5 haléř 1924 který také ještě nemám si jednou pořídím,vše záleží na možnostech sběratelů..
Moderátor
Janku napsal
:-))))

barbar napsal
Tu svou koupil.. Také 5 haléř 1924 který také ještě nemám si jednou pořídím,vše záleží na možnostech sběratelů..


Koukej znám sběratele, kteří mají neskutečné možnosti a pro kompletaci sbírek mají jediný problém a to je výskyt kvalitních požadovaných položek.. Pokud se položky čas od času oběví,, jdou přes mrtvoly,, a neštití se utratit horentní sumy... Všeobecně dnes to není nikterak výjimečné, stačí se zúčastnít aukci typu M&Ch...
No a pokud se jedná o mou desetikačku, zachovalejši RL stav jsem ještě neviděl.. A není to tím, že jí vlastním, ostatně proto jsem vložil kvalitní fotografie ať každý posoudí sám..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 11. 1. 2022, 9:27. »
Registrovaný uživatel
budte stastni..... :-)

barbar napsal
Janku napsal
:-))))

barbar napsal
Tu svou koupil.. Také 5 haléř 1924 který také ještě nemám si jednou pořídím,vše záleží na možnostech sběratelů..


Koukej znám sběratele, kteří mají neskutečně možnosti a pro kompletaci sbírek mají jediný problém a to je výskyt kvalitních požadovaných položek.. Pokud se položky čas od času oběví,, jdou přes mrtvoly,, a neštití se utratit horentní sumy... Všeobecně dnes to není nikterak výjimečné, stačí se zúčastnít aukci typu M&Ch...
No a pokud se jedná o mou desetikačku, zachovalejši RL stav jsem ještě neviděl.. A není to tím, že jí vlastním, ostatně proto jsem vložil kvalitní fotografie ať každý posoudí sám..
Registrovaný uživatel
sigur napsal
A preto bude vhodnejšie, keď sa začnete označovať ako zberatelia, nie ako numizmatici.


Tento prípsevok beriem späť a ospravedlňujem sa všetkým, koho sa to dotklo. Mám rešpekt a pokoru voči každému, kto sa niečomu rozumie lepšie ako ja.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/10-kc-rok-1993-male-kc-vzacna-varianta-rrrr-7003649918

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1