Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10 korun 1993 s malým kč

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Mě by zajímalo, jestli náhodou někdo z vás nevlastní 10 korun 1993 s malým kč. Rád bych ji měl, já bych vám za ni nabídl svoje jiné vzácné mince. Děkuji
Registrovaný uživatel
Možná se stačí podívat po aukcích a nějakou najdete, taky záleží na zachovalosti.
Mám dojem, že v současné době se moc nemění. Já jsem naposledy něco vyměnil před cca 3 roky.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/10-kc-1993-male-kc-velmi-vzacna-a-hledana-6942362774
-s-
Registrovaný uživatel
Po čase jsme mrknul na Aukro. Překvapila mě jedna aktuální položka - viz obrázek. Ani ne tak cenou- ještě se draží, jako spíš dodatkem prodávajícího.... Dovolím si ho překopírovat, hned první věta pro mě byla totiž novinkou .... "Jedna z 30 ks uvolněných desetikorun vzor 1993 tzv. malé Kč ve stavu UNC přímo z ČNB !! naprosto nesehnatelná věc a investiční třešínka do budoucna. Náklad tohoto účelového odražku 1000ks . malá část ponechána pro účely zahraničních bank a naši ČNB zbytek dán do oběhu. 90% z oběhu ve stavu 3/3 a běžně na aukru 70-90 tisic !!!!!! v UNC na aukru poprvé v životě. zatím čtvrtý kus co se veřejně objevil. naposledy na aukci Antium Aurum Praha ted v září kdy šla 210 000kč. v roce 1998 ji nikdo nechtěl za 5000kč a je jisté že v roce 2040 bude stát zase násobek/y více ! sehnat tuto 10kč v UNC asi stejně těžké jako 5haléř 1924. !! těch má být udajně taky 20-50ks." Tak uvidíme, kam se cena vyšplhá a kolik se postupně těchto mincí v RL objeví ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pošli odkaz, nemůžu ji najít..
Díky
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/vanocni-mega-bomba-10kc-male-kc-vzor-1993-v-unc-z-cnb-rrrr-6979868152
Registrovaný uživatel
To je popisek panečku :-)
Moderátor
MikyM napsal
Mě fakt překvapilo toto ..."jedna z 30 ks uvolněných desetikorun vzor 1993 tzv. malé Kč ve stavu UNC přímo z ČNB !!". Vůbec jsem netušil, že by nějaké v ČNB ještě byly, a že by je ČNB uvolňovala ... V přiloženém popisu pana Moravce se uvádí, že jde o 21. nalezený (!) a předložený kus. Kdoví, kolik jich je z té původní tisícovky někde "uskladněno" a čekalo na to, až je někdo 1-2 ks za rok, dá do světa ....Takže můžeme asi očekávat postupně další a další tyto mince v RL....

Tak je to vánoční mega-bomba, omáčka musí být. .. :)
K samotné minci není tak důležitá.. Spíš mě fascinuje ta obyčejná docela,, drzá,, nálepka s cenou 200000kč...
Moderátor
Nějak nechápu větu - "jedna z 30 ks uvolněných desetikorun vzor 1993 tzv. malé Kč ve stavu UNC přímo z ČNB !!". Jelikož ČNB oběžné mince neprodává, tak nevím jakým způsobem se dostaly ven ještě, že se ví, že jich bylo 30. Může být varianta, že pokladník v ČNB 10Kč 1993 kontroloval a přišel na malé K, dával bokem např. 30ks a poté vydal za nominál "svému známému" v balíčku po 50ks, že se šábnou. Má někdo jiný návrh jak se mince dostaly ven z ČNB v RL.
Registrovaný uživatel
Všechno jsou to dnes jen spekulace, ale říkalo se, že bylo 1000 ks zkušebních odražků, které byly dány servismanům kávových automatů, aby otestovali jejich funkčnost na nové mince ČR, ale banka pak tyto odražky kvůli malému Kč (hmatem nevýraznému a pro nevidomé nevyhovující) nepovolila. A tak se měly z automatů a od servismanů dostat tyto zkušební ražby mezi lidi. Asi tedy ale banka nedala původně těmto lidem všech 1000 ks a zbytek zůstal deponovaný někde v trezoru ČNB.... a možná jich bylo skutečně jen 30 možná stovky ? Možná je pak "uvolnila" - rozdal jako dárky...kdoví ...Rozhodně mi moc nesedí to slovo "nalezený" v "dobrozdání" pana Moravce ...
A Barbare - ta cedulka s přednastavenou cenou 200000 Kč mě také zaujala, ale musím uznat předvídavost dotyčného ....když se mrknu na Aukro, ono se to k té částce (i s %) nakonec dostane ...
Mince je to ale krásná (myslím kvalita) a pokud se nevyvalí teď někde desítky podobných, je to i dobrá investice .... v mnoha sbírkách prostě chybí, lidé (sběratelé i investoři) chtějí TOP kvalitu a peníze mezi lidmi stále jsou ....
Moderátor
Ano konečná cena se bude pohybovat v daném rozmezí, já jen poukázal na tu svým způsobem drzost, prezentovat cenu stylem nálepky a zřejmě propiskou uvedená cena. Jako by byla zakoupena někde v krámu před 30 lety, za 200.000kč... :)
Registrovaný uživatel
Tak za 2 hodiny to končí.... ta částka, kterou si prodejce napsal na nálepku (asi jako úkol :lol: ) je už překonána ...

https://aukro.cz/vanocni-mega-bomba-10kc-male-kc-vzor-1993-v-unc-z-cnb-rrrr-6979868152
Registrovaný uživatel
a to do toho ještě nevlít z...p :D
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Moderátor
MikyM napsal
Tak za 2 hodiny to končí.... ta částka, kterou si prodejce napsal na nálepku (asi jako úkol :lol: ) je už překonána ...

https://aukro.cz/vanocni-mega-bomba-10kc-male-kc-vzor-1993-v-unc-z-cnb-rrrr-6979868152


Ja se jí také učastnil. Nevím ale ti dva zelenači mi přišli docela podezřelí.. Nakonec to jeden z nich získal.. Tak uvidíme zdá-li se neoběvi znovu na aukci s nějakou omáčkou o nezaplacení..
Registrovaný uživatel
Barbus
Kolik si měl strop?
Moderátor
kato napsal
Barbus
Kolik si měl strop?


Dobře nad 200.000, ale neměl jsem to v plánu vzhledem k stavu mince (úhozy) . Byla to nestandardní přetahovná, do toho jsem byl v komunikaci s majitelem,počital jsem a pořád počítám s konečnou dohodou. Jak jsem psal ti zelenači pravděpodobně byli jeho koně a na to jsem sázel, tak uvidíme zdá-li se ozve, možná je to jeden z nás zdejších..
Moderátor
Škoda těch úhozu..
Jinak pěkná mince

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Za 180 ti padne do klína 👌
Moderátor
kato napsal
Za 180 ti padne do klína 👌


To bych dal... I když za tu cenu, byly i lepší v letošním roce ;)
Tak jsem zvědav jestli jsem se trefil s těmi koni a majitel se ozve, nebo to opravdu bezhlavě koupil nováček aukra..
Registrovaný uživatel
No, moc jich letos Barbare nebylo.... já si vybavuji jen tu v Antium Aurum, bez poplatků za 176 000,-Kč a u Klima na podzim za 160 000,-Kč. V loňském roce byly dvě na aukru v únoru 2019 za 156 200,-Kč a v říjnu 2019 za 180 200,-Kč, v roce 2018 jsem pak zachytil u Klima jeden kousek v listopadu na aukci za 155 000,-Kč (vše zde uvedeno bez aukčních% poplatků). To byly ty TOP, možná byly z těch popisovaných 30 uvolněných kousků. V prosinci roku 2017 pak vím ještě v Aurei o -1/1- za 140 000,-Kč. ostatní byly v horších kvalitách a cena nedosáhla cca 100 000,-kč. Takže při dnešním nárustu cen všeho, je ta cena asi odpovídající - i přes ty dva úhozy vzniklé asi pádem mince do sběrného koše" při vlastně ražbě, protože v oběhu asi nikdy nebyla. A pokud by se ti podařilo ji nakonec získat za těch 180T, tak to by byl investiční kauf! Prodat to pak v důchodu-lepší jak jakékoliv penzijní pojištění :lol: Přeji Ti úspěch.
Sice tu je na Sběrateli.com už vlákno ve Chlubírně o 10 Kč 1993 (a je zajímavé si dnes přečíst třeba 8 let staré názory na tutuo minci :lol:) , ale pro zachování informace pro příští generace, přikládám obrázek dosažené ceny té desetikoruny o které se bavíme. A uvidíme za dalších 8 let... :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Člověče ty mi připominaš prodejce, tím jak jí vychvaluješ a v podstatě stejně popisuješ.. Viz. Např. přes ty dva úhozy vzniklé asi pádem mince do sběrného koše" :)
To co píšeš v rámci investic ma potenciál X dalších minci,čiže není ji třeba tak investičně vyzdvihovat.Pro mne krom zmíněných automatických investic, to je sběratelská záležitost. Ja ji poptávám celkem dlouho, antium Aurum a klima aukce jsem se bohužel nemohl zúčastnit, mince byly dokonale a výsledná cena adekvátní.
Zpět k té včerejší aukci ..
Úhozy tam jsou celkem 3. Ten na aversu je docela výrazný, dale prodece neměl možnost zaslání kvalitních foto, takže reálný stav je věštění s koule.. Za mne cena byla vzhledem k stavu přemrštěná, také vzhledem mé reakce v příhozum. Pokud si sledoval příhozy v posledních hodinách, což bylo nestandardní,pochopil bys.Prakticky od 170.000 do 222000 to byla přetahovná mezi mnou a zelenači, kdy jsme nesmyslně vyhnali cenu nahoru , zelenač zřejmě čekal, že ho znovu přehodim a pojedeme na 230.000.. ;) v poslední minutě(10 vteřin) do aukce vstoupil jedním přihozem nový, myslím že reálný zájemce, ale neuspěl,zelenače nepřehodil. Za mne jsem věděl, že při mé potenciální výhře nad sumu 200.000 dojde s prodejcem k dohodě, mimo aukro a tou přetahovanou se zelenači jsem se jen bavil a potvrzoval teorií bílých koní..Asi tak. Samozřejmě se mohu mýlit a opravdu je možné, že zelenáč byl bezhlavy investor. Byla to má strategie na kterou jsem sázel a v podstatě jsem to byl já, který cenu vyhnal min o 30.000kč. Reálná cena bude úplně mimo, vzhledem k oněm uhozum a opravdovém stavu, který bohužel nebyl k dispozici viz. nemožnosti zaslání kvalitnich foto bez kapsle..
Registrovaný uživatel
Ne, ne prodejcem nejsem, jen už hodně let nazpět tvrdím, že právě tato mince má a bude mít u nás a mezi našimi sběrateli Českoslsovenska a ČR mimořádný růstový potenciál, větší než "X dalších minci" jak píšeš...
Mojí srdeční slabostí investiční i sběratelskou jsou svatováclavské jednodukáty (o těch už jsme se tu na fóru spolu přeli) a pak naštěstí mi v kompletnosti oběhových mincí Československa a ČR chybí jiné kousky (originály 5 K 1937, 25 hal 1932 a ty hliníkové hrůzy 1 Kčs 1947 a 5 Kčs 1951)....bohužel mi rukama prošly pouze falza ....
Děkuji za popis včerejšího přihazování ON-LINE, zajímavá praxe (člověk s epořád učí)...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Všechno jsou to dnes jen spekulace, ale říkalo se, že bylo 1000 ks zkušebních odražků,... Asi tedy ale banka nedala původně těmto lidem všech 1000 ks a zbytek zůstal deponovaný někde v trezoru ČNB.... a možná jich bylo skutečně jen 30 možná stovky ? Možná je pak "uvolnila" - rozdal jako dárky...kdoví ...Rozhodně mi moc nesedí to slovo "nalezený" v "dobrozdání" pana Moravce ...

Moravec je jediný, kto sa vie k tejto téme fundovane vyjadriť z titulu svojej funkcie. Svoj odborný názor prezentoval v priloženom certifikáte. Ak napísal, že ČNB niekomu poskytla 30 kusov v UNC, tak to berte ako fakt.

Informácia o uvoľnených 1.000 kusoch (pre testovacie účely) rovnako pochádza od tohto autora a nachádza sa aj v oficiálnej publikácii na stránke ČNB:
Moravec J. - České mince a medaile České mincovny 1993-2005, strana 53
poznámka 28. - V březnu 1993 byly v HM a RCM vyrobeny účelové odražky mincí 50 h až 50 Kč (3.000 ks mincí 50 h a po 1.000 ks mincí 1 Kč až 50 Kč) k seřízení strojů na zpracování mincí a poskytnuty servisním firmám. Kromě 10 Kč je lze od sériových ražeb odlišit jen obtížně, pouze ražbu 10 Kč provedla mincovna
z razidel neschválených vzorových odražků (č.7.b), jelikož ještě nebyly vyrobeny nové redukce. V oběhu se vyskytují ojediněle.

resp. strana 54, kde ju popisuje ako 10 Kč vzor 1993 variantu b)
b) 1993 HM reliéf rubu nižší, písmena Kč menší, matná ražba (účelový odražek, 1.000 ks) (cena této mince v bankovní jakosti se pohybuje kolem 10.000,-)

Všetko ostatné sú len špekulácie.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Inestice do budoucna...sice investicím nerozumím, ale pokud vyjdu z informace, že jich "uvolnili" xx, čímž hrozí riziko repetetivního uvolňování..(i když by to moc v zájmu nebylo, ale už na tohle se spolíhat v investici...)
Tady se hraje na notu "první unc", z textu plyne, že je dalších xxx "někde".
Registrovaný uživatel
Fidzimu - všechno co jste psal vím. Jen podotýkám, že u mince není přiložen certifikát v pravém slova smyslu ani to není znalecký posudek, jde pouze o nezávazný odborný názor pana Moravce (strážce pravosti platidel v ČNB). Jen znovu připomínám, že mi moc nesedí to slovo "nalezený" v tomot "dobrozdání" pana Moravce. Pokud ČNB uvolnila 30 ks (to nerozporuji, jen mě tato informace překvapila) nejde o nalezené ... aspoň podle mě,nic víc. Pan Moravec jako zaměstnanec ČNB o nich a jejich uložení někde v trezorech musel vědět. Můj názor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1