Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10 korun 1993 s malým kč

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
MikyM: chapu to tak, ze panu Moravcovi bylo v prubehu doby predlozeno k posouzeni celkem 21 minci tohoto typu nalezenych v obehu (nebo neobehu). Tento udaj (21) nema podle me zadnou souvislost s 30 kusy udajne uvolnenymi z CNB.
Moderátor
Není Moravec jako Moravec....
Před samotnou aukci jsem kontaktoval pana Moravce, zdali posuzoval danou minci, zatím bez odezvy, zřejmě kvůli svátkům ,tak uvidíme...
Registrovaný uživatel
No chlapi já to mám asi jinak ,radši 1000 dvěstěkorunovejch než jedna ...jedna ...jedna :D :D 8)
Moderátor
ramires napsal
No chlapi já to mám asi jinak ,radši 1000 dvěstěkorunovejch než jedna ...jedna ...jedna :D :D 8)


Tak aj tak mám rád..
Registrovaný uživatel
...aby se bylo na co dívat...a snít ;)
Moderátor
MikyM napsal
Ne, ne prodejcem nejsem, jen už hodně let nazpět tvrdím, že právě tato mince má a bude mít u nás a mezi našimi sběrateli Českoslsovenska a ČR mimořádný růstový potenciál, větší než "X dalších minci" jak píšeš...
Mojí srdeční slabostí investiční i sběratelskou jsou svatováclavské jednodukáty (o těch už jsme se tu na fóru spolu přeli) a pak naštěstí mi v kompletnosti oběhových mincí Československa a ČR chybí jiné kousky (originály 5 K 1937, 25 hal 1932 a ty hliníkové hrůzy 1 Kčs 1947 a 5 Kčs 1951)....bohužel mi rukama prošly pouze falza ....
Děkuji za popis včerejšího přihazování ON-LINE, zajímavá praxe (člověk s epořád učí)...

Kdy jsme se spolu přešli, sv. Václavské dukaty jsou i moje slabost... Připomeň.. ;)
Registrovaný uživatel
Barbar - v září tohoto roku - vlákno "aukce na Aukru" a ražby medailí "svatováclavský dukát 2014 a 2018". Mince nebo medaile?
Ramires - no já mám nejraději, když mezi 1000 dvěstěkorunovými se najde i jedna TOP. Každá sbírka musí mít třešničky na dortu. Pro pochlubení i vlastní pocit uspokojení .... aspoň já to tak mám. :D
Registrovaný uživatel
Barbere, prosím tě můžeš pak dát sem vědět reakci pana Moravce, jestli to je TEN pan Moravec....
Moderátor
MikyM napiš mi na email
milan.heczko@yahoo.com
Moderátor
Tak jak to teda je s ony 10 korunami 1993 malé kč..
Po zveřejnění one tvz.prodejní omáčky jsem se začal trocha více zajímat .. Zde vkládám aukro komentář k prodeji..
Jedna z 30 ks uvolněných desetikorun vzor 1993 tzv. malé Kč ve stavu UNC přímo z ČNB !! naprosto nesehnatelná věc a investiční třešínka do budoucna. Náklad tohoto účelového odražku 1000ks . malá část ponechána pro účely zahraničních bank a naši ČNB zbytek dán do oběhu. 90% z oběhu ve stavu 3/3 a běžně na aukru 70-90 tisic !!!!!! v UNC na aukru poprvé v životě. zatím čtvrtý kus co se veřejně objevil. naposledy na aukci Antium Aurum Praha ted v září kdy šla 210 000kč. v roce 1998 ji nikdo nechtěl za 5000kč a je jisté že v roce 2040 bude stát zase násobek/y více ! sehnat tuto 10kč v UNC asi stejně těžké jako 5haléř 1924. !! těch má být udajně taky 20-50ks.
Zde fakta :
První odražky byly vyrobeny v Hamburku 27.1.1993.Poté byly zaslány k nám v určitém množství, uvádí v několika desítkách kusů , některé publikace uvádějí pouze v jednotkách kusů a zcela přesný počet není znám.(vystavený kus v depozitu ČNB
Zbylé byly také uvolněný pro servisní účely, kde se z větší části zachranily a byly rozebrány mezi sběrately.)Však tento model v konečné fazi nebyl vyhovující a to vzhledem k oné velikosti liter KČ.
Došlo k úpravě a změnám(na velké KČ), které byly schválený dne 17.3.1993.Samotná výroba byla také zahájena 17.3.1993.
V samotné Hamburske mincovně jich bylo vyrobeno 70001000ks. V roce 1994 vyroba převzala mincovna Jablonec nad Nisou.
Zpět k odražkum malé kč.. Mimo ty prvotní,,prezentační kusy, které byly dodány dne 27.1.1993.byly take dodány dne 10.3 1993 další a to v počtu 1000 kusů,které byly spolu prezentačními kusy (v UNC stavech) dodány servisním firmám pro seřizování strojů na zpracování minci..
A zde přichází to podstatné... Mince dodány v 1000 kusech na seřizování byly pouze MATNÉ ražby...Mince dodané jako první vzorové a prezentační ve výrazně menším počtu, několika 10 kusů, ne-li jednotek kusů, byly LESKLÉ v UNC stavech..
Registrovaný uživatel
Barbare a to jsou fakta nebo bajky :-) ?
Registrovaný uživatel
Díky za zajímavé info, člověk se pořád něco učí. Za mě když se někde píše, že "přesný počet není znám" nebo něco v tom smyslu, tak jsem opatrnější... ten certifikát z Aukra vypadal, že je jich připraveno více, tak jsem zvědav, jestli se objeví i další... a třeba si něco koupím, ale za 200+ to přenechám jiným.
Moderátor
Fakta, kamaráde..
Dokonce i některé publikace, jako např. Radka Havla ve spolupráci našich předních znalců, včetně pana Moravce.. Uvádějí dva rozlišné typy a to Matná a lesklá v rámci již zmíněho účelu..Svou minci jsem dnes získal za určité a docela náhodné situace a zároveň jsem měl tu čest se seznámit jedním z nich.. Poslední dva fota... Matná varianta a lesklá unc variantu 10 kč 1993 malé kč.. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
rektor napsal
Díky za zajímavé info, člověk se pořád něco učí. Za mě když se někde píše, že "přesný počet není znám" nebo něco v tom smyslu, tak jsem opatrnější... ten certifikát z Aukra vypadal, že je jich připraveno více, tak jsem zvědav, jestli se objeví i další... a třeba si něco koupím, ale za 200+ to přenechám jiným.

Nevím osobně si myslím, že jich bude opravdu jen málo. Zpravidla zasílání prezentačního materiálu k hodnocení, bývá ve velmi nízkém nákladů,maximálně v desítkách kusů a když vezmeme v potaz, že poté byly použity k seřizování mincovnich strojů,stejně jako ostatní matné varianty.. Ano samozřejmě se něco díky lidem zachránilo, ale také se dost diky ním dostalo do oběhu a mnohé byly užíváním znehodnoceny.. Také aukční výskyt v UNC stavech bez úhozu v posledních XX letech co po ni koukám, je to doslova jen pár kusů... Tak nevím kamaráde, myslím že se může pravém řadit mezi vzácné oběživo..
Registrovaný uživatel
Zajímavé a vypadá to věrohodně. Některé mince jsou skutečně v UNC a "úplně leské" (RL), jiné témě bez úhozů a matné... Což je tedy asi případ i mince v mojí sbírce ("dobrozdání pana Moravce přikládám). Možná by to stálo poslat f. Macho & Chlapovič - aby se zmínka o této skutečnosti objevila v jejich dalším vydání katalogu a dostalo se to víc mezi lidi.

Tak Barbare, teď si ale musíš koupit ještě i tu matnou verzi ....sbírka má být kompletní :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jednou lepší a větší obrázek ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM

Tak Barbare, teď si ale musíš koupit ještě i tu matnou verzi ....sbírka má být kompletní :mrgreen:

Já jsem spokojen.. Matná, nebo lesklá hlavně, že je malé KČ a v luxusním stavu..Výskyt v takovém stavu, všeho všudy se dá spočítat na prstech jedné ruky a to včetně vystavených exemplářů v depositu ČNB..
Počet raženych kusů je znám.. 1000ks
Počet předložených vzorových kusů....minimální, např. Havel uvádí pouhých 12 kusů..
To, že byly z velké části použity k seřizování mincovních strojů, různými firmami se zřejmě na většině stavem významně podepsalo. To, že se některé dostaly do oběhu je jasné (seřizovači je pustili do oběhu, svačiny, cigarety a atd. ;)...)
Pokud seřizovači nafasovali i nějaký ten lesklý s oněch 12 kus(viz.Havel)zřejmě si jej nechali jako pěkný suvenýr...
Ono take samotné uchování je svým způsobem umění vzhledem k rychlé oxidaci mědi,čiže ten kdo je uchovaval, měl štěstí. Buď vědomě, nebo nevědomky jej uskladnil v suchém a konstantním prostředí v kapsli, nebo albumu... No a po 30 letech a všech oněch utrap dorazila absolutně zachovalá (jako z mincovny) až ke mě... ;)
Hmmm.... možná jediná vůbec, vyjímaje deposit ČNB.. 😎😏😄
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 12. 2020, 10:27. »
Registrovaný uživatel
Barbar, Ježiško sa vydaril, musel si celý rok poslúchať.
Blahoželám. 👍😊
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Barbar, Ježiško sa vydaril, musel si celý rok poslúchať.
Blahoželám. 👍😊


Díky Grofik.. ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
...
Hmmm.... možná jediná vůbec, vyjímaje deposit ČNB.. 😎😏😄


Tady nějak přihořívá, přiznejte se, že jste sehnal tu z čnb... hoří?? ;-)
Moderátor
rektor napsal
barbar napsal
...
Hmmm.... možná jediná vůbec, vyjímaje deposit ČNB.. 😎😏😄


Tady nějak přihořívá, přiznejte se, že jste sehnal tu z čnb... hoří?? ;-)

A protoze je to platna mince, tak za ni chteli jen 10 Kc, jinak to neslo :-)

Jinak barbare, opravdu krasna mince, velka a uprimna gratulace !!!
Moderátor
Díky numismate..
Rektore můj otec je řetitelem české národní banky... 😎🤫😉
Registrovaný uživatel
...brácho konečně jsem tě našel :D :D :D :D
Moderátor
ramires napsal
...brácho konečně jsem tě našel :D :D :D :D


😀👍
Registrovaný uživatel
ramires napsal
...brácho konečně jsem tě našel :D :D :D :D

Looooooooooooooooool... :P
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1