Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10 korun 1993 s malým kč

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
neni to ta mince o ktere Barbar psal, ze by ji neprodal ani za milion?

barbar napsal
Mimochodem Miky těžko mi dnes bylo při loučení..
S krasnějšim kusem jsem se nesetkal, opravdu mimořádná zachovalost..
Ale i tohle je numismatika..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Janku je, ale člověk miní, život mění..
Těším se teď už na dukát.. ;)
Registrovaný uživatel
A tabulka ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MikyM - pokiaľ máš už kvôli tabuľke otvorený Excel v počítači, tak lepšie je urobiť Print screen obrazovky než to fotiť mobilom. Stlač tlačidlo "PrtScn" alebo podobné, potom si otvor "Skicár" alebo iný grafický editor a urob "ctrl"+"v" alebo "Vložiť". Potom už stačí len orezať a uložiť ako jpg. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
jestli můžu radit, jednodušší je použít "Výstřižky" ...
Registrovaný uživatel
Jo, jo...máte pravdu pánové...už jsem o tom přemýšlel, že bych s tím měl něco udělat... ;)
Polepším se... :D
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
jestli můžu radit, jednodušší je použít "Výstřižky" ...

To som nepoznal. Díky. ;)

MikyM napsal
Jo, jo...máte pravdu pánové...už jsem o tom přemýšlel, že bych s tím měl něco udělat... ;) Polepším se... :D

Bola by škoda, keby tvoju výbornú prácu degradovali tie blbé fotky. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Když člověk srovná tabulku od roku 2016 do 2022 tak mince pěkně vyjela, dobře pro kupující hůře pro prodávajícího :-)), ale tak tj i v životě někdy si nahoře a někdy dole :-)))
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Je to lepší ... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Miky díky 👍tabulku jsem si stáhl..
Registrovaný uživatel
Tak v neděli u Klima v Brně... + aukční příplatek.
https://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/10-kc-1993-varianta-relief-rubu-nizsi-pi_74-45105
Do tabulky dodám později ....
Registrovaný uživatel
A na červnové 105. aukci Aurea máme další (i když neuž tak kvalitní kousek)... tak uvidíme ...
https://www.livebid.cz/auction/aurea_105/detail/589
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Je to lepší ... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Je tam chyba alebo vie niekto na aukciách kupovať za dosiahnuté ceny bez prirážky? :D
Registrovaný uživatel
Ne, není tam chyba. Uvádím ty ceny, které aukční společnosti uvádí ve výsledkových listinách na internetu, v tištěných katalozích, popř. přímo v on-line katalozích.
Pokud potřebujete mít cenu s aukční přirážkou, nic vám nebrání si to dohledat. Pohybovala se různě od 14 před těmi několika lety-do dnešních 20%, platil ji kupující u některých společností i prodávající, dohledejte si kurzy eura ke koruně v den aukce, převádějte, přičítejte, odečítejte...jak Vám libo, klidně sem dejte svoji upravenou tabulku. Já na tyto opičárny nemám čas a ani náladu.
Pro mne je cena mince ta, kterou přiklepne dražebníkovo kladívko.
Registrovaný uživatel
Tak aktuální tabulka.... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Ne, není tam chyba. Uvádím ty ceny, které aukční společnosti uvádí ve výsledkových listinách na internetu, v tištěných katalozích, popř. přímo v on-line katalozích.
Pokud potřebujete mít cenu s aukční přirážkou, nic vám nebrání si to dohledat. Pohybovala se různě od 14 před těmi několika lety-do dnešních 20%, platil ji kupující u některých společností i prodávající, dohledejte si kurzy eura ke koruně v den aukce, převádějte, přičítejte, odečítejte...jak Vám libo, klidně sem dejte svoji upravenou tabulku. Já na tyto opičárny nemám čas a ani náladu.
Pro mne je cena mince ta, kterou přiklepne dražebníkovo kladívko.


Neviem prečo ten útočný tón, ja len píšem, že tabuľka je nepravdivá, čo je pravda. Pretože dosiahnutá cena v aukcii nie je reálne zaplatená cena kupujúcim. Dohľadať si % provízie najmä pri posledných aukciách je asi tak ťažké ako si pozrieť výslednú cenu. Je to mätúce, pretože výsledná cena je diametrálne odlišná. Taktiež stavy by som uvádzal ako sú v aukcii (UNC, gEF, 0/0, atd, MSxx), možno taktiež pridal info o posudkoch, najmä posudky znalca ČNB, p. JUDr. Moravca majú vysokú hodnutu oproti tým bez nich, je to isto zaujímavé info. U Klima uvádzate matná verzia, to je prosím aká?

Píšete o provízii pre kupujúceho a predávajúceho, to nechápem. Pre kupujúceho platí vždy len jedna.

Píšete, že pre Vás je dosiahnutá cena tá, ktorá je po kladivku. Možno pre Vás áno z pohľadu nekupujúceho, ale kupujúci platí väčšinou o pätinu viac.

Nepíšem to celé v zlom, ale takto vznikajú zmätočné a nepravdivé údaje, len to dávam na pravú mieru.

Robíte záslužnú činnosť, palec hore, sledujem aj vlákno SVD, tam dávate na konci aj 20%. Ja som za tie tabuľky rád, však sme všetci jedna veľká numizmatická rodina, tak načo sa rozkmotrovať :-) Prípadne Vám môžem posielať aj údaje alebo fotky z aukcií kedže sa ich pravidelne zúčastňujem.
Registrovaný uživatel
numizmat má pravdu, ale uvádět ceny dle příklepu (a třeba za tím +%) je ale běžná praxe..
Moderátor
Prípadne Vám môžem posielať aj údaje alebo fotky z aukcií kedže sa ich pravidelne zúčastňujem.

.........
.........
.........

Pokud máte dispozici kvalitní fota k jednotlivým aukcím Mikyho tabulky, nebylo by to na škodu je sem vložit, průběžně bychom je jen doplňovali.. Ne však pouze odkazy, které se čase tratí...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
numizmat má pravdu, ale uvádět ceny dle příklepu (a třeba za tím +%) je ale běžná praxe..



No nevím nevím... teď jsem si prolistoval výsledkové listiny v tištěných katalozích několika aukčních firem... :P V NICH ANI SLOVO O % PŘIRÁŽCE, CENY JSOU PŘÍKLEPOVÉ...

Zmínka o aukční přirážkách je v úvodu katalogu v dražebním řádu nebo v obchodních podmínkách...

Kouknul jsem na On-line katalogy, jinak dražím v sálových aukcích i přes internet, nikdy dražitel nevyslovuje cenu s % aukční přirážkou...

Tak proč v přehledech uvádět % aukční přirážky?

Kouknul jsem
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
, ja len píšem, že tabuľka je nepravdivá, čo je pravda. Pretože dosiahnutá cena v aukcii nie je reálne zaplatená cena kupujúcim. ,

V podstatě přiklepnutá cena je cena mince. Ta procenta navíc platíme aukčnímu domu zato že nám minci sehnal a ušetřil nám čas za hledání ;)
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
MikyM napsal
Ne, není tam chyba. Uvádím ty ceny, které aukční společnosti uvádí ve výsledkových listinách na internetu, v tištěných katalozích, popř. přímo v on-line katalozích.
Pokud potřebujete mít cenu s aukční přirážkou, nic vám nebrání si to dohledat. Pohybovala se různě od 14 před těmi několika lety-do dnešních 20%, platil ji kupující u některých společností i prodávající, dohledejte si kurzy eura ke koruně v den aukce, převádějte, přičítejte, odečítejte...jak Vám libo, klidně sem dejte svoji upravenou tabulku. Já na tyto opičárny nemám čas a ani náladu.
Pro mne je cena mince ta, kterou přiklepne dražebníkovo kladívko.


Neviem prečo ten útočný tón, ja len píšem, že tabuľka je nepravdivá, čo je pravda. Pretože dosiahnutá cena v aukcii nie je reálne zaplatená cena kupujúcim. Dohľadať si % provízie najmä pri posledných aukciách je asi tak ťažké ako si pozrieť výslednú cenu. Je to mätúce, pretože výsledná cena je diametrálne odlišná. Taktiež stavy by som uvádzal ako sú v aukcii (UNC, gEF, 0/0, atd, MSxx), možno taktiež pridal info o posudkoch, najmä posudky znalca ČNB, p. JUDr. Moravca majú vysokú hodnutu oproti tým bez nich, je to isto zaujímavé info. U Klima uvádzate matná verzia, to je prosím aká?

Píšete o provízii pre kupujúceho a predávajúceho, to nechápem. Pre kupujúceho platí vždy len jedna.

Píšete, že pre Vás je dosiahnutá cena tá, ktorá je po kladivku. Možno pre Vás áno z pohľadu nekupujúceho, ale kupujúci platí väčšinou o pätinu viac.

Nepíšem to celé v zlom, ale takto vznikajú zmätočné a nepravdivé údaje, len to dávam na pravú mieru.

Robíte záslužnú činnosť, palec hore, sledujem aj vlákno SVD, tam dávate na konci aj 20%. Ja som za tie tabuľky rád, však sme všetci jedna veľká numizmatická rodina, tak načo sa rozkmotrovať :-) Prípadne Vám môžem posielať aj údaje alebo fotky z aukcií kedže sa ich pravidelne zúčastňujem.



Tak zkusím postupně odpovědět:
- útočný tón? Jo, naštval jste mě. Nechal jsem se unést, omlouvám se nyní. Do diskuse, ale emoce trochu patří, ne?
- TABULKA JE PRAVDIVÁ. Ceny v ní uvedené jsou ceny dosažené na aukci dražebním příklepem (mimochodem, chcete-li být tedy důsledný - limitenti hradí cenu dosaženou příklepem - vydražením včetně % aukční přirážky + poštovné a všech příplatky při doručení zásilky, takže ta skutečně "celková výsledná cena" mince by se mi těžko zjišťovala)
- označení kvality je pro mě problém. Nejsem znalec, neumím to tak přesně určit. Mnohé ražby jsou z Aukra, zde kvalita ve Vámi požadovaných označeních není uvedena, resp. není tam většinou uvedena vůbec, z fotky to přesně neurčíte, bohužel
- doplnit údaje o přiložených "certifikátech" (dobrozdání pana Moravce z ČNB) není úplně špatný nápad, zkusím to zpětně aspoň u sálových aukcích dohledat a případně doplnit...
- lesklá - matná ražba - viz příspěvky č. 35 a 38 zde v tomto vlákně, které sem vložil barbar - líp bych to asi nepopsal
- ve všeobecných podmínkách aukčních síní najdete :
a, Aukční položka (los) se prodává příklepem vydražiteli, který nabídne nejvyšší cenu.K přiklepnuté ceně se připočítává x (rozdílné dle aukční firmy) % přirážka
b, U prodaných losů se odpočítává x% (rozdílné dle aukční síně) z dosažené ceny ... (prodávající, který dá minci do aukce, tedy dostane z aukce pak o x % z přiklepnuté ceny méně)
JAKÁ JE TEDY PAK TA PRAVÁ CENA MINCE NA TRHU?

- nevím jak ostatní, možná téma pro diskusi všech, co chtějí k tomu něco říci...
Registrovaný uživatel
:P
MikyM napsal
ferovyobchodnik napsal
numizmat má pravdu, ale uvádět ceny dle příklepu (a třeba za tím +%) je ale běžná praxe..



No nevím nevím... teď jsem si prolistoval výsledkové listiny v tištěných katalozích několika aukčních firem... :P V NICH ANI SLOVO O % PŘIRÁŽCE, CENY JSOU PŘÍKLEPOVÉ...

Zmínka o aukční přirážkách je v úvodu katalogu v dražebním řádu nebo v obchodních podmínkách...

Kouknul jsem na On-line katalogy, jinak dražím v sálových aukcích i přes internet, nikdy dražitel nevyslovuje cenu s % aukční přirážkou...

Tak proč v přehledech uvádět % aukční přirážky?

Kouknul jsem


Samozrejme, že ich nevyslovuje, výsledkové listiny sa naozaj až na pár výnimiek uvídzajú bez %, ALE je to bezpredmetné, pretože kupujúci tú cenu neplatí, platí ju s % a to je NÁKUPNÁ a teda výsledná cena. Hawk :-)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Prípadne Vám môžem posielať aj údaje alebo fotky z aukcií kedže sa ich pravidelne zúčastňujem.

.........
.........
.........

Pokud máte dispozici kvalitní fota k jednotlivým aukcím Mikyho tabulky, nebylo by to na škodu je sem vložit, průběžně bychom je jen doplňovali.. Ne však pouze odkazy, které se čase tratí...


Mne to nejde vkladať, som v tom jeleň, kľudne pošlem Vám na email vždy ked budem mať v ruke.
Registrovaný uživatel
osobně bych to nechal, a) není to komplikované b) už se to tak dělá c) cena mince a náklady k ní jsou další věc (viz želvoun) d) doplňovat/rozšiřovat info je fajn, ale je to zase náročnější a nikdy to nebude kompletní (a může svádět k tomu, že kus xy něco ne/měl a přitom jen scházela informace)
Registrovaný uživatel
Taky si vedu tabulku s přehledem prodejů této mince a s dalšími informacemi. Předpokládám, že nejsem sám.
Pro mne je směrodatná cena, kterou uhradí kupující. Na Aukru je to tedy výsledná cena, k aukčním cenám připočítávám přirážku. Další poplatky nezohledňuji. Pak mohu srovnat vývoj ceny v čase. Pochopitelně, cena pro prodávajícího je jiná a často se nedá přesně určit.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1