Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10 korun 1993 s malým kč

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
:P
MikyM napsal
ferovyobchodnik napsal
numizmat má pravdu, ale uvádět ceny dle příklepu (a třeba za tím +%) je ale běžná praxe..



No nevím nevím... teď jsem si prolistoval výsledkové listiny v tištěných katalozích několika aukčních firem... :P V NICH ANI SLOVO O % PŘIRÁŽCE, CENY JSOU PŘÍKLEPOVÉ...

Zmínka o aukční přirážkách je v úvodu katalogu v dražebním řádu nebo v obchodních podmínkách...

Kouknul jsem na On-line katalogy, jinak dražím v sálových aukcích i přes internet, nikdy dražitel nevyslovuje cenu s % aukční přirážkou...

Tak proč v přehledech uvádět % aukční přirážky?

Kouknul jsem


Samozrejme, že ich nevyslovuje, výsledkové listiny sa naozaj až na pár výnimiek uvídzajú bez %, ALE je to bezpredmetné, pretože kupujúci tú cenu neplatí, platí ju s % a to je NÁKUPNÁ a teda výsledná cena. Hawk :-)


no bezpředmětné to není. kupní cena/hodnota je dražební příklep a pořizovací cena jsou náklady s ní spojené. např. na aukru to budou hodnoty stejné (když bude poštovné zdarma), ale u sálů ne
Registrovaný uživatel
Ďakujem, nemusíte sa ospravedlňovať, pochopil som to, je to v pohode,sme na rovnakej numizmatickej lodi :-)

To s poštovným, ok, ale to sú fakt len drobné a takéto mince sa väčšinou prevezmú osobne. Iné by to bolo mimo EÚ kde ešte 20% dph a clo, tam už to zamáva cenou.

lesklá, matná, pozriem si tie príspevky.

Ako som písal pravá cena je tá ktorú zaplatí kupujúci. Je úplne jedno koľko strhnú predávajúcemu. Ja ako kupujúci - zaujíma ma koľko zaplatím ja.

MikyM napsal
NumizmatSR napsal
MikyM napsal
Ne, není tam chyba. Uvádím ty ceny, které aukční společnosti uvádí ve výsledkových listinách na internetu, v tištěných katalozích, popř. přímo v on-line katalozích.
Pokud potřebujete mít cenu s aukční přirážkou, nic vám nebrání si to dohledat. Pohybovala se různě od 14 před těmi několika lety-do dnešních 20%, platil ji kupující u některých společností i prodávající, dohledejte si kurzy eura ke koruně v den aukce, převádějte, přičítejte, odečítejte...jak Vám libo, klidně sem dejte svoji upravenou tabulku. Já na tyto opičárny nemám čas a ani náladu.
Pro mne je cena mince ta, kterou přiklepne dražebníkovo kladívko.


Neviem prečo ten útočný tón, ja len píšem, že tabuľka je nepravdivá, čo je pravda. Pretože dosiahnutá cena v aukcii nie je reálne zaplatená cena kupujúcim. Dohľadať si % provízie najmä pri posledných aukciách je asi tak ťažké ako si pozrieť výslednú cenu. Je to mätúce, pretože výsledná cena je diametrálne odlišná. Taktiež stavy by som uvádzal ako sú v aukcii (UNC, gEF, 0/0, atd, MSxx), možno taktiež pridal info o posudkoch, najmä posudky znalca ČNB, p. JUDr. Moravca majú vysokú hodnutu oproti tým bez nich, je to isto zaujímavé info. U Klima uvádzate matná verzia, to je prosím aká?

Píšete o provízii pre kupujúceho a predávajúceho, to nechápem. Pre kupujúceho platí vždy len jedna.

Píšete, že pre Vás je dosiahnutá cena tá, ktorá je po kladivku. Možno pre Vás áno z pohľadu nekupujúceho, ale kupujúci platí väčšinou o pätinu viac.

Nepíšem to celé v zlom, ale takto vznikajú zmätočné a nepravdivé údaje, len to dávam na pravú mieru.

Robíte záslužnú činnosť, palec hore, sledujem aj vlákno SVD, tam dávate na konci aj 20%. Ja som za tie tabuľky rád, však sme všetci jedna veľká numizmatická rodina, tak načo sa rozkmotrovať :-) Prípadne Vám môžem posielať aj údaje alebo fotky z aukcií kedže sa ich pravidelne zúčastňujem.



Tak zkusím postupně odpovědět:
- útočný tón? Jo, naštval jste mě. Nechal jsem se unést, omlouvám se nyní. Do diskuse, ale emoce trochu patří, ne?
- TABULKA JE PRAVDIVÁ. Ceny v ní uvedené jsou ceny dosažené na aukci dražebním příklepem (mimochodem, chcete-li být tedy důsledný - limitenti hradí cenu dosaženou příklepem - vydražením včetně % aukční přirážky + poštovné a všech příplatky při doručení zásilky, takže ta skutečně "celková výsledná cena" mince by se mi těžko zjišťovala)
- označení kvality je pro mě problém. Nejsem znalec, neumím to tak přesně určit. Mnohé ražby jsou z Aukra, zde kvalita ve Vámi požadovaných označeních není uvedena, resp. není tam většinou uvedena vůbec, z fotky to přesně neurčíte, bohužel
- doplnit údaje o přiložených "certifikátech" (dobrozdání pana Moravce z ČNB) není úplně špatný nápad, zkusím to zpětně aspoň u sálových aukcích dohledat a případně doplnit...
- lesklá - matná ražba - viz příspěvky č. 35 a 38 zde v tomto vlákně, které sem vložil barbar - líp bych to asi nepopsal
- ve všeobecných podmínkách aukčních síní najdete :
a, Aukční položka (los) se prodává příklepem vydražiteli, který nabídne nejvyšší cenu.K přiklepnuté ceně se připočítává x (rozdílné dle aukční firmy) % přirážka
b, U prodaných losů se odpočítává x% (rozdílné dle aukční síně) z dosažené ceny ... (prodávající, který dá minci do aukce, tedy dostane z aukce pak o x % z přiklepnuté ceny méně)
JAKÁ JE TEDY PAK TA PRAVÁ CENA MINCE NA TRHU?

- nevím jak ostatní, možná téma pro diskusi všech, co chtějí k tomu něco říci...
Moderátor
NumizmatSR napsal
Samozrejme, že ich nevyslovuje, výsledkové listiny sa naozaj až na pár výnimiek uvídzajú bez %, ALE je to bezpredmetné, pretože kupujúci tú cenu neplatí, platí ju s % a to je NÁKUPNÁ a teda výsledná cena. Hawk :-)

To je ovsem jednostranny pohled z pozice nakupujiciho, tabulka by mela slouzit i jako pomucka pro prodavajici, kolik za minci mohou dostat, a pak je tedy uvedeny pristup spravny a jediny mozny.
Registrovaný uživatel
Nechajme to tak, každý si vedme tu svoju tabuľku. Tí čo kupujú si budú viesť tabuľku s % a predávajúci alebo tí čo nekupujú si budú bez% :D
Registrovaný uživatel
zubek34 napsal
Taky si vedu tabulku s přehledem prodejů této mince a s dalšími informacemi. Předpokládám, že nejsem sám.
Pro mne je směrodatná cena, kterou uhradí kupující. Na Aukru je to tedy výsledná cena, k aukčním cenám připočítávám přirážku. Další poplatky nezohledňuji. Pak mohu srovnat vývoj ceny v čase. Pochopitelně, cena pro prodávajícího je jiná a často se nedá přesně určit.


Máte prosím nějaký záznam o prodeji mince, který chybí v mé tabulce? Pokud ano, prosím napište to sem, já bych to pak dokompletoval do jednoho přehledu, ať je to co nejvíce úplné ...
Děkuji...
Moderátor
NumizmatSR napsal
barbar napsal
Prípadne Vám môžem posielať aj údaje alebo fotky z aukcií kedže sa ich pravidelne zúčastňujem.

.........
.........
.........

Pokud máte dispozici kvalitní fota k jednotlivým aukcím Mikyho tabulky, nebylo by to na škodu je sem vložit, průběžně bychom je jen doplňovali.. Ne však pouze odkazy, které se čase tratí...


Mne to nejde vkladať, som v tom jeleň, kľudne pošlem Vám na email vždy ked budem mať v ruke.


Nevadí, klidně mi je pošlete průběžně přes email a k fotu připojte popis konkrétní aukce .. Já je sem vložím ať máme alespoň nějaký přehled o kvalitách minci...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 18. 5. 2022, 15:34. »
Registrovaný uživatel
to MikyM: Jestli dovolíte, rád bych zde napsal krátkou úvahu o této minci. Počkejme na aukci Aurea, která bude přibližně za tři týdny, a pak sem vložím data, která mám.
Registrovaný uživatel
zubek34 napsal
to MikyM: Jestli dovolíte, rád bych zde napsal krátkou úvahu o této minci. Počkejme na aukci Aurea, která bude přibližně za tři týdny, a pak sem vložím data, která mám.


Prima! Těším se !
Registrovaný uživatel
barbar napsal
NumizmatSR napsal
barbar napsal
Prípadne Vám môžem posielať aj údaje alebo fotky z aukcií kedže sa ich pravidelne zúčastňujem.

.........
.........
.........

Pokud máte dispozici kvalitní fota k jednotlivým aukcím Mikyho tabulky, nebylo by to na škodu je sem vložit, průběžně bychom je jen doplňovali.. Ne však pouze odkazy, které se čase tratí...


Mne to nejde vkladať, som v tom jeleň, kľudne pošlem Vám na email vždy ked budem mať v ruke.


Nevadí, klidně mi je pošlete průběžně přes email a k fotu připojte popis konkrétní aukce .. Já je sem vložím ať máme alespoň nějaký přehled o kvalitách minci...


Pokud to sem budeš pak vkládat, připoj pak ke každé fotografii i číslo z tabulky, ať to máme spárované...
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
NumizmatSR napsal
barbar napsal
Prípadne Vám môžem posielať aj údaje alebo fotky z aukcií kedže sa ich pravidelne zúčastňujem.

.........
.........
.........

Pokud máte dispozici kvalitní fota k jednotlivým aukcím Mikyho tabulky, nebylo by to na škodu je sem vložit, průběžně bychom je jen doplňovali.. Ne však pouze odkazy, které se čase tratí...


Mne to nejde vkladať, som v tom jeleň, kľudne pošlem Vám na email vždy ked budem mať v ruke.


Nevadí, klidně mi je pošlete průběžně přes email a k fotu připojte popis konkrétní aukce .. Já je sem vložím ať máme alespoň nějaký přehled o kvalitách minci...


Pokud to sem budeš pak vkládat, připoj pak ke každé fotografii i číslo z tabulky, ať to máme spárované...


Před tím napíšu na mail proberem to...
Moderátor
https://www.kurzy.cz/zpravy/651797-vzacna-desetikoruna-z-roku-1993-raketove-roste-na-cene-kdo-ji-ma-v-penezence-muze-jiz-vydelat/
Registrovaný uživatel
barbar napsal
https://www.kurzy.cz/zpravy/651797-vzacna-desetikoruna-z-roku-1993-raketove-roste-na-cene-kdo-ji-ma-v-penezence-muze-jiz-vydelat/



A to tam nemá rekordní prodej barbarova kolečka :mrgreen:

Jinak celkem dost mincí nemám ve své tabulce :? Hlavně z té první části bez fotek...
Můžeme tomuto přehledu věřit? Není tam uvedeno kde se to vydražilo...Mám to doplnit do mé tabulky, např. s odkazem "kurzy.cz" a číslem předchozího příspěvku?
Co myslíte?

Dotaz na zubek34: nemáte některé z nich, co nejsou v mé tabulce ve svém přehledu?
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
https://www.kurzy.cz/zpravy/651797-vzacna-desetikoruna-z-roku-1993-raketove-roste-na-cene-kdo-ji-ma-v-penezence-muze-jiz-vydelat/



A to tam nemá rekordní prodej barbarova kolečka :mrgreen:

Jinak celkem dost mincí nemám ve své tabulce :? Hlavně z té první části bez fotek...
Můžeme tomuto přehledu věřit? Není tam uvedeno kde se to vydražilo...Mám to doplnit do mé tabulky, např. s odkazem "kurzy.cz" a číslem předchozího příspěvku?
Co myslíte?

Dotaz na zubek34: nemáte některé z nich, co nejsou v mé tabulce ve svém přehledu?


Nemá tam tu mou, což je průser :roll:...

Stejně si říkám, že tihle pisatelé(autoři článků) jsou často návštěvníci zdejšího fóra.. :)

Klidně můžeme fota stáhnout a doplnit k tabulce já jsem pro.. Chybějící doplníme...

Mě zatím nic na email nedorazilo..
Registrovaný uživatel
Pošlu přehled po víkendu.
Registrovaný uživatel
Tak sem doplnil do naší tabulky všechny ty chybějící vydražené mince z přehledu v článku serveru "Kurzy.cz", který sem vložil barbar (viz příspěvek č. 436)...
Sice neznáme původ těchto dražeb, dokonce nemáme ani 100% jistotu, že si to autor toho článku pro větší zajímavost nevymyslel, ale tak ať to máme co nejúplnější... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM napsal
Tak sem doplnil do naší tabulky všechny ty chybějící vydražené mince z přehledu v článku serveru "Kurzy.cz", který sem vložil barbar (viz příspěvek č. 436)...
Sice neznáme původ těchto dražeb, dokonce nemáme ani 100% jistotu, že si to autor toho článku pro větší zajímavost nevymyslel, ale tak ať to máme co nejúplnější... :D

Mozna ma autor clanku podrobnejsi udaje, zkus ho pripadne kontaktovat:

Jiří Zendulka autor, investice jiri.zendulka @kurzy.cz
Moderátor
Souhlas s numismatem..mimochodem můžeš se zmínit o dalším prodeji na stránkách sběratel com za 625 tis.kč
Případě doložím potvrzení o prodeji..
Registrovaný uživatel
numismat napsal
MikyM napsal
Tak sem doplnil do naší tabulky všechny ty chybějící vydražené mince z přehledu v článku serveru "Kurzy.cz", který sem vložil barbar (viz příspěvek č. 436)...
Sice neznáme původ těchto dražeb, dokonce nemáme ani 100% jistotu, že si to autor toho článku pro větší zajímavost nevymyslel, ale tak ať to máme co nejúplnější... :D

Mozna ma autor clanku podrobnejsi udaje, zkus ho pripadne kontaktovat:

Jiří Zendulka autor, investice jiri.zendulka @kurzy.cz



Taky mě to mohlo napadnout... :D
Zkusím to.... třeba se něco dozvíme. Zmíním se i o rekordním prodeji barbarova kolečka... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Napsáno a požádano, odesláno. Uvidíme... Zatím nechám tabulku s neočíslovanými řádky a otazníky...
Registrovaný uživatel
Kolegové, přikládám svůj přehled s vývojem cen této zajímavé mince. Rozdělil jsem ho do dvou tabulek. Mince, které nebyly v oběhu, a mince oběhové.
Doplním krátké vysvětlení: Kromě dosažené ceny v aukci, uvádím i cenu, kterou zaplatil kupující. Ta tedy zahrnuje aukční přirážku platnou v té době; popřípadě je cena přepočtena platným kurzem. Ceny jsou pak srovnatelné bez ohledu na to, jakým způsobem se mince prodala.
U výsledků psaných kurzívou nemám k dispozici fotografii. Záznamy z Aukra mám až na dvě výjimky teprve od roku 2019. U mincí z oběhu přebírám hodnocení uvedené v aukci. U Aukra jsem si ho dovolil udělat sám; berte ho tedy s rezervou.
A můj subjektivní komentář: Nemám moc dat za období 2010 – 2016, s cenami se může manipulovat, ale dá se říct, že cena po celou dobu více méně pozvolna rostla až do začátku roku 2021, kdy vyletěla strmě vzhůru. Z malého Kč se stává „běžné“ zboží. Od roku 2019, tedy asi a 3 a půl roku, se desetikoruna prodala 27 krát (a na Aukru se neprodalo ještě dalších 6 kusů). Jen za posledních 12 měsíců se prodala devětkrát a za pár týdnů se další nabízí na Auree. Další úvahy, důvody, příčiny a následky nechám na každém z vás.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trochu mne ale mrzí, že se věnujeme především ceně této mince. O kolik vzrostla, jaký má potenciál do budoucna, je lepší investovat do dukátu nebo do malého Kč?. Pouze minimálně se věnujeme numismatice jako takové. Historii, bádání, zjišťování pravdivých a ověřených informací.
Dovolím si velmi stručně shrnout, co se o malém Kč s jistotou ví: Jedná se o odražek, který byl vyražen v březnu 1993 v Hamburku v počtu 1 tis. kusů za účelem seřízení strojů na zpracování mincí. Ražba byla provedena z neschválených razidel a ČNB ji nepovolila, protože písmena KČ nebyla dostatečně výrazná. Existuje matná a lesklá varianta. Myslím si, že většina ostatních informací je nepřesná, neověřená, na úrovni dohadů, domněnek či spekulací.
Sám si třeba kladu následující otázky:
1) Kolik kusů z počtu vyražených bylo poskytnuto servisním firmám? Kolik těch firem bylo a kolik každá dostala mincí? Použili technici všechny mince k testování nebo si některé nechali třeba na památku?
2) Co se stalo se zbývajícími kusy? Kolik jich bylo? Zůstaly v ČNB? Byla nějaká část objemu demonetizována?
3) Jak se sběratelé dozvěděli, že se tento odražek liší od schválené verze?
4) Jakým způsobem se mince v nepoužitém stavu dostaly mezi sběratele?
5) Existují padělky?
6) Zajímavé by mohly být i konkrétní informace o nálezech mince v oběhu; příběhy jednotlivých kusů.
Stranou nemusí zůstat ani sběratelská; možná spíše investiční záležitost. Kolik těch minci mezi sběrateli vlastně je? Informace hledám několik měsíců a to pouze na internetu. Našel jsem přibližně 20 mincí, které nebyly v oběhu, a přes 40 kusů oběhových. A to věřím, že mezi vámi existují sběratelé, jejichž databáze je mnohem bohatší.
Malé Kč je mladá mince. Pořád jsou mezi námi lidé, kteří byli u jejího zrodu a mají tak detailní a přesné informace. Ano, jedná o „platnou“ oběžnou minci, narazí se bankovní tajemství, v minulosti asi nebylo vše úplně košer a ne každý se bude chtít podělit o své znalosti z různých důvodů. Desetikoruna bude mít příští rok 30 let a mohlo by být zajímavé najít odpovědi na některé tyto otázky. Příjemnou neděli.
Moderátor
👍Přehledná tabulka k historii aukcí rozsáhlejší ,ceny v tabulce samozřejmě v tisících...
Akurát v komentáři k minci, nic nového..
informace k 10 koruně malé kč včetně fotografií naleznete třeba v publikaci Radka Havla.. Komentovaný katalog československých a českých oběžných minci.. Vřele doporučuji...
Mimochodem stejný otázky si pokládáme všichni...
Třeba k padělkum platného oběživa máme zákony, nehledě na složitost výroby platovaní kovu, ve všech ohledech je velmi nepravděpodobné padělání této mince..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 22. 5. 2022, 11:19. »
Registrovaný uživatel
V druhom riadku je zrejme preklep (2020).
Moderátor
Ještě se pokusím reagovat na otázky...

K otázka č.1 v podstatě nelze odpověďet, také nechápu její význam ikdybychom znali odpověď a přesné údaje, což je samozřejmě prakticky nemožné..

K otázce č.2 tyhle informace , či část k těmto údajům, mohou být v záznamech evidenci čnb.

K otázce č. 3.. V podstatě stejně jako k jiným zkušební ražbám.. Záznamy výrobních procesů od návrhu, schválení až po výrobu...

K otázce č. 4..je mnoho možností, které je docela snadno si domyslet, kdo všechno přišel s mincemi do styku v začátcích.
Osobně mám podobný informace např k většině vzácným zkušebním ražbám zejména minulého režimu a to s kremnické mincovny...

K otázce č. 5 zodpovězeno v předešlém příspěvků

K otázce č. 6..zajímavá otázka, kterou bychom všichni rádi věděli.. Bohužel v podstatě nemožné na ní odpověďet..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 22. 5. 2022, 11:56. »
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
numismat napsal
MikyM napsal
Tak sem doplnil do naší tabulky všechny ty chybějící vydražené mince z přehledu v článku serveru "Kurzy.cz", který sem vložil barbar (viz příspěvek č. 436)...
Sice neznáme původ těchto dražeb, dokonce nemáme ani 100% jistotu, že si to autor toho článku pro větší zajímavost nevymyslel, ale tak ať to máme co nejúplnější... :D

Mozna ma autor clanku podrobnejsi udaje, zkus ho pripadne kontaktovat:

Jiří Zendulka autor, investice jiri.zendulka @kurzy.cz



Taky mě to mohlo napadnout... :D
Zkusím to.... třeba se něco dozvíme. Zmíním se i o rekordním prodeji barbarova kolečka... :mrgreen:



tak mi p. Zendulka odpověděl, navedl mě na odkazy jednotlivých mincí, doplním do tabulky, ať máme přehled...
Doplním i další drobnosti...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » 10 korun 1993 s malým kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1