Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 100 1920 s. X

Vykupminci.cz
Numisargo

100 1920 s. X

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,

prosím o konzultaci. Jedná se o jednopísmenkovou sérii X.

Konfety v papíře zdá se v pořádku viz foto.

Neměl jsem příležitost prohlédnout na delší dobu více stejných bankovek. Proto prosím o informace zda je O.K. či ne. Bankovka je ve stavu 1+ - vypadá jako po menší opravě.

1 / přetok linek do textu viz foto ???
2 / rozměr bankovky 173,5 x 85,5mm ??? 173,5 ???

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
když se toho nikdo neujímá, tak se zeptám, jak může být bankovka ve stavu +1, po menší opravě?
Rozměry bankovky jsou v katalogu 170 x 85.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
pro porovnání stav 0, možná aUNC
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 29. 11. 2018, 21:13. »
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,

děkuji za reakci. O stav bankovky ani tak moc nejde. Více mne zajímá velikost bankovky. Vím, že rozměry v katalozích jsou 170mm. Bankovka viz. fota má opravdu 173,5mm. Přetoky linek do textu jsem také na žádné 100 1920 nenašel.


Díky
Registrovaný uživatel
Moje na obrázku má 170,5x84,5mm
Přetoky mám i na své, hlavně u písmenek "lovenských"
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jestli se mohu přidat do diskuse, tak si myslím, že jestli má vaše bankovka rozměr 173,5 mm, tak bude nějak " vylepšovaná, což se promítlo na její velikosti. Pořádně ji prohlédněte z boku proti světlu, čuchněte si k ní a podobně. Možná bude krásně vonět. Případně zkuste "ohmatat " číslovač, který by měl být citelný.
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 29. 11. 2018, 21:49. »
Registrovaný uživatel
K tomu jsem se chtěl dostat postupně, že když je po menší opravě, tak ten "opravář" s ní pracoval tak, že se trochu natáhla!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Děkuji,

číslovač je citelný velmi mírně, ale je. Vůně "zápach bankovky" je obvyklý". Ale je uložena nějakou dobu s jinými staršími.
Po menší opravě - jsem myslel např. žehl.

Přiložím další foto.

Díky
Registrovaný uživatel
Obr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na spodním obrázku jsou jasně viditelné " čisté ? " ohyby, které vznikají právě po jejich úpravě. Bojím se, že takových ohybů tam bude více. Když tak přiložte fotku proti světlu. A na vrchním obrázku jsou rovněž viditelné 2 svislé ohyby ! Bojím se, že dostavu 1 bude mít bankovka daleko.
dík
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 29. 11. 2018, 22:17. »
Registrovaný uživatel
Denní světlo bohužel teď nemám :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky. Tak teď je konečně vidět, kolik má / měla / bankovka přehybů. Teď si již dovoluji tvrdit téměř s jistotou, že byla upravovaná. Což je určitě škoda. A když vidím tu světlou barvu na číslovači, tak se bojím, že s bankovkou bylo manipulováno dost hodně. Stav na dálku těžko určit, ale spíš bych se klonil ke stavu lepší 2. Kdybych měl možnost bankovku "osahat " tak by se dalo vše upřesnit.
Registrovaný uživatel
Nadherna a malo vidana bankovka ve stavu 0!!!! toto je text z Vaší vyhrané aukce a už jsem to tady probíral s prodejcem, že jestli je přeložená, tak je to stav nejlépe 1! O dosažené ceně se nebudeme bavit, to je provar, jako hrom!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 29. 11. 2018, 22:51. »
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace.

Člověk se pořád učí - tentokrát mě koupě moc nevyšla. Hold ne každý prodejce je sběratel :-(

Každopádně bankovku ukládám so sbírky.

Děkuji
Registrovaný uživatel
Já bych ji vrátil....stav 1/1 je jen 25tisíc!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 29. 11. 2018, 22:54. »
Registrovaný uživatel
maur napsal
Každopádně bankovku ukládám so sbírky.

To je chyba. Ak ste bol oklamaný, tak bankovku by ste mal vrátiť predávajúcemu.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nejsem přesně znalý podmínek aukra - jakým způsobem mohu odstoupit od již proběhlého obchodu ??? Zítra načtu.

Je již zřejmé, že popis v aukci neodpovídal skutečnosti. A když teď sleduji fota u aukce, tak asi i ta fotka proti světlu nebyla ve špatné kvalitě jen tak.

Děkuji
Registrovaný uživatel
Jsou bankovky, které je nutné před koupí mít v ruce. 100/1920 - zvlášť je-li inzerovaný stav 0 - je jedna z nich.
Registrovaný uživatel
maur napsal
Nejsem přesně znalý podmínek aukra - jakým způsobem mohu odstoupit od již proběhlého obchodu ??? Zítra načtu.

Je již zřejmé, že popis v aukci neodpovídal skutečnosti. A když teď sleduji fota u aukce, tak asi i ta fotka proti světlu nebyla ve špatné kvalitě jen tak.

Děkuji


Do 14 dnu to lze myslim uplne bez udani duvodu. Jako nakup na E-shopu
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 30. 11. 2018, 6:51. »
Registrovaný uživatel
Sám prodávající vrací bankovky, i když je v aukci popsána s upozorněním, že má tu a tu vadu! Problém je, že nakupuje a prodává úplný začátečník, který tomu vůbec nerozumí, v tom je jádro pudla!!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

děkuji všem zúčastněným za informace, rady a hlavně za radu bankovku vrátit. Přiznám se, že jsem prvně chtěl řešit s prodávajícím asi nějakou kompenzací. Čím více jsem nad tím přemýšlel, tak bych se asi nedokázal smířit s tím, že mám ve sbírce bankovku v takovém stavu - a to třeba i za polovinu vydražené ceny - proto jsem odstoupil od kupní smlouvy viz. email níže.

---------------------------------------------------------------------------------------
Dobrý večer,

po důkladné prohlídce od Vás zakoupené bankovky jsem zjistil, že tato neodpovídá popisu v aukci. Zjistil jsem, že bankovka nemá správné rozměry a že s ní bylo manipulováno.

Tímto bych chtěl odstoupit od kupní smlouvy. Prosím o info, zda se dohodneme, či se mám případně obrátit na provozovatele aukčního serveru do programu ochrany kupujících.

Věřím, že toto nebylo úmyslné, ale že se jedná o pouhé nedopatření nebo případnou neznalost. Ale vydražená bankovka měla být ve stavu O. Bohužel se jedná o velmi vážně upravovanou bankovku, kdy skutečný stav je podstatně horší a neodpovídá popsanému stavu na aukčním serveru.

Omlouvám se vzniklé komplikace a děkuji.

Prosím o Vaše stanovisko.
---------------------------------------------------------------------------------------

Výsledek je nabídnutí "slevy" 5tis.

Nyní již mám jasno a ještě jednou děkuji.

P.S. sháním 100 1920 - ve stavu. Kdyby nějaká byla tak děkuji. Prosím délka 170mm :) :) :)
Registrovaný uživatel
maur napsal
---------------------------------------------------------------------------------------

Výsledek je nabídnutí "slevy" 5tis.

Nyní již mám jasno a ještě jednou děkuji.

P.S. sháním 100 1920 - ve stavu. Kdyby nějaká byla tak děkuji. Prosím délka 170mm :) :) :)

Slevu jste jistě s díky odmítnul?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Samozřejmě ;)
Registrovaný uživatel
Je zajímavé, že když prodejce reklamuje "vadu", která je uvedená v popisu aukce, automaticky předpokládá, že bankovku vrátí. A když se má vracet jemu, nabízí "slevu". Teda, "zajímavé"... :lol:
Registrovaný uživatel
Po dnešní telefonické komunikaci tuším že to ještě nebude s prodejcem tak jednoduché.
Každopádně jestli mám mezery ve vyhodnocení stavu bankovek, tak určitě ne ve vymáhání svych práv. Prvně jste to považoval za mou chybu, kdy jsem stav správně nevyhodnotil. Kdyby bylo napsano stav viz. foto misto stav 0 tak jsem asi de..il.
Nyni již jsem si jist ze jsem byl podveden. Udělám vše vcetne použití všech potřebných kroků i za cenu dalsiho vydani, tak aby cela záležitost byla narovnana a případně aby se od stejneho prodejce dale tyto situace neopakovaly.

V případě dalsich kroku vlozim info. Třeba si z toho nekdo vezme ponaučení, nebo to nekomu pomůže.

M.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 100 1920 s. X

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1